Universitatea - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va invinge in meciul Universitatea-Dinamo ?

Universitatea
51
85%
Meci egal
3
5%
Dinamo
6
10%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Universitatea - Dinamo

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 07 Noi 2004, 17:12

Dupa esecul, din punctul de vedere al multora, neasteptat de saptamana trecuta de la Alba-Iulia, Universitatea intalneste in etapa a 14-a pe Dinamo, in ultimul derby al acestui tur de campionat. Partida va fi una extrem de dificila pentru ambele echipe, tinand cont si de faptul ca miercuri, atat Dinamo cat si Universitatea vor juca turul sferturilor de finala ale Cupei Romaniei. Lupta atat din teren cat si din tribune va fi una acerba pentru ca, se stie, rivalitatea dintre cele doua grupari este foarte mare. Daca la nivelul suporterilor castigatorul nu poate fi decat unul singur, publicul oltean, in teren lucrurile vor depinde in mare masura de ambitia fotbalistilor, de dorinta de victorie, de nervul acestora. Daca elevii lui Pavel Badea vor constientiza ce reprezinta culoarea rosie pentru olteni, daca vor constientiza ca au o mare datorie de platit suporterilor pe care i-au amagit un tur intreg de campionat si nu in ultimul rand daca vor vrea sa demonstreze ca nu jocul de la Alba-Iulia le reprezinta realele calitati fotbalistice, trebuie sa invinga !!! Pentru ca unul pe sezon este meciul cu Dinamo in Banie, o singura data ne intalnim la Craiova cu cei mai aroganti oameni din fotbalul romanesc, o data ne intalnim cu singura echipa urata in toata tara pentru simplul motiv al felului in care exista... Aceasta este Dinamo, iar o victorie a Craiovei in fata cainilor rosii va bucura, cu siguranta, intreaga Romanie...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 07 Noi 2004, 19:14

Iata ca a venit vremea si meciului sezonului pt noi. Acest meci cu dinamo este cel mai important pt noi in campionat si trebuie sa-l castigam cu orice pret. La astfel de partide [*****] suporterilor si jucatorilor creste, iar daruire fotbalistilor pe teren va atinge cote maxime! Sper sa invingem si merg pe un 2-1 incins cu foarte mult spectacol oferit de cele 2 echipe. Trebuie neaparat sa umilim cainii atat in tribune cat si pe teren. Asta va fi meciul nostru! :))
:up: :up: :up: CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!! :up: :up: :up:
Last edited by ady_azzuro on 07 Noi 2004, 22:38, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 08 Noi 2004, 00:42

stai linistit ady ca mentorul tuturor suporterilor olteni incearca sa fie ironic de parca este singurul care merge pe stadion
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 08 Noi 2004, 09:48

Desi ma bazez mai mult pe sentimente decat pe logica, am votat ca o sa castigam acest meci. Experienta meciului cu Rapidul ne arata ca atunci cand se vrea si se moare pe teren pentru asta, se poate :-)

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 08 Noi 2004, 10:17

eu, unul, o sa vin la meci!
chiar si din superstitie. am fost numai la meciurile in care "U" a castigat.

P.S Daca Plesan ia rosu, iar castigam sigur. Asa a fost de fiecare data!
-

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 08 Noi 2004, 12:10

ne bat cainii de ne suna apa-n cap!!!! :eek: :eek:
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 08 Noi 2004, 12:16

Sava scrie:ne bat cainii de ne suna apa-n cap!!!! :eek: :eek:
Asta e parerea TA ...a mea e ca le dam 2-0...daca e stadionu full... :bad:

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 08 Noi 2004, 12:33

Ultrase, daca ar juca tot stadionul impotriva lor, eu as miza chiar pe un scor mai mare, as zice 4-0 cu un stadion plin :)(

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 08 Noi 2004, 12:45

Sava scrie:ne bat cainii de ne suna apa-n cap!!!! :eek: :eek:
Ma surprinde fermitatea ta. Nu fraze care sa inceapa de genul :"Eu cred ca..." sau "Este posibil sa..."
Oricum poti sa te bucuri ca nu este o parere singulara. Sunt o groaza de suporteri ai alb-rosiilor care cred acelasi lucru ca si tine. Dar este o vorba veche din batrani care spune ca "Nu mor caii, cand vor cainii". Daca in loc de cai pui niste lei o sa intelegi ce am vrut sa spun.

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Mesaj de cox » 08 Noi 2004, 12:55

Toata lumea ar trebui sa fie super optimista pe acest forum? Nu avem voie sa fim realisti? Daca joaca in acelasi HAL, ar fi o minue sa scoatem macar un egal.
mititelu Imagine nețoiu

Maximus

Mesaj de Maximus » 08 Noi 2004, 13:03

Sava, demersul tau e sortit esecului. O sa-ti sterg toate mesajele jignitoare!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 08 Noi 2004, 13:04

cox scrie:Toata lumea ar trebui sa fie super optimista pe acest forum? Nu avem voie sa fim realisti? Daca joaca in acelasi HAL, ar fi o minue sa scoatem macar un egal.
Nimeni nu spune ca nu este posibil sa luam bataie. Dar intre o chestie de genul "mi-as dori sa batem, dar cred vom fi infranti de dinamo" si ceva de genul "ne bat..." este cale lunga. Este dreptul fiecaruia sa aiba o optiune dar asta nu inseamna ca ai voie sa jignesti pe cineva, daca nu este de aceeasi parere.
Ca cineva poate gresi gramatical sau poate doar nu a nimerit bine tastele, nu este un motiv sa fie taxat drept analfabet. Parca exista un regulament care interzice atacul la persoana, dar se pare ca el se aplica doar unora.
Nimeni nu-i contesta valoarea lui Sava, dar o anumita valoare nu-ti da dreptul sa jignesti alti utilizatori, care nu au aceeasi parere cu tine.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 08 Noi 2004, 13:07

lasa bogdane ca are cine sa aplice regulamentul, merci pentru sesizare oricum
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 08 Noi 2004, 13:13

Sava eu din cate stiu echipa Universitatea Craiova reprezinta Oltenia si nu o categorie sociala. Nu a fost niciodata o grupare elitista si nici nu mi-as dori sa fie. Daca eu sunt inginer, nu inseamna ca voi judeca un suporter al Stiintei in functie de studii sau de cum scrie.
Craiova prin definitie este o reprezentanta a unei regiuni si am fost mereu bucuros sa fiu alaturi de suporteri ai Stiintei fara sa-mi pun vreodata problema cate studii au. Iubirea fata de Stiinta nu are nici o legatura cu studiile.
Dar fireste este doar parerea mea, iar tu poti avea orice alta parere.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 08 Noi 2004, 13:29

ultrase sper ca nu te dezamagesc, dar tin sa te informez ca parerea fiecaruia conteaza in egala masura
poate pentru tine nu conteaza parerea lui sava, dar pentru noi , da.
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis