Universitatea-F.C. Arges

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-F.C. Arges ?

Victorie Universitatea
38
75%
Rezultat egal
7
14%
Victorie F.C.Arges
6
12%
 
Total votes: 51

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 12 Mar 2005, 17:47

Eu unul mai cred ca ne putem salva, cu sau fara Badea tre sa privim innainte...putem veni cu puncte de la Bacau, Iasi , Cluj si poate chiar Farul si Timisoara, insa cu o conditie:sa nu mai pierdem nici un punct acas'...

dorina fazacas

Mesaj de dorina fazacas » 12 Mar 2005, 17:55

Asta am vrut sa spun si eu, ca din punct de vedere tactic am fost dezastru.
E drept ca ultimele 15 minute n-am mai avut curaj sa ma uit la tv, speram din tot sufletul sa se repete situatia din tur, la meciul cu clujul.

D10

Mesaj de D10 » 12 Mar 2005, 18:13

Daca nu-l suport pe Petrescu, nu-l suport! Si ala e prieten cu Popescu... Multe lucruri sunt impotriva si multe s-ar schimba dac-ar veni.
Sandoi sau Napoli ar fi fost indicati. Napoli facea echipa daca era lasat. Dar astia au nevoie de Panduru sa puna bata pe ei.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 12 Mar 2005, 18:31

dorina fazacas scrie:Imi pare tare rau, dar trebuie sa spun ca, daca Badea tine cu adevarat la echipa asta, ar fi mai bine s-o lase.
De ce nu l-au adus pe Cartu, asa cum se spunea imediat dupa terminarea turului ? Azi s-a vazut clar cat de bine i-a antrenat pe argeseni, dar mai ales, s-a vazut cat de bine-i cunoaste pe-ai nostri. Si cu toate pacatele lui, a fost singurul care, de cate ori a fost la echipa a facut treaba buna.

Am plans minute-n sir dupa terminarea meciului, si nu neaparat pentru ca a pierdut acest meci, ci pentru ca niciodata,IN VIATA MEA, n-am vazut o asa echipa a craiovei.
Din cate am inteles eu se pare ca Sorin Cartu a refuzat oferta Universitatii de a antrena echipa din iarna si a ales FC Arges.Pai tu daca ai fi antrenor,Dorina, si ai sti ca la Craiova sunt niste jucatori care te sapa pe la spate..ai mai veni cu inima deschisa?Eu nu cred.Basca ca nici Staicu nu cred sa ii fie prea simpatic...
Alb-albastru pentru totdeauna!

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 12 Mar 2005, 18:54

10.
Sportul 15 5 4 6 17 18 19p (-2)
11.
Poli Timişoara 16 5 3 8 20 26 18p (-9)
12.
FC Argeş 16 4 6 6 20 26 18p (-3)
13.
Poli Iaşi 15 4 4 7 16 25 16p (-5)
14.
FC Braşov 16 4 3 9 19 27 15p (-12)
15.
Apulum 15 4 3 8 17 34 15p (-6)
16.
U Craiova 16 3 5 8 15 24 14p (-10)

:mad:

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 12 Mar 2005, 18:59

Am pus in VIDEO secventa cu primul gol. Trebuie sa recunosc ca am luat un gol frumos.

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 12 Mar 2005, 19:14

Da, frumoasa executia, insa nu mi-au venit sa credochilor ce am vazut:numai putin de 7 de ai nostri se au iesit sa-l blocheze pe Sava...Lutu si inca unu' l-au atacat in afara careului si alti 5 se indreptau catre Sava in momentul centrarii...incredibila situatie..normal ca Tanase a avut timp sa o aseze frumos peste Guso...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 12 Mar 2005, 19:38

minudoru scrie:10.
Sportul 15 5 4 6 17 18 19p (-2)
11.
Poli Timişoara 16 5 3 8 20 26 18p (-9)
12.
FC Argeş 16 4 6 6 20 26 18p (-3)
13.
Poli Iaşi 15 4 4 7 16 25 16p (-5)
14.
FC Braşov 16 4 3 9 19 27 15p (-12)
15.
Apulum 15 4 3 8 17 34 15p (-6)
16.
U Craiova 16 3 5 8 15 24 14p (-10)

:mad:
E groasa treaba, la ora actuala am putea termina doar in fata lui apulum, brasov si iasi, de restul competitioarelor e greu sa le termini in fata...
bogdan-m scrie:Mai isi aduce cineva aminte de imnul echipei : "Tinem cu echipa noastra, si la bine si la rau!"?
Se pare ca nu.
Acuzele la adresa lui x sau y ar trebui pastrate pentru sfarsitul partidei. Acum ar trebui incurajata echipa, pentru ca mai are 45 de minute la dispozitie.
Dar deja si la noi merge proverbul : "La placinte inainte, la razboi inapoi!".
Vad ca se scandeaza "Demisia!" de la pauza. Felicitari suporterilor craioveni, arata ca sunt alaturi de echipa in momentele grele! :bad:
Si ce legatura are imnu cu jagardelele alea din teren? Tu nu ai vazut cum isi bat joc de noi? Ei respect de culorile clubului au? E usor sa dai in suporteri, si sa-i tii apararea lui badea, nu e asa Bogdane?
E inadmisibil sa joci in halul asta, pai dupa atatea meciuri de champions league, cand ma uitai la al Stiintei ma apuca durerea de cap si era sa renunt sa mai vizionez meciul. Acum nu am pretentia sa jucam ca in champions, dar nici la nivelul diviziei c nu imi convine sa-mi urmaresc favoritii.
Acum, daca ne uitam, lot am avea: Guso, Moti, Papura, Buhusi, Bundea, Plesan, Schumacher, Lutu si atacantii cei straini care nu prea au fost jucati azi. Problema ramane sa fie pavel badea, un antrenor nul, care ar trebui sa aiba onoarea sa-si dea demisia si sa lase locul unui nou antrenor mai capabil care este in putinta sa ne scape de la retrogradare.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 12 Mar 2005, 19:42

