Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu "Chelsea de Romania" ?

Poll ended at 21 Sep 2008, 23:25

Victorie
8
22%
Egal
9
24%
Infrangere
20
54%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 23 Sep 2008, 12:43

Foarte frumos Liviu.O singura obiectie am.Ma, n-ai scris despre galerie ma.Au cantat imnul, au cantat "O iubire alb-albastra"...Vere cum se auzea, mi-au dat lacrimile.Se poate si la noi, chiar se poate.Dupa atata timp in care am fost dezamagit de galerie, aseara m-am simtit tare mandru.Astea sunt palmele care trebuiesc date lautarului, fiti siguri ca astea dor cel mai tare, mai tare decat panzele insirate la meciul cu Poli.
apld apld apld apld Jos palaria in fata lor pentru cum s-au manifestat aseara.Ce lectie le-au dat tuturor.Care galerie in tara asta mai canta imnul in timpul meciului? Bravo.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

LiviuB

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2008, 12:45

Si Dina a bagat mai multe alunecari decat in toata cariera lui :)( .
Rose a gresit in prima repriza, cand a respins slab, in rest eu zic ca s-a descurcat bine, desi i-a avut in a doua repriza adversari si pe Mara si pe Apostol. Si sa stii ca nu prea e ajutat nici de Gangioveanu, nici de Firtulescu.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de danutz » 23 Sep 2008, 12:47

Si eu am observat ca, orice realizari am avea, ziarele lu' peshte din buc. comenteaza in bascalie, cu titluri de genul "praz proaspat" si alte aberatii de-astea. Motivul? Toti ziaristii respectivi nu isi pot ascunde simpatiile/antipatiile macar de dragul meseriei pe care o practica. Vezi caramavrov, vezi vochin care a comentat meciul in ultimul hal...Narcis stie despre ce vorbesc, ce colcaie pe la prosport si gsp. Macar prietenul meu, Dan, de la Prosport, care e rapidist convins, stie sa fie obiectiv, echidistant.

@ Freak: asistentul respectiv a fost singurul "nemanjit" in meciul de aseara. Cu exceptia hentului lui Mara din tusa, a fost singurul care a judecat corect fazele incinse. Si repet, "corect" nu "in favoarea noastra". De exemplu, la faza "golului anulat", a ridicat corect fanionul, pentru ca in momentul plecarii pasei unul din cei trei urziceni aflati in ofsaid a urmarit mingea. De unde sa stie tusierul ca vine si Mara dintr-un palc de jucatori din spate?! La faza respectiva, decizia corecta era cartonas galben Mara pt. ca arbitrul fluierase deja.

Bravo baieti, daruire totala, grande Napoli, e victoria lui, l-a "facut" tactic pe marele bursuc, motiv pentru care m-a cam deranjat declaratia lu' Miti ca il aduce pe dan petrescu la Craiova. Nici in gluma nu as fi zis asa ceva.
mereu alaturi de voi

LiviuB

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2008, 12:49

ov1d3llu scrie:Foarte frumos Liviu.O singura obiectie am.Ma, n-ai scris despre galerie ma.Au cantat imnul, au cantat "O iubire alb-albastra"...Vere cum se auzea, mi-au dat lacrimile.Se poate si la noi, chiar se poate.Dupa atata timp in care am fost dezamagit de galerie, aseara m-am simtit tare mandru.Astea sunt palmele care trebuiesc date lautarului, fiti siguri ca astea dor cel mai tare, mai tare decat panzele insirate la meciul cu Poli.
apld apld apld apld Jos palaria in fata lor pentru cum s-au manifestat aseara.Ce lectie le-au dat tuturor.Care galerie in tara asta mai canta imnul in timpul meciului? Bravo.
da, intradevar, au fost la inaltime, si cum rasuna aia cu Forta Stiinta ale... Pacat de scandarile impotriva lui mititelu. Care au venit numai de la un grupulet.

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 23 Sep 2008, 12:53

Livius scrie:Si Dina a bagat mai multe alunecari decat in toata cariera lui :)( .
Rose a gresit in prima repriza, cand a respins slab, in rest eu zic ca s-a descurcat bine, desi i-a avut in a doua repriza adversari si pe Mara si pe Apostol. Si sa stii ca nu prea e ajutat nici de Gangioveanu, nici de Firtulescu.
Daruirea m-a impresionat pe mine foarte mult.Lucrul asta ne-a ipsit im meciul cu tm,la dinamo......efectiv aseara au "murit" pt toate baloanele....asa ceva vreau sa vad meci de meci.

In legatura cu Rosica ,nu stiu sincer ,ma asteptam la mai mult de la el sincer,poate ca la el se vede foarte mult absenta lui Mitchell....si de ce spun asta.....cu Mitchell in teren....Dorel urca la mijloc,iar Spase acopera postul mijlocas central in partea stanga ,adica cam ce a jucat Gangio aseara,si-l dubleaza pe Rose.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 23 Sep 2008, 13:09

taranii de la tv in loc sa laude jocul nostru , zic ca unirea nu a luat nici 1 pct din cauza arbitrajului ...

