Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu "Chelsea de Romania" ?

Poll ended at 21 Sep 2008, 23:25

Victorie
8
22%
Egal
9
24%
Infrangere
20
54%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 23 Sep 2008, 00:38

a mai avut si cartianu dreptate sapt trecuta, imi amintii cand a zis la fanatik show X2
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 23 Sep 2008, 00:54

ba trebuia rosu la unu` de la urziceni, au zis si comentatorii... am vazut decat o sg data faza cu offsideul si mi s`a parut hent la preluarea lu` mara... mi s`a parut mie sau chiar a fost? ca nu stiu sigur, ziceti si voi

penalty a fost la faza de care vorbesc cei de la urziceni
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 23 Sep 2008, 00:55

Am fost si eu la meci :D
bun bornescu, stoica, micii, berea si vinu :))
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

FreakBoy

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 23 Sep 2008, 00:58

Meci greu... extrem de greu tinand cont ca ma dezobisnuisem de stres...
Bornescu, Baird, Stoica (in ordinea asta) excelenti... galeria bunicica. Arbitrii de [cenzurat]. Nu stiu cum a fost pe la tv, dar, pana in minutul 60 ne-au cam secat. Am vazut ceva de genul cu "arbitrul de pe partea noastra"... pai ala nu a vazut un hent cat mititelu de mare...

Haide noi...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 23 Sep 2008, 01:00

a salbit mitzi
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 23 Sep 2008, 01:06

MitZI?? :lol:

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de olteanupm » 23 Sep 2008, 07:19

steagucv steagucv forzza stiinta steagucv steagucv

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 23 Sep 2008, 10:00

ce morcoviţi erau după meci meme şi bursucu'
:lol:
Bravo băieţi! ucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 23 Sep 2008, 10:05

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 23 Sep 2008, 10:40

Dan Filoti:
Fără complexe şi fără scrupule. Nicolo Napoli şi oltenii lui mititei au profitat de epuizarea fizică şi morală a trupei lui Dan Petrescu. Craiova a dat jos liderul la capătul unui meci jucat în manieră deja caracteristică. S-au luat la trântă cu un adversar trădat de ritmul drăcesc în care s-au jucat meciurile tari. Entuziaşti, copiii pe care pariază Mititelu pot deveni periculoşi cât de coorând, dacă prind lecţia experienţei.
steagucv

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 23 Sep 2008, 11:12

Dar de interventia lui Mehmedovici la Stoianof nu zice nimeni nimic (la inceputul rep 2, cand a dat Mehmedovici o pasa slaba spre portar si bulgarul putea sa o prinda, dar a fost obstructionat)? Daca nu a dat acolo lovitura libera + cart rosu, nu a dat nici "penaltyul" de care urla bursucul.

octav
senior
senior
Mesaje: 479
Membru din: 29 Iul 2006, 11:35

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de octav » 23 Sep 2008, 11:19

alex.p scrie:Dar de interventia lui Mehmedovici la Stoianof nu zice nimeni nimic (la inceputul rep 2, cand a dat Mehmedovici o pasa slaba spre portar si bulgarul putea sa o prinda, dar a fost obstructionat)? Daca nu a dat acolo lovitura libera + cart rosu, nu a dat nici "penaltyul" de care urla bursucul.
acolo trebuia roshu si mai trebuia sa'l elimine si pe blazi ala de a intrat la rupere la dilevsky si la inca un juc al nostru...nu mai stiu care...da a intrat cu talpa pe tibie fara intentie sa joace mingea(atunci cand i'a dat doar galben) ala era fault de rosu :-" steagucv

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de StefanC » 23 Sep 2008, 11:27