blueheart scrie:Da, frumoasa executia, insa nu mi-au venit sa credochilor ce am vazut:numai putin de 7 de ai nostri se au iesit sa-l blocheze pe Sava...Lutu si inca unu' l-au atacat in afara careului si alti 5 se indreptau catre Sava in momentul centrarii...incredibila situatie..normal ca Tanase a avut timp sa o aseze frumos peste Guso...
Asta e chestie de tactica, de antrenament, pai i-a invatat badea cum sa se apare? Sunt sigur ca daca era Moti, nu luam nici un gol astazi, Murgan a fost pe dinafara. Ce-i drept, si absenta lui Daouda a contat enorm.

Declaratia lui Badea dupa meci:

Code: Selectaţi tot

„Îmi pare rau de acest rezultat. Au fost doua goluri primite din faze fixe, pe greseli ale apararii. Îmi asum toata vina pentru acest rezultat. Urmeaza acum o saptamîna de foc, un meci de Cupa si unul de campionat, ambele la Constanta. Speram ca vom iesi cu bine din aceste doua jocuri si în pauza care va urma sa punem la punct si restul problemelor pe care le avem la Craiova”, a declarat Pavel Badea dupa încheierea partidei.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 12 Mar 2005, 20:14

ady_azzuro scrie:Si ce legatura are imnu cu jagardelele alea din teren? Tu nu ai vazut cum isi bat joc de noi? Ei respect de culorile clubului au? E usor sa dai in suporteri, si sa-i tii apararea lui badea, nu e asa Bogdane?
In primul rand, nu datorita jucatorilor sau a lui Badea s-a jucat meciul la Valcea. Atata timp cat clubul a inghitit fara comentarii gestul care a dus la suspendarea terenului, era de datoria suporterilor sa arate ca si ei sunt alaturi de club. Si eu prin "Tinem cu echipa noastra, si la bine si la rau" inteleg ca echipa trebuie sustinuta si la 0-0 si la 0-1. Intreaba-i pe cei care au fost la Valcea daca s-a intamplat asa ceva. Nu de alta dar eu am intrebat...
Am mai spus, din fata calculatorului este usor sa vorbesti. Eu voi incerca miercuri sa incurajez echipa, dar parca vad ca din primul minut galeria (citi vor veni) vor incepe cu "Demisia". Asta e, trebuie sa fim constienti ca prestatia galeriei nu este departe de cea a echipei.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 12 Mar 2005, 20:24

Si ce diferenta a fost ca s-a jucat meciul la Valcea? Tot in fata propriilor suporteri au jucat. Echipa a fost incurajata in numeroase randuri, chiar cand scorul era 1-2. La constanta cred ca vor veni putini suporteri, pt ca la ora actuala la cum joaca echipa, nici nu merita 50 de spectatori, sa joace numai in fata suporterilor adversi, poate se 'mobilizeaza' mai bine...

Personal, mi se pare foarte normala prestatia galeriei, si eu as fi srigat demisia lui Badea, iar de aceiasi parere cred ca sunt majoritatea utilizatorilor acestui forum, ca sa ne convingem am sa fac si un poll.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 12 Mar 2005, 21:30

concluzia este ca ne cam batura "oltenii"
au avut probabil si ceva de demonstrat
asta nu inseamna ca nu ar trebui sa le fie rusine jucatorilor si mai ales antrenorilor
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 12 Mar 2005, 21:35

Bogdane totusi trebuie sa recunosti ca jocul echipei n-are nici un Dumnezeu si asta in conditiile in care returul a inceput deja!!! Insa daca Badea ar pleca acum nu se va rezolva nimic deoarece nici un antrenor bun nu ar lua echipa acum.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 12 Mar 2005, 21:44

Pai eu asta spun : urmeaza 2 jocuri saptamana viitoare si daca ar fi sa se discute de schimbarea antrenorului se poate face dupa meciurile de miercuri si sambata.
Daca intuiesc eu bine, se tot insista acum pentru ca exista temerea ca rezultatele de la Constanta s-ar putea sa nu justifice cererile de schimbare a antrenorului. Altfel mie greu sa inteleg de ce nimeni nu spune nimic ca am jucat o treime de meci in inferioritate numerica sau alte probleme ale meciului. Toate discutiile sunt despre greselile antrenorului Badea.

dorina fazacas

Mesaj de dorina fazacas » 12 Mar 2005, 21:48

M-am uitat la stirile sportive si-am vazut declaratiile de dupa meci. Cartu spunea chiar ca a fost in vestiar la craioveni si erau tare suparati baietii.

Eu am o nedumerire, de ce nu a jucat Moti si Daouda ?
Poate sa-mi spuna cineva?

Închis