F C NATIONAL - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine credeti ca va castiga meciul National -Craioava?

FC NATIONAL ( deoarece joaca acasa ! )
2
5%
MECI EGAL ( ne este suficient pentru locul patru!)
6
15%
UNIVERSITATEA ( este mai buna si mai frumoasa ! )
31
79%
 
Total votes: 39

Maximus

Mesaj de Maximus » 04 Iun 2004, 13:30

totodata, cind vin la craiova ar trebui sa ma protejati ca am masina de buc. stiu ce-am patit anul trecut la meciul cu steaua...

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 04 Iun 2004, 13:40

valimarine scrie:totodata, cind vin la craiova ar trebui sa ma protejati ca am masina de buc. stiu ce-am patit anul trecut la meciul cu steaua...
Trebuie valimarine sa recunostem ca noi am cautat-o,daca tu lasai fularul in masina si eu nu pupam stema noastra care era pe geaca mea, nu ne observau aurolacii...
Lasa , bine ca marea majoritate au fost pustani si nu am patit nimic.
Sunt curios ce s-a intamplat cu suporterul care este in coma.
Despre acel incident eu nu stiu nimic si sunt curios ,unde,ce si cum?

vane

Mesaj de vane » 04 Iun 2004, 13:44

ago scrie:Bai trebuie sa ma lasati sa va critic ! Cum ati lasat minunea sa fie pusa in situatia de fi linsata de stelisti :)( ? Cine ne mai scrie cronicile meciurilor si poze de la antrenamente ?!?! Sa nu se mai intample !!! :lol:
S-a-ntamplat pentru ca minunea e sufletist !
A incercat sa stranga toata lumea la un loc in conditiile in care aproape toti eram (ca si jucatorii) in vacanta ! Plus ca galeria a stat la a II-a iar noi la I (nici nu vindeau "gazdele" bilete la a II-a )
Asa ca, dupa meci, eram raspanditi in tot cartierul Cotroceni ! Ba, mai mult, la trecerea de pietoni de la Elefterie ( ma duceam spre Derby) am franat violent sa nu lovesc un suporter oltean !!! care tasnise ca la "suta de metri". Daca stateam grupati nu se atingea nici mama stelistilor de noi !
Sa ne fie invatatura de minte !

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 04 Iun 2004, 14:09

vane scrie: S-a-ntamplat pentru ca minunea e sufletist !
A incercat sa stranga toata lumea la un loc in conditiile in care aproape toti eram (ca si jucatorii) in vacanta !
Asta e genul meu,imi pare rau ca nu te-am mai gasit la Derby cand am ajuns.
Eu am venit in proportie de 99% ca sa ma intalnesc cu voi,sper sa ne mai intalnim si altadata si cu totii sa contribuim la imaginea Universitatii si sa avem cel mai tare forum....
In Craiova o sa gasesc eu o locatie unde sa fie scaune suficiente , nu cum a fost la Derby unde l-am pus pe Cristi Ungureanu in coltul mesei.

vane

Mesaj de vane » 04 Iun 2004, 14:22

Sportul, National, Rapid, dinamo, steaua ! Avem unde. Sper ca in campionatul viitor sa inceapa deplasarile cu Sportul sau National sa avem timp sa ne organizam.
Intre timp, trebuie sondat pe la galerii, care este mai sociabila, sa putem sta alaturi in timpul meciurilor, nu separat !
La meciul cu steaua din campionatul viitor trebuie umiliti analfabetii !
Precizez ca toata discutia se refera la meciurile din buc !
La Craiova e cu totul alta poveste !

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 04 Iun 2004, 14:40

poze de la cest meci puteti vedea AICI.



Imagine

Maximus

Mesaj de Maximus » 04 Iun 2004, 14:47

Minunea Blonda scrie:
valimarine scrie:totodata, cind vin la craiova ar trebui sa ma protejati ca am masina de buc. stiu ce-am patit anul trecut la meciul cu steaua...
Trebuie valimarine sa recunostem ca noi am cautat-o,daca tu lasai fularul in masina si eu nu pupam stema noastra care era pe geaca mea, nu ne observau aurolacii...
Lasa , bine ca marea majoritate au fost pustani si nu am patit nimic.
Sunt curios ce s-a intamplat cu suporterul care este in coma.
Despre acel incident eu nu stiu nimic si sunt curios ,unde,ce si cum?
Am cautat-o noi dar nu chiar cum a venit Adi Trasca! Am avut si un pic de ghinion...

bluelions14
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 28 Mai 2004, 13:26

Mesaj de bluelions14 » 04 Iun 2004, 16:54

Minunea Blonda scrie:
bluelions14 scrie:Povestiti-ne si noua cum a fost atmosfera la meci si dupa meci?Ce se intampala cu Ungureanu? :mad: :mad: :mad: :-() :-() :-()
Am plecat de la stadion cu valimarine,Ungureanu si un prieten de-al lui Ungurenu indreptandu-ne spre un local bucurestean.
Cand ne-am dat jos din masina i-am vazut pe stelisti erau in autobuz cu fulare ,steaguri etc Ne-am "salutat" reciproc si ei au coborat imediat din autobuz si s-au indreptat spre noi....Eu am dat "cu fuga in ei" ca nu aveam ce sa fac(erau cam 50).....
Multumesc pentru raspus! :)) :)) :)) Astept isa detalii cu privire la presupusul fan oltean aflat in coma la spital. :mad: Sper sa fie doar un zvon! :o

Avatar utilizator
GRUPPO+REgie
membru
membru
Mesaje: 183
Membru din: 30 Noi 2003, 00:02

Mesaj de GRUPPO+REgie » 04 Iun 2004, 17:33

Salut nu este un zvon,si-a revenit,si este inafara oricarui alt pericol,decat cateva cucuie,daca nu avea u gabarit bine facut,vreo 100 de kilograme,cred ca nu supravietuia ,vreau sa spun ca asta a fost alta bataie de strada inegala 4 la vreo 30 de animale,CARE PE VIITOR VOR AVEA O SURPRIZA,chiar in fata la hotel mariott,victime au fost si de partea cealalta,cei 4 suporteri craioveni fiind bine facuti,ceilalti care s-au batut pe malul dambovitei,zona eroilor,au scapat cu cate un ochi vanat,o buza sparta!!!la douasute de metri ,in acelasi timp,am inteles ca minunea blonda,a avut o alta altercatie!!!
ultras+regie

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 04 Iun 2004, 17:41

e bine ca si-a revenit, tony, daca e rost de ceva da-mi un pm !

bluelions14
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 28 Mai 2004, 13:26

Mesaj de bluelions14 » 04 Iun 2004, 17:43

GRUPPO+REgie scrie:Salut nu este un zvon,si-a revenit,si este inafara oricarui alt pericol,decat cateva cucuie,daca nu avea u gabarit bine facut,vreo 100 de kilograme,cred ca nu supravietuia ,vreau sa spun ca asta a fost alta bataie de strada inegala 4 la vreo 30 de animale,CARE PE VIITOR VOR AVEA O SURPRIZA,chiar in fata la hotel mariott,victime au fost si de partea cealalta,cei 4 suporteri craioveni fiind bine facuti,ceilalti care s-au batut pe malul dambovitei,zona eroilor,au scapat cu cate un ochi vanat,o buza sparta!!!la douasute de metri ,in acelasi timp,am inteles ca minunea blonda,a avut o alta altercatie!!!

Ma bucur sa citesc ca si-a revenit. :)) Sper sa nu ramaneti datori! :)( Stii ceva de bener? :cool:

Avatar utilizator
GRUPPO+REgie
membru
membru
Mesaje: 183
Membru din: 30 Noi 2003, 00:02

Mesaj de GRUPPO+REgie » 04 Iun 2004, 20:15

ultras+regie

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 04 Iun 2004, 21:39

hmm, phpbb 2.0.6 :)( cunoscatorii stiu de ce :)(

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 04 Iun 2004, 22:13

Pana la urma tricoul nu l-a castigat nimeni....butoiasul de bere am sa-l trag la sorti in zilele urmatoare intre toti cei care au facut un pronostic....
sper sa nu-l castige unul care sa-l dea gata intr-o seara... :)

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 04 Iun 2004, 23:08

EDMOND_ scrie:am vazut meciul mai multi suporteri de pe forum alaturi de Njock,am discutat putin cu Rednic , apoi am stat la o bere cu Ungureanu , iar la intoarcere trei dintre noi am calatorit in acelasi compartiment cu Papura , capitanul echipei ( doar noi fara alti calatori ! ) si am discutat aproape trei ore lucruri foarte interesante..din anumite motive nu vom discuta astazi nimic despre acest lucru...si abia dupa ce vom vedea ce se intampla cu Rednic si echipa...
.
ce s- a discutat atit de secret? vrem si noi sa stim? ai aflat ceva ce nu stia nimeni?macar o idee ceva........
am fost la meci si nu mi-a placut cum suporterii se luau de ungureanu. a jucat timorat tot timpul. cit despre moti...mie mi-a placut.
io am o intrebare:cit pot fi oamenii de timpiti? aici ma refer la suporterii stelei. credeam ca au trecut timpurile alea cind vedeai pe cineva cu un tricou si il luai la bataie doar ca tine cu alta echipa. mi se pare o timpenie si cred ca trebuie facut ceva:sa intram pe situ stelei , nu stiu. suporterii aia nu aveau nici o treaba nu cei ai craiovei. niste dobitoci. ca o paranteza pot spune ca am stema craiovei pusa in parbriz si nu s-a luat nimeni de mine pina acum. imi pare rau ca nu m-am intilnit cu nimeni de pe forum. poate la meciurile urmatoare. si imi pare rau ca nu am si eu un tricou al craiovei. am sperat ca o sa arunce cu ele la sfirsit dar...... poate fac si ei un magazin virtual ca lumea la preturi rezonabile.
Am zis!!

Închis