Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum va fi al doilea pas al sezonului?

Poll ended at 03 Aug 2008, 23:46

Inainte!
27
64%
Pe loc!
9
21%
Gresit!
6
14%
 
Total votes: 42

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 02 Aug 2008, 23:59

suporteru scrie:Nu pot sa spun cat de suparat sunt dupa rezultatul de ieri si acum imi fac mea culpa ca am avut,chiar si pentru cateva momente,vise ca am putea juca fotbal.Ceea ce am vazut ieri in repriza a doua,mi-a lasat un gust mai mult decat amar.Cu un portar cu evolutii de divizia D,nu ai cum sa emiti pretentii.Dupa o asemenea evolutie,Mircea ar trebui sa stea putin pe bara sa i se acorde mai multa sansa lui Lung,m-am saturat de evolutii dintr-astea.
Ne-a batut o echipa care a fost rupta-n doua etapa trecuta.Atunci eu zic sa nu ne facem nici cele mai mici sperante ca vom putea sa ne ridicam,macar la nivelul echipelor din Bucuresti.Vor matura cu noi pe jos.
Daca baietii nostri ar fi jucat tot meciul bine,insa ar fi mancat bataie,as fi acceptat insa ei au jucat numai in prima repriza,in repriza a doua....nu imi dau seama ce s-a intamplat.
Sper totusi sa nu retrogradam . :-(
[r]

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 03 Aug 2008, 11:39

ADRIANE VREI SA JUCAM IN CUPA UEFA????CU CINE TATA.....BA NE FACEM DE RAS......POI DACA SI NOI AVEM ECHIPA DE UEFA..........BORNESCULE TU NE BAGI IN "B".....POI TU CA PORTAR TREBUIE SA PUI OM LA BARA SI SA ARANJEZI ECHIPA DIN SPATE.......ATI JUCAT BENIBIL....PANA CAND SA MAI SUPORTAM ACESTE MIZERIIIIIIIIIIIII ALE VOASTRE......ADRIANE NE TOT PROMITI CA FACEM ECHIPA BUNA SA CASTIGAM CAMPIONATUL.....CAND,IN CE AN???? COSTEA MILOGULE TI-A INTRAT FITZELE IN CAP CA ESTHI MARE FOTBALIST.....ESTHI UN RATAT SI UN......JOACA BA FOTBAL SI LASA TALENTELE.....PUNE MANA SI ALEARGA IN TEREN CA NU FACI NIMIC......BAI BAIRD, TU CE JOCI MA LESINATULE??....ALERGI CA O VACA DE 2 LEI......DACA NU VRETI SA JUCATI FOTBAL......MACAR SA JOACE CINE MERITA......UITE ASA IL FACETI SI PE NAPOLI......MAI PIERDETI 3,4 MECIURI SI SA DUS SI CU NAPOLI.......BA SA VA FIE RUSINE CA JUCATI IN TRICOUL LUI CRAIOVA.....ADRIANE IA EXEMPLU DE LA RAPID TATA.......ASA SE FACE PERFORMANTA......ANTRENOR SI JUCAT.ADEVARATI.....POI LA NOI CINE SA VINA ADRIANE????...TREBUIE SA SARI DIN LOVELE CA SA FACI O ECHIPA DE CUPA UEFA....DACA NU SE ADUC JUCAT.DE VALOARE SI NU VREI SA BAGI BANIIIIIIIIII IN ACEASTA ECHIPA....VOM JUCA LA MATINEU.....SA SATURAT LUMEA SA VADA ATATA MIZERIE LA CRAIOVA.RUSINE.....

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de suporteru » 03 Aug 2008, 12:30

Sergiu,conteaza cum mori in batalie,luptand pana la ultima picatura de sange sau fugind ca un las,nu conteaza ca pierzi,de pierdut cu toti pierdem odata,important este sa ne batem pana in ultima clipa.
Pe mine nu m-a deranjat faptul ca am pierdut,ci atitudinea lor de pe teren.Ma tem ca nu va fi ultima oara cand vor juca asa....
Intr-o competitie exista doar un singur castigator,restul sunt looser-iii.Aici nu ne luam dupa sloganul "important este sa participam",nu suntem o echipa necunoscuta,cu o istorie minuscula,istoria ne spune ca trebuie sa dam totul pe teren...pana in ultima secunda....altfel nu vom redeveni niciodata ceea ce am fost! :eek:
Alb-albastru pentru totdeauna!

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 03 Aug 2008, 16:44

MERG PE X2 PT.CA ESTE MECIUL FOARTE GREU.

