Universitatea-Steaua

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va reusi Universitatea primele puncte in acest retur ?

Da
30
79%
Nu
8
21%
 
Total votes: 38

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Apr 2005, 09:45

Imagine
Pro Sport scrie:Jucătorii primesc banii în sacoşe!
A devenit o modă ca fotbaliştii din Ghencea să încaseze primele sau ratele de contract la biroul lui Gigi Becali de la Marriott. Patronul vine cu mai multe sacoşe cu bani (foto), pe care-i împarte fotbaliştilor lui Walter Zenga. Mulţi apreciază acest fapt drept evaziune fiscală, deoarece aceşti bani nu sînt contabilizaţi, iar statul nu încasează impozitul aferent. “Banii îi aduc de acasă şi sînt ai mei... De ce să fie impozitaţi dacă sînt din averea mea?”, a răspuns, mai mereu, Gigi.
Asta da gandire :laughing:

Codul lui DaVinci

Steaua echipa de securisti

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Apr 2005, 09:51

Toata Oltenia stie ca Gazeta de Sud - ziar a care scrie Ion Jianu si printre altii mai semneaza Liviu Bistriceanu sau Cosmin Staicu - este ziarul Stelei in provincia noastra. Ziarul a fost infiintat de fratii Paunescu care au sustinut o buna perioada de timp Steaua Bucuresti, apoi a fost plimbat prin mainile lui Adrian Voinea si Eugen Arnautu (acesta din urma fiind un fel de Netoiu dar stelist) care a sustinut si el Universitatea Craiova intr-o perioada de timp. Ne amintim cand i-au luat de aici pe Lutu, Trica si Tibi Lung si ia-u dus la Steaua. Nu ca ar fi fost mari valori acesti fotbalisti dar erau cam tot ce avea mai bun Craiova la ora respectiva. Poate mister Arnautu va face un comunicat de presa prin care sa spuna unde sut banii care s-au incasat dinvanzarile in strainatate ale lui Craioveanu, Gane, Papura, Badea si Ovidiu Stanga. Fiind fost parlamentar de PSD Dolj poate are mai multe informatii...

De-aia zic DORYN, cred ca ai gresit citand din cel mai rau-voitor ziar care se tipareste in Craiova atunci cand vine vorba de Stiinta.

DoRyN

Re: Steaua echipa de securisti

Mesaj de DoRyN » 16 Apr 2005, 09:58

Che Guevara scrie: De-aia zic DORYN, cred ca ai gresit citand din cel mai rau-voitor ziar care se tipareste in Craiova atunci cand vine vorba de Stiinta.

Din pacate nu ma pot compara cu tine, eu nu am toate informatiile tale.
Dar totusi nu pot sa nu ma intreb, daca e asa cum zici tu, de ce mai vin oamenii aia la stadion ? Ai amintit de C.S. De ce o fi mers la Iasi ? Ca sa faca pe plac Stelei nu ? Daca ziarul ala e asa cum zici tu, de ce nu da faliment ? De ce il mai cumpara oamenii din Craiova ? Nu zic ca nu o fi asa, am citit si eu la concurenta lor asemenea acuze, insa adevarul cred ca e la mijloc. Zicea cineva mai sus, ne meritam soarta, incep si eu sa ma conving :laughing:

PaulS
junior
junior
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2004, 21:18

Mesaj de PaulS » 16 Apr 2005, 11:37

DoRyN scrie:Daca o sa zic ca nu-s tigani, o sa sara din nou Bornwild sa spuna ca sunt stelist :)(

Sigur nu ai incurcat echipele din Bucuresti ?
Adevarul e ca semana mult una cu alta !! Dar nu, nu le-am incurcat !! Degeaba stelistii i fac pe rapidisti tigani ca ei sunt mult mai negri si mai scarbosi !! Comportanmentul lor spune tot !! Ei nu stiu decat sa injure !! Tigani !!

@ Iulian, sa inteleg ca 1-8 ala e cea mai importanta realizare a stelei din istorie ?? Puteai sa pui o poza cu cupa aia a campionilor castigata acum 5 milenii, dar nu.....tu ai pus tabela de pe Dan Paltinisanu !! Apreciez gestul tau !!

P.S. Sa nu de-a dracu ca ultima etapa sa fie decisiva pentru voi, ca e grav !! Ciu-ciu mai pupati voi titlu !!!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 16 Apr 2005, 11:55

paule daca ai probleme cu stelistii ... dute pe alte forumuri , nu-i mai eticheta in diverse moduri aici!

iulian

Mesaj de iulian » 16 Apr 2005, 12:27

Paulica incearca sa ma ignori de acum incolo te rog si pastreaza-ti frustrarile pt tine
Last edited by iulian on 16 Apr 2005, 12:40, edited 2 times in total.

iulian

Mesaj de iulian » 16 Apr 2005, 12:27

Astept ca un administrator sau un moderator sa se sesizeze pana la urma si sa ia masuri impotriva individului asta.
Observ ca au fost sanctionati cu banarea oameni aici pentru mult mai putin decat a facut Pauls.

Bornwild

Mesaj de Bornwild » 16 Apr 2005, 12:41

"Când joci cu Steaua trebuie să laşi în vestiar teama, să-ţi ştergi din minte toate insuccesele pe care le-ai avut până în momentul respectiv şi cel mai important e să-ţi intre bine în cap că aperi blazonul unei echipe de legendă. Aşa trebuie să intre pe teren, la meciul cu Steaua, actualii componenţi ai Universităţii, pentru a reuşi să triumfe. Dacă nu pentru ei sau pentru bani, măcar din datorie pentru cel mai frumos public din România. Timpul şi disperarea presează, este nevoie de o victorie, cu orice preţ!""


Problemele sunt la tine si vezi ca ai trecut la jigniri, dictatorule.....mai sus ce scrie?
Ai inceput sa ai orbul gainii sau esti atat de orbit de steluta.
Uita-te si la avancronuica impoutita care ai deschis-o tu si vezi randurile de imbarbatare ale finalului.
Nimeni nu ti-a cerut sa scrii asa....dar ideea era sa fie un curent de speranta si de imbarbatare,dar probabil ca in Moldova nu se poarta asa ceva.
La parsivenia care exista intre moldoveni trebuia sa ma astept.
Ai ajuns sa faci publica pana si viata mea privata........(si asta e decat ce am aflat pana in acest moment)...nu m-ar mira sa fi debitat si alte bazaconii.
Eu iti arat caracter si nu fac public absolut din unele dedesubturi.Asta e diferenta.
Nu ai raspuns la intrebarile pe care ti le-am pus pt ca eviti ca un misel .
Dar eu totusi insist sa raspunzi:
1.Dc ai postat noul topic despre meciul de maine,in timpul meciului Craiova-Fraul ,fara a astepta deznodamantul?
2.De ce ai postat acest topic cu caracter pro-steluta?(si nu numai aici.....)
3.De ce mi-ai sters topic-ul pt acest meci adresat adevaratilor suporteri ai acestei echipe?


Asta denota maniera ta mizerabila si dictatoriala de a conduce....ai gonit pe toata lumea prin comportamentul tau si te intrebi de ce nu iti scrie lumea pe forum.........

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 16 Apr 2005, 12:47

iulian scrie:Astept ca un administrator sau un moderator sa se sesizeze pana la urma si sa ia masuri impotriva individului asta.
Observ ca au fost sanctionati cu banarea oameni aici pentru mult mai putin decat a facut Pauls.
stai linistit ca nu exista ban decat pt fanii Stiintei, restul sunt protejati si oricum la noi regulamentul se aplica preferential :)(

PaulS
junior
junior
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2004, 21:18

Mesaj de PaulS » 16 Apr 2005, 15:22

iulian scrie:Astept ca un administrator sau un moderator sa se sesizeze pana la urma si sa ia masuri impotriva individului asta.
Observ ca au fost sanctionati cu banarea oameni aici pentru mult mai putin decat a facut Pauls.
Asteapta mult si bine........Cine te crezi tu sa dai ordine administratorilor sau moderatorilor ?? E clar ca ai venit aici pe forum cu intentie de cearta !!

P.S. Adevarul doare, nu ???

Respect Bornwild !!!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Apr 2005, 17:20

Bornwild scrie:" Dar eu totusi insist sa raspunzi:
1.Dc ai postat noul topic despre meciul de maine,in timpul meciului Craiova-Fraul ,fara a astepta deznodamantul?
2.De ce ai postat acest topic cu caracter pro-steluta?(si nu numai aici.....)
3.De ce mi-ai sters topic-ul pt acest meci adresat adevaratilor suporteri ai acestei echipe?


Asta denota maniera ta mizerabila si dictatoriala de a conduce....ai gonit pe toata lumea prin comportamentul tau si te intrebi de ce nu iti scrie lumea pe forum.........
Te las pe tine sa iti dai singur raspunsurile pe care le vrei. Mesajul la care te referi nu a fost sters, ci se regaseste pe acest topic.
Bornwild scrie:Este ultima noastra sansa si trebuie sa o valorificam.Vin la Craiova unii dintre dusmanii nostrii de moarte.In primul rand,tribunele trebuie sa-i primeasca asa cum se cuvine pe aurolaci.
Suntem increzatori ca vom castiga meciul,pt ca la meciurile impotriva rivalelor de moarte,totdeauna ne-am mobilizat.
Trebuie la finalul meciului sa strigam :
AntibuCUResti ,suntem antibuCUResti
Anti caini ,militari si tigani
iulian, la Bornwild te referi ? sau aurolaci e acceptat ? :laughing:

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Apr 2005, 17:42

ozzy scrie:pai normal, asta era arbitrul lui dinamo, doar nu era sa ne arbitreze cu Steaua ca era clar ca ne ajuta
asa o sa ne aduca un arbitru de-al Stelei :D
Ai ghicit, exact unul din asta ne-au adus. De unde stiai ?

iulian

Mesaj de iulian » 16 Apr 2005, 18:08

dorine...inclusiv mesajul lui bornwild consider ca trebuie editat..nu am vazut ca nu intru aici sa stau sa citesc toate posturile de la ultima mea vizita.Intamplator cu bornwild am lamurit-o pe MP :) ramane Pauls.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Apr 2005, 18:12

Te contrazici putin, ori nu ai vazut, ori te-ai lamurit prin MP.
Poate te lamuresti si cu el tot prin MP o:

iulian

Mesaj de iulian » 16 Apr 2005, 18:46

Am inteles...deci sa intelegf ca aici ai voie sa folosesti diferite epitete fara frica de a fi avertizat....bun asa...acum inteleg anumite chestii...
O zi buna.

Închis