Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu otelarii ?!

batem
56
78%
egal
13
18%
pierdem
3
4%
 
Total votes: 72

Avatar utilizator
CZeleaC
membru
membru
Mesaje: 106
Membru din: 27 Apr 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de CZeleaC » 23 Aug 2008, 20:35

Gsp-ul si-a luat-o la bot.Meciul de la Iasi nu se mai disputa,au pierdut la masa verde cu 3-0 ,nu li sa aprins nocturna in juma de ora.
Suntem olteni,adica suntem multi,osteni gata sa mute munti!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de DarkComy » 23 Aug 2008, 20:42

LUTU scrie:cel mai mult ma intereseaza atmosfera
Doryne, vezi ca gresisi clasamentul, ce cauta oile inaintea noastra [g]
au golaveraj mai bun
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de LUTU » 23 Aug 2008, 20:48

DarkComy scrie:
LUTU scrie:cel mai mult ma intereseaza atmosfera
Doryne, vezi ca gresisi clasamentul, ce cauta oile inaintea noastra [g]
au golaveraj mai bun
da, acum am vz, lasa ca nu e rau nici acolo deocamdata
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

conStiinta

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de conStiinta » 23 Aug 2008, 20:56

bai, vere, ce zapusala pe stadion! :-D

...ce astmosfera, creata de olteni... :up: :up: :up:

bravo, bah, dananae, da-te dreaq! :)(

exxtasy
membru
membru
Mesaje: 277
Membru din: 25 Mar 2006, 10:25

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de exxtasy » 23 Aug 2008, 21:00

excelenta atmosfera pe stadion. pe teren baietii au jucat excelent...se putea si mai bine...cam multe greseli din partea lui gangioveanu in prima repriza. in rest..beton
apld SOUTHGUARD pentru mini-coregrafia lor !
Mandru
Ca Sunt OLTEAN !!!

alinutzu015
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 01 Oct 2006, 21:36

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de alinutzu015 » 23 Aug 2008, 21:01

MANDRU :up: MANDRU usteag MANDRU ucv
Gigi, aici e CRAIOVA !

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Aug 2008, 21:36

incep prin a comenta meciul,dupa care o sa va zic parerea mea despre peluza(mi-am luat bilet la peluza,dupa aproape 1 sezon si jumatate).
sa incepem : meciul.....frumos...s-a vazut ca s-a tot incercat,au fost activi tot jucatorii,prima repriza....destul de anosta,a doua,in special dupa ce-a iesit dina,si a intrat firtulescu,am inceput sa jucam in viteza.una peste alta....un meci frumos.

acum,sa comentez un pic situatia de la peluza.....era sa innebunesc....ba toti copiii de 12 ani,daca dai cu apa pe ei au 20 de kg,toti handicapatii ca altfel n-am cum sa le spun,de nu i-am vazut pana acum la meci,cu impresii de ultrasi,imi ziceau mie...canta ba canta ,iar eu cu 2 baieti,acoperisem toata zona in momentul in care cantam.un mare [cenzurat] ! am zis, " hai la peluza,ca n-am mai fost de o gramada de vreme",mi-am dat seama de ce am plecat de acolo....nu mai suportam,tremuram de nervi,toti jegosii de copiii de pana acu` o luna le cereau voie la parinti sa se duca pana la coltu` blocului,au inceput sa se injure cu oamenii de 40 de ani,tipau la mine ca "canta ba canta"....baaaaaaaaaa nu mai suportam !!!!! daca la meciu` viitor mai patesc asta,ma jur ca dau in ei de ii omor,chit ca sunt ei din nu stiu ce brigada,ca as zice,da` sunt niste baieti pe care nu vreau sa-i jignesc,ca o sa se generalizeze.dar daca la meciu` viitor,de acasa,mai patesc asta,chit ca iau amenda,ca ma interzic aia,ii dau 2 bucati in gura aluia de-mi zice mie "canta ba canta" de se caca pe el . halal peluza.o gramada de copiii,slabi toti,care tipa la lume,ca se cred toti ultrasi...mai erau unii de din cate am auzit,au dat la sapa toata vara,si au facut si ei muschi(ei zic ca la sala),si la fel,se dau lideri.....ba unii de nu i-am vazut in viata mea !!! :o :o :o :o am ramas scarbit...dar astept meciu viitor de acasa....cand astept sa sparg vreo 2 - 3 jegosi
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de inima de leu » 23 Aug 2008, 21:38

BRAVOOOOOOOO !!
steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de blue_titan » 23 Aug 2008, 21:39