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 03 Aug 2008, 16:51

Sergyu_costea scrie:S-a jucat deja si s-a termintat 2-0...Da tin eu pariul daca vrei...Eu zic 1 si tu zici x2..>Merge??? :)(
DA,AI DREPTATE....EU MA REF.LA MECIUL CU CONSTANTZA.........MERGE PE O NAVETA DE BERE.....TU MERGI 1 SI EU MERG PE X.......FACEM SAU TIE FRICA.......

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 03 Aug 2008, 17:22

Sergyu_costea scrie:Nu stiu cum ne-om da naveta , dar merge... Eu merg pe 1 si tu pe x???Macar asa ca u pariu simbolic si tot merge...
IMI ZICI UNDE TE GASESC SI ITI TRIMIT PRIN CINEVA LOVELELE SAU NE INTALNIM LA CRAIOVA.......NU ESTE ASTA O PROBL.....CAND ESTHI IN CRAIOVA IMI SPUI PE ID MEU DE MESS.SI NE VEDEM.

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 03 Aug 2008, 17:41

Sergyu_costea scrie:Nu vreau ma "lovelele" tale...Oricum hai sa vedem cine e mai bun la pronosticuri o:
NU VREAU SA VB.DE LOVELE......EU MA REFER LA BERE......DACA CASTIGI MA TRECI PE CAIET.......

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 03 Aug 2008, 18:19

Sergyu_costea scrie:Te trec cu rosu pe coperta :)(
CARE DIN ELE........HIHIHI...HIHI......CE RAU ESTHI.............

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 03 Aug 2008, 18:52

un meci ciudat am avut vineri seara
nu pot sa imi dau seama cum in prima repriza s-a vazut ca se poate sa ne aparam cat de cat bien si am reusit sa ii tinem pe bistriteni departe de careul nostru iar in a doua am jucat penibil
ce s-a intamplat la pauza
sper ca asta nu era un meci pe care trebuia sa il pierdem......
in atac trebuie neaparat sa ne miscam mai repede, sa marim viteza de joc pt ca doar asa putem dace ceva
s-a vazut ca atunci cand am pasat mai repede am reusit sa producem ceva panica la ei in careu
vreau sa uit repede de meciul asta
sper sa fie ultimul in care nu vad determinare, o alta atiotudine fata de joc, fata de suporteri!!!!!!!!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

DAmpezzO

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de DAmpezzO » 03 Aug 2008, 23:12

Nu zic ca nu aveti dreptate...si e normal sa vrem echipa buna si asteptari mari...
Daca ne rezumama la ce avem, ocazia lui Baird din prima repriza cand a tras in picioarul lui Tatarusanu, lovitura libera a lui Wobay si alte faze...meciul l-am avut in mana. A venit primul gol din prostie...apoi au decazut moral zic eu...nu le-a mai iesit nimic, s-au pierdut...a venit si golul 2...si deja nu mai avem ce comenta.
Cum zicea si Napoli, se intampla si meciuri cum am vazut, sa ai o cadere, sa nu iti iasa jocul...haideti sa mai vedem cateva meciuri si apoi sa aruncam cu noroi si sa-i punem pe lista la zid

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 04 Aug 2008, 22:13

Analiza lui Ilie Balaci:

"Greşeli prosteşti la faze fixe"
"Din păcate, am primit două goluri pe greşeli prosteşti. Facem aceleaşi erori ca şi anul trecut la fazele fixe. Nu antrenorul e de vină la fazele fixe, ci felul în care se comportă jucătorul. Antrenorul poate doar să-ţi aşeze jucătorul în marcaj, restul depinde de tine, ţine de calităţile tale de jucător. Copiii trebuie să se maturizeze mai repede"
Exemplul Oţelul:
"La Bistriţa, parcă am revăzut acea înfrîngere, 1-2, cu Oţelul, din sezonul trecut. A fost un film identic. Tot din faze fixe, aceleaşi erori le-am făcut. Ar trebui să tragem învăţătură de minte"
"După 1-0 ne-am rupt, n-am mai jucat ca o echipă"
"Sînt dezamăgit că n-am ştiut să reacţionăm cum trebuie la 1-0 pentru adversar, deşi timp mai era, golul s-a marcat în minutul 60. După 1-0 ne-am rupt, n-am mai jucat ca o echipă. S-au creat spaţii mari la mijloc, astfel ne-au marcat şi golul doi"
"Cei cu experienţă să vorbească mai mult pe teren"
"Mă aşteptam la o altă atitudine a oamenilor cu experienţă din echipă atunci cînd eram conduşi pe tabelă. Ei ar trebui să vorbească mai mult pe teren cu cei mai tineri, să le îndrume paşii copiilor, să-i facă să alerge"
"Puştii să fie mai agresivi"
"Am spus de multe ori că văd la aceşti copii plăcerea de a juca. Totuşi, ei o cam fac numai cînd sînt în posesia mingii. Ar trebui s-o facă şi cînd n-o avem, să fie mai agresivi. Nu trebuie să le rupă picioarele adversarului, dar nici să se lase aşa de uşor doborîţi"
Balaci despre eclipsa de formă a atacanţilor:
"Oricît de prost a jucat la Bistriţa, dacă din pasa lui, Baird ar fi marcat, Costea ar fi fost lăudat acum. Oricum, Florin ne-a arătat anul trecut ce poate, mult mai mult decît ce a realizat pînă acum. Mai durează să se pună la punct cu pregătirea, însă vă anunţ că în curînd veţi vedea un alt Costea. La fel şi Baird, se spune că unui jucător îi ia să-şi revină cam tot atîta timp cît a fost accidentat. Baird a lipsit mai bine de două luni, nu?!"

