Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum va fi al doilea pas al sezonului?

Poll ended at 03 Aug 2008, 23:46

Inainte!
27
64%
Pe loc!
9
21%
Gresit!
6
14%
 
Total votes: 42

leon

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de leon » 01 Aug 2008, 23:38

alex.p scrie:Eu zic ca azi vorbim cam la fel cum vorbeam la inceputul returului trecut. Atunci am luat bataie la cfr si am batut chinuit pe Pandurii. Cu totii ne intrebam care fata a echipei e reala: meciul bun din Ardeal, sau meciul prost cu Tg Jiu. Si la final, cand s-a tras linie, am constatat ca Napoli a avut dreptate. Poate ca si acum va avea dreptate, cand spune ca suntem pe drumul bun, si ca abia din etapa a 4-a sau a 5-a vom ajunge la turatie maxima.

Despre meciul de azi nu va zic decat atat: sa urmariti Bistrita anul asta. Sa vedeti cate echipe vor juca cum jucaram noi azi acolo. Sunt curios daca "psudo-granzii" vor domina categoric pe "vampiri".

Singura mea dorinta ar fi sa jucam fara Dorel. Omul nu are treaba cu postul de mijlocas defensiv. El joaca exact cum spunea Julius Constantinescu intr-un editorial: sa nu cumva sa isi murdareasca fracul!

Oricum, nu imi pierd speranta intr-un sezon mult mai bun decat precedentele.

PS. De judecat, putem judeca o echipa abia dupa primele 6-7 etape, deocamdata e prematur.

@JustME: ce ti-am zis eu dupa meciul cu Jiul de aparare? :-)

CE????????? :lol:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 01 Aug 2008, 23:49

Ce ceeee?

Dorel mai bine sta pe banca. Am spus-o de mult. Nu uitati ca se apropie meciul cu CFR, si sa nu fiti suprinsi daca Dorel o comite iar.

Ca mijlocas defensiv trebuie sa te lupti, sa recuperezi multe mingi. Pai el ce face? Iese cu mingea la picior si o arunca pe varfuri. Din pacate, el sare mijlocul, si asta s-a vazut si la Bistrita. Prepelita si Spase (apoi Gingio) erau in plus pe teren, pentru ca nu aveau pase de la omul care trebuia sa lege apararea de atac.

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Theodorus » 02 Aug 2008, 00:45

cineva sa ma lamureasca de ce e spase titular in locul lui gangio
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Lion
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 11 Sep 2003, 22:46

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Lion » 02 Aug 2008, 00:46

BadPaul scrie:Deci Bornescu Dananae si Costea out pentru meciul urmator, si-au batut joc de munca celorlalti astazi, sa stea sa reflecte pe banca. Costea nici nu ar trebui sa il bagam pana nu isi revine la forma fizica. Mi-a placut Wobay desi a cam tinut de minge in ultimele minute.
daca baird marca in prima repriza universitatea nu pierdea azi...dupa parerea mea cel mai slab jucator al universitatii este baird care nici fizic nici tehnica de atacant nu are...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 02 Aug 2008, 01:05

eu am renuntat sa il critic pe baird. si-a depasit conditia de mult. chiar a inceput sa imi placa. il critic acum pe costea....pe bornescu....., oameni care au dovedit ca pot cu mult mai mult. mi-a placut prima repriza, am aratat ca o echipa din primele 3 ale campionatului. ce ne lipseste? o sa aflam in iarna, sau in vara. pina atunci, sa ne rugam sa ramina napoli si sa avem un tur reusit, fara infringeri acasa si cu ceva puncte luate din deplasari.
Am zis!!

Lion
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 11 Sep 2003, 22:46

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Lion » 02 Aug 2008, 01:08

manex scrie:eu am renuntat sa il critic pe baird. si-a depasit conditia de mult. chiar a inceput sa imi placa. il critic acum pe costea....pe bornescu....., oameni care au dovedit ca pot cu mult mai mult. mi-a placut prima repriza, am aratat ca o echipa din primele 3 ale campionatului. ce ne lipseste? o sa aflam in iarna, sau in vara. pina atunci, sa ne rugam sa ramina napoli si sa avem un tur reusit, fara infringeri acasa si cu ceva puncte luate din deplasari.
sunt de acord cu tine dar cand ai un atacant ca baird care are o medie de 2-3 goluri intr-un campionat iti vine sa nu te mai uiti la meciuri...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 02 Aug 2008, 01:32

costea a fost si va fi cel mai important jucator al nostru ..... ne-a scos din rahat de multe ori si o va face in continuare ..... el fiind cel mai bun e normal sa se arunce vina pe el pentru ca de la el toti se asteapta la mai mult ..... doar nu o sa dam in baird ca nu are nici macar o treaba cu mingea , el stie sa alerge , ATAT ! Asa se intampla peste tot .... cand joaca man utd prost si ronaldo nu impresioneaza el este primul care esti criticat , la fel ronaldinho la barcelona etc .....

e o infragere , nu am retrogradat azi si nici nu am luat titlul dupa ce am batut iasiu ..... campionatul e lung

am dominat prima repriza si asta spune multe .... putem , dar problema e ca nu avem inca experienta necesara sa controlam un joc un deplasare de la un capat la celalat intr-un meci in deplasare cu un adversar puternic ......

cu un costea in froma medie eu zic ca bateam azi .... cu 1 gol in prima repriza lucrurile stateau altfel .
gothico scrie: Ne umflam mereu la inceputul sezonului si ne dezumflam dupa a doua etapa. Am mai vazut filmul asta, Ceva nou?
si cine e de vina ca ne umflam noi ??? vad ca mititelu si-a invat lectia si nu a mai zis nimic ....

ce tu nu te vedeai deja campion dupa 4-0 cu faru ?

Asa se va intampla mereu si nu se va schimba nimic nici acum nici peste 10 ani ....

asa ca nu ne umfla nimeni (rar se vorbeste despre noi la tv) , ne umflam singuri ....
Imagine

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de dragosblue » 02 Aug 2008, 05:17

Perfect adevarat ce a spus Napoli: " Mi-a plăcut prima repriza, nu şi a doua".
Daca marcam primii, cistigam sigur, iar eu (care nu sint un fan Bornescu) continui sa cred ca n-a fost vina ui la goluri.
Cum zice Nicolo, "aparatorii mei unde erau ?"

Capul sus si mergem inainte, trebuie sa batem Farul o:
Si inca ceva: prima repriza AM JUCAT FOTBAL.
HAI STIINTA !!!!

DoRyN

Golurile primite la Bistrita

Mesaj de DoRyN » 02 Aug 2008, 09:03

[gsptv]3772[/gsptv]

Coroian deschide scorul pentru Gloria Bistriţa, deviind cu capul lovitura liberă executată de Hora

[gsptv]3773[/gsptv]

Gloria îşi măreşte avantajul prin Miclăuş, după o acţiune pe partea stîngă a fundaşului bistriţean.

Modul de utilizare a tagului gsptv il puteti vedea AICI.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Bals_Boy » 02 Aug 2008, 09:22

Lion scrie:
BadPaul scrie:Deci Bornescu Dananae si Costea out pentru meciul urmator, si-au batut joc de munca celorlalti astazi, sa stea sa reflecte pe banca. Costea nici nu ar trebui sa il bagam pana nu isi revine la forma fizica. Mi-a placut Wobay desi a cam tinut de minge in ultimele minute.
daca baird marca in prima repriza universitatea nu pierdea azi...dupa parerea mea cel mai slab jucator al universitatii este baird care nici fizic nici tehnica de atacant nu are...
fratilor, eu sunt singurul caruia i-a placut de Baird in meciul asta? omul a facut super preluari si super driblinguri pt coditia lui, a pasat bine a deschis jocul acolo in fata ... voi il categorisiti dupa un sut prost (cu stangul :o: ) ce vreti fratilor ca doar nu e eto'o sau mai stiu eu cine :eek:
Forza STIINTA

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 02 Aug 2008, 10:57

Bals_Boy scrie:
Lion scrie:
BadPaul scrie:Deci Bornescu Dananae si Costea out pentru meciul urmator, si-au batut joc de munca celorlalti astazi, sa stea sa reflecte pe banca. Costea nici nu ar trebui sa il bagam pana nu isi revine la forma fizica. Mi-a placut Wobay desi a cam tinut de minge in ultimele minute.
daca baird marca in prima repriza universitatea nu pierdea azi...dupa parerea mea cel mai slab jucator al universitatii este baird care nici fizic nici tehnica de atacant nu are...
fratilor, eu sunt singurul caruia i-a placut de Baird in meciul asta? omul a facut super preluari si super driblinguri pt coditia lui, a pasat bine a deschis jocul acolo in fata ... voi il categorisiti dupa un sut prost (cu stangul :o: ) ce vreti fratilor ca doar nu e eto'o sau mai stiu eu cine :eek:

s-a agitat mult, dar nu a reusit sa faca ceea ce trebuie pentru un atacant: sa dea gol. dar ca implicare alaturi de Wobay mi-a placut!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 02 Aug 2008, 10:59

dragosblue scrie:Perfect adevarat ce a spus Napoli: " Mi-a plăcut prima repriza, nu şi a doua".
Daca marcam primii, cistigam sigur, iar eu (care nu sint un fan Bornescu) continui sa cred ca n-a fost vina ui la goluri.
Cum zice Nicolo, "aparatorii mei unde erau ?"

Capul sus si mergem inainte, trebuie sa batem Farul o:
Si inca ceva: prima repriza AM JUCAT FOTBAL.
Nu e chiar vina lui Bornescu 100% la goluri:

- la primul a trecut mingea printr-o mare de oameni...in mod normal nu trebuia sa ajunga in plasa... ce sa mai faca Pepe daca jumatate de echipa nu a fost in stare sa respinga. Intr-adevar reflexele...dar nu e vina lui.

- golul 2: deviere...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 02 Aug 2008, 11:21

blue_titan scrie:
dragosblue scrie:Perfect adevarat ce a spus Napoli: " Mi-a plăcut prima repriza, nu şi a doua".
Daca marcam primii, cistigam sigur, iar eu (care nu sint un fan Bornescu) continui sa cred ca n-a fost vina ui la goluri.
Cum zice Nicolo, "aparatorii mei unde erau ?"

Capul sus si mergem inainte, trebuie sa batem Farul o:
Si inca ceva: prima repriza AM JUCAT FOTBAL.
Nu e chiar vina lui Bornescu 100% la goluri:

- la primul a trecut mingea printr-o mare de oameni...in mod normal nu trebuia sa ajunga in plasa... ce sa mai faca Pepe daca jumatate de echipa nu a fost in stare sa respinga. Intr-adevar reflexele...dar nu e vina lui.

- golul 2: deviere...
ca sa nu mai zic ca zidul nostru era format dintr-un singur jucator. daca erau macar 2, nu cred ca trecea mingea aia. l-au lasat pe ala sa centreze unde a vrut muschii lui.
Am zis!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 02 Aug 2008, 12:07

Bals_Boy scrie: fratilor, eu sunt singurul caruia i-a placut de Baird in meciul asta? omul a facut super preluari si super driblinguri pt coditia lui, a pasat bine a deschis jocul acolo in fata ... voi il categorisiti dupa un sut prost (cu stangul :o: ) ce vreti fratilor ca doar nu e eto'o sau mai stiu eu cine :eek:
baird a fost printre cei mai slabi oameni ieri .... nu stie sa faca o preluare , pierde toate mingile , greseste foarte multe pase .... alearga mult , dar asta nu inseamna ca e mare fotbalist .... asa putem sa luam pe cineva de la maraton sa are terenul :( ..... care dribling ?? ca se incurca in minge

si nu e din cauza ratarii .... a rata si costea de 2 ori cu poarta aproape goala in meciul cu iasi ...

sper ca la iarna sa luam si noi un varf sau daca nu macar sa mai bagam cativa pusti poate o sa confirme ei ....
Imagine

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 02 Aug 2008, 12:36

Sergyu_costea scrie:Stai asa sa batem Farul , sa vezi cum Baird e din nou fotbalist , Stoica e excelent la mijloc , iar Dananae stie fotbal...Numai sa vina victoria..>Si dupa vine meciul de la Cluj...Sa vedem dupa meciul ala ce o fi...Dar asa suntem noi..Am mai vazut o data meciul. Am jucat destul de bine..Aia nu au avut decat 2 goluri norocoase si 2-3 faze pe final cand noi jucam cu 1 fundas. Noi ratam prea mult.Enorm ratam.Si asta a fost si in sezonul trecut.Cand o sa invatam sa inscriem atunci va fi mult mai bine.
baird a fost fotbalist doar in meciurile cu timisoara ....

incearca mai mult decat poate si atunci pierde mingea .... incerca sa dribleze cu toate ca fuge mingea de el , dar decat dina mai bine joaca el
Imagine

Închis