Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Dinamo ?

Poll ended at 31 Aug 2008, 13:14

Victorie
50
66%
Egal
23
30%
Infrangere
3
4%
 
Total votes: 76

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 01 Sep 2008, 16:52

danutz scrie:Manex, chiar nu mai are rost...Mie argumentul suprem mi se pare urmatorul: atata timp cat echipa merge bine (si eu zic ca merge), putin imi pasa cine e patron!
O fi Miti cum o fi, dar la intrarea in buc. a fost clar lucratura M.I.: cand am trecut pe acolo, am intrebat doi militieni de la rutiera de ce i-au oprit, cica: "a, nu e nimic, doar verificari de rutina...", in conditiile in care 300m mai incolo ii asteptau dubele si testoasele, totul a fost premeditat.
Citeam acum (si m-a bulversat) ca baiatul si sotia lui Vice au fost acolo...ma mir...cu o seara inainte erau cu el la antrenamentul echipei, cand Vice mi-a zis ca a vorbit cu mihnea ( :-x ) si elias ( :-x ) sa aranjeze cu porcica accesul suporterilor nostri. Ce a urmat ati vazut...
Vorba lu' ciombe: cel mai bine ar fi sa vina Vice sef de galerie din nou...
p.s. Si mai ziceai sa mergem la Urziceni in peluza! De ce, sa-mi iau injuraturi de la Postasu & co.?

am fost printre primii sositi la locul intalnirii... a venit un comandat blonziu...care se lauda ca asteapta "pe niste oficiali de la timisoara in vizita la parlament". Apoi , unde ne-au oprit se agita tot...ca ne aresteaza pe toti. Bineinteles ca nimeni din presa nu a scris nimic astazi despre faptul ca s-au incalcat drepturile omului...
Oricum pe langa vina lui Miti, este si vina celor de la Dinamo... telefoanele alb-rosii au aranjat ca jandarmii sa nu ne lase in bucuresti...au fost prea de tot...ordinele s-au executat cu succes, presa nu a scris...trecem mai departe. Romania!2008! Dinamo-cratie!

crips

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de crips » 01 Sep 2008, 17:22

manex scrie:
crips scrie:
manex scrie:png......baga gogule. :)( e un moment zero si ar trebui ca fiecare sa spuna ce stie depsre cealalta parte. poate asa se vor separa clar gunoaile de cei cinstit si binevoitori.
hai frate, nu mai zici nimic de zeul tau ???
desi mi-am promis ca nu mai intru in polemici cu suporterii craiovei, o fac.
unu la mina: nu e zeul meu, ci un om in care INCA am incredere ca vrea binele echipei.
doi: miti a facut o greseala grava acum: faptul ca nu si-a intors vorba(desi avea timp) si sa recunoasca galeria. si dupa cum vezi, recunosc. a fost un moment foarte delicat, gestionat foarte prost. insa eu sper ca pina la urma il va gestiona cum trebuie.
trei: de ce cind vorbesc de lideri cumparati si de gunoaie tu trebuie sa sari?
patru: miercuri am spus o chestie aici, cum ca miti a invitat la discutii liderii gruparilor. de ce nu s-au dus? putea sa iasa ceva bun din discutiile astea. aici ii dau 100 % dreptate lui miti: te invit sa gasim solutii si tu iti bagi picioarele. mi le bag si eu. mai ales ca nu am cu cine sa vorbesc, chiar daca si eu sint la fel de obtuz ca si ei. si cind doua parti sint obtuze se ajunge la conflicte din astea.
cinci: vina nu i-a aprtinut doar lui miti, ci in cea mai mare parte conducerii dinamoviste, care a incalcat grav citeva capitole din drepturile omului. faptul ca oamenii au fost gazati, loviti, sper sa nu i-o puneti in circa lui miti. se putea intimpla acelasi lucru si daca s-ar fi dus la meci. desi e un gest regretabil, intreb: ce s-a iintimplat la albota? au fost toti cei 100 si ceva de insi niste mielusei de care s-a profitat? stiu cum se comporta, iar timpitii de jandarmi atita au asteptat, dupa citeva ore petrecute cu ei. repet, e inadmisibil ce s-a intimplat.
si sa inchei: ii voi lua apararea lui miti ori de cite ori nu va gresi fata de echipa. cind, insa, ai parte doar de injuraturi si ti se vineaza orice lucru gresit facut....e greu sa faci ce trebuie sa multumesti pe toata lumea. sper ca pina la meciul cu poli sa se limpezeasca apele.
cand ai vorbit de oameni cumparati si de gunoaie am sa sarit sa iti spun cum sta treaba.sa nu ii bagi pe toti in aceiasi oala.Ce lideri?Cu cine sa vorbeasca taranul?Eu nu am niciun lider,ma duc pe orice stadion independent si liber si strig ce vreau...ce tot o bagi pe aia cu lideri..vorbesti de oameni cumparati?pai asta vrea sa faca Mititelu sa cumpere oameni si sa controlozeze galeria..

