Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum debutam in noul sezon?

Poll ended at 27 Iul 2008, 08:41

Cu dreptul
56
93%
Batem pasul pe loc
3
5%
Cu stangul
1
2%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de U » 26 Iul 2008, 22:06

@T@V lasa-l pe prepelita ca se pare ca este ok . despre costea nu stim nimic, sau sa stam linistit ca l-a schimbat din cauza crampelor musculare!?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Cl4udiu » 26 Iul 2008, 22:18

Livius scrie:bravo baieti. Un joc castigat pe merit. Nu putem spune ca am avut noroc in conditiile in care am ratat 3 ocazii cat casa. Si aia au avut 2 suturi pe poarta. Si ma bucura f mult victoria in conditiile in care am terminat cu 4 copii in teren. Pt Barboianu poate insemna f mult.
Frate, da pe unii vad cu stupoare ca va obsedeaza Dina. Deja astea sunt rautati.
Pai dina o sa joace doar cand o sa fie injurat .... azi NU a existat pe teren .... total pe langa . O sa vedem in meciurile urmatoare daca sfarsitul campionatului trecut a fost a intamplare sau nu .

Nu inteleg de ce va mirati ca Valerica a ezitat de cateva ori in aparare .... are 19 ani si are doar cateva meciuri in liga I . Greseste el stoica care este capitanul echipei si e cel mai experimentat jucator al nostru(a mai jucat si la nationala mare) , dar un pusti care abia pe finalul campionatului trecut a inceput sa prinda echipa ....
Imagine

keano

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de keano » 26 Iul 2008, 22:20

Costea a intrat nerefacut. Cand a iesit nu am observat sa se fi intamplat ceva deosebit in timpul meciului. Pur si simplu n-a mai dat randament din cauza oboselii. Asa ca eu zic sa nu va faceti griji: Costea nu e mai accidentat ca de obicei :-)

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Bogho » 26 Iul 2008, 22:23

evolutia lui Gaman demonstreaza ca nu ne putem baza pe jucatori asa tineri (de ex Silviu Lung) pentru tot returul
-

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de DarkComy » 26 Iul 2008, 22:30

"Principalul" Craiovei spune că atacantul va reveni la forma optimă peste cîteva etape. Costea a ieşit de pe teren în minutul 61, acuzînd o contractură.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

keano

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de keano » 26 Iul 2008, 22:32

gonen scrie:evolutia lui Gaman demonstreaza ca nu ne putem baza pe jucatori asa tineri (de ex Silviu Lung) pentru tot returul

Gaman e un mare jucator in perspectiva... iar evolutia de azi nu a fost deloc rea. A avut evolutii excelente pe finalul sezonului trecut si trebuie doar ceva timp sa fie liderul apararii.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de blue_lions » 26 Iul 2008, 22:37

Pina una alta cel care a facut topic-ul se pare ca e in forma buna eu propun sa-i prelungim contractul cu inca 3-4 etape :)( ucv
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de blue_titan » 26 Iul 2008, 22:37

Prepelita ce are pana la urma?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de DarkComy » 26 Iul 2008, 22:38

blue_lions scrie:Pina una alta cel care a facut topic-ul se pare ca e in forma buna eu propun sa-i prelungim contractul cu inca 3-4 etape :)( ucv
Faza e ca la ultimele 2 amicale alex.p a facut topicurile iar la asta AdrianR :D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de JustME » 26 Iul 2008, 23:00

e bine ca si Prepe si Costea nu au suferit accidentari grave .. Florin are destul timp sa revina in forma .. azi am vazut o victorie muncita si meritata ucv ucv

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de blue_titan » 26 Iul 2008, 23:13

oricum Costea a facut faza 2 a meciului cu acel dribling.
Prepelita e pe primul loc cu acea incursiune "prin branza".

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Vraciul » 26 Iul 2008, 23:14

T@V scrie:
praetorianus scrie:pe mine ma obsedeaza vecina de la 2!!..dar asta e!..nu ma plang! HAI CRAIOVA!!
Batrane, care de la 2, ca tu stai la casa :o :)(
Avem si noi un medic printre noi sa ne spuna mai pe romaneste ce inseamna accidentarea asta a lui Prepe?

Viitor medic :)( .In mod normal la o contuzie refacere este super rapida,e bine ca nu a fost ceva la coloana...atunci era foarte nasol
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Iul 2008, 23:58

s-a vazut ca au lipsit suporterii.altfel era jocu daca erau tribunele pline.oricun,3 puncte,scorul putea sa fie mult mai mare.ce-am vazut la joc.....daca in prima repriza,s-au vazut ca au fost prezente ceva emotii.... ca de,era inceputul,spre a doua repriza,si-au dat drumu un pic la joc.jucam bine....faza e ca ne trebuie ceva timp sa ne dam drumu la joc
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Cl4udiu » 27 Iul 2008, 00:50

gonen scrie:evolutia lui Gaman demonstreaza ca nu ne putem baza pe jucatori asa tineri (de ex Silviu Lung) pentru tot returul
totusi sa nu ne luam doar dupa 1 etapa .... ca asa nu ne putem baza pe jucatori mai experimentati :( ......

a avut cateva faze in care nu a fost sigur pe el ... in rest s-a descurcat foarte bine

gagioveanu are 18 ani si a facut un meci foarte bun azi .... deci putem sa ne bazam pe tineri .
Imagine

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Ovidiu* » 27 Iul 2008, 01:21

E bine ca am castigat...3 puncte sunt 3 puncte...E bine de asemenea, ca victoria a fost muncita iar Iasiul ne-a pus ceva probleme, asta ii va tine pe baieti cu picioarele pe pamant si nu vor mai visa ca anul trecut...Sper ca au invatat ceva din campionatul trecut si nu ne vor mai oferii deceptii...Eu personal am mare incredere in ei, talent exista, aboslut toti au aratat ca stiu fotbal, s-a vazut totusi ca a fost primul meci...Sper sa creasca in evolutii etapele urmatoare si sa redevenim echipa din retur care isi sufoca adversarul si facea jocul...Nu mi-a placut jocul haotic din unele momente, abuzam de mingi lungi destul de des cand avem jucatori atat de tehnici incat pot pune in [cenzurat] orice adversar direct...Mi-a placut Dananae a crescut mult, e sigur pe el si urca mult si in atac unde se intelege cu Woby foarte bine...Inca nu centreaza grozav dar parca calitatea centrarilor a crescut si la el...
Costea se vede ca a pierdut pregatirea...Nu este pus la punct fizic, s-a vazut asta azi, n-a prea alergat si a si obosit repede...Isi va reveni cu siguranta, s-a vazut si azi ca are clasa chiar daca a ratat inexplicabil...Era bine sa fi putut merge pe stadion, avea nevoie de noi sa-l incurajam, sa ne aiba ca suport moral...Toti copiii astia au nevoie de noi...

PS: L-am uitat pe Baird...Nu pot decat sa apld evolutia lui... steagucv
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis