Nou:Farul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va reusi Badea sa-si salveze postul ?

Da
8
24%
Nu
25
76%
 
Total votes: 33

Codul lui DaVinci

f

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Mar 2005, 10:31

Nu zic ca e de vina Guso. Zic ca nici el nu se mai concentreaza indeajuns ca sa faca treaba buna la Craiova.

Mi-am amintit ca Bondrea a batut in iarna asta cu 4-0 pe Dinamo si cred ca asta a fost faptul care l-a facut antrenor la Craiova. Acum sa vedem cu cat bate pe Steaua peste 3 etape. Si sper sa nu renunte la Cupa.

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: sd

Mesaj de asterix » 23 Mar 2005, 11:07

Che Guevara scrie:Daca ne amintim Oliver Kahn se antrena pentru loviturile libere punand un coechipier sa-i traga la poarta peste un cearsaf. Astfel incat sa vada mingea in ultima secunda.
Uite d'aia nu e Guso portar la Bayern...

Codul lui DaVinci

h

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Mar 2005, 11:38

Stiu si asta. dar noi vrem sa ne batem de la egal la egal cu Bayern asa cum am facut-o in '81. Nu?

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: h

Mesaj de asterix » 23 Mar 2005, 11:45

Che Guevara scrie:Stiu si asta. dar noi vrem sa ne batem de la egal la egal cu Bayern asa cum am facut-o in '81. Nu?
Momentan eu zic ca ar fi bine sa incercam sa jucam de la egal la egal cu Apullum, Poli Iasi si Brasovul... ca pe urma o sa invatam cum e sa jucam de la egal la egal cu Building si altii...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 23 Mar 2005, 12:45

Dan Florea am incercat initial sa te citez dar era prea lung mesajul.
O sa incerc sa-ti raspund punctual desi mi-e destul de clar ca nu reusesti sa fi obiectiv.
1. Fara Guso in Ghencea puteam lua 9-10 goluri
2. Vina principala a lui Rednic nu este anuntul ca ne batem pentru campionat ci ca nu a batut echipele de la retrogradare. Daca aveam victorii cu Bacaul, Farul si Iasiul acasa, plus la Sportul unde am jucat o repriza in superioritate acum eram departe de retrogradare (aveam inca 9 puncte)!
3. Indiferent de cauze, o umilinta ca cea din Ghencea ramane in istorie. Sper sa nu mai traiesc ca suporter inca un 0-5 cu una din echipele bucurestene.
4. Cu ghinionul las-o mai moale. Cand bati acasa in prelungiri (vezi meciul cu CFR Cluj) nu poti spune ca ai avut ghinion. De partea cealalta chiar si cei de la Farul recunosteau ca au avut foarte mult noroc in meciul cu Craiova.
5. Cand spui ca Rednic ar fi reusit locul 5-7 (desi mai jos spui ca valoarea lotului era de locurile 3-5) este superoptimist. Pai Rednic a "reusit" -5 la adevar jucand acasa cu Farul, Clujul, Bacaul si Iasiul. Din meciurile cu cele 4 a pierdut 6 puncte la adevar! Tu crezi ca ar fi batut pe dinamo sau Rapid? El, daca imi aduc bine aminte, nu a reusit sa scoata un punct saptamana trecuta de la Midia Navodari...

Eu zic ca este mai bine sa nu mai dezgropam mortii! Ce a fost a fost. Cert este ca ni se trage de la transferurile de asta vara. Nu-mi iese din cap ca totusi avem o echipa care terminase pe locul 4 anul trecut. De ce a trebuit schimbata aproape toata echipa nu am inteles...

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 23 Mar 2005, 14:34

bogdan-m scrie:Dan Florea am incercat initial sa te citez dar era prea lung mesajul.
O sa incerc sa-ti raspund punctual desi mi-e destul de clar ca nu reusesti sa fi obiectiv.
1. Fara Guso in Ghencea puteam lua 9-10 goluri
2. Vina principala a lui Rednic nu este anuntul ca ne batem pentru campionat ci ca nu a batut echipele de la retrogradare. Daca aveam victorii cu Bacaul, Farul si Iasiul acasa, plus la Sportul unde am jucat o repriza in superioritate acum eram departe de retrogradare (aveam inca 9 puncte)!
3. Indiferent de cauze, o umilinta ca cea din Ghencea ramane in istorie. Sper sa nu mai traiesc ca suporter inca un 0-5 cu una din echipele bucurestene.
4. Cu ghinionul las-o mai moale. Cand bati acasa in prelungiri (vezi meciul cu CFR Cluj) nu poti spune ca ai avut ghinion. De partea cealalta chiar si cei de la Farul recunosteau ca au avut foarte mult noroc in meciul cu Craiova.
5. Cand spui ca Rednic ar fi reusit locul 5-7 (desi mai jos spui ca valoarea lotului era de locurile 3-5) este superoptimist. Pai Rednic a "reusit" -5 la adevar jucand acasa cu Farul, Clujul, Bacaul si Iasiul. Din meciurile cu cele 4 a pierdut 6 puncte la adevar! Tu crezi ca ar fi batut pe dinamo sau Rapid? El, daca imi aduc bine aminte, nu a reusit sa scoata un punct saptamana trecuta de la Midia Navodari...

Eu zic ca este mai bine sa nu mai dezgropam mortii! Ce a fost a fost. Cert este ca ni se trage de la transferurile de asta vara. Nu-mi iese din cap ca totusi avem o echipa care terminase pe locul 4 anul trecut. De ce a trebuit schimbata aproape toata echipa nu am inteles...

Bogdan-m,nu vreau sa comentez sau sa dezgrop mortii ci numai sa-ti aduc aminte ca acele echipe retrogradabile Iasul a batut pe Steaua,Sportul pe National,Farul pe Dinamo,etc iar clasamentul adevarului este un clasament comunist,*****, nu conteaza unde joci daca esti bun.Guso este un portar bun dar in meciul cu Steaua a luat prea repede goluri ,inclusiv printre picioare.Daca nu era acel arbitru ***** cu eliminarea gratuita si incasarea a doua goluri prea repede ,poate altul era rezultatul la sfarsitul partidei.Adevarul in proportie de 90% este acela care l-am spus anterior,este parerea mea.
Intreaba-te, de ce jucatori precum Gane,Popescu,Sabin Ilie,etc, refuza sa joace la Craiova iar alti vor sa plece(Plesan,Moti ,poate si Guso ,Buhusi) la care adaug antrenori ca Balaci,Cartu,Olaroiu,Piturca,etc care fug de Craiova?
Cand gasesti un raspuns obiectiv, poate intelegi de ce Rednic nu a putut face mai mult la Craiova.Nu-l compara pe Rednic cu Badea,Bondrea,Panduru,Hizo,etc este cu mult peste ei ,in plus are prea mult bun simt,a tinut la Craiova mai mult decat alti olteni .
De Badea ,sper ca te-ai convins desi cam tarziu.
Stai linistit,Craiova nu are sa cada in "B"chiar cu Bondrea pe banca.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 23 Mar 2005, 14:48

Dan Florea scrie:Bogdan-m,nu vreau sa comentez sau sa dezgrop mortii ci numai sa-ti aduc aminte ca acele echipe retrogradabile Iasul a batut pe Steaua,Sportul pe National,Farul pe Dinamo,etc iar clasamentul adevarului este un clasament comunist,*****, nu conteaza unde joci daca esti bun.
Vrei sa spui ca Iasiul, Bacaul, Sportul si Farul sunt echipe mai bune decat noi si de asta nu le-a batut Rednic? :)(
Dan Florea scrie:Guso este un portar bun dar in meciul cu Steaua a luat prea repede goluri ,inclusiv printre picioare.Daca nu era acel arbitru ***** cu eliminarea gratuita si incasarea a doua goluri prea repede ,poate altul era rezultatul la sfarsitul partidei.
Sa nu-mi spui ca incerci sa spui ca incerci sa scuzi acel 0-5 cu Steaua! Daca vei mai vedea reluarea meciului, vei vedea ca Guso a salvat Craiova de la o infrangere si mai rusinoasa...
Dan Florea scrie:Adevarul in proportie de 90% este acela care l-am spus anterior,este parerea mea.
Tot este bine ca nu mai esti convins 100% ca ce ai spus in mesajul anterior reprezinta adevarul.
Dan Florea scrie:Nu-l compara pe Rednic cu Badea,Bondrea,Panduru,Hizo,etc este cu mult peste ei ,in plus are prea mult bun simt,a tinut la Craiova mai mult decat alti olteni .
Fii linistit ca nu o sa-l compar niciodata pe Badea cu Rednic. Se pare ca multi uita ce a facut Badita de-a lungul carierei pentru Stiinta, dar sa se ajunga pana la a spune ca Rednic a tinut la Craiova mai mult decat Badea parca este prea mult...

