Universitatea-F.C. Arges

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-F.C. Arges ?

Victorie Universitatea
38
75%
Rezultat egal
7
14%
Victorie F.C.Arges
6
12%
 
Total votes: 51

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 12 Mar 2005, 17:06

bogdane hai sa nu ne mai ascundem dupa colt, au fost scandarile alea (pe care eu nu le-am auzit decat la 0-2) elemntul hotarator care a condus la pierderea meciului ? In nici un caz.

hai sa zicem ca in tur jucatorii au fost de vina, dar in pauza dintre tur-retur, Pavel Badea impreuna cu Dinel Staicu au facut o campanie de transferari care sa scape echipa de la retrogradare. Pe langa jucatori de mana a doua, au fost adusi si cativa care dupa parerea mea nu sunt slabi. Sau sunt ? Daca nu sunt slabi jucatorii atunci a cui e vina ?

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 12 Mar 2005, 17:13

Bogdane ... il atac si nu-l slabesc pe badea pt. ca nu e antrenor ... va fi omul care ne duce in BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB!
a avut liniste destula , dar nu se mai poate ... echipa nu joaca nimic ... daca o putem numi echipa ...iar el e paralel cu fenomenul!

Spre deosebire de Rednic care a fost lucrat , el a fost sustinut ... si sunt curios cat va dura aceasta sustinere a unui tip paralel cu actuala profesie!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 12 Mar 2005, 17:15

Astazi s-a vazut clar ca a gresit antrenorul. Jucatorii au fost pusi prost in teren. Titularii au fost alesi prost (desi si eu as fi bagat aceeasi titulari). Dobre nu are ce cauata fundas dreapta iar Murgan trebuie sa plece dupa Jovanivici.

Este clar ca si mana de meserias a lui Cartu s-a vazut fiindca Sorin a aratat ca daca vrea poate.

Daca nu il vreti pe Beldeanu care eu zic ca este cea mai buna solutie hai sa il chemam inapoi pe Nicolo Napoli. :))

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 12 Mar 2005, 17:18

ala saracul a avut ceva in cap ... in 0-0 ala cu otelul , am avut la ocazii cate nu avusesem intr-un tur intreg , dar nu a vrut mingea sa intre , dar l-au lucrat cativa labagii (numiti si jucatori)!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 12 Mar 2005, 17:22

Poti sa-ti dai seama de potentialul echipei dupa un singur meci? Astazi au jucat 5 titulari noi fata de echipa din tur. Cand schimbi jumatate de echipa nu te poti astepta la rezultate spectaculoase imediat.
Problema, in viziunea mea, este programul echipei. Cu Badea sau fara Badea, nu cred ca avem multe sanse in fata Farului. Iar cele doua meciuri de la Constanta pot fi hotaratoare in destinul echipei.
Pe mine ma mahneste faptul ca toate tunurile sunt atintite pe Badea. Ar mai fi fost cateva lucruri de remarcat in meciul de azi, cum ar fi : jocul destul de bun al echipei in repriza a II-a si chiar si atunci cand a jucat in inferioritate numerica, antijocul facut de pitesteni in ultima parte a meciului, cand cadeau ca spicele si arbitrajul lui Tudor, care a fragmentat mult jocul, lucru care cred ca ne-a dezavantajat. Mie mi s-a parut dubioasa si faza eliminarii lui Dobre. Este adevarat, a pus o mana pe Sava, dar si-a retras-o repede si a urmat o simulare a lui Sava (asa consider eu).
Dar chestiile astea nu intereseaza pe nimeni, pentru ca toata lumea este ocupata cu Badea.

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 12 Mar 2005, 17:25

eliminarea a fost corecta!

badea trebuia sa faca experimente in amicale , dar acolo pana si aparatorii lui n-au inteles nimic din "tactica" lui de joc
cand esti pe ultimul loc n-ai timp de experimente si oricum e prea las ca sa-si dea demisia acum!

dupa meciurile cu farul va fi prea tarziu!poate sa ramana pana la sfarsit ca sa va "saturati" de el!
Eu sunt "saturat" de mult!

