[Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Moderator: grup_moderatori

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Cosmin™ » 19 Iul 2008, 20:53

4-0 cu o echipa de maxim Divizia C :)( . Costea numa`n figuri joaca , bunicei Baird , Uby si Prepelita dar nu e locu lui in stanga . Repriza a 2 a destul de slaba , Gangioveanu parca mai misca ceva , Costea 2 nimic , Dina nimic , Gogosoiu ala dadu un gol dupa un corner batut de Firtulescu , dar in rest nimic , nu te poti baza pe el decat la echipa a 2 a deocamdata
Imagine

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Theodorus » 19 Iul 2008, 21:03

Pacala scrie:Eu stiam ca asta e lotul, nu mai stiu pe unde a aparut...cu specificatia ca A.ionescu face iar nazuri..parca erau 26 de jucatori...daca a mai aparut vreo schimbare...puneti si voi noutatile..au mai fost jucatori cedati ? a mai plecat vreunul?

-Mircea Bornescu, Nicuşor Dragoş Bănică, Silviu Lung jr.
-Ovidiu Dănănae, Ştefan Nicolae Bărboianu, Josh Mitchell, Dorel Stoica, Marius Valerian Găman
Radu Marius Barbu, Joshua Rose, Sorin Marian Buşu, Ionuţ Adrian Popescu
-Dragoş Firţulescu ,Andrei Prepeliţă ,Alexandru Marius Ologu ,Julius Gibrilla Wobay, Spase Dilevski
Andrei Ionescu,Dan Constantin Gogoşiu, Cosmin Constantin Gângioveanu
-Florin Constantin Costea I, Mihai Dina, Michael Baird, Ovidiu Stoianof, Mihai Alexandru Costea II, Cătălin Ştefăniţă Crăciun
ionescu si popescu nu sunt la prima echipa. ionescu nici la primavara nu e pe saitu oficial dar poti sa te astepti la orice de la mititelu.
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de blue_titan » 19 Iul 2008, 21:13

Theodorus scrie:
Pacala scrie:Eu stiam ca asta e lotul, nu mai stiu pe unde a aparut...cu specificatia ca A.ionescu face iar nazuri..parca erau 26 de jucatori...daca a mai aparut vreo schimbare...puneti si voi noutatile..au mai fost jucatori cedati ? a mai plecat vreunul?

-Mircea Bornescu, Nicuşor Dragoş Bănică, Silviu Lung jr.
-Ovidiu Dănănae, Ştefan Nicolae Bărboianu, Josh Mitchell, Dorel Stoica, Marius Valerian Găman
Radu Marius Barbu, Joshua Rose, Sorin Marian Buşu, Ionuţ Adrian Popescu
-Dragoş Firţulescu ,Andrei Prepeliţă ,Alexandru Marius Ologu ,Julius Gibrilla Wobay, Spase Dilevski
Andrei Ionescu,Dan Constantin Gogoşiu, Cosmin Constantin Gângioveanu
-Florin Constantin Costea I, Mihai Dina, Michael Baird, Ovidiu Stoianof, Mihai Alexandru Costea II, Cătălin Ştefăniţă Crăciun
ionescu si popescu nu sunt la prima echipa. ionescu nici la primavara nu e pe saitu oficial dar poti sa te astepti la orice de la mititelu.
pune-l si pe Banica, care a fost pus pe liber ...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Pacala » 19 Iul 2008, 21:35

situatia lui Ionescu e discutabila..cred ca pana la urma se rezolva...deci I.Popescu e intre cele doua echipe...a fost in cantonament prin Austria dar e mai mult la Primavara.......

nu stiam ca s-a renuntat la Banica...desi era de asteptat....nu e de divizia A....deci Banica iese sigur din schema
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Cosmin™ » 19 Iul 2008, 21:49

I.Popescu e plecat la nationala Under 18 momentan . Alterneaza intre prima si a 2 a echipa Gogosoiu si Ologu , care au si jucat zilele trecute in amicalul castigat cu 2-0 cu Progresul Bailesti ( fosta Stiinta CFR Malu Mare )

Oare ce se intampla cu F.Costea ? Azi parca nu avea nici-un chef , ii era frica sa traga la poarta .. pana sa dea golul ala a fost mana moarta . Sper sa-si intre rapid in forma :-)
Imagine

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de DarkComy » 19 Iul 2008, 22:09

Iar am castigat un meci la care a facut alex topicul. Ce facem? ii dam mana libera pentru primele 2 etape? :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de suporteru » 19 Iul 2008, 22:26

As vrea sa vad si eu ceva imagini,inregistrare a meciului ceva,din pacate nu am putut sa ajung la meci :o: :o: :-( :-(. :mad: :mad: :mad:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de alex.p » 19 Iul 2008, 22:42

O sa pun eu niste poze mai incolo putin.

PS. Hai ca la amicale imi ies rezultatele. :)(

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Cl4udiu » 19 Iul 2008, 23:00

ma asteptam la mult mai multa lume pe stadion .... in galerie nu cred ca au fost mai mult de 50 de oameni , la tribuna a II a cateva sute si restul la tribuna I ... unde am prins un loc super in dreapta oficialei si m-a batut soarele in cap doar vreo 20 minute .... am ajuns pe la 6 pe stadion sa prind vestita festivitate de prezentare a lotului , dar nimic :o un nene de la statie a citit lotul de jucatori in timp ce acestia se incalzeau .

wobay a fost omul meciului (mai bine zis al primei repriza ca decat atat a jucat ) si dupa cum s-a vazut si la buzau , e in forma ... sa speram ca o sa joace la fel si in campionat .

s-a vazut ca florin costea a ratat aproape toata perioada de pregatire , nu prea s-a vazut in joc , a pierdut multe mingi si ii era firca la multe faze sa bage piciorul .... sa speram ca o sa-si revina cat mai repede pentru ca avem nevoie de el ...

un lucru foarte bun facut de napoli e punerea lui stoica la inchidere ... joaca ma bine aici , deschide mai mult jocul si scoate minge foarte usor din aparare fara sa o degazeze ...

baird a jucat binisor dar parca prea multe greseli ... a facut un luft la vreo 10 m de poarta cand era singur cu portarul .... cred ca vroia sa rupa plasa ...

gaman a avut cateva momente de nesiguranta in aparare dar pana la urma a jucat bine ... s-a vazut ca nu a jucat in foarte multe meciuri ca titular ...

dina parca si-a revenit la vechea forma pentru ca nu a facut nimic in a doua repriza .... el fiind omul de baza in atac in conditiile in care ii mai aveam pe gagosiu , craciun si costea II , iar la mijloc pe gangioveanu si pe firtuleascu ....

gangioveanu a jucat destul de bine in repriza a doua ... la fel barboianu si gagosoiu care dupa intrarea lui craciun a coborat la mijloc ...

si barbu s-a mijcat bine , dar ii mai trebuie sa joace cateva meciuri in prima liga pentru ca nu prea are experienta

meciul nu e relevant pentru noul campionat pentru ca jiu nu a facut aproape nimic ..... ii va fi greu sa ramana in liga a doua .....

Avem o banca de rezerve lipsita de experienta , dar ei nu o sa joace toti odata si cred ca pot sa suplineasca unii dintre ei fara probele 1-2 jucatori din primul 11 in caz de accidentari si suspendari
Imagine

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de suporteru » 19 Iul 2008, 23:07

10x alex :-)
Alb-albastru pentru totdeauna!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de suporteru » 19 Iul 2008, 23:08

10x clau
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Cl4udiu » 19 Iul 2008, 23:14

suporteru scrie:10x clau
o:

cred ca o sa puna maine cei de la editie un rezumat mai mare al meciului ....

dadu si stoica un gol de la vreo 30 m si il anula arbitrul :-(

costea II m-a dezamagi totul azi ... i s-au urcat vedetismele la cap cu toate ca nu prea era cazul . Sa speram ca o sa-l puna napoli si mititelu pe drumul cel bun pentru ca s-a vazut ca e talentat .


edit .....

Min. 4. GOOOOOOOOOOOOOL CRAIOVA!!!!!!!! A MARCAT BAIRD!! PASĂ WOBAY, AUSTRALIANUL SE DISTREAZĂ CU DOI ADVERSARI ŞI MARCHEAZĂ LEJER PE LÂNGĂ ZRÂNCĂ. :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: ... daca citesti asta zici ca baird cine stie ce le-a facut fundasilor :laughing: :laughing:

costea a dat o pasa peste 2 fundasi pe care baird a urmarit-o , era la cel putin 1 m in spatele fundasilor care s-au cam facut de ras ... se uitau unul la celalat in timp ce fugeau la minge (viteza I ) invitadu-se unul pe celalat ... baird a profitat de inexactitatea lor si a prins mingea .... preluarea lui a fost inexacta (cel putin asa am vazut ... inca batea soarele :-( ) dar cu putin noroc a ramas mingea la el , fundasii in continuare buimaciti , dupa care baird a sutat si a dat gol ucv


[r] Uitai de prepelita care a jucat foarte bine azi ... se pare ca trecut peste perioada de acomodare . Va fi cu siguranta unul dintre oamenii de baza din primul 11 ...

steagucv
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de alex.p » 19 Iul 2008, 23:34

poze
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de blue_titan » 19 Iul 2008, 23:56

frumoasa galerie foto! multumim!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de DarkComy » 20 Iul 2008, 00:01

Ma, dar micul Lutu cum s-a miscat? Ma refer binenteles la Fritulescu :)( Iar gazonul arata mai bine fata de returul campionatului trecut?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis