Universitatea Craiova - FC Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Timisoara ?

Poll ended at 13 Sep 2008, 17:04

castigam
46
77%
egal
8
13%
pierdem
6
10%
 
Total votes: 60

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de LiviuB » 13 Sep 2008, 19:20

cand spuneam ca avem nevoie de oameni cu experienta... multi n-au fost de acord.. daca aveam un fundas ca Rada acum aveam 3 pct in buzunar. De cand a iesit Gaman, n-am mai avut liniste. Nu-i reprosez lui Barbu, e necopt, dar e inadmisibil sa luam atat de usor gol, la fel cum e inadmisibil sa ne batem joc de atatea faze ofensive, Firtulescu n-a jucat nimic, n-a adus nimic in plus, Baird 0 0 0 0 0, Costea... poate mult mai mult in special la finalizare, ne-a lipsit si sansa. Am avut doar doi jucatori care au dus greul - Stoica si Prepelita. Pacat, dar asa e cand nu ai experienta.
PS - Bornescu ne-a ingropat - la primul gol trebuia sa iasa, la celalalte nici nu are rost sa mai vorbim.
Ne lipseste Wobay enorm. :(

W&Blu3

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de W&Blu3 » 13 Sep 2008, 19:24

ne trebuie si neaparat un atacant bun care sa stie cu mingea ca noi in afara de Costea nu mai avem alt atacant , ceilalti atacanti ai nostri Baird si compania sunt doar tentative de atacanti , oameni care si-au gresit meseria

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Pacala » 13 Sep 2008, 19:24

ritmul meciului a fost foarte bun, in special in repriza a doua...n-a fost meci urit dar noi am ratat foarte mult si am avut un minut de blocaj, reverie, uluiala ...minut care a decis meciul in mod incredibil.........g.bucul de 1.66 inaltime sare si da gol cu...capul :lol: la ...prima atingere de balon...a alergat omu de la mijlocul terenului ..a sarit si el si a marcat scurt... la citeva secunde de la intrare..se pune mingea la centru, 2 pase, scapa o ciora pe dreapta face o fenta spre centru, sut printre doi fundasi, mingea trece pe sub mina lui bornescu care plonjeaza tirziu si meciul se rastoarna.... :hmm
Last edited by Pacala on 13 Sep 2008, 19:27, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de blue_lions » 13 Sep 2008, 19:26

Nu se poate asa ceva... meci pierdut CLAR pe lipsa de experienta.... daca si comentatorul spune " Gigel Bucur noul intrat se afla in careul gazdelor si inca nu este marcat..." vorba aia sa-ti bagi p***

Asta sa zicem ca trece, dar greselile lui Bornescu nu prea mai merg. Silvica tata cred ca e timpul ucv ucv

In rest, Dina se zbate mai mult cred ca e in revenire de forma o: se apropie returul oricum
Pacat de Gaman, dar mi-a placut si Barbu cred ca asta e viitorul cuplu de fundasi centrali
Prepelita excelent, Dorel mai bine ca de obicei, Dilevski bunicel,
Barboianu, Gangio , FIRTULESCU ( m-a exasperat) , Dananae penibili sau aproape astazi
Costea repriza a 2-a mai buna dar oricum ceva are el, Baird a incercat mult si a reusit prea putin

p.s. Frumos banerul pt D. Niculae al timisorenilor
Se putea pune unul si la noi pt el si unul pt Balaci de ziua sa...dar cred ca nu mai era loc oricum, am avut mesaje mult mai importante de transmis
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de PocoLoco » 13 Sep 2008, 19:30

3 puncte pierdute pe mana lu' Bornescu .
El si Costea ar trebui sa vada cum e pe banca la Urziceni .
Last edited by PocoLoco on 13 Sep 2008, 19:31, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Pacala » 13 Sep 2008, 19:30

mare diferenta intre tabere privind atmosfera din stadion ..una incrincenata, a noastra, cu dintii scrsnind de ura intre ultrasi si Mititelu.......cu injuraturi de-o parte si amenintari la statia de amplificare de cealalta parte....cu jandarmii pindind un moment ca sa faca singurul lucru pe care-l stiu si la care ii duce capul........dincolo,l in sectorul timisorenilor, o atmosfera cu multa ...inima.....eu cred ca exista o dreptate divina
Last edited by Pacala on 13 Sep 2008, 19:34, edited 2 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

W&Blu3

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de W&Blu3 » 13 Sep 2008, 19:32

Uitati-va la Fc Porumboiu cum castiga meci de meci si conduce si pe dinamo , cand o sa facem si noi asa ceva ?

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de PocoLoco » 13 Sep 2008, 19:34

Si inca ceva ... M-am saturat sa ma tot amagesc ... "am pierdut , dar meritam victoria" .
Prefer sa jucam catastrofal si sa invingem , la urma urmei doar cele 3 puncte conteaza .
La sfarsitul campionatului nu ne da nimeni niciun premiu , niciun loc de cupa europeana , ca am jucat frumos si am terminat pe locul 9 .

