Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu "Chelsea de Romania" ?

Poll ended at 21 Sep 2008, 23:25

Victorie
8
22%
Egal
9
24%
Infrangere
20
54%
 
Total votes: 37

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 23 Sep 2008, 17:06

HAI the_blue!
VICTORIE cu Brasov si avem ocazia sa urcam sus, sus de tot in urmatoarele etape la ce program avem!! steagucv steagucv steagucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 23 Sep 2008, 18:22

M-am " amuzat" sa fac un clasament dupa urmatoarele 6 etape pt primele 9 clasate in campionat:

ar arata cam asa

Steaua 31 pct
Timisoara 27 pct
Craiova 27 pct ( am pus 4 victorii : Cu Brasov, Medias, Buzau si Otopeni/ 2 egaluri la Arges si cu Pandurii)
Urziceni 27 pct
Dinamo 26 pct
Vaslui 26 pct
Cluj 26 pct
Rapid 24 pct
Galati 18 pct

ucv
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Theodorus » 23 Sep 2008, 19:09

the blue ce palmares are?

intr-adevar urmatoarele 6 etape jucam teoretic cu cele mai slabe echipe din liga. asta nu inseamna ca nu o sa luam bataie. o sa fie accidentari/suspendari inevitabil.
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 23 Sep 2008, 19:21

T@V scrie:PS: Doryne, m-ai facut sa postez la topicul jocului urmator, sigur o sa pierdem si de data asta, ca asa patesc io de fiecare data :(
ov1d3llu scrie:Si daca de data asta ne porti noroc si castigam? Faci cate o cronicuta din asta etapa de etapa? :)(
Te asteptam si pe topicul cu Brasovul (cand o sa fie facut) :)( :)( ...Se pare ca te-ai inselat, acum trebuie sa te tii de treaba. :-)
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

leon

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de leon » 23 Sep 2008, 20:22

ov1d3llu scrie:Foarte frumos Liviu.O singura obiectie am.Ma, n-ai scris despre galerie ma.Au cantat imnul, au cantat "O iubire alb-albastra"...Vere cum se auzea, mi-au dat lacrimile.Se poate si la noi, chiar se poate.Dupa atata timp in care am fost dezamagit de galerie, aseara m-am simtit tare mandru.Astea sunt palmele care trebuiesc date lautarului, fiti siguri ca astea dor cel mai tare, mai tare decat panzele insirate la meciul cu Poli.
apld apld apld apld Jos palaria in fata lor pentru cum s-au manifestat aseara.Ce lectie le-au dat tuturor.Care galerie in tara asta mai canta imnul in timpul meciului? Bravo.

bravo galerie
nu-i mai frumos sa cante pentru echipa si nu sa insire cearceafuri cu mititelu?
pana si comentatorii au spus "canta O iubire alb-albastra" si au tacut

bravo si tare mi-e ca n-o sa tina mult :o:

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 23 Sep 2008, 20:34

blue_lions scrie:M-am " amuzat" sa fac un clasament dupa urmatoarele 6 etape pt primele 9 clasate in campionat:

ar arata cam asa

3. Craiova 27 pct ( am pus 4 victorii : Cu Brasov, Medias, Buzau si Otopeni/ 2 egaluri la Arges si cu Pandurii)
pune infrangere cu arges si cu brasovu ..

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 23 Sep 2008, 20:51

blue_lions scrie:M-am " amuzat" sa fac un clasament dupa urmatoarele 6 etape pt primele 9 clasate in campionat:

ar arata cam asa

Steaua 31 pct
Timisoara 27 pct
Craiova 27 pct ( am pus 4 victorii : Cu Brasov, Medias, Buzau si Otopeni/ 2 egaluri la Arges si cu Pandurii)
Urziceni 27 pct
Dinamo 26 pct
Vaslui 26 pct
Cluj 26 pct
Rapid 24 pct
Galati 18 pct

ucv
Nu cred ca e un clasament prea bun. Adica locul 9 cu 18 puncte? Pai Galatiul inseamna sa castige 5 puncte in 6 meciuri. Si asta inseamna ca va lua destule batai. Cine o bate, echipele de sub ea in clasament? Si astea atunci nu au mai mult de 18 puncte???