Sunt impresionat...bravo ba baieti!!! :)( steagucv steagucv

LiviuB

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2008, 12:03

In sfarsit castigam si noi toate cele trei puncte dupa o prestatie buna, in care am facut o mare risipa de efort. Ma bucur de asemenea ca am reusit sa fiu si eu alaturi de baieti, chiar daca a trebuit sa stau la tribuna a doua, am ajuns dupa ce incepuse meciul si abia am reusit sa intru pt ca nu se mai gaseau bilete. Din punctul meu de vedere, cel mai bun de pe teren a fost Dorel, a fost omul care a asigurat linistea in aparare, care a coordonat perfect si care a tinut echipa in spate, l-a sustinut pe Gaman, care un pic pe final incepuse sa-i tremure genunchi. De asemenea Bornescu a fost extraordinar, nu numai ca scos vreo 2 mingi pe care scria gol, insa a iesit foarte curajos pe centrari, de multe ori si pe la 11-12 m, alteori si in afara careului. I-a disperat pe adversari. Si mi-a mai placut foarte mult Dilevski, a acoperit extraordinar mijlocul, sa nu uitam ca aia au fost obligati sa apeleze numai la mingi lungi. Mijlocul l-am castigat clar, alaturi de Prepe, al carui joc este constant bun, australianul a acoperit f bine. Si mai trebuie remarcat si Baird, a aparut de doua ori la finalizare dar a si alergat enorm, la un moment dat, pana si aia din tribuna remarcau "ba, dar ce ne face blondul asta...". Ma bucura si faptul ca Stoianof a dat golul victoriei, poate sa-i dea un moral excelent, a fost omul potrivit la locul potrivit.
Nu puteam sa trec cu vederea de modul in care a pregatit meciul Napoli, motiv pt care nu pot decat sa-i zic felicitari. In primul rand, in primul 11 a facut niste schimbari, am inceput cu Stoianof titular, Costea a fost tras pe partea dreapta. Apoi, a dovedit ca stie jocul Urziceniului, si a organizat excelent defensiva, cu iesirile la offsaid, dublate de iesirile lui Bornescu in afara careului. Si sa nu uitam ca am castigat in conditiile in care am avut pe teren 5 copii de 19-20 de ani, de-a lungul partidei.
Ce nu mi-a placut - in primul rand faptul ca nici Gangioveanu, nici Firtulescu nu au profitat de absenta lui Wobay. Sigur ca sunt tineri, dar... totusi asteptam mai mult de la ei, prea usor erau deposedati (si vezi si meciul cu Timisoara). In aparare, fazele lor periculoase apareau dupa niste respingeri anemice ale noastre, nu tratam cu responsabilitate niste mingi destul de simple, in prima repriza - Rose, la sutul lui MAra si in adoua Dananae si Gaman. Trebuie sa avem mai multa concentrare.Apoi, am avut o gramada de oportunitati de scapa singuri cu portarul, dar mereu era un ultim clinci in care pierdeam mingea. Adevarul e ca si aia se dublau f bine, coborau mult mijlocasii, Costea era mai mereu inconjurat de 2-3 fundasi, si in plus au si 2 fundasi centrali buni. Am ramas siderat si cand am vazut manifestarile lui Dan Petrescu, e rusinos sa protestezi si sa te dai de ceasul mortii ca s-a semnalizat offsaid cand tu n-ai cum sa vezi. Penibil, la fel ca si cele ce se spune dupa meci... auzi... gol nevalidat, in primul rand e vb de o faza periculoasa, pt ca toti s-au oprit si ala a continuat faza. La faza la care au cerut penalty... cel mult indirecta pt joc periculos... pt ca nu a fost contact. Si sa va mai zic ceva, am stat chiar pe linia de 16 m, deci am putut vedea toate fazele litigioase, si tusierul a avut dreptate. Inclusiv la faza cu Mara, pai cand aia erau jumatate de echipa in offsaid, ce sa mai astepti?
In orice caz, arbitrajul a fos rusinos, sa nu mai vorbeasca cei din Urziceni, pt ca in a doua repriza a impins ala jocul spre poarta noastra.. in ultimele 10 minute, in aparare aia recuperau mingile numai prin fault, iar in jumatatea noastra, orice contact era fault, nici nu mai zic de luptele din careul nostru, pai trageau Galamaz si Mehmetovici de fundasii nostri... Nici nu mai zic ca Brandan trebuia sa vada rosu de doua ori... in prima repriza, chiar daca nu a vazut incidentul, insa s-u auzit un zgomot ciudat si infricosator, mi-era teama ca i-a spart nasul. Deci in niciun caz nu putem spune ca am fost ajutati de arbitru, ba dimpotriva, Martis a fost atat de parsiv...
Ce m-a enervat si mai rau - am avut proasta inspiratie sa ma uit pe gsp tv cand am ajuns acasa, la stucan, panduru si geambasu, cu speranta sa vad ce se vorbeste despre meciul nostru. Cand colo se vorbeste despre "marea victorie dinamovista", apoi despre marele antrenor mucescu cel mic, si... la sfarsit .... despre Urziceni, doar despre urziceni... daca vor mai fi pe locul 1, ca au fost obositi - pai stai frate ca au jucat joi la Hamburg, asta a fost a 4 zi. Au avut timp desul. Mai intervine si Mimi si incepe sa se planga - tot tuna cu golul - dar nu se mai tinea cont ca faza era oprita demult. Despre intrarile lui Brandan, a zis ca nu se pun.... o rusine.
Ce m-a infuriat la culme - mi-am calcat pe inima si in drum spre serviciu am avut proasta inspiratie sa iau cele doua ziare de sport - cele doua rusini, desi imi propusesem sa nu mai irosesc timp si bani pe rahaturile astea, eram curios sa vad cum a fost perceputa victoria noastra. Cand colo - pe prima pagina la ambele - despre victoria lui Dinamo :((((. Macar daca era despre meciul de la Brasov mai intelegeam, dar la Urziceni afost un meci mai mult decat interesant. In gazeta - nici macar un titlu cat de mic despre victoria noastra. Imi fac si mai mult rau si deschid la pagina despre meciul nostru. Caramavrov - vai mama lui - cred ca trebuia sa se revanseze si el pt "ospitalitatea ialomitenilor" scria numai despre marele Mara, care se distra pe teren si de faptul ca au avut gol si penalty neacordate??? nimic in schimb despr Brandan (poate ar trebui sa se numeasca Van-Damme)!!!! Mai citesc si de prestatia lui Martis care a impins meciul spre poarta ialomitenilor???!!! Cred ca bause prea mult vin, numai vedea bine portile. Cat despre note - nici nu mai are rost, la cum au jucat Dorel si Mircea au luat doar 2 stele. Asta e pacat, pt ca la final cand se fac tot felul de analize..... ajungem sa-l slavim pe zapata, pe lobont, pe stancioiu, in sfarsit, sa nu uitam - finutul Radoi e mereu exceptional (cand se face suma calificativelor). Mai citesc si ce debiteaza bursucul auzi - 10 ocazii la urziceni, probabil ca a numarat toate centrarile. Si ca sa fie tacamul complet, citesc si lista lui Sandoi pe cine se va baza in urmatoarele calificari, si vad doar vreo 3 jucatori de la Universitatea si i nrest tot felul de anonimi de la juniorii stelei sau de la alte echipe!!! In conditiile la care noi prind jocuri si Barbu, si Barboianu, si Firtulescu. Chiar sunt dezamagit de Sandoi - mai bine sa nu mai ia pe nimeni.
In final - dupa ce v-am plictisit atat, sper sa continuam cu victoriile, e foarte important sa obtinem rezultate - victoriile aduc victorii. Bravo baieti!

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 23 Sep 2008, 12:40

Echipa intr-adevar a jucat SENZATIONAL.De ce spun asta,pt ca s-au daruit extraordinar.....in sfarsit l-am vazut si pe Costea ca alearga si baga si picorul la minge.BRavo baieti.......

O chestie care nu-mi place de cateva etape ,si anume de la meciul cu dinamo.......Rose joaca extraodinar de prost.......e bulevard pe partea lui...el e veriga slaba din apararea noastra...nu se concentreaza suficient...nu stiu ce se intampla cu el.
Sper sa se treaca peste toate animozitatile si sa reusim si noi odata pt totdeauna sa fim o echipa in adevaratul sens al cuvantului(suporteri,jucatori ,conducere tehnica,patron).Daca reusim asta nimic nu ne mai poate opri pt ca baietii chiar joaca fotbal,si de-aici trebuie sa ne ridicam noi "fundatia".
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Închis