Se pare ca Andrei Ionescu a plecat la Steaua! Mititelu a fost la sport fm si a spus ca situatia lui Andrei se va rezolva in cate zile... Becali tocmai anunta ca a luat un mijlocas....asa ca se pare ca l-am pierdut. In plus cred ca safta stie ce zice...
Last edited by blue_titan on 23 Aug 2008, 21:41, edited 3 times in total.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Aug 2008, 21:39

apropo de costea.....e un fel de henry de la arsenal....toti dau cu mingiile pe el,si se vede ca e sub presiune.el a incercat,si mi-a placut ce-a vrut sa faca,dar dupa 3 faze...au inceput sa-l citeasca aparatorii adversi...si n-avea ce sa mai faca.oricum,raman la parerea ca daca da iau gol,isi da drumu la joc.


ps : sa-mi bag [cenzurat]-n toti copiii din peluza ,de se cred ultrasi !
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de DarkComy » 23 Aug 2008, 21:43

Mijlocaşul oltean vrea la naţionala de tineret
Firţulescu: "Mai am până să ajung ca Luţu"


Noua tânără speranţă a echipei din Bănie, Dragoş Firţulescu, este încântat de faptul că suporterii îl compară cu Ionuţ Luţu şi speră ca în viitorul apropiat să devină coleg cu Gângioveanu şi la echipa naţională de tineret.

"Mă bucur că suporterii mă compară cu Ionuţ Luţu, dar mai am foarte mult până să ajung ca el. Îl simpatizez de pe vremea când eram copil de minge la meciurile Universităţii Craiova. Ştiu că la acest meci a fost prezent şi domnul Emil Săndoi, dar cred că mai am mult de muncă să fiu convocat la naţionala de tineret. Am doar 19 ani şi nu mă grăbesc. Dacă voi juca bine o să fiu şi eu chemat", a declarat Firţulescu după partida câştigată, 1-0, în faţa gălăţenilor.


FIRTULESCU!! FTW! steagucv :up:


Portarul oltenilor, este încântat de jocul echipei
Bornescu: "Am început bine şi vrem să continuăm la fel"


Portarul oltenilor, Mircea Bornescu, a fost mulţumit de victoria obţinută azi în faţa Oţelului, dar dezamăgit că partida nu a fost televizată.

"Păcat că acest meci nu a fost televizat, pentru că aveau ce vedea toţi cei care nu puteau să ajungă în Craiova. Pe o căldură infernală ne-am dăruit şi am obţinut o victorie foarte importantă. Cred că am învăţat din trecut şi sper să nu mai fie probleme, mă refer aici că doi ani la rând am început foarte prost şi am terminat foarte bine. Acum am început bine şi vreau să continuăm la fel, iar cu Dinamo să mergem la victorie. Mă simt foarte bine la Craiova, îmi placea această echipă tânără, tot timpul am încercat să-i motivez pe jucătorii veniţi la echipă de la Primăvara", a spus la finele partidei "Pepe" Bornescu.


Bine ca a inceput sa isi revina si Mircea o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Aug 2008, 21:44

becali a confirmat...ionescu s-a transferat la steaua
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de Pacala » 23 Aug 2008, 21:48

fusei la meci..statui la tribuna I ..a trecut vremea peluzei.....atmosfera mi s-a parut frumoasa in tribune in sensul ca echipa a fost incurajata aproape tot meciul..s-a pus presiune pe jucatorii adversi...chiar mi s-a parut super publicul

ca joc, vrea sa zic ca echipa a muncit in fata unui adversar dificil....nu intamplator Otelul e pe primul loc......Paraschiv m-a imprsionat desi nu a facut un meci mare...e bun..conduce tot jocul otelului

despre Universitatea Craiova pot sa zic ca a fost cumva rupta in doua..mi-au placut Gaman cu totul special...interventii exceptionale in aparare..plus golul..este de departe omul meciului...mi-au placut si Dananae(nu stiu ce s-a intamplat cu el :)( ....Prepelita, Rose...Firtulescu, Barboianu cind au intrat

la polul opus i-as situa pe Dina si Costea..stersi, prea putin periculosi...Baird a trecut cu umarul bandajat spre banca ..sper ca nu e o accidentare serioasa....

meci greu, rezultat bun..3 puncte meritate...public excelent
Last edited by Pacala on 23 Aug 2008, 21:50, edited 2 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de anakin » 23 Aug 2008, 21:48

stuparu_alexandru scrie:becali a confirmat...ionescu s-a transferat la steaua
am vazut si eu pe prosport... :o dar parca tot nu-mi vine sa cred...mititelu care se batea in piept ca nu vinde jucatori in bucuresti...
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

Mesaj de blue_titan » 23 Aug 2008, 21:49

anakin scrie:
stuparu_alexandru scrie:becali a confirmat...ionescu s-a transferat la steaua
am vazut si eu pe prosport... :o dar parca tot nu-mi vine sa cred...mititelu care se batea in piept ca nu vinde jucatori in bucuresti...
nu avea ce sa faca cu el...

Închis