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Sep 2008, 21:01

leon scrie:
ov1d3llu scrie:Foarte frumos Liviu.O singura obiectie am.Ma, n-ai scris despre galerie ma.Au cantat imnul, au cantat "O iubire alb-albastra"...Vere cum se auzea, mi-au dat lacrimile.Se poate si la noi, chiar se poate.Dupa atata timp in care am fost dezamagit de galerie, aseara m-am simtit tare mandru.Astea sunt palmele care trebuiesc date lautarului, fiti siguri ca astea dor cel mai tare, mai tare decat panzele insirate la meciul cu Poli.
apld apld apld apld Jos palaria in fata lor pentru cum s-au manifestat aseara.Ce lectie le-au dat tuturor.Care galerie in tara asta mai canta imnul in timpul meciului? Bravo.

bravo galerie
nu-i mai frumos sa cante pentru echipa si nu sa insire cearceafuri cu mititelu?
pana si comentatorii au spus "canta O iubire alb-albastra" si au tacut

bravo si tare mi-e ca n-o sa tina mult :o:
are cineva momentul cintarii imnului?
Am zis!!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 23 Sep 2008, 21:10

alex.p scrie:
blue_lions scrie:M-am " amuzat" sa fac un clasament dupa urmatoarele 6 etape pt primele 9 clasate in campionat:

ar arata cam asa

Steaua 31 pct
Timisoara 27 pct
Craiova 27 pct ( am pus 4 victorii : Cu Brasov, Medias, Buzau si Otopeni/ 2 egaluri la Arges si cu Pandurii)
Urziceni 27 pct
Dinamo 26 pct
Vaslui 26 pct
Cluj 26 pct
Rapid 24 pct
Galati 18 pct

ucv
Nu cred ca e un clasament prea bun. Adica locul 9 cu 18 puncte? Pai Galatiul inseamna sa castige 5 puncte in 6 meciuri. Si asta inseamna ca va lua destule batai. Cine o bate, echipele de sub ea in clasament? Si astea atunci nu au mai mult de 18 puncte???
Am pus 5 egaluri pt Galati, au un program f greu.
Egal la Farul, Egal cu CFR acasa, Egal cu Stoaia acasa, pierd la Dinamo, egal cu Timisoara acasa si egal la Urziceni

Si mai jos de 10 nu am mai calculat dar numai Argesul poate face mai mult de 18 pct in mod normal

@wb_lion

Nu ne bate Brasov nici morti... Pandurii cu Cartu o sa fie periculosi, e echipa perfecta pt nea Sorin, rapizi, ies bine pe contra atac... si argesul e versiunea noastra de acum 2 ani, deci nu pierdem nici acolo.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 23 Sep 2008, 21:15

leon scrie:
ov1d3llu scrie:Foarte frumos Liviu.O singura obiectie am.Ma, n-ai scris despre galerie ma.Au cantat imnul, au cantat "O iubire alb-albastra"...Vere cum se auzea, mi-au dat lacrimile.Se poate si la noi, chiar se poate.Dupa atata timp in care am fost dezamagit de galerie, aseara m-am simtit tare mandru.Astea sunt palmele care trebuiesc date lautarului, fiti siguri ca astea dor cel mai tare, mai tare decat panzele insirate la meciul cu Poli.
apld apld apld apld Jos palaria in fata lor pentru cum s-au manifestat aseara.Ce lectie le-au dat tuturor.Care galerie in tara asta mai canta imnul in timpul meciului? Bravo.

bravo galerie
nu-i mai frumos sa cante pentru echipa si nu sa insire cearceafuri cu mititelu?
pana si comentatorii au spus "canta O iubire alb-albastra" si au tacut

bravo si tare mi-e ca n-o sa tina mult :o:
hai ca maine bag eu un filmulet cu imnul :)

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Sep 2008, 21:22

era bine sa il avem filmat de mai departe, ca din tribuna nu se aude bine. poate are cineva tot meciul si taie bucata aia. :)
Am zis!!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 23 Sep 2008, 21:50

asa da manifestare, dar faza e ca lautaru e tot lautar si ii place sa caute scandal
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 23 Sep 2008, 21:51

blue_lions scrie:
alex.p scrie:
blue_lions scrie:M-am " amuzat" sa fac un clasament dupa urmatoarele 6 etape pt primele 9 clasate in campionat:

ar arata cam asa

Steaua 31 pct
Timisoara 27 pct
Craiova 27 pct ( am pus 4 victorii : Cu Brasov, Medias, Buzau si Otopeni/ 2 egaluri la Arges si cu Pandurii)
Urziceni 27 pct
Dinamo 26 pct
Vaslui 26 pct
Cluj 26 pct
Rapid 24 pct
Galati 18 pct