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Vraciul » 13 Sep 2008, 19:46

ce a patit Gaman? de ce l-a scos Napoli?
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

gothico

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de gothico » 13 Sep 2008, 19:47

1. In momentul in care administratorii vor mai permite unor neterminati sa jigneasca, voi spune adio acestui forum.
2. Pentru a nu stiu cata oara, BORNESCU ne-a mancat meciul. N-are nicio treaba cu aparatul. Golurile 2 si 3 sunt ale lui 100%. E un portar de duzina, care ar trebui sa ramana rezerva lui Lung jr. Daca Napoli va merge in continuare pe mana lui, s-ar putea sa-si piarda postul. Sa ai 1-0 in minutul 80 si sa pierzi cu 1-3 inseamna prostie + un portar praf.
3. N-am jucat mai nimic astazi. Inca nu suntem o echipa de UEFA. Nu stiu daca vom fi vreodata, dar e sigur ca mai avem nevoie de cativa jucatori de valoare.

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Theodorus » 13 Sep 2008, 19:55

cred ca pana aici a mers smecheria, cam putine etape totusi. Lotul este de 20 de jucatori, ceea ce e putin, majoritatea tineri, accidentari sunt cateva, suspendari la fel, si de aceea nu mai sunt jucatori de nivelul titularilor ...echipei din prima etapa sa zic, atunci cand aveam la dispozitie tot lotul. Pana la urma trebuia sa se intample asta mai devreme sau mai tarziu, cred ca sunteti de acord cu asta.

Suporterii Timisoarei au fost la inaltime azi, ii respect.
Iar tribuna a doua, aia despre care spunea mr. :cool: ca sunt cei mai inimosi suporteri au strigat :-x timisoara la golul 2 al lor. Bravo, oameni buni, asa se sustine echipa favorita, injurand o echipa ai carei suporteri strigau chiar si pentru Craiova, care era in pragul desfiintarii datorita unui om de afaceri, si fluierand pelu... ah lasa, nu mai zic :hmm
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de 1948 » 13 Sep 2008, 20:07

I-am bătut de atâtea ori pe cei de la Timişoara, iar azi a fost rândul lor. Nu am putut să jucăm mai bine, iar Timişoara a fost mult mai bună. Sunt foarte mulţumit de echipă, de modul în care s-au dăruit. Vreau să felicit Timişoara. Nu mai contează scandalul de la Timişoara, ei au câştigat şi în aceste condiţii, dar au avut şi mult noroc. Noi am arătat ca o echipă de cupe europene, dar care a pierdut, din păcate. Referitot la arbitraj, nu are rost să mai spun ceva, pentru că orice spun oamenii de fotbal despre arbitraj, e egal cu 0", a spus Mititelu, la finalul partidei

pro sport



deci NOI avem echipa de uefa dar ei ne-au batut

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de DoRyN » 13 Sep 2008, 20:46

gothico scrie:1. In momentul in care administratorii vor mai permite unor neterminati sa jigneasca, voi spune adio acestui forum.
Vezi ca ai o facilitate de a raporta mesajele care te deranjeaza, acel triunghi cu un semn al exclamarii. Este cel mai bine, noi nu puteam sa urmarim chiar toate mesajele, in acest fel ajutandu-ne in luarea deciziilor.
Fi sigur ca se vor lua masuri, insa e posibil sa dureze o anumita perioada.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Bals_Boy » 13 Sep 2008, 20:58

Theodorus scrie:cred ca pana aici a mers smecheria, cam putine etape totusi. Lotul este de 20 de jucatori, ceea ce e putin, majoritatea tineri, accidentari sunt cateva, suspendari la fel, si de aceea nu mai sunt jucatori de nivelul titularilor ...echipei din prima etapa sa zic, atunci cand aveam la dispozitie tot lotul. Pana la urma trebuia sa se intample asta mai devreme sau mai tarziu, cred ca sunteti de acord cu asta.

Suporterii Timisoarei au fost la inaltime azi, ii respect.
Iar tribuna a doua, aia despre care spunea mr. :cool: ca sunt cei mai inimosi suporteri au strigat :-x timisoara la golul 2 al lor. Bravo, oameni buni, asa se sustine echipa favorita, injurand o echipa ai carei suporteri strigau chiar si pentru Craiova, care era in pragul desfiintarii datorita unui om de afaceri, si fluierand pelu... ah lasa, nu mai zic :hmm
aia care au injurat timisoara erau niste tarani beti .... care au aruncat si cu scaune in teren, pur si simplu nu ai ce sa le ceri. In nici un caz nu trebuie sa generalizezi la toata tribuna a doua :(
P.S. pe g bucur l-am injurat si eu, fmm de nesimtit pai vine el sa arate ca nu ne mai aude si semne care mai de care cum [****] sa nu-l injuri? pur si simplu o cerea. Repet timisoara nu a fost injurata
Forza STIINTA

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Pacala » 13 Sep 2008, 21:01

cica fu si solomon la meci ...se ridica in picoare la gol :laughing:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis