Universitatea-Steaua

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va reusi Universitatea primele puncte in acest retur ?

Da
30
79%
Nu
8
21%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 15 Apr 2005, 15:08

Ce martori ai Born? Ce chestii sa faci publice? Pe mine nu ma deranjeaza poti sa spui orice ce am discutat pe privat, atata timp cat spui corect. Am spus ca si pe mine ma deranjeaza atitudinea unora oarecum pro stelista pe acest forum, adica a lui DoRyN si zolo, care se pare ca respecta clubul steaua prea mult, dar de aici pana a spune ca sunt fani steaua e cale lunga. :-)

Adica te prostesc in fata cand iti spun ca DoRyN nu tine cu steaua? :(
Last edited by ady_azzuro on 15 Apr 2005, 15:12, edited 1 time in total.

Bornwild

Mesaj de Bornwild » 15 Apr 2005, 15:12

ady_azzuro scrie:Ce martori ai Born? Ce chestii sa faci publice? Pe mine nu ma deranjeaza poti sa spui orice ce am discutat pe privat, atata timp cat spui corect. Am spus ca si pe mine ma deranjeaza atitudinea unora oarecum pro stelista pe acest forum, adica a lui DoRyN si zolo, care se pare ca respecta clubul steaua prea mult, dar de aici pana a spun ca sunt fani steaua e cale lunga. :-)

Adica te prostesc in fata cand iti spun ca DoRyN nu tine cu steaua? :(

eeeeee....parca mai vii de acasa......te felicit.......sincer.....ai dovedit voalat ca ai coloana o:

De acum lucrurile incep sa se simplifice.........

toxic21ro
junior
junior
Mesaje: 23
Membru din: 15 Ian 2004, 03:33

Mesaj de toxic21ro » 15 Apr 2005, 15:49

Sanatosi nu sunteti cu siguranta! :-(
Extrapoland ceea ce se intampla pe acest forum imi dau seama de ce a ajuns Stiinta in halul asta.
Ne meritam retrogradarea!
"Exista o singura placere, aceea de a tine cu Stiinta, tot restul e mizerie“!

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Mesaj de asterix » 15 Apr 2005, 17:10

www.gsp.ro
Clubul Universitatea Craiova a revenit asupra deciziei de a permite accesul gratuit la meciul cu Steaua, după ce Jandarmeria din Craiova a ameninţat că nu va semna protocolul pentru asigurarea securităţii la meci.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 15 Apr 2005, 18:33

Toxic, vezi ca semnatura te contrazice! :))

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 15 Apr 2005, 18:35

toxic21ro scrie:Sanatosi nu sunteti cu siguranta! :-(
Extrapoland ceea ce se intampla pe acest forum imi dau seama de ce a ajuns Stiinta in halul asta.
o:

PaulS
junior
junior
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2004, 21:18

Mesaj de PaulS » 15 Apr 2005, 21:56

Succes duminica seara cu tiganii !! Sper ca Stiinta sa castige !!

P.S. Un mesaj din partea CVUCS :

http://www.cvucs.ro/index.php?action=ph ... ge&pid=752

Succes inca o data !!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 15 Apr 2005, 21:57

Daca o sa zic ca nu-s tigani, o sa sara din nou Bornwild sa spuna ca sunt stelist :)(

Sigur nu ai incurcat echipele din Bucuresti ?


Cam asa va fi:


http://www.craiova-maxima.ro/download/uploads/COLAJ.jpg

http://www.craiova-maxima.ro/download/u ... COLAJ2.jpg

http://www.craiova-maxima.ro/download/u ... COLAJ3.jpg
Last edited by DoRyN on 16 Apr 2005, 09:32, edited 1 time in total.

Codul lui DaVinci

Universitatea Craiova - Steaua Bucuresti

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2005, 22:44

Bafta jucatorilor Stiinteti pentru meciulde duminica seara.

iulian

Mesaj de iulian » 15 Apr 2005, 22:47

PaulS scrie:Succes duminica seara cu tiganii !! Sper ca Stiinta sa castige !!

P.S. Un mesaj din partea CVUCS :

http://www.cvucs.ro/index.php?action=ph ... ge&pid=752

Succes inca o data !!

Vad ca cunosti destul de bine tiganii...ai pe cineva in familie ?

Codul lui DaVinci

Steaua club de ciobani

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2005, 23:09

Apropo de semnatura ta Iulian: Daca nu ar exista stelistii cum am mai deosebi oltenii de tampiti ?

iulian

Re: Steaua club de ciobani

Mesaj de iulian » 15 Apr 2005, 23:14

Che Guevara scrie:Apropo de semnatura ta Iulian: Daca nu ar exista stelistii cum am mai deosebi oltenii de tampiti ?
Pt asta ai fost proiectat tu ...mare boier...sa ne traiesti :) (pt ca daca vroiam sa te jignesc ...asa cum incerci tu...raspundeam ca olteni nu pot fi deosebiti de ...pricepi...mai draga? )

Later edit .....ce este in paranteze se refera strict la che ...si la ...se stiu ei care..am prieteni multi olteni pe care ii consider pe drept printre "cei mai buni dintre romani"...dar sunt si din astia ca che care strica imaginea.

Bornwild

Mesaj de Bornwild » 15 Apr 2005, 23:37

"Duminică, ora 20.15 Stadion «Ion Oblemenco»





Este pentru prima dată în istoria celor două grupări când combatantele se întâlnesc aflându-se în situaţii atât de diferite. Niciodată Steaua nu a jucat aflându-se în postura de lideră contra unei echipe a Universităţii care încearcă în mod disperat să scape din mână “lanterna roşie”. Evident, atmosfera din sânul celor două grupări este diametral opusă, iar calculele hârtiei îi dau pe oaspeţii de mâine ai “Ştiinţei” ca favoriţi, dar în fotbal s-au văzut altele şi mai şi decât o eventuală victorie a echipei care are a doua şansă. În acest moment Steaua poate fi surprinsă cu garda jos, fiindcă vine după o victorie în faţa rivalei Dinamo şi un egal în meciul cu Rapid, iar fotbalistul român este recunoscut pentru mentalitatea labilă, nefiind exclus să apară o relaxare în rândul elevilor lui Zenga. De cealaltă parte, Universitatea, chiar dacă nu a obţinut calificarea în finala Cupei României, a reuşit o victorie de moral, care poate cântări în aceste momente mai mult decât se aşteaptă majoritatea suporterilor olteni. De aceştia se leagă multe dintre speranţele celor care mai cred încă în evitarea retrogradării, fiindcă fără sprijinul celui de-al 12-lea jucător care este galeria e greu de câştigat bătălia cu “militarii”.



Aceasta este linia de clasament a confruntărilor craiovenilor, pe teren propriu, cu Steaua, linie de clasament scrisă de generaţii de fotbalişti adevăraţi, care au îmbrăcat, de-a lungul vremii, tricoul alb-albastru, devenit în timp stindardul luptătorilor pentru dreptate. Când joci cu Steaua trebuie să laşi în vestiar teama, să-ţi ştergi din minte toate insuccesele pe care le-ai avut până în momentul respectiv şi cel mai important e să-ţi intre bine în cap că aperi blazonul unei echipe de legendă. Aşa trebuie să intre pe teren, la meciul cu Steaua, actualii componenţi ai Universităţii, pentru a reuşi să triumfe. Dacă nu pentru ei sau pentru bani, măcar din datorie pentru cel mai frumos public din România. Timpul şi disperarea presează, este nevoie de o victorie, cu orice preţ!"



Ete domn' administrator de forum avancronica de meci........sau nu iti convine pt ac nu scrie de bine de steluta.

Inca odata................RUSINE

Codul lui DaVinci

despre oi si capre

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2005, 23:55

In Romania penibilul devine grotesc atunci cand indivizi care citeaza din Petre Tutea se lasa condusi de un cioban. Culmea este ca daca aceste persoane misca in front ciobanul ii si altoieste cu parul sau, dupa caz, cu Zmarandescu.

Daca nu sunteti oi, cum suportati sa fiti tratati ca animalele ?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Apr 2005, 09:29

Bornwild scrie:


Ete domn' administrator de forum avancronica de meci........sau nu iti convine pt ac nu scrie de bine de steluta.

Inca odata................RUSINE
Bornwild, trebuie sa recunosc ca ai mari probleme.
Daca scriam asa eram seful sectiei Sport de la ziarul respectiv :)(

Ion Jianu scrie:
Cu latul in jurul gitului. Asa vor aborda miine seara oltenii marea confruntare cu liderul campionatului, Steaua. Sa te numesti Universitatea si sa cistigi doar trei meciuri din 19 intilniri oficiale din actuala editie de campionat e umilitor ...
Asta dupa cum il arata si numele tot stelist e, nu ?

Închis