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Sep 2008, 17:57

nici pomeneala sa ii bag pe toti in aceeasi oala. ma refer la liderii gruparilor. nu ai tai(daca esti in vreo grupare), sau ai mei. la meciuri ma duc pe cont propriu, cu inca 3 oameni in masina. in fine. sa nu mai inflamam si noi spiritele.
Am zis!!

conStiinta

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 01 Sep 2008, 18:18

si in gropa de ce n-ai mai fost?

alinutzu015
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 01 Oct 2006, 21:36

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alinutzu015 » 01 Sep 2008, 18:20

Cum arata Stiinta in ultimele 20 de minute cu Lutu in teren ? :-D
Gigi, aici e CRAIOVA !

jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de jeanpierre » 01 Sep 2008, 18:47

Mah, la cine se refera Miti cand spune ca Postasu si compania sunt finantati de interlopi? Cine sunt aia?

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 01 Sep 2008, 18:49

Adrian Mititelu a explicat motivele pentru care Ştiinţa nu îşi asumă responsabilitatea pentru comportamentul suporterilor
“JANDARMERIA ŞI DINAMO AU ARUNCAT PISICA LA NOI”

Preşedintele Universităţii, Adrian Mititelu, a explicat în această după-amiază, la emisiunea “Magazin Sportiv” de pe TVR 2, motivele pentru care clubul nu mai doreşte să-şi asume responsabilitatea pentru suporteri la meciurile din deplasare.

“Se face atâta tam-tam, îmi pun mie în spate că am refuzat suporterii. Vreau să spun un lucru: nu este prima adresă pe care o facem. După meciul de la Mioveni, când s-a întâmplat ce s-a întâmplat, am făcut aceste adrese. Cei de la Ligă ne-au spus că dacă vrem să scăpăm de aceste probleme, să facem o adresă clară. Am trimis o variantă, nu a fost bună, am schimbat-o şi până la urmă am ajuns la o adresă tip, agreată de Ligă. Faptul că aceasta a ajuns în presă arată reaua voinţă a clubului Dinamo. Mi s-a pus mie eticheta că nu las eu suporterii, ceea ce e fals”, a spus Mititelu.

Acesta a mai explicat că şi la precedentul meci cu Dinamo, clubul alb-albastru a trimis aceeaşi adresă, fără însă ca aceasta să restricţioneze în vreun fel accesul fanilor Ştiinţei pe stadionul “Dinamo”: “după meciul cu Mioveni tot timpul am trimis acea adresă. Şi la acel 4-4 cu Dinamo din sezonul trecut, aceeaşi situaţie a fost, am trimis aceeaşi adresă. Atunci au intrat, dar acum s-a făcut scandal. Aici e o lacună a legii, pentru că nimeni nu poate îngrădi dreptul cuiva să asiste la meci. Niciodată nu mi-a părut bine că se întâmplă asta, dar mi-am asumat această problemă pentru ca echipa să nu mai joace fără spectatori. Următorul obiect care zboară din dreptul galeriei craiovene înseamnă un miliard opt sute de milioane amendă şi trei etape suspendare. Jandarmeria şi clubul Dinamo au aruncat pisica în braţele noastre”.

editie

http://www.editie.ro/mod.php?mod=stiri& ... 70&video=1

JustME

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 01 Sep 2008, 18:59

ce uameni neseriosi astia de la Dinamo, parca ar fi dusmani cu noi nu alta .. e bine totush ca acest complot diabolic a fost expus :-D :-D

Gaudeamus igitur,
Juvenes dum sumus
Post jucundam juventutem,
Post molestam senectutem
Nos habebit humus!

Vita nostra brevis est,
Brevi finietur,
Venit mors velociter,
Rapit nos atrociter,
Nemini parcetur

:up: :up: :)) :)) :up: :up:
apld apld apld apld

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 01 Sep 2008, 19:01

JustME scrie:ce uameni neseriosi astia de la Dinamo, parca ar di dusmani cu noi nu alta .. e bine totush ca acest complot diabolic a fost expus :-D :-D

Gaudeamus igitur,
Juvenes dum sumus
Post jucundam juventutem,
Post molestam senectutem
Nos habebit humus!

Vita nostra brevis est,
Brevi finietur,
Venit mors velociter,
Rapit nos atrociter,
Nemini parcetur

:up: :up: :)) :)) :up: :up:
apld apld apld apld
bai baiatule ba iti dadui un sfat ceva mai inainte.
P.S. pentru noi "prostimea" da-ne si traducerea! :)(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

conStiinta

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 01 Sep 2008, 19:01

perspico, unde esti, tata? arunc-o si tu pe aia cu gp, ca e un moment prielnic! :)(

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 01 Sep 2008, 19:06

mititelu este victima unei conspiratii interne, si dinamo a speculat miseleste..adrian a pleznit de intentii bune fata de suporteri, dar a fost invins de diversiunea cainilor..cel mult, sunt vinovati cei din conducerea clubului care au trimis faxul miercuri in loc d sambata
domnule mititelu iti multumim ca desi nu erati obligat, v ati batut ca un leu in cusca sa rezolvati nedreptatea-acestea sunt lucruri mai putin stiute, dupa cum bine ati punctat in emisiunea de pe tvr 2
mai rar astfel de patroni sa sufere atat de intens pt o mana de netrebnici
un suporter ca mine nu merita un patron asa marinimos..**** dxtr, ave miti
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Sep 2008, 19:25

shefu rules scrie:si in gropa de ce n-ai mai fost?
exact din cauza asta. nu ma intreba, ca nici eu nu stiu. pur si simplu am vrut sa vad meciul.
Am zis!!

DoRyN

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 01 Sep 2008, 19:31

Ce usor sa faci o adresa sa scapi de probleme in loc sa-ti pui mintea la contribuite sa le rezolvi. shit

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 01 Sep 2008, 20:06

shefu rules scrie:perspico, unde esti, tata? arunc-o si tu pe aia cu gp, ca e un moment prielnic! :)(
:laughing: :laughing: :laughing:
Sunt pe-aici. Citesc deocamdata. Mai las sa mai curga putina apa pe Jiu pana sa intervin. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 01 Sep 2008, 20:12

Perspico scrie:
shefu rules scrie:perspico, unde esti, tata? arunc-o si tu pe aia cu gp, ca e un moment prielnic! :)(
:laughing: :laughing: :laughing:
Sunt pe-aici. Citesc deocamdata. Mai las sa mai curga putina apa pe Jiu pana sa intervin. :cool:
te anunt cu durere in suflet ca jiul a cam secat

Închis