Farul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cina va castiga prima mansa a semifinalelor Cupei ?l

Universitatea
9
26%
Farul
16
46%
Meci egal
10
29%
 
Total votes: 35

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 17 Mar 2005, 00:42

Cronica de la Constanta :
Meci slab al Craiovei care a scapat astazi doar cu 0-1 intr-un meci care se putea termina cu 0-4! Prost asezati in teren de Badea, care a gresit din nou si echipa de start Universitatea nu a pus probleme Farului. Jucand cu un singur varf, Dragan, luat din divizia B, Craiova s-a multumit sa apere intreaga partida propriul careu.
Singurul lucru pozitiv al Stiintei la meciul de astazi a fost galeria care si-a sustinut favoritii din primul pana in ultimul minut, aratand ca sunt, ca prestatie, mult peste echipa. In multe momente ale jocului ei au dominat fonic galeria Farului, mult mai numeroasa.

P.S. Cum este posibil ca eu sa nu fiu deosebit de obiectiv cronici de la meci aveti si in ziarele oltene de astazi. Pentru a vedea daca a fost o diferenta fata de jocul de la Valcea, puteti compara cronicile de atunci si de acum!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 17 Mar 2005, 00:47

nasol , bogdane ... daca si tu spui ca badea nu le are ... atunci sa plece cat mai repede, chiar de azi!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 17 Mar 2005, 00:52

in acest moment cred ca Badea nu mai are nici un sustinator... daca ma insel va rog sa ma contraziceti... :mad:

cred ca si daca bate in meciul de sambata trebuie schimbat pt ca pt mine e clar ca e aranjat... Badea e varza iar dinel da cupa pt 3 puncte care oricum le vom pierde mai tarziu...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 17 Mar 2005, 00:54

inter scrie:nasol , bogdane ... daca si tu spui ca badea nu le are ... atunci sa plece cat mai repede, chiar de azi!
Azi nu poate ca nu a venit cu masina proprie. Trebuie sa astepte pana sambata sa vina la Craiova cu baietii, cu autocarul.

stiintific

Mesaj de stiintific » 17 Mar 2005, 00:58

bogdan-m scrie:
inter scrie:nasol , bogdane ... daca si tu spui ca badea nu le are ... atunci sa plece cat mai repede, chiar de azi!
Azi nu poate ca nu a venit cu masina proprie. Trebuie sa astepte pana sambata sa vina la Craiova cu baietii, cu autocarul.
ii dau eu bani, numai sa ne lase. ii platesc 10 drumuri nu unul.

stiintific

Mesaj de stiintific » 17 Mar 2005, 01:00

bogdan-m scrie:Cronica de la Constanta :
Meci slab al Craiovei care a scapat astazi doar cu 0-1 intr-un meci care se putea termina cu 0-4! Prost asezati in teren de Badea, care a gresit din nou si echipa de start Universitatea nu a pus probleme Farului. Jucand cu un singur varf, Dragan, luat din divizia B, Craiova s-a multumit sa apere intreaga partida propriul careu.
Singurul lucru pozitiv al Stiintei la meciul de astazi a fost galeria care si-a sustinut favoritii din primul pana in ultimul minut, aratand ca sunt, ca prestatie, mult peste echipa. In multe momente ale jocului ei au dominat fonic galeria Farului, mult mai numeroasa.

P.S. Cum este posibil ca eu sa nu fiu deosebit de obiectiv cronici de la meci aveti si in ziarele oltene de astazi. Pentru a vedea daca a fost o diferenta fata de jocul de la Valcea, puteti compara cronicile de atunci si de acum!
bogdane, iti ziceam intr-un mesaj anterior ca o sa te saturi de badea dupa doua meciuri la constanta. cred ca te-ai saturat deja.ma bucur ca galeria a sustinut echipa. cam cati au fost?

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 17 Mar 2005, 02:36

am ajuns si eu de la meci...
parerea mea: echipa a jucat infinit mai bine decat la vilcea, nu au mai fost aceleasi catastrofe in teren... pana si papura a gresit mai putin... insa rachita e acelasi dezastru... mi-au placut mult douada si guso...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 17 Mar 2005, 07:00

White ai uitat sa ne spui cum a fost prestatia galeriei. Eu am stat ceva mai departe asa ca nu am vazut exact toata coregrafia.
Poti sa spui si pentru cei de pe forum ce se spunea la portavoce inainte de meci, in pauza si la sfarsitul meciului?

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 17 Mar 2005, 10:00

Badea lasa-ne!!!!!!!
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Codul lui DaVinci

jhg

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mar 2005, 10:56

De trei ani ma chinui sa va explic ca Daouda este super-jucator si nu ma asculta nimeni.

La meciul de sambata nu va juca titular Rachita si va intra Moti. Uite asa va creste echipa incet-incet. Pana acum Moti nu a jucat din 3 motive:
1.la antrenamente dadea numai chifle
2.nu-l suporta Papura
3.l-au prins fumand

Acum sa speram ca a inteles ca si daca suntem pe ultimul loc tot trebuie sa duca o viata sportiva si sa se pregateasca serios daca vrea sa intre in teren. Jucatorii nu-l vor pe Panduru asa ca va ramane Badea pana la sfarsitul returului. A gresit mult dar se vede ca invata din greseli. Oricum el cunoaste cel mai bine lotul...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 17 Mar 2005, 12:22

Avand in vedere ca este mai bine sa ai informatii din mai multe surse, eu astept in continuare parerea lui White referitoare la prestatia galeriei. S-a scris cate ceva in ziare dar el a fost "in mijlocul evenimentelor" si stie mai bine adevarul. Deci ce s-a strigat prin portavoce inainte de meci, in pauza si la sfarsitul meciului?

P.S. Bravo Ozzy! o:

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 17 Mar 2005, 15:15

bogdan-m scrie:Cronica de la Constanta :
Meci slab al Craiovei care a scapat astazi doar cu 0-1 intr-un meci care se putea termina cu 0-4! Prost asezati in teren de Badea, care a gresit din nou si echipa de start Universitatea nu a pus probleme Farului. Jucand cu un singur varf, Dragan, luat din divizia B, Craiova s-a multumit sa apere intreaga partida propriul careu.
daca asta a fost la misto inseamna ca mai are nevoie de aerosoli... :laughing:

Codul lui DaVinci

wrg

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mar 2005, 16:45

Despre meciul de la Valcea v-am spus ca este nevoie de mare atentie la Tanasa si Bilasco. Ambii au marcat. La Constanta am zis ca este nevoie sa fim atenti la Gurita. Si acesta a marcat. Se pare ca nu citeste nimeni din conducerea clubului pe acest forum...

Asa cum v-ati obisnuit, am sa fac din nou previziuni despre meciul urmator:
[ Nu de altceva dar am vazut ca imi cam ies. ]

Pentru meciul de sambata va anunt ca factorul hotarator va fi ploaia si timpul nefavorabil care va pune stapanire pe Romania. Vor fi maxim 5 grade Celsius astfel ca antrenorul va trebui sa aiba in vedere acest lucru. Dupa cum stim si noi pe ploaie sunt indicate suturile de la distanta de-aia trebuie sa li se dea mai multe mingi lui Papura si Schumacher care se pricep la acest tip de executii. Nu trebuie sa jucam cu atacanti de gabarit (gen Edu sau Gavalovski) fiindca nu se descurca prea bine prin namoale, iar Mihaita Plesan ar face mai bine daca s-ar intoarce de acum in Craiova fiindca nici el nu este un jucator care face fata acestui tip de teren. Este momentul lui Dragan, poate Stevanovici si Lutu, iar Marquinos s-ar putea sa fie surpriza placuta a meciului.

Daca priviti pe fereastra si vedeti soarele de afara veti zice ca sunt nebun, dar mai bine vorbim dupa meciul de sambata...

Sa nu zica cineva din club ca nu s-a asteptat!!! :!: :!: :mad: :mad:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: wrg

Mesaj de AdrianR » 17 Mar 2005, 16:50

Che Guevara scrie:Sa nu zica cineva din club ca nu s-a asteptat!!! :!: :!: :mad: :mad:
de la club doar Camelia citeste forumul (posibil) si nu cred ca are curaj sa-i dea indicatii tactice lui Sen Sei Badea ca da cu ea de pamant in secunda 0 :laughing:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mar 2005, 16:57

Nu e greu sa-l anunte careva ca va ploua sambata la Constanta daca el e tembel si nu urmareste meteo.

Nu trebuie sa primeasca indicatii de la nimeni dar e bine sa fie informat. Sa nu aud in presa ca a fost de vina terenul impracticabil ca-l strang de gat personal.

Închis