Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Dinamo ?

Poll ended at 31 Aug 2008, 13:14

Victorie
50
66%
Egal
23
30%
Infrangere
3
4%
 
Total votes: 76

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 08 Sep 2008, 11:30

Mititelu, Editie:
”Am auzit că sunt acuzat că am interzis eu intrarea lor în Bucuresti. Vă daţi seama ce puternic am ajuns să fac acest lucru? Sunt acuzat că sunt mai rău ca Staicu, Neţoiu, iar 100 dintre ei mă consideră Iuda. Eu sunt tăbăcit de înjurături, nu este o problemă pentru mine dar îi rog să lase echipa în pace. Nu putem sa-i lăsam să-şi facă de cap la nesfârşit şi să jucăm fără adevăraţii suporteri. Vă spun că 95% dintre suporteri sunt de partea mea şi mulţi dintre aceştia au spus că am procedat bine cu ei. Să vadă acel grup ce surprize vor avea când vor înjura că vor fi fluieraţi de tot stadionul. Sper să înţeleagă şi ei că a trecut vremea când se amestecau în treburile conducerii”

Cred ca s-a mai stins atmosfera de la meciul cu Dinamo. Eu oricum vin sa incurajez echipa. steagucv

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 08 Sep 2008, 12:05

pana la incidentul cu dinamo, se mai facea diferenta intre cativa din galerie care au ceva constant cu miti...in bucuresti au fost vreo 300 si ceva d oameni, multi nefacand parte din galerie[= nemanevrati impotriva conducerii].k sa nu mai zic k din galerie, nu erau multi care l visau p miti noaptea
deci..in grupul de oameni care se ducea la dinamo se aflau 2 grupuri distincte[galerie/suporteri obisnuiti]..dk am face k miti si am considera k toata galeria e formata din pierde-vara, platiti sau dirijati impotriva sa, tot ar fi oameni bagati in aceasi oala, suporteri care pur si simplu vroiau sa vada meciul--ajunsi bataia de joc a clubului
apoi, miti spune ca din acea masa de oameni cam 2-3 sunt d rea credinta, pana si el afirma k a preferat sa aiba de suferit si cei de "buna credinta" pt 2-3
acum, toti care vor fi nemultumiti de umilinta primita in urma acestei deplasari si l vor admonesta p miti la meciul cu timisoara, sunt ante stigmatizati ca facand parte din "oamenii lu postasu", pentru ca lumea sa i asimileze cu "aia care mereu contesta, chiar si knd lucrurile merg bine". automat lumea normala care vine la meciuri si nu are timp sa verifice ce s a intamplat la meciul cu dinamo, sau ce categorii d oameni au fost umiliti de propriul club, normal ca vor vedea in oricine protesteaza, imaginea contestatarului tipic:golan din galerie, manevrat de lideri cu interese obscure
ideea cu stadionul[excelenta dk s ar pune in aplicare] cred k este aruncata si pt a contribui la imaginea de patron devotat echipei, arhitectul care pune bazele noului real madrid, dar este sabotat marsav de grupuri care nu si mai iau tainul
greseala pe care a facut o miti este k a actionat impotriva tuturor suporterilor care se duceau la meci, majoritatea neavand nimic personal cu mititelu, nemaivorbind de munca depusa la coregrafie,mesaje anti dinamo, sa stai o zi pe drumuri, cheltuieli
dk unii nu accepta umilinta la care au fost supusi si refuza sa fie victime intr un razboi imaginar dus cu 3 oameni, e logic sa reactioneze impotriva celui care a declansat asa ceva. se incearca a asocia eventualele contestari cu grupul "eternilor sabotori ai clubului"
auzi predictie:ma vor injura....era chiar greu sa ti dai seama k dupa ce iti bati joc de suporterii craiovei, acestia vor fi suficient de nemultumiti sa t injure
vrajeli din astea vechi ca "acel grup", "95% sunt cu mine si spun ca am procedat bine cu ei" dovedesc cat de respectati suntem de propriul club...dk vei contesta vreo decizie de a lui mititelu vreodata, oricine ai fi, esti clar parte a "grupului postasu".e normal ca cei care nu au fost la bucuresti acum o sapt si ceva sa nu inteleaga p deplin ca absolut toti suporterii au fost sacrificati. e o chestiune de timp pana vei deveni si tu stampilat ca"omu lu postasu":la prima nemultumire..ce e mai trist e ca mitu iti coase eticheta pe sacou
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 08 Sep 2008, 12:39

