Otelul - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Cine va castiga meciul Otelul-Universitatea ?

Poll ended at 22 Noi 2004, 22:31

Universitatea
11
34%
Meci Egal
9
28%
Otelul Galati
12
38%
 
Total votes: 32

ago

Mesaj de ago » 23 Noi 2004, 15:11

Desi nu incurajez offtopicul :-) va salut inca o data pe toti :)) . Jardel poate dam si cu baietii de pe forum tenisul ala .

Avatar utilizator
Jardel
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 05 Aug 2004, 12:17

Mesaj de Jardel » 23 Noi 2004, 15:38

Buna idee Ago! Chiar vreau sa ne intalnim mai multi la o partida de tenis si la o discutie, poate la o bere... Cine stie?!? :-)

Avatar utilizator
savoss
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 21 Sep 2003, 12:12

Mesaj de savoss » 24 Noi 2004, 09:43

Din pacate, cred ca vomfi pentru prima data in istorie lanterna rosie a campionatului!
Universitatea Craiova - prima iubire si ultima!

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Mesaj de cox » 24 Noi 2004, 11:09

savoss scrie:Din pacate, cred ca vomfi pentru prima data in istorie lanterna rosie a campionatului!
REFUZ sa cred! Batem Otelul si gata!
mititelu Imagine nețoiu

rusu mihai
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 21 Sep 2004, 13:39

Mesaj de rusu mihai » 24 Noi 2004, 11:11

savoss scrie:Din pacate, cred ca vomfi pentru prima data in istorie lanterna rosie a campionatului!

Nu-i o tragedie ca vom fi lanterna rosie in tur conteaza la finalul campionatului sa nu fi sub linie .
Cred ca vom bate greu si cu noroc , ca prea am avut ghinion in meciul cu cateii (un singur sut pe poarta si ala gol) :up: :up: :up:
Forzza STIINTA!!!!!!!!!!! :up: :up:
O inima ALB-ALBASTRA intre moldoveni

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 25 Noi 2004, 08:25

cred ca dupa acest meci incins cu dinamo jucatorii vor pune din inertie mai multa ambitie mai ales ca joaca in fata lui cartu adica viitorului antrenor si vor dori sa-l impresioneze
nu stiu ce reactii vor avea calin si nanu chiar rohat

cred ca vom invinge la Galati :))
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

dannyT

Mesaj de dannyT » 26 Noi 2004, 01:51

Daca vom juca cum am jucat cu cainii avem toate sansele sa castigam (am avut un meci foarte bun totusi, in ciuda infrangerii :-( ).
Oricum, inca o data, targujienii sunt alaturi de voi si vor demonstra cat iubesc Stiinta. o:

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 26 Noi 2004, 11:17

Poate ca scoatem un egal...macar atit. :-(
Vorbiti ca Otelul are probleme cu banii? Da' Craiova ce cusur are ? o inota in bani si eu nu am aflat?
hmmm ce se intimpla daca ambele echipe nu se prezinta pe teren? Pierd gazdele cu 3-0 sau oaspetii ? Sau zboara in B ambele echipe?

:bad: Bazati-va ma pe PSD ca deja avem un nou scandal la Craiova!!!
Cred ca este prima data cand nu ma va interesa daca va fi blat sau nu...important este sa terminam acest tur deasupra liniei rosii...Cine naiba sa vina sa sponsorizeze o echipa aflate in stare de retrogradare???? :eek:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 26 Noi 2004, 11:28

Vietnam scrie:...Cine naiba sa vina sa sponsorizeze o echipa aflate in stare de retrogradare???? :eek:
Un investitor care chiar iubeste Stiinta.

Vietnam

Sper sa nu fie chiar off topic..... dar cam este ...

Mesaj de Vietnam » 26 Noi 2004, 11:58

Ce are iubirea cu banii??? Aici trebuie sa investesti si sa-ti recuperezi banii. Universitatea Craiova este o afacere (sau ar trebui sa fie) si asa trebuie privita ca o oportunitate de a cistiga ban i.... legal.