ucv
Nu cred ca e un clasament prea bun. Adica locul 9 cu 18 puncte? Pai Galatiul inseamna sa castige 5 puncte in 6 meciuri. Si asta inseamna ca va lua destule batai. Cine o bate, echipele de sub ea in clasament? Si astea atunci nu au mai mult de 18 puncte???
Am pus 5 egaluri pt Galati, au un program f greu.
Egal la Farul, Egal cu CFR acasa, Egal cu Stoaia acasa, pierd la Dinamo, egal cu Timisoara acasa si egal la Urziceni

Si mai jos de 10 nu am mai calculat dar numai Argesul poate face mai mult de 18 pct in mod normal
Cainii au acum 19 puncte si tu zici ca mai ia 7 in 6 meciuri, din care 3 cu Galati. Deci in celelalte 5 meciuri mai ia doar 4 puncte.

Eu spuneam doar ca daca zici ca echipele din prima parte a clasamentului vor pierde puncte, inseamna ca cele de jos le vor castiga, deci vor avea un punctaj mai mare. In fine, sa castige Craiova, ca restul nu conteaza.

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 23 Sep 2008, 22:02

leon scrie:bravo galerie
nu-i mai frumos sa cante pentru echipa si nu sa insire cearceafuri cu mititelu?
pana si comentatorii au spus "canta O iubire alb-albastra" si au tacut

bravo si tare mi-e ca n-o sa tina mult :o:

este vreo problema ca se canta si se incurajeaza echipa (atunci cand o merita) cu a protesta impotriva patronului :!:

la urziceni din prima repriza si pana cand sa dat al doilea gol galeria a fost apatica si sa datorat lipsei unui sef de galerie care sa dea tonul

din pacate se uita foarte repede de evenimentele de la meciul cu dinamo (in afara de umilirea suporterilor de catre conducere)care pot avea repercusiuni destul de grave asupra prezentei galeriei in deplasari si anume:

- amendarea, gazarea plus obligatia de a nu se opri a soferilor care au fost pe microbuze pot constitui premizele unui refuz general pentru orice firma de transport sau sofer de microbuz/autobuz din craiova la vreo deplasarea organizata de galerie;
- meciurile jucate la ore tarzii si faptul ca nu mai pleaca trenurile nopatea tarziu din bucuresti spre craiova ( pentru deplasari bucuresti; urziceni; buzau;etc.);


si ca dovada la meci au fost foarte putini din craiova.
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 23 Sep 2008, 22:04

alex.p scrie:
blue_lions scrie:
alex.p scrie:
Nu cred ca e un clasament prea bun. Adica locul 9 cu 18 puncte? Pai Galatiul inseamna sa castige 5 puncte in 6 meciuri. Si asta inseamna ca va lua destule batai. Cine o bate, echipele de sub ea in clasament? Si astea atunci nu au mai mult de 18 puncte???
Am pus 5 egaluri pt Galati, au un program f greu.
Egal la Farul, Egal cu CFR acasa, Egal cu Stoaia acasa, pierd la Dinamo, egal cu Timisoara acasa si egal la Urziceni

Si mai jos de 10 nu am mai calculat dar numai Argesul poate face mai mult de 18 pct in mod normal
Cainii au acum 19 puncte si tu zici ca mai ia 7 in 6 meciuri, din care 3 cu Galati. Deci in celelalte 5 meciuri mai ia doar 4 puncte.

Eu spuneam doar ca daca zici ca echipele din prima parte a clasamentului vor pierde puncte, inseamna ca cele de jos le vor castiga, deci vor avea un punctaj mai mare. In fine, sa castige Craiova, ca restul nu conteaza.
Stiu, numai ca echipele de pe primele 9 locuri joaca mai mult intre ele ( ex Galati, Urziceni , Steaua )de fapt toate joaca de la 2 pana la 5 meciuri cu o echipa din primele 9... deci evident ca cele de la 10 in jos joaca si ele mai mult tot cu echipe prost clasate...

p.s i-am uitat pe brasov care au 14 puncte si joaca la noi, cu Vaslui, la Iasi , cu Bistrita , la Farul si cu CFR acasa
deci sa zic ca fac 10 puncte

oricum, vorba ta sa castigam noi si nu mai conteaza nimic ucv
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Închis