Poli TM - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului de la Timisoara ?

Victorie Universitatea
11
34%
Meci egal
1
3%
Infrangere
20
63%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 08 Mai 2005, 00:32

pompieru scrie:suntem in B.


ce nu mi-a placut aici virulenta cu care-l atacati pe Plesan. Nu e el singurul vinovat ca de la anu' o sa jucam la ora 11 dimineatza. toti sunt vinovati, inclusiv "suporterii" care vor binele echipei.

economic suntem unde suntem pentru ca oltenii, prin stilul lor caracteristic, s-au tinut de jemecherii si nu i-a interesat decat de propria persoana. ii mai intereseaza de altcineva numai in momentul in care aplica proverbul "de ce sa nu moara si capra vecinului", in rest suntem cam varza.


e mai usor sa injuri pe cineva decat sa-l ajuti cand are nevoie.


dextere, il cunosti pe omul ala de faci aprecieri de genu' ala la persoana lui? "maimutoi"?! astia care tre' sa faceti ordine p-aci unde va uitati? asta e jignire pe fata, indiferent despre cine e vorba... [r]
hehe ...viitoru suna OCUPAT

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Mai 2005, 00:34

Pai daca aia prsti hatarasc alegerile inseamna ca ei sunt majoritatea. Daca majoritatea oltenilor sunt prosti atunci de ce suntem cei mai buni dintre romani? La ce ne referim cand spunem asta?

Si ca sa te lamuresc de ce castiga PSD-ul mereu alegerile aici este pentru faptul ca nu intereseaza pe nimeni sa fie primar in aceasta zona. Nu sunt bani, nu e munte nu e mare, nu sunt bogatii naturale, nu prea mai e nimic de furat. DE ce ar vrea un om capabil sa fie primar intr-un oras cum e Craiova? Sa de note explicative pe fiecare saptaman tiganilor din oras? Daca nici un alt partid nu propune un candidat serios la Primarie atunci castiga de-astia ca Solomon sau Bulucea.

Salariul oamenilor nu vine insa de la Primarie vine de la ei insisi fiindca nu sunt constienti ca au si dreptuiri si ca trebuie sa ceara mai multi bani atunci cand observa ca nu le ajung banii. Dar stii ce fac oltenii nostri cand vad ca nu le ajung banii? Tac si inchit ca zic: "lasa ca merge si asa". Mentalitatea asta ne-a adus aici: "lasa ca merge si asa".
Last edited by Codul lui DaVinci on 08 Mai 2005, 08:54, edited 1 time in total.

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 08 Mai 2005, 00:54

Che Guevara scrie: DE ce ar vrea un om capcabil sa fie primar intr-un oras cum e Craiova?

sa faca ceva pentru orasul in care s-a nascut. nu trebuie sa ai tot timpul motivatia finanaciara. ce tre' sa furi tot timpul? sau toata lumea trebuie sa fure?
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

SS

Mesaj de SS » 08 Mai 2005, 02:09

Imi pare rau inca o data pt situatia in care se afla Craiova, sincer ma asteptam la un meci = la Timisoara, dar asta este cel mai bun a castigat dupa cum am mai spus. Daca ati fi jucat tot meciul cum ati facut-o in primele 15 din a doua repriza cred ca altu ar fi fost rezultatul.
Foarte urat din partea celor care au strigat B-ul, probabil iritati pe Lutu care se gandea mai mult cum sa faca pe zmeul cu Paleacu si mai putin la minge care xcum a facut tot aiurea a cam dat in ea (asta este lipsa de profesionalism).... imi cer scuze in numele lor.

Cele 2 banere afisate au cam spus totul despre parearea pe care o avem despre voi.
Inca o data va spun RESPEKT MAXIM VOUA

Posec
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 9
Membru din: 21 Mar 2005, 15:57

Mesaj de Posec » 08 Mai 2005, 10:48

Din pacate ptr Craiova soarta ei a fost pecetluita inainte de meciul de ieri. Cat despre ceva murdarii, sau reciprocitati eu eram sigur ca nu se vor intampla datorita faptului ca Olaroiu a pierdut un titlu de campion la Craiova acum doi ani si chiar daca nu a zis-o cu voce tare, reprezinta o mica razbunare ptr el. Cat vine vorba de noi suporterii ne pare intr-un fel rau ca o echipa cu suporteri si traditie va retrograda dar adevarul e ca nu se mai putea continua asa. Trebuie sa va faceti curatenie in ograda sa bagati bani in echipa, in transferuri.
Forza Viola!!! Timisoara - teritoriu alb - violet!!!!!!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Mai 2005, 11:19

SS spune-mi si mie te rog cine a afisat cele 2 bannere...

m-ati innebunit toti cu lutuc ca a ripostat... pai daca ii rupea ala picioarele ce vroiai sa faca?...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

SS

Mesaj de SS » 08 Mai 2005, 11:34

WhiteBlue4Ever scrie:SS spune-mi si mie te rog cine a afisat cele 2 bannere...

m-ati innebunit toti cu lutuc ca a ripostat... pai daca ii rupea ala picioarele ce vroiai sa faca?...
Despre cele 2 banere este de ajuns sa stii ca au fost afisate de suporterii Timisoarei, care nu au uitat ce s-a intamplat acum 2 ani si nu numai atat, inteleg situatia suporterilor Craiovei si prin ce trec aceshtea.

Cat despre disputa dintre Lutu si Paleaca iti spun ca Lutu a fost cel care l-a lovit pe Paleacu, si daca ar fi fost invers, lui Lutu tot ar fi trebuit sa-i stea mintea la minge si nu cum sa se razbune pe jucatorul timisorean

Despre victoria Politehnicii se poate spune ca a fost o razbunare a lui Oli pt ca a pierdut un titlu la Craiova dar sa fi-ti siguri ca daca Stiinta ar fi batut Brasovul altul era si rezultatul la Timisoara (nu te poti compromite pt o echipa care xcum este ca si retrogradata)

Si inca o treaba.... Craiova va avea si la anul echipa in A (90%)

tudor

Mesaj de tudor » 08 Mai 2005, 12:40

Imagine

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 08 Mai 2005, 13:34

mesaj pt timisoreni: ati uitat ca numai datorita Craiovei mai aveti echipa-n divizia A, o echipa care nu reprezinta Timisoara ci Fulgerul Bragadiru; aseara strigati toti: "B-ul" pt Craiova si "Olteni duceti-va la sapa" [cenzurat]-va-n gura de muisti prosti; nu sunteti decat niste curve care se dau pe langa toti janghinosii care va aduc echipe din buCUResti sa joace fotbal acolo (adevarat Poli Timisoara joaca in buCUResti :laughing: :laughing: :laughing: ); stati linistiti ca la anu' o sa retrogradati si voi pt ca BKP nu va mai finanta un avorton de Bragadiru :-x :-x :-x :-x :-x :-x
Craiova a ajuns aici din prea multa generozitate: in ultimii ani a facut cadou titluri cainilor si stelistilor, a scapat avortonii de la retrogradare si acum toti au muscat mana care i-a hranit; "Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti!" Sa ne fie invatatura de minte!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 08 Mai 2005, 13:39

de unde ai scos tu a doua scandare??
fi ma serios iar vb daca nu stiti citeste si tu ce s-a postat pe forum de la martori oculari si dupa aceea vb
tu , ady si che, vb de parca a-ti fost acolo
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 08 Mai 2005, 13:41

zolo scrie:de unde ai scos tu a doua scandare??
am auzit-o la TV si crede-ma ca se auzea destul de clar o:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 08 Mai 2005, 13:43

era "tarane, dute la sapa", adresata lui salomir pt nu stiu ce decizie eronata
ai auzit tu mai bine decat mine, te pomeni????
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 08 Mai 2005, 13:52

o fi cum zici tu, dar oricum pt "B-ul" ala nesimtitii merita multa :-x :-x :-x
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Mai 2005, 13:57

SS, acum am primit si raspunsul... se vede in poza cine a afisat bannerul... banuiesc ca si cele 2 de care zici tu, tot prin zona aia a peluzei se gaseau...

cum a zis si Sava pe un alt thread nimeni nu astepta sa ne dati meciul... oricum suntem in B de multa vreme, nu de acum... altceva asteptam de la voi...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

sefu-clasei

Mesaj de sefu-clasei » 08 Mai 2005, 14:05

E adevarat ca s-a striga,t la un moment dat dupa o faza mai aprinsa, de la tribuna 1 si a 2a B! B! B! dar la fel de adevarat este ca de la peluza s-a strigat de cel putin 5 ori Stiinta . Suporterii de la tribune sunt greu de controlat. De multe ori e suficienta o provocare pentru ei. Explicatia este simpla...oltenii nu au o imagine prea grozava prin Timisoara, in plus sunt sigur ca sunt multi sunt sufocati de campania aceasta mediatica pro-Craiova. Am mai cazut si noi si altii si nu a fost o nenoriocire nationala.

Personal am o simpatie pentru voi ...

Închis