Universitatea-Farul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom obtine calificarea in finala?

Da
14
47%
Nu
16
53%
 
Total votes: 30

Codul lui DaVinci

Re: g

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Apr 2005, 23:07

ady_azzuro scrie: E cam tarziu sa ajunga la Real sau Chelsea, nu crezi? :)( Daca nu esti multmumit de el, propune-i lu Bondrea sa-l bage pe Banica, care pun pariu ca e sub Guso la toate capitolele...
Nu stiu unde ai vazut fitze la Guso, mie mi se pare unul dintre cei mai seriosi jucatori, care este gata sa moare pe teren pt culorile alb-albastre. Este singurul jucator care a plans dupa meciul cu Poli Iasi, iar asta spune multe despre caracterul lui. Nu l-am vazut niciodata arogant pe Guso, dimpotriva, este un tip modest, care isi vede de lungul nasului.
Uite ca eu te invit cand ai timp sa mergi cu mine sa vorbim cu Guso si daca nu iti schimbi parerea despre el in 20 de secunde inseamna ca nu ma pricep eu la oameni. chestia asta cu plansul dupa meci este numai de ochii lumii. Iar faptul ca Banica este sub Guso nu este un lucru de contestat. De-aia il si tin in lot pe Banica astia ca sa fie sigur bosniacul ca nu vine nimeni din urma ca sa ii ia locul in echipa. Cand a venit Negri trebuia sa il fi vazut pe Guso cum facea. Parca i se innecasera toate corabiile. Inca o data nu am nimic impotriva lui. Nu vreau sa il dea afara sau sa aduca pe altul in locul lui. Vreau decat sa se perfectioneze si sa iasa la centrarile alea nenorocite din care luam gol mereu.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 14 Apr 2005, 23:15

N-a invatat in peste 10 ani de activitate sa iasa pe centrari si invata acum...nu cred ca mai are timp, e chestia de inspiratie,daca nu le intuieste bine...

Codul lui DaVinci

Guso nu iese pe centrari sie slab la suturile de la distanta

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Apr 2005, 23:20

Eu zic ca asta cu iesitul pe centrari este o treaba de curaj. "Sange in instalatie" cum zicea Agachi... Iar faptul ca nu se descurca la suturile de la distanta este lipsa unui joc de picioare adecvat combinat cu o lipsa de concentrare atunci cand mingea nu este foarte aproape de el. Mai precis cred ca o vede tarziu. Poate are tulburari de vedere...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 14 Apr 2005, 23:25

Gasisi pe cine sa-l citezi, pe marele portar Agachi, care alaturi de Urai au fost cei mai slabi portari din istoria Craiovei! :eek:
Pai si eu as avea tulburari de vedere cand as vedea atati adversari nemarcati in careul propriu...

Codul lui DaVinci

d

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2005, 09:10

Orice vei spune tu: Papura, Douda, Moti este cea mai buna linie de fund din Romania. Daca si Guso se plange ca nu are parare atunci ce sa mai zicem de celelalte formatii ?

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 15 Apr 2005, 11:35

Mai Che...Che dracu tot spui mai? :lol: Pai avem 28 de goluri primite!Suntem fruntasi la golurile primite,ce naiba.Daca aveam apararea aia de zici tu,nu primeam atatea goluri! :lol:

Codul lui DaVinci

Fundasii

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2005, 11:39

Pai daca am jucat cand cu Papura la mijloc, cand cu rachita fundas... Si desteptul de Rednic l-a mai si gonit pe Papura in Cipru. De-aia am primit atatea goluri.

Crezi ca daca juca Papura in ghencea mai luai 5-0 de la Steaua ? Nesimtitul de Murgan s-a gasit sa-i ia cartonasele din mana arbitrului ca parca e si vreun jucator de valoare...

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Fundasii

Mesaj de suporteru » 15 Apr 2005, 12:08

Che Guevara scrie:Pai daca am jucat cand cu Papura la mijloc, cand cu rachita fundas... Si desteptul de Rednic l-a mai si gonit pe Papura in Cipru. De-aia am primit atatea goluri.

Crezi ca daca juca Papura in ghencea mai luai 5-0 de la Steaua ? Nesimtitul de Murgan s-a gasit sa-i ia cartonasele din mana arbitrului ca parca e si vreun jucator de valoare...
"L-a gonit"?El a plecat singur..nu l-a gonit nimeni.A plecat din cauza conflictului cu Rednic.
Pentru ca deh...Papi era jupanu`...pai ce ***** ma-sii il punea Rednic sa joace?! :lol:
Avea Rednic tupeul chiar sa-i dea instructiuni,i-auzi!!Asta da atitudine de jucator!Sa iesi pe un post cu o audienta mare si sa-ti faci antrenorul de [cenzurat].Asta da profesionalism!
Antrenorul ti-e mama,tata,prieten,frate,psiholog, cand esti in cantonamente si in pregatiri!!Ca jucator ,trebuie sa-i respecti deciziile,trebuie sa te supui,nu sa te iei in coarne cu el!Asta fac jucatorii profesionisti!

Codul lui DaVinci

Strambu de [cenzurat]

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2005, 12:19

Iar incepi? Am mai discutat odata asta. Am spus : SUPORTERU IS THE BEST!

Acum ce mai vrei cu Rednic ala al tau?

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Strambu de [cenzurat]

Mesaj de suporteru » 15 Apr 2005, 12:48

Che Guevara scrie:Iar incepi? Am mai discutat odata asta. Am spus : SUPORTERU IS THE BEST!

Acum ce mai vrei cu Rednic ala al tau?
Nu mai incep.. :-)

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 15 Apr 2005, 13:53

CheGuevara las-o dracului ca nu mai scapam de tine la inceputul returului ca avem cea mai buna linie de atac din tara, cea mai buna de mijloc si cea mai buna aparare si cele mai bune rezerve si cei mai frumosi stalpi de nocturna... unde-l vazusi pe papura jucator de fotbal? sunt mai prosti ca noaptea, 80% dintre ei...
acu` iar incepi cu cea mai buna aparare din tara? hai sa ne inscriem dreaq in champions league ca aici nu avem adversari
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Cei mai buni fundasi.

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2005, 14:07

Spune-mi o linie de fund de la una dintre urmatoarele echipe : Steaua, dinamo, Rapid, Poli Timisoara, Farul, sau FC National

care se compara cu asta: Moti, Papura, Daouda.

hingherul

Mesaj de hingherul » 16 Apr 2005, 12:06

FRATILOR DACA BATEM STEAUA MA FAC ''LUP'' SA MANANC TOATE OILE LU CIOBANU DE BERBECALI :-x

DACA NE BAT :bad: AIA DE LA STEAUA CEL PUTIN SA FACEM SPECTACOL IN TRIBUNE SI MAI ALES LA PELUZA :))

:-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x DE N x :-x BECALI

ANTI CAINI MILITARI SI TIGANI :-x :-x :-x :-x

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 16 Apr 2005, 19:05

spune-mi tu un adversar care sa se compare cu valencia din romania, de la care Craiova nu a luat gol... si dup-aia fa`i si tu comparatie intre liniile de fund ale Craiovei si ale stelei... hai ca batem campii deja...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Oilor le plac noroiul

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Apr 2005, 21:18

Daca nu era namol pe Ghencea Valencia ii batea pe Steaua si-n Gehncea. Au avut noroc. S-a vazut apoi cu Villareal care s-a distrat cu ei desi nu au jucatori de valoarea Valenciei.

Închis