Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum va fi al doilea pas al sezonului?

Poll ended at 03 Aug 2008, 23:46

Inainte!
27
64%
Pe loc!
9
21%
Gresit!
6
14%
 
Total votes: 42

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 05 Aug 2008, 10:39

Miti vorbeste mult (si deseori prost), a facut si lucruri bune si lucruri rele, dar sa fim seriosi, nu avem lot pentru cupele europene. Personal, consider ca la actualul lot nu putem sa ne clasam mai sus de locul 8 iar asta nu e o performanta.
-

LiviuB

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 05 Aug 2008, 11:19

gonen scrie:Miti vorbeste mult (si deseori prost), a facut si lucruri bune si lucruri rele, dar sa fim seriosi, nu avem lot pentru cupele europene. Personal, consider ca la actualul lot nu putem sa ne clasam mai sus de locul 8 iar asta nu e o performanta.
eu cred ca putem obtine o calificare intr-o cupa europeana, dar cu conditia sa nu mai ratam atat de mult si sa nu mai facem greseli de incepatori in aparare.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

temp

Mesaj de ady_azzuro » 05 Aug 2008, 19:59

nu inteleg unde a gresit Bornescu cu bistrita? Mai bine ne-am uita la aparare care s-a pozitionat penibil la ambele goluri. Avem nevoie in continuare de Mircea in poarta, Lung inca nu se ridica la nivelul lui.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Cl4udiu » 05 Aug 2008, 20:21

a gresit la primul gol ..... la al 2 lea nu stiu ce ii reproseaza unii pentru ca a fost autogol , mitchell s-a intors cu spatele si el e vinovat , nu bornescu .... si a mai avut cateva momente de nesiguranta in poarta , iar daca nu isi revine trebuie incercat lung jr , intrarea lui ar aduce beneficii .... ori isi va da drumul si nu il va mai scoate nimeni din poarta , ori il va speria pe bornescu care va da totul pentru a redeveni titular :)(

in fine nu mai conteaza ce a fost , conteaza ce o sa fie de acum in inainte .... trebuie sa-si revina si el si costea pentru ca avem mare nevoie de ei
Imagine

iuli

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de iuli » 05 Aug 2008, 20:25

La primul gol a gresit clar, n-a avut zid si n-a dirijat apararea.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 05 Aug 2008, 21:14

Livius scrie:
gonen scrie:Miti vorbeste mult (si deseori prost), a facut si lucruri bune si lucruri rele, dar sa fim seriosi, nu avem lot pentru cupele europene. Personal, consider ca la actualul lot nu putem sa ne clasam mai sus de locul 8 iar asta nu e o performanta.
eu cred ca putem obtine o calificare intr-o cupa europeana, dar cu conditia sa nu mai ratam atat de mult si sa nu mai facem greseli de incepatori in aparare.
ca sa prindem o cupa europeana trebuie sa ne schimbam putin atitudinea in joc si sa fim mai bataiosi ca in returul trecut
sa ne luptam pana la final si sa nu cedam pana nu fluiera arbitrul finalul..
oricum mai avem mult de munca
nu stiu daca vom putea totusi sa ne atingem acest obiectiv deoarece sunt alte echipe care sunt mai pregatite ca noi, toate cele care sunt peste noi in acest moment nu sunt usor sa le batem!

oricum sper si eu, dar totusi as vrea sa vad ca joaca altceva fata de meciul cu Bistrita si daca vad ca joaca nu se poate sa nu facem o figura frumoasa in campionat si cupa!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

LiviuB

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de LiviuB » 05 Aug 2008, 22:21

iuli scrie:La primul gol a gresit clar, n-a avut zid si n-a dirijat apararea.
nu e vina lui ca fundasii au venit pe linia de 6 m.

iuli

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de iuli » 05 Aug 2008, 23:08

Livius scrie:
iuli scrie:La primul gol a gresit clar, n-a avut zid si n-a dirijat apararea.
nu e vina lui ca fundasii au venit pe linia de 6 m.
in fotbalul modern portarul dirijeaza apararea

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de Ovidiu* » 06 Aug 2008, 09:10

La golul 2 n-a avut vina...La primul gol zic eu ca e greseala lui, bineinteles si a apararii, dar eu cred ca mingea aia era parabila, mai ales ca a venit pe coltul lui...Si a comiso la iesirile pe centrari...In fine, poate isi revine, cert e ca de mult nu ne-a "mai scos" ar cam fi cazul sa se spele cu putina apa rece si sa se trezeasca...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

DoRyN

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 06 Aug 2008, 10:22

Casian Miclăuş, unul dintre sutele de fotbalişti care s-au perindat pe la Universitatea în ultimul deceniu, şi-a găsit şi în acest sezon echipă în prima ligă, pe Gloria Bistriţa. Până la meciul Bistriţa – Craiova, Miclăuş nu se putea lăuda cu niciun gol marcat în aproape 150 de meciuri jucate. Şi Miclăuş a luat mingea pe stânga, a pasat în spate greşit, la Mitchell, care a lovit obiectul şi mai greşit, vârându-l la Bornescu-n poartă. Mitchell a dat gol în contul Gloriei, însă arbitrul Tudor l-a trecut în acte ca marcator pe Miclăuş. Tudor l-a ajutat pe Miclăuş să înscrie, după ce Mitchell tocmai ajutase Bistriţa să facă acelaşi lucru.

http://www.lupamea.ro/articole.php?numa ... =6&id=2494

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de alex.p » 06 Aug 2008, 10:30

La golul doi greseala e a lui Dananae, apoi Gaman si dupa Mitchell. Toata apararea a gesit la Bistrita.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova – Farul Constanta

Mesaj de LiviuB » 06 Aug 2008, 10:36

iuli scrie:
Livius scrie:
iuli scrie:La primul gol a gresit clar, n-a avut zid si n-a dirijat apararea.
nu e vina lui ca fundasii au venit pe linia de 6 m.
in fotbalul modern portarul dirijeaza apararea
corect, dar ce sa le faca daca fundasii au luat-o spre poarta

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 08 Aug 2008, 22:05

2008-08-05: Blat ordinar cu Bistrita !
NE-AM SATURAT !
Sabau de la Martorii lui Iehova a ajuns si martorul lui Padureanu, referindu-ne strict la blaturi.
Cum poate Nelutu Sabau sa propavaduiasca credinta cand el propavaduieste blaturile ?
Clubul nostru face parte din Cooperativa fapt ce ne dezonoreaza si ne scarbeste. Ca sa supravietuim in prima liga combinatiile cu Bistrita sunt indispensabile.
Ce am cautat noi suporteri la Bistrita ? Umilinta mai mare nu se putea. Pacat de acesti suporteri.
Prezente echipei lui mititelu in liga I nu inseamna decat o amarata de supravietuire.Sperantele noastre de performanta sunt si vor fi nule !
( Radicali Blue Lions )
Inteleg sa fie suparati...ca multa lume a fost, dar totusi pana la a numi meciul asta BLAT cred ca e cale lunga.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de mancini » 10 Aug 2008, 15:48

a fost mai mult frustrare decat suparare.daca luptau si pierdeau era OK,dar suporterii prezenti la Bistrita au protestat fata de lipsa combativitatii jucatorilor.Au dat impresia ca nu-i intereseaza rezultatul!Cel putin eu asa am vazut.Dovada..... modul in care au abordat meciul de acasa cu Farul.
steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Închis