[Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Cl4udiu » 20 Iul 2008, 00:14

DarkComy scrie:Ma, dar micul Lutu cum s-a miscat? Ma refer binenteles la Fritulescu :)( Iar gazonul arata mai bine fata de returul campionatului trecut?
a facut cateva faze frumoase dar a gresit cam mult ... a pierdut mingi , a dat pase slabe .... a dat si o bara din lovitura libera :)(

nu m-a convis ca poate face fata in primul 11 intr-un meci oficial ...

e lipsit de experienta si poate creste de la meci la meci .... depinde numai de el pentru ca talentat e .

chiar mi-a adus minte de lutu cand l-am vazut asa mic si mingicar la incalzire si in pauza :)(
Imagine

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de DarkComy » 20 Iul 2008, 00:25

Uhu, e bine totusi. La anu' sper sa putem conta mai mult pe el o:

Acu am vazut si eu rezumatul video pe ESO. In prima repriza am jucat foarte frumos si cred ca puteam sa mai marcam lejer 3 goluri daca nu era balbaielile/luftul lui Baird si altruismul lui Wobay la o faza cand a ramas singur cu portarul. Costea I cam slabut, poate i-a fost frica sa bage material ca sa nu se accidenteze inainte de inceputul campionatului. Wobay mi s-a parut motorul echipei (din ce am vazut pe ESO...nu stiu cum s-a miscat Dorel ca s-a vazut prea mult in filmulet).

Costea II ii calca pe urme lui Dina vad (talentat dar lenes). L-am vazut si la Buzau ca pe banca statea langa "lepra" echipei :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de wb_lion » 20 Iul 2008, 00:28

Nu zisarati niciunu ma de gogosoiu .. dupa ce dadu gol venii inspre tribuna a2-a si ramase vreo cateva secunde blocat .. se uita in tribuna si radea :-D :-D :-D

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de DarkComy » 20 Iul 2008, 00:29

wb_lion scrie:Nu zisarati niciunu ma de gogosoiu .. dupa ce dadu gol venii inspre tribuna a2-a si ramase vreo cateva secunde blocat .. se uita in tribuna si radea :-D :-D :-D
:laughing: :laughing: :laughing: dar de ce radea ma? :lol: :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de alex.p » 20 Iul 2008, 11:08

Motorul echipei e Prepelita. In momentul cand a iesit de pe teren, noi nu am mai construit nimic.

Ca si lot, eu zic ca stam bine la mijloc si in atac, insa suntem descoperiti in aparare. Ieri Mitchell a jucat tot meciul pentru ca nu are rezerva (Popescu e la lotul national, si nu stiu daca e pregatit de Liga 1).

La mijloc avem 3 jucatori puternici si tehnici, iar ca rezerva am avea pe Gingioveanu si pe Firtulescu. Un alt punct slab ar fi faptul ca nu avem rezerva pentru postul de inchizator. Gogosoiu inca nu cred ca e solutie, poate doar jucat cate 10-15 minute pe finaluri de meci.

In atac stam cel mai bine, cu rezerve pe posturi.

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Theodorus » 20 Iul 2008, 11:36

DarkComy scrie:
wb_lion scrie:Nu zisarati niciunu ma de gogosoiu .. dupa ce dadu gol venii inspre tribuna a2-a si ramase vreo cateva secunde blocat .. se uita in tribuna si radea :-D :-D :-D
:laughing: :laughing: :laughing: dar de ce radea ma? :lol: :lol:
o fi fost si el fericit, ce vrei, tu daca ai marca primul tau gol pt Craiova, fie el intr-un amical, nu te-ai bucura? :-)
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de FanStiinta » 20 Iul 2008, 11:39

am fost si eu la meci si mai bine nu ma duceam... m-am enervat cumplit la fazele tratate in batjocura de Costea... adica era soare dar totusi macar joci si tu o faza doua nu iti bati joc...

bornescu ca de obicei sta ca boul pe linia portii... au avut aia 2-3 faze norocul lui ca nu au nimerit poarta

nu pot intelege de ce wobay joaca pe dreapta desi e stangaci si prepelita pe stanga desi e dreptaci... poate stie cineva sa-mi explice ca eu nu pricep...

o sa avem probleme mari pe partile laterale ale apararii unde dananae si rose nu prea au treaba...

cei tineri in afara de gaman, barboianu si gangioveanu nu prea au ce cauta pe aici... costea al mic e mai basinos si mai egoist ca frate-sau...

jiul e o echipa penibila... cred ca si daca facem o selectionata de-a suporterilor ii batem pe astia

in rest f mult soare

FreakBoy

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de FreakBoy » 20 Iul 2008, 11:50

stangaci pe dreapta, dreptaci pe stanga, sa se poate intra in centru si sa suteze... e o chestie s-asta.
in rest, vai...

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de inima de leu » 20 Iul 2008, 13:24

De ce si-a pierdut Gangioveanu locul de titular?

In amicalele pe care le-am vazut a fost utilizat mai tot timpul. Doar la Buzau si cu Jiul a intrat dupa pauza. In ambele partide l-am vazut mai mereu cu capul in pamant. Cred ca e destul de afectat. O fi vrand Napoli sa-i arate ca o extrema trebuie sa si paseze si mai ales sa dea centrari?

Ceea ce totusi se remarca de cand a preluat Napoli echipa e ca incearca sa creeze un stil de joc. Si in campionatul trecut si in amicalele din vara indiferent de adversar Craiova joaca la fel. Incearca sa fie echipa care impune ritmul de joc. Si acasa si in deplasare. In unele meciuri a mai iesit in altele nu. Cred ca nici nu are la dispozitie jucatorii cu care sa faca un stil din asta de echipa mare. Dar pentru jucatorii tineri asta e un lucru important. De mentalitate in primul rand.
Si mai important in amicale fata de campionat e ca dam goluri din faze lucrate si nu la intamplare.
Cea mai mare problema a noastra e lipsa unui coordonator de valoare la mijlocul terenului, care sa stie sa-l puna in valoare pe Costea si sa lege jocul. Cred ca cuplul Prepelita-Ionescu ar fi fost util in aceasta postura si ca inlocuirea lui Gangioveanu cu Prepelita nu reprezinta mare lucru pe stanga dar ne aduce pierderi in centrul terenului.
Daca jucam mult pe benzi cu Prepelita si Wobay il impingem pe Costea in centrul apararii adverse unde nu are spatii. Ori Costea e un jucator de fuleu (bun intre 5-15 metri de alergare) iar lipsa de spatii il face un jucator oarecare.

Da ma rog. Stie Napoli ce face! Eu am incredere!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Cl4udiu » 20 Iul 2008, 15:45

inima de leu scrie:De ce si-a pierdut Gangioveanu locul de titular?

In amicalele pe care le-am vazut a fost utilizat mai tot timpul. Doar la Buzau si cu Jiul a intrat dupa pauza. In ambele partide l-am vazut mai mereu cu capul in pamant. Cred ca e destul de afectat. O fi vrand Napoli sa-i arate ca o extrema trebuie sa si paseze si mai ales sa dea centrari?
in amicale nu a jucat costea si wobay a venit tarziu .... de asta a fost gangioveanu mereu titular ...

acum cred ca poate intra doar in locul lui baird sau dilevski (daca-l pune pe prepelita mijlocas central ) ... in rest nu prea are sanse la un loc de titular .

As vrea sa joace mai mult gangioveanu si de ce nu chiar titular ....

prepelita poate fi omul de la mijlocul terenului care sa coordoneze mijlocul si sa dea pase bune pentru wobay si costea .....

nici stoica nu e rau ... a dat cateva pase bune spre wobay si vede bine jocul . El va scoate mingea pe jos si calm din aparare , iar prepelita va da pasele decisive :up:
Imagine

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de Ovidiu* » 20 Iul 2008, 15:56

Si eu sunt de parere ca o tactica cu un singur mijlocas la inchidere (Dorel), cu Prepelita langa el la creatie si Gangioveanu in banda stanga ar creste valoarea echipei, viteza de joc si intensitatea atacurilor...Dilevski nu mi s-a parut prea in forma, dar probabil stie Napoli ceva ce noi nu stim...Ma gandesc ca problemele din aparare il forteaza sa joace cu doi mijlocasi defensivi (Stoica si Dilevski)...Sa vedem ce va fi...Cat despre fanii care au fost ieri la meci, n-am cuvinte...Dupa ce ca au fost putini, au venit evident cu vesnicele nemultumiri au injurat la greseli echipa (am avut unu in spatele meu care a injurat in continuu pe toata durata meciului absolut toti jucatorii - de la Costea, la Wobay, la Dananae etc etc...)..."FELICITARI" lor, astia sunt fanii care merita respect din partea conducerii...Mi-e scarba :(
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de JustME » 20 Iul 2008, 16:07

eu unul n`am auzit nicio injuratura la adresa jucatorilor .. era o atmosfera destinsa, de vacanta, sau cel putin asa mi s-a parut mie .. aa ca tribuna reactiona atunci cand se dadea o pasa total aiurea sau cand se rata copilareste vr`un stop da, n-ai cum sa fi multumit in astfel de momente si e normal ca tribuna sa aiba o reactie de lehamite(p.s. nu ma refer la injuraturi ci la exclamari de genul "aaaaa ..oooo") .. acum nu neg ceea ce spui tu referitor la respectivul "fan" dar de aici si pana sa generalizezi e cale lunga .. rau .. la fiecare reusita sau faza frumoasa jucatorii erau aplaudati, majoritatea covarsitoare a celor care au venit la stadion au apreciat jocul de ieri si prestatia jucatorilor .. repet asta este impresia cu care am ramas eu

inteleg sa criticam suporterii cand e de criticat .. dar am cred ca deja se exagereaza mult prea mult .. ce ati vrea fratilor sa stam ca niste marionete sa aplaudam indiferent de situatie .. eventual sa le cantam ode celor din conducere la fiecare meci ?!

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de PoeUCV » 20 Iul 2008, 16:24

dar nu se poate face loc in echipa si pentru wobay si pentru gangioveanu ca titulari?am vazut si cu buzau si cu jiul ca l-a scos pe wobay la pauza si l-a bagat pe gangioveanu

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de alex.p » 20 Iul 2008, 21:08

Echipa standard a noastra e cea de ieri:
Bornescu - Dananae, Gaman, Mitchell, Rose - Dilevski, Stoica, Prepelita - Wobay, Baird, Costea. Primii jucatori de pe banca pe care Napoli ii va arunca in teren ar fi Gingioveanu, Barboianu, Dina. Stoianof, Radu Barbu, Busu, Gogosoiu, Firtulescu, Craciun sau Mihai Costea vor fi jucatorii care vor intra usor-usor in echipa, cate 10-15 minute pe final de meciuri, atunci cand scorul va permite.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Amical] U Craiova - Jiul Petrosani

Mesaj de stuparu_alexandru » 20 Iul 2008, 22:12

Dorel a luat-o razna ! :laughing: :laughing: :laughing: ala nu mai are mult si cre ca sare in tribune si se omoara cu spectatorii :laughing: :laughing: :laughing:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis