Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Moderator: grup_moderatori

Cate luam?

Dam noi mai multe decat ei
4
31%
Nula - Nula / dam si noi, dau si ei
5
38%
De la doua in sus
4
31%
 
Total votes: 13

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de Pacala » 09 Iul 2008, 21:15

in orice caz, astia de pe locul 2 in croatia sint un adversar bunicel...0-0 ....asa mai merge...n-or copnta rezultatele in amicale dar nici sa te bata bucatarii......dovedesc si amicalele astea ceva vizavi de jocul echipei
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de inima de leu » 09 Iul 2008, 23:21

Egal cu vicecampioana Croatiei. Nu e rau deloc!

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de FreakBoy » 09 Iul 2008, 23:23

campioni...

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de WB_4ever » 10 Iul 2008, 00:16

FreakBoy scrie:campioni...
:laughing:
ImagineImagine

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de Copacul » 10 Iul 2008, 08:21

nr.zece scrie:scoate ma goanga aia ca nu o mai suport
Furnicuta norocoasa? No way, cu asta ajungem in Europa la anu'.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de nr.zece » 10 Iul 2008, 09:21

credeam ca in europa ne duce busu :)(
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de LiviuB » 10 Iul 2008, 10:06

nr.zece scrie:credeam ca in europa ne duce busu :)(
cred ca drumul la europa din Colentina il stie. :)(

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de DoRyN » 10 Iul 2008, 10:08

Oltenia scrie:0-0 final
Florin Costea nu a fost folosit nici in acest amical .

Foarte ciudat !

Ma uit si la declaratiile date de Grigore Sichitiu, una in urma cu cateva zile in care a fost folosit in mod explicit numele lui Florin Costea si una de azi din Prosport in care spune ca va aduce un atacant roman, fara sa-l nominalizeze.
Ma mai uit si pe ce scrie presa: Pentru Costea există două oferte de peste trei milioane de euro.

Mai stiu ca jucatorii pe picior de plecare la alte cluburi nu mai sunt folositi in amicale, antrenorii cautand alte formule pentru a-i inlocui. Sa fie si cazul lui Napoli ?

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de _T@V_ » 10 Iul 2008, 10:46

Tradus cu Google de pe site-ul croatilor vice-campioni (la vreo 30 de puncte de lider !!!)
===============================================
09.07.2008.

O mai bună a arătat jocul echipei noastre, astfel creând mai multe oportunităţi de izglednih, dar realizarea nu a fost suficient să se concentreze. Coach Petkovic Mile isprobao este de 16 jucători, şi în Joi, 10. Iulie Slaven Belupo odigrat fi un alt meci de pregătire în Olanda, care va fi concomitente de Farul Constanta, de asemenea, prvoligaš din România.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić (od 46. Filipović), Rogulj (od 46. Kokalović), Lapić (od 63. Kristić), Čaval, Poldrugač, Gregurina, Posavec, Poljak, Tepurić (od 46. Kresinger), Vručina (od 63. Šehić)

Coach: Mile Petkovic


UNIVERSITATEA CRAIOVA: Bornescu, Dananae, Gaman, Mitchell, Rose, Wobay (od 46. Prepelita), Stoica (od 76. Firtulescu), Dilevski (od 83. Ologu), Ganjoveanu (od 76. Costea), Dina (od 46. Stoianof, od 90. Gogosoiu), Baird (od 72. Craciun)

Coach: Nicolo Napoli.
=============================================================================================
Într-un meci de prietenos, joi, odigranoj în Ţările de Jos, Slaven Belupo şi română prvoligaš Vaslui nu a avut hit-uri.
Ambele echipe a creat mai multe oportunităţi de meciuri, un mai bun joc aratat echipei noastre. Oportunităţi au avut Poljak, Šehić, Gregurina, Posavec şi Tepurić, ca mai multe bune de intervenţie a subliniat ca scop-keeper Rodić.
Slaven Belupo continuă pregătirile în Olanda, la 11. srpnja. Iulie.

LEONEN - 20 de spectatori. Sudac: Brunsvoort. Judecător: Brunsvoort. (Nizozemska). (Olanda).


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Rogulj, Lapić, Čaval, Poldrugač, Gregurina, Posavec, Poljak, Šehić (od 61. Kresinger), Vručina (od 61. Tepurić)

Coach: Mile Petkovic


VASLUI: Kuciak (od 81. Haisan), Buhus, Canu, Munteanu, Balace (od 89. Marković), Gencheu, Panait, Jovanović (od 58. Buhaescu), Zmeu, Gheorghiu (od 70. Neagu), Temwanjera (od 59. Matei)

Coach: Viorel Hizo
=========================================================

Una peste alta, io cred ca am jucat bine aseara. Croatii au avut primul meci de pregatire cu moldovenii lui Porumboiu, meciul de aseara a fost al treilea pentru ei, deci si-au creionat deja o echipa. Oricum, putem spune ca am invatat oleaca sa stam in teren, nu mai luam goluri aiurea, Gaman duce acuma un meci intreg!
Putem spune oare ca suntem la acelasi nivel cu Vasluiul? Porumboiu a transferat 9 jucatori parca am citit prin prosport, si a bagat peste 2,5 mil Euro.
Noi am fi la acelasi nivel cu milioanele moldovenilor, numa ca noi i-am transferat pe Gogosoiu, Fritulescu, Ologu, Craciun si Costea mic.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de Bals_Boy » 10 Iul 2008, 12:44

DoRyN scrie:
Oltenia scrie:0-0 final
Florin Costea nu a fost folosit nici in acest amical .

Foarte ciudat !

Ma uit si la declaratiile date de Grigore Sichitiu, una in urma cu cateva zile in care a fost folosit in mod explicit numele lui Florin Costea si una de azi din Prosport in care spune ca va aduce un atacant roman, fara sa-l nominalizeze.
Ma mai uit si pe ce scrie presa: Pentru Costea există două oferte de peste trei milioane de euro.

Mai stiu ca jucatorii pe picior de plecare la alte cluburi nu mai sunt folositi in amicale, antrenorii cautand alte formule pentru a-i inlocui. Sa fie si cazul lui Napoli ?
ia uite vere cine provoaca scandaluri la echipa :cool:
Forza STIINTA

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de LiviuB » 10 Iul 2008, 12:44

DoRyN scrie:
Oltenia scrie:0-0 final
Florin Costea nu a fost folosit nici in acest amical .

Foarte ciudat !

Ma uit si la declaratiile date de Grigore Sichitiu, una in urma cu cateva zile in care a fost folosit in mod explicit numele lui Florin Costea si una de azi din Prosport in care spune ca va aduce un atacant roman, fara sa-l nominalizeze.
Ma mai uit si pe ce scrie presa: Pentru Costea există două oferte de peste trei milioane de euro.

Mai stiu ca jucatorii pe picior de plecare la alte cluburi nu mai sunt folositi in amicale, antrenorii cautand alte formule pentru a-i inlocui. Sa fie si cazul lui Napoli ?
nu cred ca mititelu e atat de prost incat sa-si taie singur craca de sub picioare.... cum bagi tu soparla :)(
Tav, eu zic ca noi suntem peste Vaslui, ei i-au pierdut pe Mardare, pe Frunza. Daca luam la comparat jucatorii... ca de antrenor nici nu mai vorbim. Insa Vasluiul beneficiaza de multe puncte de pe urma arbitrajelor.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de nyk_sorin » 10 Iul 2008, 15:59

ce minti bolnave au unii

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de DoRyN » 10 Iul 2008, 16:17

Bals_Boy scrie:
ia uite vere cine provoaca scandaluri la echipa :cool:
Nu e vorba de nici un scandal, e vorba de intrebari care nu au raspuns. Tu poti spune de ce nu este folosit Costea in amicale ?

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de omaciu » 10 Iul 2008, 16:21

Niste intrebari inutile care nu ajuta pe nimeni. Raspunsul e foarte clar, Mititelu a zis k nu-l vinde nici pe 10 milioane.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Slaven Belupo

Mesaj de PocoLoco » 10 Iul 2008, 16:33

DoRyN scrie:
Bals_Boy scrie:
ia uite vere cine provoaca scandaluri la echipa :cool:
Nu e vorba de nici un scandal, e vorba de intrebari care nu au raspuns. Tu poti spune de ce nu este folosit Costea in amicale ?
Probabil nu este refacut 100% si nu vrea sa riste sa-i recidiveze accidentarea ...

Închis