Codul lui DaVinci

f

Mesaj de Codul lui DaVinci » 12 Mar 2005, 17:26

Eu il iubesc pe Badea mai mult decat pe mama. DAr este clar ca nu se pricepe ca antrenor. Trebuie sa preia o echipa de divizia B si sa isi faca mana cu ea daca vrea sa ajunga valoros. Asa a facut si Cartu la randul sau. Dupa aia poate ca va deveni cineva in fotbalul romanesc. Mi-a venit acum ideea salvatoare: DAN PETRESCU. Ce ziceti de asta?

DoRyN

Re: f

Mesaj de DoRyN » 12 Mar 2005, 17:29

Che Guevara scrie: Mi-a venit acum ideea salvatoare: DAN PETRESCU. Ce ziceti de asta?
:lol: :lol: :lol:

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 12 Mar 2005, 17:29

ar fi bun , sportul chiar joaca ceva in mom. de fata ... dar l-ar manca "batranii" , ca nu ar alerga ei atat cat le-ar cere Dan!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 12 Mar 2005, 17:29

Inter si tu crezi ca daca Badea va demisiona azi, pana miercuri un alt antrenor va reusi sa faca echipa sa joace cu totul altceva?!? Si daca crezi asta, care ar fi antrenorul ala?
E simplu sa zici sa plece x, e mai greu sa zici cine sa vina in locul lui.

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 12 Mar 2005, 17:31

DA , dar sa fie antrenor!

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 12 Mar 2005, 17:37

Badea nu va pleca..poate dupa meciul de duminica cu Farul...urmeaza o pauza de 2 saptamani, iar daca Badea va fi schimbat, noul antrenor va avea ceva timp de a-si impune cat de cat tactica...

Badea se pare ca si-a acceptat vinovata penru infrangerea de azi(vezi Prosport), insa eu cred ca nu e suficient..va trebui sa-si dea seama bine unde a gresit si a nu mai repete greselile de astazi care s-au dovedit fatale..

dorina fazacas

Mesaj de dorina fazacas » 12 Mar 2005, 17:37

Imi pare tare rau, dar trebuie sa spun ca, daca Badea tine cu adevarat la echipa asta, ar fi mai bine s-o lase.
De ce nu l-au adus pe Cartu, asa cum se spunea imediat dupa terminarea turului ? Azi s-a vazut clar cat de bine i-a antrenat pe argeseni, dar mai ales, s-a vazut cat de bine-i cunoaste pe-ai nostri. Si cu toate pacatele lui, a fost singurul care, de cate ori a fost la echipa a facut treaba buna.

Am plans minute-n sir dupa terminarea meciului, si nu neaparat pentru ca a pierdut acest meci, ci pentru ca niciodata,IN VIATA MEA, n-am vazut o asa echipa a craiovei.

Codul lui DaVinci

fg

Mesaj de Codul lui DaVinci » 12 Mar 2005, 17:44

Orice ai zice tu dorina, eu zic ca in meciurile cu Steaua si cu Sporturl Studentesc echipa ajucat mult mai prost decat a facut-o astazi. Azi au muncit dar s-a vazut ca am pierdut meciul din puct de vedere tactic. Ca valori individuale suntem totusi peste ei. Stevanovici a fost anihilat total cu toate ca este mai bun decat Bilasco. Ati vazut ce chifle a dat ala singur cu Guso. Dar Cartu a stiut ce trebuie sa astepte de la Stiinta si a facut exct jocul pe care ar fi trebuit sa il joace Craiova astazi. Noi am gresit toti pentru ca ne-am imaginat ca Pitestiul se va apara azi dar au jucat ca si cum noi eram in deplasare si ei erau acasa. Am pierdut cel mai important meci de la meciul cu FC Brasov cand ne-am salvat de la retrogradare.

dorina fazacas

Mesaj de dorina fazacas » 12 Mar 2005, 17:46

Mie imi place ideea lui Che Guevara, de al aduce pe D. Petrescu. Dar oare ar fi posibil?

Închis