F C NATIONAL - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine credeti ca va castiga meciul National -Craioava?

FC NATIONAL ( deoarece joaca acasa ! )
2
5%
MECI EGAL ( ne este suficient pentru locul patru!)
6
15%
UNIVERSITATEA ( este mai buna si mai frumoasa ! )
31
79%
 
Total votes: 39

Maximus

Mesaj de Maximus » 04 Iun 2004, 10:57

Minunea Blonda scrie:din pacate atmosfera in randul echipei e "delicata".
Multi jucatori nu stiu daca o sa fie pastrati in lot pentrul sezonul viitor.
Eu am facut deplasarea la Bucuresti ca sa ma intalnesc cu Dorin,Inter,Edmond,Lutu,Mane,Tony Montana,Adrian si valimarine.
Am fost cu totii la o bere(doua) dupa meci si ne-am simtit bine.
La terasa l-am luat si pe fostul jucator al Craiovei , Cristian Ungureanu.
Acum sunt obosit si bolnav(ma doare piciorul) ,cei de mai sus stiu de ce!!
Minuneo, de ce zici fostul jucator al Craiovei? El ne-a povestit ceva aseara dar nu sunt convins ca e chiar real. Spre exemplu nu s-a verificat azi in presa despre el si bulgaru'...

bluelions14
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 28 Mai 2004, 13:26

Mesaj de bluelions14 » 04 Iun 2004, 12:11

Povestiti-ne si noua cum a fost atmosfera la meci si dupa meci?Ce se intampala cu Ungureanu? :mad: :mad: :mad: :-() :-() :-()

vane

DIN PROSPORT

Mesaj de vane » 04 Iun 2004, 12:17

Suporterii stelişti l-au contestat pe antrenorul Victor Piţurcă la meciul cu Farul Constanţa, scor 2-2, considerîndu-l pe tehnician principalul vinovat de faptul că Steaua nu a cîştigat nici un trofeu în ultimii ani.
Steliştii au scandat în prima repriză împotriva antrenorului Victor Piţurcă. Galeria grupării "roş-albastre" de la Peluza 1 a strigat "Piţurcă, unde e titlul?", "Piţurcă, pleacă din Ghencea!" şi au afişat bannere cu următoarele mesaje: "Piţi, ca stelist te respectăm...dar rezultate cu alţii să încercăm", "Încă un an fără titlu, visul e acum sinistru". Suporterii de la peluza a doua au scandat "Victor Piţurcă, lasă-ne!" şi au afişat următoarele bannere: "4 ani, un titlu luat, blazon dezonorat", "Speranţe deşarte, vise spulberate", "Obiectiv ratat, nici un vinovat?", "Dacă luptaţi pentru noi, nu eram pe locul doi". La începutul meciului, cîţiva spectatori de la tribuna a doua au afişat un banner cu mesajul: "Era Piţurcă: 5 ani, un titlu. Lasă-ne!".
De asemenea, suporterii grupării din Bulevardul Ghencea au protestat faţă de decizia Executivului de a fi amendate trivialităţile de pe stadioane, scandînd "Ura, ura, jos cenzura" şi afişînd bannere cu următoarele mesaje: "Pe stadioane fără reclame, politică şi bastoane", "Amenzi exagerate, drepturi ignorate", "Ultraşii din ţară, o problemă naţională?", "Pasiune nu înseamnă infracţiune".

Mihai Stoica, preşedintele executiv al FC Steaua, a precizat că dezamăgirea suporterilor este foarte mare

@Valimarine: De-aia erau spurcatii turbati :o: si-au coborat la voi !

Atomic
junior
junior
Mesaje: 17
Membru din: 15 Apr 2004, 16:09

Mesaj de Atomic » 04 Iun 2004, 12:23

Atmosfera a fost de vacanta, si pe teren si in tribune...ceea ce n-am inteles eu a fost de ce ai nostri au jucat in dorul lelii, ca doar nu era nici io miza, puteau si ei sa joace de placere...se pare ca nu le prea place.
Galeria a fost extrem de tacuta. Pana si cei 12 (pe numarate!) suporteri progresisti au mai strigat cate ceva pe cand noi ne-am limitat sa-i luam la misto pe jucatorii care gafau (dar, vorba aia, au fost destule gafe). Ungureanu a fost cel mai apostrofat, ba chiar la un moment dat se auzeau urale de fiecare data cand mingea ajungea la el (erau la biza, evident).

ozzy

Mesaj de ozzy » 04 Iun 2004, 12:26

si totusi, nu vrea nimeni sa ne lamureasca si pe noi? ati avut probleme cu stelistii?

vane

DIN PROSPORT

Mesaj de vane » 04 Iun 2004, 12:26

...Suporterii olteni au intrat la meci plătind 70.000 de lei. catalin.anton@prosport.ro

Ce vrea sa spuna cu asta ? Ca ne-au jecmanit ?

bluelions14
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 28 Mai 2004, 13:26

Mesaj de bluelions14 » 04 Iun 2004, 12:38

Ati avut conflicte cu alti suporteri,dupa meci! :( :( :( :( :(

vane

Mesaj de vane » 04 Iun 2004, 12:40

ozzy scrie:si totusi, nu vrea nimeni sa ne lamureasca si pe noi? ati avut probleme cu stelistii?
Eu am plecat la o jumatate de ora dupa meci din Derby. Acolo mi-am ramas bun de la DoRyN, EDMOND_ si inter. Valimarine si Minunea erau inca la stadion asteptand jucatorii. Ei au patit-o cu aurolacii turbati care se intorceau din ghencea. Corect este sa povesteasca ei ce s-a intamplat !