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 05 Aug 2008, 05:17

am tacut pana acum pentru a nu scrie ceva la nervi
parerea mea despre ce se intampla e simpla: bornescu in caz ca nu a fost blat (macar ar avea o scuza) nu are ce cauta in liga 1
australienii nu mai joaca nimic
napoli antreneaza ce poate si cand poate
de exemplu daca ar fi un antrenor adevarat nu ar permite australienilor viata extrasportiva recunoscuta de toata lumea
deci este inca un an ratat cum probabil vor fi toti in care booveanul va avea echipa
poate scapam si anul asta...
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de omaciu » 05 Aug 2008, 06:10

Gata frate, am pierdut in etapa doua. Anul e ratat. Nici sa nu mai jucam cele 32 de meciuri ramase.

LiviuB

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 05 Aug 2008, 09:11

mai fratilor, la noi problema e ca nu stim sa pierdem, prea facem tragedie. La fel cum ne bucuram in exces la victorie. Trebuie sa fim mai ponderati, va inchipuiati ca o sa avem 34 de victorii? Sunt si astfel de momente. N-am vazut meciul dar din cate am inteles am controlat jocul in prima parte. Sigur ca doare, pt ca la sfarsit cand tragi linie, vezi cat de mult conteaza punctele pierdute (anul trecut, cu punctele pierdute la Galati, Piatra-Neamt sau Constanta poate eram in UEFA), dar trebuie sa fim mai realisti. Trebuie sa ne gandim la meciul cu Farul, pt care sigur ca acum avem presiunea castigarii lui, pt nu repeta greselile de anul trecut. Deja ne injuram jucatorii, morcov vad ca se da mare antrenor si-l face praf pe Napoli, de parca booveanul i-ar fi pus la dispozitie un lot plin de valori. Vad ca Bornescu e facut praf, dar am vazut golurile si serios daca-i gasesc vreo vina. La primul gol, ce vina are el ca fundasii nu raman pe linia de 16 metri? Pai in momentul in care ala a batut lovitura, tot puhoiul de jucatori era pe linia de 6 metri, bine ca n-au stat toti langa Bornescu. Pai de acolo e de ajuns o deviere, e f greu pt portar. Chiar daca avea vreun reflex, erau toate sansele s-o bage apoi altul in poarta. Iar cine zice ca el trebuia sa iasa pe centrarea aia, imi pare rau dar habar n-are nimic despre postul de portar. [r] Cum :eek: sa iesi, cand centrarea vine pe scurt la semiinaltime??? A fost o gafa de aparare crasa. Iar la golul 2 a iesit f bine sa agate mingea, acolo a fost curat ghinion, sa se loveasca mingea de Mitchell, care nici el nu e vinovat, era la nici 2 m de ala, s-a lovit mingea de el.
Nu va mai grabiti sa dati verdicte, sa-l criticati pe x pe y. Eu unul chiar ma asteptam sa pierdem, nu stiu, dar unii au impresia ca parca am fi Real, sa nu ne bata nimeni. O s-o mai luam pe coaja, pt ca nu stim sa fim eficienti, noi in fiecare meci trebuie sa ratam 10 ocazii. Asta este, important e ca suntem pe un drum bun, am incredere in Napoli, si nu doresc sa punem o presiune aiurea pe echipa.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 05 Aug 2008, 10:18

omaciu scrie:Gata frate, am pierdut in etapa doua. Anul e ratat. Nici sa nu mai jucam cele 32 de meciuri ramase.
orice an in care nu intram in cupa uefa e ratat
daca pentru tine e performanta ca ramanem in liga 1 nu inseamna ca este si pentru mine
e parerea mea ca nu vom face mare rahat anul asta cu jucatori expirati ca bornescu si stoica, sau betivi ca australienii
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis