Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum va fi al doilea pas al sezonului?

Poll ended at 03 Aug 2008, 23:46

Inainte!
27
64%
Pe loc!
9
21%
Gresit!
6
14%
 
Total votes: 42

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 01 Aug 2008, 22:00

sunt convins ca batem farul...dar imi este o teama teribila de o catastrofa la cfr!!!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 01 Aug 2008, 22:06

THE LION scrie:Cel putin pana la gol am jucat mai bine decat in meciul cu Poli Iasi.
Nu suntem deloc pragmatici. Este greu cand adversarul marcheaza fara sa isi creeze ocazii!!!
Anul asta vor termina mai sus ca anul trecut. Sa vedem insa cat de sus.
o:
ImagineImagine

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de ew » 01 Aug 2008, 22:06

wobay si prepelita cei mai buni oameni ai nostrii de pe teren. si gangioveanu...

costea, dina, bornescu, baird, dananae-praf.
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 01 Aug 2008, 22:09

Dak jucam k cizmele tot meciu sunt convins k nu erau atatea critici dar trebuie sa vedem si faptul k am dominat o repriza intreaga...... in deplasare!!!
In returul trecut si foarte laudat, cand am mai avut noi, in deplasare o repreiza numai a noastra?
la ce meci? nici macar in meciul de poveste cu dinamo.....
io zic k suntem mult mai sus decat anu trecut :)(
ImagineImagine

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 01 Aug 2008, 22:11

gaman cel mai bun.... restul mediocri, mai putin wobay care nu poate fi deposedat :)( , a ka mai greseste, sau nu are cu cine juk e alta poveste!
ImagineImagine

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 01 Aug 2008, 22:18

WB_4ever scrie:gaman cel mai bun.... restul mediocri, mai putin wobay care nu poate fi deposedat :)( , a ka mai greseste, sau nu are cu cine juk e alta poveste!
Woobay nu mai tine aiurea de minge, nu mai paseaza inapoi, suteaza :))
Gaman e un castig sigur in aparare, daca va fi serios va fi mare. :))
Chiar si Dorel si-a gasit locul. :)( o:
Gangioveanu mare talent apld
Costea isi va reveni o:
Rose e destul de constant, de obicei te poti baza pe el.
Prepelita ar putea deveni playmaker :?:
Ailalti sint ezitanti si imprevizibili :)(
Silvica, Barboianu si Firtulescu trebuiesc jucati ca sa creasca.
Antrenor avem.
Deci viitorul suna bine. Sa vedem ce mai cirpim la iarna.
STIINTA SUNTEM NOI !

gothico

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de gothico » 01 Aug 2008, 22:21

Bai, nu stiu daca va orbeste calitatea de suporteri sau altceva. Hai, pe bune, faptul ca am dominat prima repriza conta daca am fi castigat. Meciul s-a terminat insa 2-0 pentru gazde. Pe cine intereseaza ca am dominat prima repriza?!?!?!? Si Iasul a dominat primele 20 de minute la noi.
Care a fost eficienta noastra la Bistrita? Zero! Despre ce vorbim? Despre rezultat. Cate puncte am luat? Zero! Deci? Care-i ideea?

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 01 Aug 2008, 22:25

gothico scrie:Bai, nu stiu daca va orbeste calitatea de suporteri sau altceva. Hai, pe bune, faptul ca am dominat prima repriza conta daca am fi castigat. Meciul s-a terminat insa 2-0 pentru gazde. Pe cine intereseaza ca am dominat prima repriza?!?!?!? Si Iasul a dominat primele 20 de minute la noi.
Care a fost eficienta noastra la Bistrita? Zero! Despre ce vorbim? Despre rezultat. Cate puncte am luat? Zero! Deci? Care-i ideea?
Ideea e k altii nu avem deocamdata si nu trebuie k dupa un meci mai putin reusit sa le dam in cap!
Asta e! Vor fi mai buni meciul urmator pentru k noi stim k ei pot mai mult, k dak nu stiam asta plecam draq akasa si nu mai discutam atat pe marginea unui meci care nu fu vreo finala de CL sau altceva. ucv
ImagineImagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 01 Aug 2008, 22:28

Eu zic ca azi vorbim cam la fel cum vorbeam la inceputul returului trecut. Atunci am luat bataie la cfr si am batut chinuit pe Pandurii. Cu totii ne intrebam care fata a echipei e reala: meciul bun din Ardeal, sau meciul prost cu Tg Jiu. Si la final, cand s-a tras linie, am constatat ca Napoli a avut dreptate. Poate ca si acum va avea dreptate, cand spune ca suntem pe drumul bun, si ca abia din etapa a 4-a sau a 5-a vom ajunge la turatie maxima.

Despre meciul de azi nu va zic decat atat: sa urmariti Bistrita anul asta. Sa vedeti cate echipe vor juca cum jucaram noi azi acolo. Sunt curios daca "psudo-granzii" vor domina categoric pe "vampiri".

Singura mea dorinta ar fi sa jucam fara Dorel. Omul nu are treaba cu postul de mijlocas defensiv. El joaca exact cum spunea Julius Constantinescu intr-un editorial: sa nu cumva sa isi murdareasca fracul!

Oricum, nu imi pierd speranta intr-un sezon mult mai bun decat precedentele.

PS. De judecat, putem judeca o echipa abia dupa primele 6-7 etape, deocamdata e prematur.

@JustME: ce ti-am zis eu dupa meciul cu Jiul de aparare? :-)

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 01 Aug 2008, 22:32

Io unu va zic sa nu va faceti visuri prea mari si cu Faru! Astia au reusit sa faca la buzau intr-un meci oficial ce am facut noi la meciul lor de prezentare. Adica suntem cam pe acolo!! Stiu ca pentru unii pare greu de crezut, dar la Farul au ajuns multi de la Sportul. Au facut echipa acolo. Mult mai buna decat Bistrita!
Asa ca mai usor cu Farul. Ca nu e asa...

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 01 Aug 2008, 22:32

alex.p scrie:Eu zic ca azi vorbim cam la fel cum vorbeam la inceputul returului trecut. Atunci am luat bataie la cfr si am batut chinuit pe Pandurii. Cu totii ne intrebam care fata a echipei e reala: meciul bun din Ardeal, sau meciul prost cu Tg Jiu. Si la final, cand s-a tras linie, am constatat ca Napoli a avut dreptate. Poate ca si acum va avea dreptate, cand spune ca suntem pe drumul bun, si ca abia din etapa a 4-a sau a 5-a vom ajunge la turatie maxima.

Despre meciul de azi nu va zic decat atat: sa urmariti Bistrita anul asta. Sa vedeti cate echipe vor juca cum jucaram noi azi acolo. Sunt curios daca "psudo-granzii" vor domina categoric pe "vampiri".

Singura mea dorinta ar fi sa jucam fara Dorel. Omul nu are treaba cu postul de mijlocas defensiv. El joaca exact cum spunea Julius Constantinescu intr-un editorial: sa nu cumva sa isi murdareasca fracul!

Oricum, nu imi pierd speranta intr-un sezon mult mai bun decat precedentele.

PS. De judecat, putem judeca o echipa abia dupa primele 6-7 etape, deocamdata e prematur.

@JustME: ce ti-am zis eu dupa meciul cu Jiul de aparare? :-)
nu sunt de acord cu tine, decat sa fak gafe in aparare mai bine sa le fak la mijloc, si oricum pana acum nu prea a facut!!
ImagineImagine

JustME

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 01 Aug 2008, 22:33

alex.p scrie: @JustME: ce ti-am zis eu dupa meciul cu Jiul de aparare? :-)
:)(

corect

oricum nu mai conteaza nici ca am dominat, nici ca am avut ocazii .. conteaza cine a dat gol si cine a luat punctele .. dar, cum am mai zis, sunt sigur ca e loc de mai bine (mult mai bine) si nu trebuie sa disperam

gothico

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de gothico » 01 Aug 2008, 22:35

alex.p scrie:Eu zic ca azi vorbim cam la fel cum vorbeam la inceputul returului trecut. Atunci am luat bataie la cfr si am batut chinuit pe Pandurii. Cu totii ne intrebam care fata a echipei e reala: meciul bun din Ardeal, sau meciul prost cu Tg Jiu. Si la final, cand s-a tras linie, am constatat ca Napoli a avut dreptate. Poate ca si acum va avea dreptate, cand spune ca suntem pe drumul bun, si ca abia din etapa a 4-a sau a 5-a vom ajunge la turatie maxima.

Despre meciul de azi nu va zic decat atat: sa urmariti Bistrita anul asta. Sa vedeti cate echipe vor juca cum jucaram noi azi acolo. Sunt curios daca "psudo-granzii" vor domina categoric pe "vampiri".

Singura mea dorinta ar fi sa jucam fara Dorel. Omul nu are treaba cu postul de mijlocas defensiv. El joaca exact cum spunea Julius Constantinescu intr-un editorial: sa nu cumva sa isi murdareasca fracul!

Oricum, nu imi pierd speranta intr-un sezon mult mai bun decat precedentele.

PS. De judecat, putem judeca o echipa abia dupa primele 6-7 etape, deocamdata e prematur.

@JustME: ce ti-am zis eu dupa meciul cu Jiul de aparare? :-)
Alex, tu esti amabil, dar echipa aceasta numita Universitatea Craiova n-are nicio scuza pentru rezultatul de azi. A intalnit o echipa SLABA, pe care "pustii teribili" ai Universitatii trebuia s-o ridiculizeze. Daca aveau valoare. Dar realitatea e ca suntem foarte departe de ceea ce asteptam de la echipa noastra. Eu am fost teribil de dezamagit. Daca pierdem la Bistrita cu Tudor la centru, inseamna ca nu avem valoare. NU AVEM VALOARE.

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 01 Aug 2008, 22:35

JustME scrie:
alex.p scrie: @JustME: ce ti-am zis eu dupa meciul cu Jiul de aparare? :-)
:)(

corect

oricum nu mai conteaza nici ca am dominat, nici ca am avut ocazii .. conteaza cine a dat gol si cine a luat punctele .. dar, cum am mai zis, sunt sigur ca e loc de mai bine (mult mai bine) si nu trebuie sa disperam
o:
ImagineImagine

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 01 Aug 2008, 22:37

Dorel joaca clar mai bine la mijloc. Nu mi-e simpatic cu stilul lui la harneala, dar tre sa recunosc. :)(
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis