Universitatea-Sportul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Sportul ?

Victorie
39
89%
Egal
0
No votes
Infrangere
5
11%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 30 Mar 2005, 15:40

Cristi Balaj va arbitra U Craiova - Sportul
Astăzi au fost stabiliţi arbitrii şi observatorii partidelor de vineri din cadrul etapei a 18-a a Diviziei A. Astfel, la partida FC Argeş - Farul Constanţa, ce se va disputa la ora 16:15 (televizare Telesport), la centru va oficia Sorin Corpodean, ajutat la tuşe de Nicolae Marodin şi de Adrian Vidan, rezervă fiind Adrian Stănescu. Observatorii aceste partide sunt Florin Gîtejan şi Aron Huzu. Partida Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc, ce se va disputa la ora 20:00 (televizare Naţional TV) va fi arbitrată de Cristian Balaj, alături de asistenţii Zoltan Szekely şi Cristian Nica, cu Mihai Ene ca rezervă. Observatori sunt Valentin Alexandru şi George Ionescu.
sursa: gsp.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

agga
membru
membru
Mesaje: 128
Membru din: 12 Mar 2004, 02:01

Mesaj de agga » 30 Mar 2005, 18:04

E clar. Daca Mitia l-a trimis observator pe Vali Alexandru inseamna ca jocurile sunt facute pt. noi. Dinel si Mitrita s-au pus pe ce stiu ei mai bine. Merg pe victorie la sigur. :cool:
toti prostii tin cu steaua!

stiintific

Mesaj de stiintific » 30 Mar 2005, 18:32

daca bondrea i-a dat afara pe sarbi si pe brazilieni, plesan, moti si bundea nu pot sa joace ma intreb cine mai intra in teren.
oricum, e de apreciat faptul ca bondrea a luat atitudine. eu unul nu-l vedeam capabil, mi se parea prea moale.


pe ei, pe ei,
pe ei....

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 30 Mar 2005, 19:34

agga scrie:E clar. Daca Mitia l-a trimis observator pe Vali Alexandru inseamna ca jocurile sunt facute pt. noi. Dinel si Mitrita s-au pus pe ce stiu ei mai bine. Merg pe victorie la sigur. :cool:
Aiurea. Nu arbitreaza observatorul ci Cristi Balaj si din cate stiu eu nu e un arbitru de casa. Eu merg pe victorie din alt motiv, si anume dorinta tinerilor inclusi in lot de a dovedi ca pot face fata cu brio rigorilor diviziei A.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 30 Mar 2005, 20:38

Le dam un 2-0 scurt, Iordache 2 goluri! o:

Codul lui DaVinci

d

Mesaj de Codul lui DaVinci » 30 Mar 2005, 21:29

V-am zis mai demult ca Ilie Iordache e marfa de fotbalist. Trebuie sa avem incredere in el si strainii pot pleca. Eu l-as pastra insa si pe Edu Magri. Va spun ca trebuie lucrat cu el fiindca are si fizic si potential. Poate sa urce mult acest copil.

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 30 Mar 2005, 23:47

Bondrea va începe partida cu Sportul în următoarea alcătuire:

Guso

Dobre
Daouda
Papură
Bordeanu

Buhuş
Schumacher
Bundea
Luţu

I.Iordache
Drăgan


Dacă Bundea nu poate juca în locul lui, la închidere, va evolua Murgan.
Special pentru voi:Minunea Blonda

Maximus

Mesaj de Maximus » 31 Mar 2005, 08:15

Deci s-a decis la 4-4-2... Cam riscant cu Sportul...

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 31 Mar 2005, 09:46

Criticati-ma dar eu cred ca luam bataie. Sportul are jucatori de viteza, iar noi jucam 4-4-2, adica in linie pe linia de fund, iar Papura si Daouda nu sunt jucatori de super-viteza.
Daca incep cu jucatorii Sportului cu un-doiuri in viteza, nu avem cum sa-i cotracaram.

Speranta noastra e sa dam gol primii si daca tinerii nostrii introdusi titulari ar manca pamantul, dar din ce am vazut eu la ei, slabe sperante.
Acum lasati-i sa ma contrazica :)(

Codul lui DaVinci

d

Mesaj de Codul lui DaVinci » 31 Mar 2005, 11:28

Secretul 4-4-2 sta in linia de mijloc. Daca distrugem orice atac advers atunci nu avem cum sa pierdem meciul cu Sportul. Sper sa marcam cat mai rapid ca sa scpam de orice grija din start.

Atacantii lor pot sa aiba si viteza luminii. Daca nu au mingi utile nu pot sa puna probleme mari apararii.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 31 Mar 2005, 13:31

GiovaNNi scrie:daca tinerii nostrii introdusi titulari ar manca pamantul, dar din ce am vazut eu la ei, slabe sperante.
Acum lasati-i sa ma contrazica :)(
Tinerii nostri titulari se rezuma la un exemplar : Ilie Iordache.
Ce noutate ai mai vazut in afara de titularizarea lui Iordache in echipa de start a Stiintei?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 31 Mar 2005, 13:54

Ciupe va sta între 6 şi 9 luni pe tuşă
Fundaşul Raul Ciupe a suferit în timpul partidei dintre echipele de tineret ale Macedoniei şi României, scor 1-0, o dublă fractură de tibie şi peroneu. „Ciupe s-a accidentat grav, are dublă fractură, cu deplasare de tibie şi peroneu. După ce că am pierdut meciul, am pierdut şi un jucător valoros. El va fi operat”, a declarat antrenorul reprezentativei de tineret a României, Florin Marin. Medicul naţionalei României, Pompiliu Popescu, a afirmat că fundaşul dreapta al Sportului Studenţesc va fi indisponibil între şase şi nouă luni. La sosirea din Macedonia din această noapte, pe aeroportul Henri Coandă, Ciupe a fost transportat la maşină cu targa.
sursa: gsp.ro

Pacat ca a cazut la datorie pe frontul macedonean; sa speram ca va fi capabil sa-si reia activitatea dupa aceasta accidentare grava.
Pericolul in acest meci va veni de la Mazilu, de el trebuie sa aiba mare grija fundasii nostrii :!:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 31 Mar 2005, 23:11

daca nu joaca plesan , batem ca nu isi mai bate nimeni joc de munca echipei
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 01 Apr 2005, 16:37

sa il treaca mkr rezerva...dk e nevoie sa bata careva vreun penalty,ce facem?...intra el si rezolva... :up:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 01 Apr 2005, 17:07

Meciul poate fi urmarit in direct pe Radio Craiova-Maxima.

Închis