Codul lui DaVinci

g

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Mar 2005, 15:53

Ce a fost a fost ce va fi va fi
Dar noi impreuna mereu te vom iubi:
Stiinta! Stiinta!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: g

Mesaj de ady_azzuro » 23 Mar 2005, 21:02

Che Guevara scrie:Ce a fost a fost ce va fi va fi
Dar noi impreuna mereu te vom iubi:
Stiinta! Stiinta!
Nu se pune altfel problema! o:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 23 Mar 2005, 22:40

ozzy scrie:Bogdane, nici tu nu esti obiectiv. Sa le luam pe rand:
- cand am zis la inceputul returului ca Badea trebuie sa scoata minim 7 puncte in primele trei etape si sa ne califice in finala cupei, ziceai ca Farul e super echipa si ca nu-i corect sa-i ceri lui Badea sa scoata puncte acolo. Acum vad ca vorbesti despre Farul ca despre o colega de retrogradare :o
Consider in continuare ca Farul este o echipa redutabila, dar meciul de care discutam s-a disputat la Craiova si in plus ai scos din context, pentru ca eu initial nu amintisem de meciul cu Farul, ulterior fiind nevoit sa amintesc de el ca o replica la mesajul lui Dan Florea.
ozzy scrie:- Iasiul si Bacaul trebuiau batute, asa e, dar care e diferenta dintre ele si Poli AEK(cel din tur) sau FC Arges? Pai Rednic a facut -6 cu Iasi, Bacau si Farul, exact cat a facut si Badea numai in doua meciuri cu Arges si Poli. De altfel dupa meciul cu Argesul ti-am pus o intrebare la care n-ai raspuns
Diferenta intre Iasi, Bacau si Timisoara, Arges este ca primele doua sunt contracandidatele noastre la retrogradare iar ultimele doua nu sunt. In momentul actual ne afecteaza mai rau o infrangere la Iasi decat una la Timisoara. Nu mai retin intrebarea ta de dupa meciul cu Argesul.
ozzy scrie:- inca o data iti spun: o echipa care termina pe locul 4 trebuie schimbata intotdeauna atunci cand se numeste Universitatea Craiova, pentru ca nimeni nu se multumeste doar cu atat. Ca nu i-a iesit lui Rednic, asta e alta poveste, dar nu poti sa-l acuzi ca a incercat sa schimbe ceva.
Pai si schimbi aducand jucatori ca Filson, Hoban, Bostina, Mircea Ilie, Mutica? Tu consideri ca a vrut sa intareasca echipa cu astfel de jucatori?
ozzy scrie:Oricum cea mai buna intrebare mi se pare asta
Intreaba-te, de ce jucatori precum Gane,Popescu,Sabin Ilie,etc, refuza sa joace la Craiova iar alti vor sa plece(Plesan,Moti ,poate si Guso ,Buhusi) la care adaug antrenori ca Balaci,Cartu,Olaroiu,Piturca,etc care fug de Craiova?
daca afli raspunsul la asta, atunci poate o sa stii si de ce cu CFR Cluj nu a fost vorba de noroc ci de cu totul altceva
Gane a incasat 40.000 pentru 5 meciuri si nici un gol. Avea o datorie morala sa vina la Craiova in iarna. Daca nu a facut-o inseamna ca are mici probleme cu caracterul. Popescu (daca te referi la Gica) a cerut 150.000 dolari ca sa joace la Stiinta iar Gabi Popescu era sub contract cu Samsung Blue Wings. Sabin Ilie a cautat mereu sa obtina cat mai multi bani si probabil ca atunci cand a fost dorit de Craiova a avut oferte mai bune. Plesan este normal sa vrea sa joace la o echipa mare, este visul oricarui jucator. Despre Moti, Guso sau Buhusi nu cunosc declaratii prin care ar fi dorit sa plece.
Despre ce a fost vorba in meciul cu CFR Cluj?