De doi ani de zile ne scaldam in apele astea tulburi. Lipsa asta de autoritate din randul galeriei, si vorbirea asta pe limbi diferite (fiecare grupare pe limba ei) si-a aratat carentele de atatea ori in acest interval, si totusi, n-ati facut nimic in privinta asta. Toti pustanii cu ceva bere la bord au putut sa arunce in voie scaune si au putut sa se dea zmei la cetatenii aia de la Mioveni. Si ce zmei erau tata...
Normal ca va e mai usor acuma sa va ridicati impotriva booveanului. El e unicul vinovat. N-am auzit voci vreodata sa-si conteste liderii care i-au adus in aceasta situatie. Sambata trecuta au suferit 300 de oameni, din cauza a 3-4 din galerie plus Mighty de cealalta parte. Si normal ca acuma ca cei care au suferit isi vor indrepta baionetele numai catre boovean. Nimic despre liderii aceia minunati. Sa nu cumva sa-i deranjati pe ei cu vreo intrebare, oare nu cumva au si ei partea lor de vina ca s-a ajuns in situatia asta....
E mult mai simplu: Mititelu, muije mititelu!

JustME

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 08 Sep 2008, 16:01

blue_titan scrie:Mititelu, Editie:
”Sper să înţeleagă şi ei că a trecut vremea când se amestecau în treburile conducerii”
si probabil a venit vremea cand conducerea sa se amestece in treburile suporterilor :?:
"Vă spun că 95% dintre suporteri sunt de partea mea şi mulţi dintre aceştia au spus că am procedat bine cu ei"
deci asa se pune problema ?! sunt cu mine sau sunt impotriva mea .. si eu in prostia mea credeam ca e vorba de echipa Universitatea Craiova, dar se pare ca e concurs de popularitate in randul suporterilor .. ce mai conteaza ca tinem toti cu Stiinta .. :-x celor care nu il divinizeaza pe unicul patron :smoke:

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 08 Sep 2008, 18:28

T@V scrie:De doi ani de zile ne scaldam in apele astea tulburi. Lipsa asta de autoritate din randul galeriei, si vorbirea asta pe limbi diferite (fiecare grupare pe limba ei) si-a aratat carentele de atatea ori in acest interval, si totusi, n-ati facut nimic in privinta asta. Toti pustanii cu ceva bere la bord au putut sa arunce in voie scaune si au putut sa se dea zmei la cetatenii aia de la Mioveni. Si ce zmei erau tata...
Normal ca va e mai usor acuma sa va ridicati impotriva booveanului. El e unicul vinovat. N-am auzit voci vreodata sa-si conteste liderii care i-au adus in aceasta situatie. Sambata trecuta au suferit 300 de oameni, din cauza a 3-4 din galerie plus Mighty de cealalta parte. Si normal ca acuma ca cei care au suferit isi vor indrepta baionetele numai catre boovean. Nimic despre liderii aceia minunati. Sa nu cumva sa-i deranjati pe ei cu vreo intrebare, oare nu cumva au si ei partea lor de vina ca s-a ajuns in situatia asta....
E mult mai simplu: Mititelu, muije mititelu!
T@V-ule aceste ape tulburi de prin galerie dureaza de mai mult de 15 ani iar domnul patron care "vrea" ca galeria sa faca ordine printre membrii sai (si ma refer numai la organizarea stricta a galeriei) de ce nu a facut-o el in 1995 cand a infiintat (a vrut) liga suporterilor (la care am aderat avand si acum acea legitimatie)care sa cuprinda galeria si as vrea sa faca public de ce nu a fost posibila functionarea acestei ligi

daca nu veneau blondu si postasu pe cine mai dadea vina?
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Narcis Popescu

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 09 Sep 2008, 05:16

nu cred sa fie mana lui Mititelu..eu as partizana si l-as parafraza pe Badea..:"Nu exista oameni mai prosti ca politistii romani"...

PS:cum ar arde-o un politist blond din Caracal? [r]

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 09 Sep 2008, 09:41

OLD-ULTRAS scrie: daca nu veneau blondu si postasu pe cine mai dadea vina?
Gasea el pe cine sa arunce vina, nu ma indoiesc de treaba asta. Omul e limitat rau mah, ca sa nu-i zic altfel. Si ca orice om limitat, pina nu e si fudul, parca nu e ... limitat destul. Are mania auto-martirizarii, se crede buricul pamantului, toti sunt niste limitati, numa el e cel mai destept. Un om ca Mititelu peste cativa ani o sa aiba pretentia sa i se ridice o statuie dupa cate a facut pentru echipa asta. Asa sunt oamenii astia limitati...
Ideea e ca pina nu o sa gasim in randurile noastre (galeriei) unul care sa stea de vorba cu limitatul, ne va juca in picioare dupa pofta si placul lui. D'aia zic io ca e si vina noastra. Pentru ca-i permitem sa faca magaria asta. Ia sa fi avut si noi un lider puternic. Crezi tu ca ii mai ieseau manevrele booveanului in halul asta? Io cred ca nu. Si daca nu o sa se organizeze odata galeria, o s-o tinem tot intr-un dans d'asta idioot, in care jandarmii o sa impuna ritmul, galeria zice ca-i un blues siropos, si Mighty crede ca ne invarte cum vrea el intr-un tangou desantat. Si o mai spun inca odata, pe ritmurile astea, noi astia multii o sa avem cel mai mult de pierdut. Daca nu cumva echipa. Oricum, nu liderii celor doua tabere.

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 09 Sep 2008, 15:59

scapai de emotii usteag
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 17 Sep 2008, 16:54

Corvinul Hunedoara:

Imagine

Avatar utilizator
Albastreata
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 28 Iul 2007, 04:15

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastreata » 18 Sep 2008, 03:35

Doar o intrebare (dupa ce am citit postarile de mai sus): de ce ziceati ca s-a decis Staicu (care a luuat de la netoiu s.a.m.d.) sa-i vanda lui mititelu (...nu fara sa-l batjocoreasca mai intai putin...) si nimanui altcuiva? Cum de nu batem noi "capitalistele" inca? Cum de se fac mititeii din carne de oaie? Cum de l-am dat pe "Micul Balaci" tocmai in capitala Romaniei si nu a Olandei? Scuze! Am zis ca numai una...

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dragosblue » 18 Sep 2008, 04:05

Albastreata scrie:Doar o intrebare (dupa ce am citit postarile de mai sus): de ce ziceati ca s-a decis Staicu (care a luuat de la netoiu s.a.m.d.) sa-i vanda lui mititelu (...nu fara sa-l batjocoreasca mai intai putin...) si nimanui altcuiva? Cum de nu batem noi "capitalistele" inca? Cum de se fac mititeii din carne de oaie? Cum de l-am dat pe "Micul Balaci" tocmai in capitala Romaniei si nu a Olandei? Scuze! Am zis ca numai una...
Numai un raspuns: cine sa-l ia in Olanda, pe bani ?
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 18 Sep 2008, 04:08

pai alora din olanda le-a cerut 2 mil pe el, in schimb oierului i l-a dat cu 500k!!

Avatar utilizator
Albastreata
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 28 Iul 2007, 04:15

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastreata » 18 Sep 2008, 04:26

ady_azzuro scrie:pai alora din olanda le-a cerut 2 mil pe el, in schimb oierului i l-a dat cu 500k!!
:) OK. Ai raspuns la O intrebare....(desi, de ce le-o fi cerut alora de 4 ori mai mult decat lu' pastorul materiei prime de mititei si de ce nu or fi cazut la invoiala la jumate' care era oricum de 2 ori mai mult deccat a luat de la pastorul materiei prime de mititei....)

Avatar utilizator
Albastreata
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 28 Iul 2007, 04:15

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastreata » 18 Sep 2008, 04:48

Numai un raspuns: cine sa-l ia in Olanda, pe bani ?
Hai sa nu fim rai... copilul e un talent. Si potrivit promisiunilor mititelului (care s-a jurat ca nu da jucatori in Bucale) era de asteptat sa-l lase sa plece in alta parte pe sfert de pret... Dar ca urmas al dinastiei ilinca-netoiu-staicu.... l-a dat tot la .... echipa sistemului, auzi: ".... o sa ma doara sufletul cand o sa joace bine..etc". Complet *****!

ozzy

Re: Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 18 Sep 2008, 14:34

dragosblue scrie:
Albastreata scrie:Doar o intrebare (dupa ce am citit postarile de mai sus): de ce ziceati ca s-a decis Staicu (care a luuat de la netoiu s.a.m.d.) sa-i vanda lui mititelu (...nu fara sa-l batjocoreasca mai intai putin...) si nimanui altcuiva? Cum de nu batem noi "capitalistele" inca? Cum de se fac mititeii din carne de oaie? Cum de l-am dat pe "Micul Balaci" tocmai in capitala Romaniei si nu a Olandei? Scuze! Am zis ca numai una...
Numai un raspuns: cine sa-l ia in Olanda, pe bani ?
mah, care o fi explicatia ca toti astia din Canada sunt innebuniti dupa Mititelu?

Închis