Poli TM - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului de la Timisoara ?

Victorie Universitatea
11
34%
Meci egal
1
3%
Infrangere
20
63%
 
Total votes: 32

SS

Mesaj de SS » 08 Mai 2005, 14:08

AdrianR scrie:mesaj pt timisoreni: ati uitat ca numai datorita Craiovei mai aveti echipa-n divizia A, o echipa care nu reprezinta Timisoara ci Fulgerul Bragadiru; aseara strigati toti: "B-ul" pt Craiova si "Olteni duceti-va la sapa" [cenzurat]-va-n gura de muisti prosti; nu sunteti decat niste curve care se dau pe langa toti janghinosii care va aduc echipe din buCUResti sa joace fotbal acolo (adevarat Poli Timisoara joaca in buCUResti :laughing: :laughing: :laughing: ); stati linistiti ca la anu' o sa retrogradati si voi pt ca BKP nu va mai finanta un avorton de Bragadiru :-x :-x :-x :-x :-x :-x
Craiova a ajuns aici din prea multa generozitate: in ultimii ani a facut cadou titluri cainilor si stelistilor, a scapat avortonii de la retrogradare si acum toti au muscat mana care i-a hranit; "Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti!" Sa ne fie invatatura de minte!
Frumos limbaj... iti multumesc ce pt sa zic...
Chestia cu "oltenii la sapa" ti-a raspuns cineva mai sus asa ca nu voi repeta, iar cu B-ul am scris eu mai sus dar se pare ca nu ai citit... intra la noi pe forum sa vezi discutii si dupa aia tot la fel sa ne spurci. Si inca ceva: In Timisoara nu toata lumea simpatizeaza cu Stiinta, defapt creca mai nimeni dar respektul fata de suporterii acesteia este cu totul alt lucru.


Pt WhiteBlue4Ever: Ce ti-a aratat Tudor in poza a fost al doilea baner de care spuneam

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 08 Mai 2005, 14:21

Posec scrie:Din pacate ptr Craiova soarta ei a fost pecetluita inainte de meciul de ieri. Cat despre ceva murdarii, sau reciprocitati eu eram sigur ca nu se vor intampla datorita faptului ca Olaroiu a pierdut un titlu de campion la Craiova acum doi ani si chiar daca nu a zis-o cu voce tare, reprezinta o mica razbunare ptr el. Cat vine vorba de noi suporterii ne pare intr-un fel rau ca o echipa cu suporteri si traditie va retrograda dar adevarul e ca nu se mai putea continua asa. Trebuie sa va faceti curatenie in ograda sa bagati bani in echipa, in transferuri.
posec n-o mai da in balarii pe aici ...
"As avea mai multe de spus:
1. Noi nu datoram absolut nimic Craiovei, eu consider ca acum doi ani nu a fost nimicnecurat, oltenii avand chiar doua ocazii uriase de a da gol..........
2. Oltenii, cel putin pe net e evident, nu ne respecta deloc. Nu ne recunosc ca Poli Timisoara datorita unei hartii amarate cu palmarsul care sta la zambon si sper sa o recuperam cat mai repede. Dar si daca o recuperam valoreaza 0 daca nu cream si un viitor la acest club
3. Am vazut bannerul Masseriei in galeria Universitatii. Ce cautau acolo? Ei cu cine tin? Inteleg prietenie dar asta e tradare si nu merita sa fie primiti inapoi. Sa stea unde vrea muschii lor, sa se duca in peluza la CFR TM cand va veni Stiinta la anu sa joace"

asta scrii tu aici

nu fii curva ... alea stau pe centura ... mars de aici !

azzuro ia vezi ma ce faci cu asta! :bad: :bad:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 08 Mai 2005, 14:33

Ce faci postec ne iei cu periuta? La voi pe forum va certati de ce a stat masseria la noi in galerie iar aici faci pe mieluselul? Pleaca ma :eek: de aici de prefacut si lasa-ne in durerea noastra ca ne-am dat seama de caracterul vostru.

Nu inteleg de ce veniti acum sa postati la noi pe forum cand ne-ati strigat B-ul spre final de repriza. Ar fi cazul sa faceti pasii si fiti siguri ca se va intoarce roata, aceasta intamplare nu va ramane neresplatatita!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Mai 2005, 14:35

Este pacat ca se ajunge sa ne certam cu timisorenii pentru fatul ca avem o echipa de ratati. Nu Timisoara a bagat Craiova in B ci Lutu, Plesan et comp. Eu unul am sa ma duc in continuare la Timisoara si am sa ma simt ca acasa. Iar pentru faptul ca au existat cateva incidente minore nu inseamna ca oamenii de acolo ne urasc. Poate ca si noi le-am strigat timisorenilor de multe ori pana acum "B-ul" si nu a cazut cerul pe ei cum a cazut pe unii dintre cei de pe acest forum aseara.

Continuu sa cred ca Universitatea Craiova si Poli Timisoara sunt singurele doua echipe din afara Bucurestiului care au ptoential sa lupte pentru titlu in Divizia A. De-aia ma simt mult mai aproape de Timisoara decat de orice echipa din alta parte a tarii.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 08 Mai 2005, 14:36

sefu-clasei scrie:E adevarat ca s-a striga,t la un moment dat dupa o faza mai aprinsa, de la tribuna 1 si a 2a B! B! B! dar la fel de adevarat este ca de la peluza s-a strigat de cel putin 5 ori Stiinta . Suporterii de la tribune sunt greu de controlat. De multe ori e suficienta o provocare pentru ei. Explicatia este simpla...oltenii nu au o imagine prea grozava prin Timisoara, in plus sunt sigur ca sunt multi sunt sufocati de campania aceasta mediatica pro-Craiova. Am mai cazut si noi si altii si nu a fost o nenoriocire nationala.

Personal am o simpatie pentru voi ...
pai daca ei nau fost nicodata in peluza :-)

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 08 Mai 2005, 14:42

Che, esti pe langa.

Code: Selectaţi tot

ba si din peluza...mai putin de cateva zeci dar s-a strigat....erau unii care ,ma uitam le ei,nu cantau deloc!singurele lor manifestari au fost at cand restul strigam "Stiinta!" ei injurau de zor si huiduiau...
Alt citat de pe forumul lor, asta arata ca si CVUCS a fost impotriva Stiintei chiar cand ni se striga numele, asa ca n-o mai labariti ca am fost primiti prieteneste la timisoara, ca ne mintiti in fatza!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 08 Mai 2005, 14:42

Che Guevara scrie:Este pacat ca se ajunge sa ne certam cu timisorenii pentru fatul ca avem o echipa de ratati. Nu Timisoara a bagat Craiova in B ci Lutu, Plesan et comp. .
che iar esti pe dinafara rau de tot ... la ei pe forum ne injura care de care cat mai tare , si aici ii apuca "compatimirea"
dute la timisoare, stai acolo si scandeaza cat vrei , dar de "fitosi" de astia sunt satul!

tudor

Mesaj de tudor » 08 Mai 2005, 14:50

ady_azzuro scrie:Che, esti pe langa.

Code: Selectaţi tot

ba si din peluza...mai putin de cateva zeci dar s-a strigat....erau unii care ,ma uitam le ei,nu cantau deloc!singurele lor manifestari au fost at cand restul strigam "Stiinta!" ei injurau de zor si huiduiau...
Alt citat de pe forumul lor, asta arata ca si CVUCS a fost impotriva Stiintei chiar cand ni se striga numele, asa ca n-o mai labariti ca am fost primiti prieteneste la timisoara, ca ne mintiti in fatza!
tu chiar intelegi numai ce vrei! ala pe care l-ai citat a zis "cateva zeci".... sa zicem vreo 50. Peluza are capacitatea de 7000, sa zicem ca au fost doar 4000. Printr-un calcul elementar, 50 din 4000 reprezinta 1,25% ==> iar tu zici ca CVUCS a fost impotriva Stiintei :o :o :o :o n-ai absolut nici o treaba cu logica...

Cu 'baiete' sa vorbesti la tine pe forum, nu aici, daca nu iti convine, valea!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 08 Mai 2005, 15:00

Tu ori esti prost ori faci pe prostu:

Ba priceputule, ia zii ma daca strigau 50 de oameni, cum se audea ma in tot stadionu? Aveau portavoci sau il imitau pe pavaroti? Du-te ba de aici ca habar n-ai esti dus rau de tot...

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 08 Mai 2005, 15:09

mi se pare incredibil sa ti se strige "B-ul"
suporterii timisoarei sarbatoreau succesul cu un entusiasm nebun...sa nu imi spuneti k ii rodea totusi regretul k pica STIINTA
am cativa prieteni,dar de azi inainte sa nu mai aud de cel mai frumos public,aek,etc...
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Mai 2005, 15:09

Iata raspunsul meu pentru toate disputele voastre:
Imagine
Timisoara R E S P E C T !

tudor

Mesaj de tudor » 08 Mai 2005, 15:12

alooo, poate in Kuweit stati mai prost cu auzul :o nu am negat ca s-a auzit la TV - s-a auzit dar nu dinspre peluza, ci de la tribuna 1 unde intr-adevar ai fost mai multi care au strigat. dar nu poti zice ca CVUCS a strigat "B-ul B-ul" pentru cei 50 din peluza care au strigat!

Sau na, poate tu ai vreun TV mai smecher, de la care ti-ai dat seama ca cei care se auzeau la TV erau in peluza :lol: in cazul asta, da-i doi pumni, ca nu functioneaza bine :lol:

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 08 Mai 2005, 15:45

Posec scrie:Trebuie sa va faceti curatenie in ograda sa bagati bani in echipa, in transferuri.

Invata-ne maestre, arata-ne calea ce-a buna!!!! Bai, prima oara uitati-va la voi in ograda si apoi dati-ne noua sfaturi, echipa voastra e pe ultimul loc in Seria I Div B., la anul veti juca in div C.
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 08 Mai 2005, 15:49

sefu-clasei scrie:Am mai cazut si noi si altii si nu a fost o nenoriocire nationala.

Personal am o simpatie pentru voi ...
pai, voi sau altii care au picat reprezentati pt fotbalul roamnesc ceea ce reprezinta Craiova? Nu aveti din 0,0000001% din istoria noastra, voi aveti supoirteri numai in timis, noi avem suporteri in toata tara!!!!
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 08 Mai 2005, 15:50

bai nu mai dezinformati lumea, ce naiba!!!!
acuma vreti sa zice-ti ca ei sunt de vina pt retrogradarea noastra
pai va spune Sava care este un ultras care este adevarul, si voi o tine-ti pe a voastra ca a strigat tot stadionul
faptul ca unii din galeria lor ne injurau, sau chiar din tribune, nu este de mirare din moment ce si unii din galeria noastra au avut acel-asi comportament, injurandu-i pe timis inca de la inceput
asa ca suntem chit
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Închis