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 24 Mar 2005, 12:37

Am zis ca iese mesajul prea lung daca mai vorbesc si de antrenori. Acum ca sa ii iau pe rand si Balaci si Cartu au plecat la contracte mai mari decat cele propuse de Stiinta (si ai dreptate partial prin faptul ca probabil au si incercat sa evite atmosfera de continua tensiune de la Craiova), lui Olaroiu nu tin minte sa-i fi propus cineva ceva iar Piturca a vrut sa vina (semnase cu Mititelu in cele 2 zile de "domnie" a lui).

Intradevar si Badea a plecat "realizand" tot -5 ca si Rednic, dar avand acasa meciuri cu dinamo si Rapid, ceea ce Rednic nu a avut. :-)

Pe mine ma deranjeaza pozitii de genul "mi-am dorut ca Stiinta sa nu bata Farul", cand stiu cat m-am consumat la stadion. Cum te poti numi suporter al Universitatii si pentru un interes oarecare sa-ti doresti ca echipa ta sa piarda.
Actuala situatie de la echipa in care se pare ca vor fi numiti in organigrama clubului si unii din liderii galeriei imi dovedeste ca exista si un alt motiv pentru atitudinea galeriei la Constanta.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 24 Mar 2005, 13:20

SSilviu scrie:eu m-am rugat sa nu batem faru in campionat ...
Gonzo scrie:da e mai bine ca am luat bataie din 3 motive:
-a plecat Badea
-am demonstrat ca nu sunt jocuri de culise
-avem sansa sa ne calificam curat in finala si sa ne si salvam
Nici nu era vorba despre tine ozzy. Dar sunt atitudini ale unora dintre suporteri (ca cele de mai sus) pe care eu nu pot sa le inteleg si care se pare ca nu deranjeaza pe nimeni, pentru ca nimeni nu a aratat ca nu ar fi de acord cu astfel de opinii...

P.S. Apropo de obiectivitate ozzy si de cat am fost eu impotriva lui Rednic dupa 4 etape in care echipa nu avea nici o victorie, am gasit postarea mea de la meciul Sportul - Universitatea Craiova (pag. 4) :

"Chit ca s-ar putea sa supar pe multi, eu cred ca principalul vinovat este Rednic. A avut un lot cu care a terminat pe locul 4, din care nu a plecat decat Njock si la care s-au mai adaugat 10 jucatori noi. Problema ar fi ca Rednic este inca in cautari, dovada fiind cele 3 formule de start din primele etape, mult diferite intre ele. Cred ca stagiul montan ar fi trebuit sa-i dea un schelet de baza al echipei si jucatorii veniti la inceputul campionatului sa fie bagati pe parcurs.
Chiar daca este posibil sa fie unii care sa-l lucreze pe Rednic, nu l-a obligat nimeni sa inceapa cu Borbely, Vigariu sau Nkoy. A fost alegerea lui si evident a fost o alegere proasta.
Nu inseamna ca daca eu cred ca Rednic a gresit, consider ca si trebuie sa plece. Eu il consider un mare antrenor, care poate face treaba la Stiinta dar trebuie sa-si gaseasca inspiratia din campionatul trecut. Fata de campionatul trecut are un lot net superior, dovada fiind jucatorii pe care Craiova i-a dat ca nu mai aveau loc in primii 25. Datoria lui Rednic este sa gaseasca in actualul lot un 11 de inceput pe care sa nu-l mai schimbe."

Codul lui DaVinci

g

Mesaj de Codul lui DaVinci » 24 Mar 2005, 21:45

Este o mare nesimtire ca a trebuit sa pierdem meciul cu Farul ca sa-l dam afar pe Badea. Daca Staicu avea "sange in instalatie" trebuia sa il cheme pe Badea si sa ii spuna in fata: "Esti demis" inainte sa se piarda puncte importante pentru redresarea echipei.

Restul sunt povesti...

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 24 Mar 2005, 21:47

ceea ce scrii tu sunt povesti ... nici fratii Grimm n-aveau succesul tau!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 24 Mar 2005, 22:25

bogdane, de 4-5 zile tot te iei de mesajele mele si am refuzat sa iti raspund pt ca imi dovedesti ca esti redus si nu intelegi contexte si aluzii... vezi-ti de treaba si nu imi fa tu mie educatie de suporter ca nu esti tu zeul suporterilor olteni... hai slabeste-ne de lectii ca nu suntem la scoala...

Închis