Nou:Farul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va reusi Badea sa-si salveze postul ?

Da
8
24%
Nu
25
76%
 
Total votes: 33

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 21 Mar 2005, 22:38

pai Che ce reactie vroiai sa aiba Guso
fii serios
minge acoperita de zid si trasa cu putere ce vroiai sa fac sa plonjeze pt fotoreporteri
poate Guso o fi vrut sa-ti spuna sa intri in locul lui daca vrei
ca vad ca te pricepi la regulamente ( ridicarea piciorului peste piept nu poate fi considerat tot timpul joc periculos )
si nu te mai uita la filme SF, ca o iei razna
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

sd

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 23:15

Eu l-am intrebat fiindca vreau sa progreseze nu sa-i reprosez ceva. Daca ne amintim Oliver Kahn se antrena pentru loviturile libere punand un coechipier sa-i traga la poarta peste un cearsaf. Astfel incat sa vada mingea in ultima secunda.

Al nostru nu este in stare sa o vada nici printre picioarele coechipierilor? Sau este preocupat mai mult de a reprosa altora faptul ca nu fac zidul decat de a castiga un punct important pentru Stiinta?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 21 Mar 2005, 23:16

Che Guevara, felicitari pentru seara asta o:

Codul lui DaVinci

sd

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 23:17

Ai vazut emisiunea?

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 21 Mar 2005, 23:18

:)( :)( :)( , al nostru e vinovat pana la urma ca a stopat o gramada de mingi care trebuiau sa intre in poarta in ultimele 2 editii ... interesanta parerea ta despre GUSO!

sa intelegem ca ADNAN e vinovatul principal in viziunea ta de "superbul" traseu al Craiovei? :bad:

DoRyN

Re: sd

Mesaj de DoRyN » 21 Mar 2005, 23:19

Che Guevara scrie:Ai vazut emisiunea?
Nu, dar mi-a fost povestita :-)

Codul lui DaVinci

sfg

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Mar 2005, 23:22

Nu-l invinovatesc de nimic pe Guso. i-am zis decat daca putea sa sara si el dupa mingea aia. Macar pentru poza sau pentru reporteri daca nu peru ca sa o scoata.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 22 Mar 2005, 00:19

eu cred ca che face special ca sa anime discutiile :D
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: sfg

Mesaj de suporteru » 22 Mar 2005, 00:33

Che Guevara scrie:Nu-l invinovatesc de nimic pe Guso. i-am zis decat daca putea sa sara si el dupa mingea aia. Macar pentru poza sau pentru reporteri daca nu peru ca sa o scoata.
Pai daca e mascat de zid..cand sa sara?Daca zidul era la 8 metri de el cand avea timp sa vada mingea?Si cand sarea?Dupa ce mingea a intrat in poarta? :lol: Mingea a fost sutata.Guso nu este un portar foarte agil.Are alte calitati...Nu are o viteza de reactie prea buna.
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Mar 2005, 04:43

bravo che! felicitarile mele! asa e... Guso e vinovatul pentru situatia in care a ajuns Craiova... daca unul care il apara pe dinel staicu, un om care distruge Craiova, a ajuns sa ii reproseze ceva lui Guso, inseamna ca ne lasam dracului toti de fotbal...

Guso nu e perfect, insa inainte sa ii atragi lui atentia ca nu a sarit la minge, du-te frumos si scuipa-l fix intre ochi pe staicu si da-i doua suturi in fund lu` papura ca din cauza taraturilor astora am ajuns unde am ajuns... si de-abia atunci ai voie sa scoti vreun cuvant in fata lui Guso...

JENANT !!!
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

g

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Mar 2005, 09:02

Indiferent cine joaca la Craiova si indiferent care este numele unui jucator de fotbal el nu este Dumnezeu. Daca un suporter are o intrebare , chiar daca este una tampita cred ca este normal ca acesta sa discute cu suporterul respectiv nu sa-l expedieze fiindca are o imagine de aparat. Noi suferim astazi la Craiova din cauza ca suntem preocupati mai mult de imaginea noastra decat de efortul pe care il depunem pe teren, mai mult decat de daruirea si determinarea din timpul jocurilor.

Acestia sunt factorii importanti prin care se castiga un joc de fotbal pe terenul de joc si care lipsesc la Craiova. Noi invitam toti adversarii sa castige puncte cu Craiova si vom ajunge sa le oferim si flori cat se poate de curand...

A disparut rautatea in joc si pentru asta dam dovada de rautate intre noi. De-aia vom ajunge curand in divizia B.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Mar 2005, 10:11

deja o sa incep sa aberez putin, dar o fac ca sa iti pot raspunde... stii ca se spune ca tatal este Dumnezeul familiei? n-o fi el Dumnezeu in persoana, dar pentru restul membrilor familiei, in ceea ce privesc problemele din sanul familiei, el este oarecum un Dumnezeue... ia fa asa usor o paralela si vezi cine depune cel mai mult efort, cine se daruieste cel mai mult si cine este cel mai determinat din clubul Universitatii... eu zic ca de departe Adnan Guso...

te-am inteles cand zici ca Guso nu e jucatorul perfect, insa, iti repet, nu aveai voie sa zici ceva in fata lui Adnan pana nu ii cereai socoteala inainte lui Papura... mi-am permis sa-ti atrag atentia pentru ca ti-am citit parerile si stiu ca, dupa tine, papura a jucat bine de cand a venit la Craiova, cand asta cu rachita si cu bordeanu sunt cei mai prosti oameni din divizia a... daca tu ai impresia ca papura a jucat bine, Guso a jucat dumnezeeste!!!...
iti spun doar din acest inceput de campionat... cand ti-a scos bomba de la vinclu a lui sava cum a fost? cand in cupa gurita a scapat singur singurel cu el dupa o faza marca rachita si tovarasul tau papura, iar Guso a salvat... acum in campionat a salvat la Gurita din nou singur in prima repriza... si multe alte faze, nu mi le aduc aminte...

deci ti-am spus... inainte du-te si i-ai la suturi pe toti parazitii gen papura si staicu si abia apoi intreaba-l pe Guso de ce nu a sarit la lovitura din ultimul min...
pana atunci hai sa tacem din gura si sa-i multumim lui Guso pentru ce a facut pentru Universitatea ca prezenta noastra in divizia A i se datoreaza si lui in mare masura...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

rt

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Mar 2005, 15:40

Mai are un defect: este capitanul unei echipe de incompetenti.

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Re: rt

Mesaj de minudoru » 22 Mar 2005, 16:29

Che Guevara scrie:Mai are un defect: este capitanul unei echipe de incompetenti.
Asta da defect. Si e si cel mai greu de indreptat.

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 23 Mar 2005, 10:08

WhiteBlue4Ever scrie:deja o sa incep sa aberez putin, dar o fac ca sa iti pot raspunde... stii ca se spune ca tatal este Dumnezeul familiei? n-o fi el Dumnezeu in persoana, dar pentru restul membrilor familiei, in ceea ce privesc problemele din sanul familiei, el este oarecum un Dumnezeue... ia fa asa usor o paralela si vezi cine depune cel mai mult efort, cine se daruieste cel mai mult si cine este cel mai determinat din clubul Universitatii... eu zic ca de departe Adnan Guso...

te-am inteles cand zici ca Guso nu e jucatorul perfect, insa, iti repet, nu aveai voie sa zici ceva in fata lui Adnan pana nu ii cereai socoteala inainte lui Papura... mi-am permis sa-ti atrag atentia pentru ca ti-am citit parerile si stiu ca, dupa tine, papura a jucat bine de cand a venit la Craiova, cand asta cu rachita si cu bordeanu sunt cei mai prosti oameni din divizia a... daca tu ai impresia ca papura a jucat bine, Guso a jucat dumnezeeste!!!...
iti spun doar din acest inceput de campionat... cand ti-a scos bomba de la vinclu a lui sava cum a fost? cand in cupa gurita a scapat singur singurel cu el dupa o faza marca rachita si tovarasul tau papura, iar Guso a salvat... acum in campionat a salvat la Gurita din nou singur in prima repriza... si multe alte faze, nu mi le aduc aminte...

deci ti-am spus... inainte du-te si i-ai la suturi pe toti parazitii gen papura si staicu si abia apoi intreaba-l pe Guso de ce nu a sarit la lovitura din ultimul min...
pana atunci hai sa tacem din gura si sa-i multumim lui Guso pentru ce a facut pentru Universitatea ca prezenta noastra in divizia A i se datoreaza si lui in mare masura...

In campionatul acesta Guso a avut unele greseli,trebuie recunoscute(vezi meciul cu Steaua)dar, a-l face pe Guso vinovat in meciul cu Farul este ridicul,mai ales in faza aceea.
Cred ,ca acum putem intelege mai bine ,ca vinovati de situatia de la Craiova,dupa cum spune si White,sunt :
1.Staicu, pentru ca trebuia sa stie ce vrea sa faca cu acest club sau macar cu bani investiti de el,dar nu este vinovatul principal;
2.Papura si Co, pentru ca au creeat discordii intre jucatori vechi si cei noi si intre jucatori si antrenori;
3.Lipsa unui presedinte competent, in persoana lui Badea, care in loc sa sprijine antrenorul si sa se ocupe de sarcinile concrete de presedinte a facut ceea ce cunoastem cu toti....voia sa ne demostreze ,sub orice chip,ce tare antrenor este el.A reusit... sa-si demostreze incompetenta atat ca presedinte cat si ca antrenor,pentru ca noi stiam.Exista un dumnezeu,cand sapi groapa altuia.
4.Ghinioanele la inceput de campionat sa nu dam gol,Gane ...ghinionist la care adaugam furtul arbitrilor(vezi meciul cu Steaua,incepusem meciul destul de bine apoi a aparut decizia arbitrului,eliminarea,golul printre picioarele lui Guso,etc..demoralizarea.
Concluzia mea este ca, daca Badea era un om corect (cu asta am spus totul)si daca Papuara,Lutu ,Mitrita,etc si-ar fi vazut de treburile lor, alta era situatia in prezent la Craiova,chiar daca incepusem prost(si Dinamo incepuse prost)terminam campionatul pe locul 5-7.
Rednic a gresit de doua ori ,cand a spus ca trage la titlu, prea devreme,necunoscand valoarea lotului (era lot de locul 3-5)si nu de locul 1 si,cand si-a dat demisia ,trebuia sa ramana in continuare ,dar a facut-o spre binele Craiovei,asa gandea atunci.Daca stia ce se intampla, nu renunta.Bogdan,nu sunt Rednic in persoana.L-am cunoscut indirect ,eu locuiesc in Buc.,mai multe nu-ti pot spune.
Nu cadem in "B",sunt convins ,dar nici echipa nu vom avea,vom fi de locul 7-10...daca jucatori,care vor mai fi,muncesc cu adevarat pe teren.
-Unde esti Badea si Papura...Rusine voua! Voi ati distrus echipa.
Dupa mine,Staicu ,nu este vinovatul principal pentru ca ,daca echipa mergea bine, el cupla ,chiar daca este zgarcit,inconseventa lui este data de zgarcenie...dar daca nu era el ,se putea si mai rau,cine stie.

Închis