Ady tu pe acolo nu ai un seic, cineva plin de bani si de petrol care sa cumpere clubul si sa vrea ca echipa lui sa joace in cupele europene? Si sa dea bani la echipa dar sa astepte sa recupereze banii in 6-10 ani??? :D

:?: Ma gindeam la un moment dat ce ar fi sa vina Peugeot ori ca sponsor ori ca finantator ..., bani au , se implica in miscarile sportive, stemele noastre sunt identice cu exceptia mingiei.... :up: eventual sa cumpere si fabrica de la Craiova si sa faca anumite modele la noi.... Imposibil? Nu cred, dar este de negociat aici. Primaria locala ar putea sa le acorde ceva facilitati fiscale in cazul in care preiau echipa si uzina de automobile.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 26 Noi 2004, 13:49

dannyT scrie: Oricum, inca o data, targujienii sunt alaturi de voi si vor demonstra cat iubesc Stiinta. o:
Credeam ca am ramas numai eu :-) Am vazut pe pe niste site-uri mai rosii la culoare o gramada de copii care tin cu bucurestenii si credeam ca v-ati luat toti dupa doctorul ala care si-a dat singur sporuri la salariu :)(

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Re: Sper sa nu fie chiar off topic..... dar cam este ...

Mesaj de cox » 26 Noi 2004, 14:38

Vietnam scrie: Ma gindeam la un moment dat ce ar fi sa vina Peugeot ori ca sponsor ori ca finantator ..., bani au , se implica in miscarile sportive, stemele noastre sunt identice cu exceptia mingiei.... :up: eventual sa cumpere si fabrica de la Craiova si sa faca anumite modele la noi....
Chiar imi place ideea.....Unde am putea lansa o astfel de propunere? Sper ca nu la reprezentanta Simode din Craiova, pentru ca sunt niste neseriosi.
mititelu Imagine nețoiu

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Sper sa nu fie chiar off topic..... dar cam este ...

Mesaj de ady_azzuro » 26 Noi 2004, 15:51

Vietnam scrie:Ce are iubirea cu banii??? Aici trebuie sa investesti si sa-ti recuperezi banii. Universitatea Craiova este o afacere (sau ar trebui sa fie) si asa trebuie privita ca o oportunitate de a cistiga ban i.... legal.
Are chiar o foarte mare legatura, ca daca esti ca staicu si platesti doar banii pe salariile jucatorilor si conditiile limite unui club modest nu facem nici o treaba. Ne trebuie un investitor care pompeaza bani echipei cu inima si nu cu interes sa fac de 3-4 ori profit. In timp va iesi si in castig dar pt asta trebuie sa investeasca masiv in clubul nostru.
Vietnam scrie:Ady tu pe acolo nu ai un seic, cineva plin de bani si de petrol care sa cumpere clubul si sa vrea ca echipa lui sa joace in cupele europene? Si sa dea bani la echipa dar sa astepte sa recupereze banii in 6-10 ani??? :D

Sunt destui seici pe aici cu bani dar din pacate nu-i prea intereseaza fotbalul, lor le place fotbalul romanesc foarte mult dar inca nu si-au planuit sa investeasca in fotbal.

dannyT

Mesaj de dannyT » 26 Noi 2004, 18:10

DoRyN scrie:
dannyT scrie: Oricum, inca o data, targujienii sunt alaturi de voi si vor demonstra cat iubesc Stiinta. o:
Credeam ca am ramas numai eu :-) Am vazut pe pe niste site-uri mai rosii la culoare o gramada de copii care tin cu bucurestenii si credeam ca v-ati luat toti dupa doctorul ala care si-a dat singur sporuri la salariu :)(
Frate ai dreptate, sunt si buCUResteni o groaza in Tg-Jiu, dar totusi , sa fim seriosi, majoritatea sunt olteni 100% si sunt fani Craiova.

dannyT

Mesaj de dannyT » 26 Noi 2004, 20:06

Si oricum Craiova a jucat intotdeauna bine la Tg-Jiu si a avut parte de spectatori si spectacol :up: :up: :up:

Închis