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 04 Iun 2004, 12:42

am vazut meciul mai multi suporteri de pe forum alaturi de Njock,am discutat putin cu Rednic , apoi am stat la o bere cu Ungureanu , iar la intoarcere trei dintre noi am calatorit in acelasi compartiment cu Papura , capitanul echipei ( doar noi fara alti calatori ! ) si am discutat aproape trei ore lucruri foarte interesante..din anumite motive nu vom discuta astazi nimic despre acest lucru...si abia dupa ce vom vedea ce se intampla cu Rednic si echipa...
" Minunea Blonda" impreuna cu Valimarine au avut un conflict cu niste suporteri stelisti..in timp ce stateam la masa , la acea terasa . am primit un telefon prin care am aflat ca un alt suporter craiovean ar fi in spital , in coma , tot in urma unei intalniri cu un grup de stelisti...Astept insa sa aflu amanunte.
Nici Rednic nici jucatorii nu au tratat meciul in modul cel mai serios...fiecare parte era cu gandul la disponibilizarile care vor veni.
Pentru mine personal a fost o zi "plina". M-am bucurat sa cunosc o serie de suporteri olteni din cei care activeaza pe forum, am aflat multe lucruri despre viata nestiuta a echipei si mi-am clarificat unele probleme... Despre toate aste vom mai discuta in perioada de vacanta care urmeaza.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: DIN PROSPORT

Mesaj de EDMOND_ » 04 Iun 2004, 12:48

vane scrie:...Suporterii olteni au intrat la meci plătind 70.000 de lei. catalin.anton@prosport.ro

Ce vrea sa spuna cu asta ? Ca ne-au jecmanit ?
Da , noi am platit 100 000 la trib. I. Asa fac de fiecare data la meciurile cu Craiova , stiu ca vin multi spectatori.

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 04 Iun 2004, 12:51

bluelions14 scrie:Povestiti-ne si noua cum a fost atmosfera la meci si dupa meci?Ce se intampala cu Ungureanu? :mad: :mad: :mad: :-() :-() :-()
Am plecat de la stadion cu valimarine,Ungureanu si un prieten de-al lui Ungurenu indreptandu-ne spre un local bucurestean.
Cand ne-am dat jos din masina i-am vazut pe stelisti erau in autobuz cu fulare ,steaguri etc Ne-am "salutat" reciproc si ei au coborat imediat din autobuz si s-au indreptat spre noi....Eu am dat "cu fuga in ei" ca nu aveam ce sa fac(erau cam 50).....am alergat prin mijlocul intersectie i-am driblat printre masini, ca nu degeaba ma numesc"minunea blonda", si am ajuns la terasa unde trebuia sa ma intalnesc cu Edmond,Dorin,Inter,Lutu si Vane
sarind un gardulet .Atunci m-am lovit la picior dar nu e nimic grav .
Au vrut sa intre dupa mine in bar dar nu i-au lasat barmanii...Si daca intrau nu se putea intampla nimic Edmond era pregatit....

Ungureanu era foarte afectat dupa meci,a fost folosit pe un post incompatibil .
Din ce se zvoneste,Ungureanu va fi anuntat ca nu va mai face parte din lotul Universitatii Craiova.
In aceeasi situatie este si Miclea.
Deocamdata nu este certa venirea niciunui jucator la Universitatea Craiova,abia dupa aceea ar trebui sa se renunte la ei....
Pe lista celor disponibilizati s-ar afla si Stoianof.Sper sa nu fie adevarat,e un copil de perspectiva care poate sa explodeze in orice moment.

bluelions14
junior
junior
Mesaje: 66
Membru din: 28 Mai 2004, 13:26

Mesaj de bluelions14 » 04 Iun 2004, 12:52

Asta e pretul pe care trebuie sa-l platim pentru ca iubim o echipa mare si frumoasa! :)) :)) :)) :razz: :razz: :razz:

Atomic
junior
junior
Mesaje: 17
Membru din: 15 Apr 2004, 16:09

Mesaj de Atomic » 04 Iun 2004, 13:24

Stoianof o fi el de perspectiva, dar ieri a jucat execrabil...la fel si Vigariu!

ago

Mesaj de ago » 04 Iun 2004, 13:24

Bai trebuie sa ma lasati sa va critic ! Cum ati lasat minunea sa fie pusa in situatia de fi linsata de stelisti :)( ? Cine ne mai scrie cronicile meciurilor si poze de la antrenamente ?!?! Sa nu se mai intample !!! :lol:

Maximus

Mesaj de Maximus » 04 Iun 2004, 13:28

ago scrie:Bai trebuie sa ma lasati sa va critic ! Cum ati lasat minunea sa fie pusa in situatia de fi linsata de stelisti :)( ? Cine ne mai scrie cronicile meciurilor si poze de la antrenamente ?!?! Sa nu se mai intample !!! :lol:
Imi asum raspunderea fata de cele intimplate. Altadata cind mai vine Minunea la mine la buc va promit ca inchiriez un tab... :)(

Închis