daca judecam tot meciul , arbitrajul a fost in favoarea urizceniului :
-rosu min 45 la cotul in nas aplicat lui dilevki
-rosu imediat dupa ce a inceput repriza a 2 a , atunci cand galamaz(cred ca el era) l-a oprit pe staianof care scapa singur cu portarul
-rosul la faultul lui brandan la stoianof .... pe asta l-au rescunoscut si "expertii" de pe micul ecran

daca se dadeau cel putin 2 rosii ii bateam la scor .... iar faza penalty-ului a fost 50-50 , ca si la faultul acela in postura de ultim aparator ..... iar golul nu a fost anulat , a fost NEVALIDAT pentru ca arbitrul a fluiera mult inainte ca mara sa suteze (trebuia sa-i dea galben ) si jucatorii s-au oprit ... plus ca si mie mi s-a parut hent la preluarea lui mara

sa nu mai zic de asistentul de la poarta urziceniului care a fost penal ... nu a vazut cateva henturi clare , corner in min 90 , gol la baird (eu am vazut pe reluare ca mingea a trecut linia )

acum daca ar fi cineva destept in conducerea noastra , s-ar duce la tv si ar pune toate aceste faze , pentru ca s-a creat si o imagine negativa dupa acest meci
Imagine

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 23 Sep 2008, 13:15

Cl4udiu scrie:
daca se dadeau cel putin 2 rosii ii bateam la scor .... iar faza penalty-ului a fost 50-50 , ca si la faultul acela in postura de ultim aparator ..... iar golul nu a fost anulat , a fost NEVALIDAT pentru ca arbitrul a fluiera mult inainte ca mara sa suteze (trebuia sa-i dea galben ) si jucatorii s-au oprit ... plus ca si mie mi s-a parut hent la preluarea lui mara

sa nu mai zic de asistentul de la poarta urziceniului care a fost penal ... nu a vazut cateva henturi clare , corner in min 90 , gol la baird (eu am vazut pe reluare ca mingea a trecut linia )

acum daca ar fi cineva destept in conducerea noastra , s-ar duce la tv si ar pune toate aceste faze , pentru ca s-a creat si o imagine negativa dupa acest meci
Daca :smoke:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 23 Sep 2008, 13:25

Cl4udiu scrie:taranii de la tv in loc sa laude jocul nostru , zic ca unirea nu a luat nici 1 pct din cauza arbitrajului ...

daca judecam tot meciul , arbitrajul a fost in favoarea urizceniului :
-rosu min 45 la cotul in nas aplicat lui dilevki
-rosu imediat dupa ce a inceput repriza a 2 a , atunci cand galamaz(cred ca el era) l-a oprit pe staianof care scapa singur cu portarul
-rosul la faultul lui brandan la stoianof .... pe asta l-au rescunoscut si "expertii" de pe micul ecran
Asa s-a intamplat si dupa meciul din Groapa. Muc cel mic (adica Turcu) ala se tot agita ca ce maniera de arbitraj pro craiova a fost iar la ioanitoaia in emisiune Craciunescu s-a pisat pe el
-2 cartonase rosii pt dinamo care nu s-au acordat
-galben pt Moti
-eliminare corecta ropotan
s.a.m.d.

Dar deh...daca suporterii manjesc nitel imaginea clubului, sunt facuti in toate felurile de catre Mititelu si cei de la fituica lui dar cand ne fac cu ou si cu otet altii nu zic nimic, lasa pe altii (oameni care n-au legatura cu actuala echipa) sa spele imaginea clubului.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 23 Sep 2008, 13:36

conteaza ca am obtinut cele 3 puncte .... vorbele dupa meci afecteaza doar putin imaginea clubului , dar s-au invatat toti ca dupa fiecare meci urziceniu (si aproape toate echipele din campionat) sa acuze arbitrajul ....

in clasament stam destul de bine , am avut aproape acelesi meciuri ca si rapid si suntem la egalitate cu ei .... si rapidistii au jucat si acasa meciurile tari cu cfr , dinamo , urziceni .... si la 2 pct de vaslui

avem 6 meciuri foarte importante , din care trebuie sa castigam cel putin 5 ( 3 acasa + 2 in deplasarile de la arges , medias sau buzau ) .... sper totusi sa nu avem vreo surpriza neplacuta

ucv
Imagine

LiviuB

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2008, 13:39

problema cu discutiile astea de dupa meci pot duce la presiuni asupra arbitrilor in etapele urmatoare - se cam indica in ce directie nu ai voie sa gresesti.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Sep 2008, 13:43

in legatura cu arbitrajul de aseara....o singura gresala,la golul anulat al lui mara.in rest,a fost foarte bun.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 23 Sep 2008, 13:52

rezultatul final si cele 3 puncte. Am pierdut si vom mai pierde pe mana arbitrilor, dar aceste 3 puncte ne urca in clasament. Daca ramanem cu picioarele pe pamant si valorificam meciurile viitoare va fi super bine pentru noi.

Mi-a placut de Stoica si Pepe Bornescu. Pacat ca unii din galerie ii injura fara motiv...

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de danutz » 23 Sep 2008, 13:53

Nu intelegi ca ala nu a fost gol anulat? Nu avea cum sa fie anulat din moment ce jocul era intrerupt. Nici macar semnalizare eronata nu a fost
@blue_titan: si mie imi place dorel uneori, dar are momente cand greseste nepermis. Vezi faza cand Pepe respinge in extremis sutul lui Mara in bara, aia a fost "opera" lui Dorel. Cateodata joaca in rupere de [cenzurat], dar uneori este chiar stalpul apararii
mereu alaturi de voi

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 23 Sep 2008, 14:02

Da, arbitrul fluierase, ca stiu ca am protestat de ce nu i-a dat galben lui Mara dupa intreruperea jocului.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 23 Sep 2008, 15:00

nu face nimeni topicu pt meciu cu brasovu...il asteptati toti pe the_blue? :)(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Închis