Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu nou-promovatii lui Lucescu Jr.?

Poll ended at 26 Sep 2008, 21:55

Batem la pas si dam la contestatari peste nas
38
69%
Facem egal si e cam nasoleasca treaba
10
18%
Luam bataie si iese scandal
7
13%
 
Total votes: 55

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de ady_azzuro » 27 Sep 2008, 23:14

Sergyu_costea scrie:Daca ma gandesc la Uefa sare Perspico si imi spune ca aiurez :-D , daca nu ma gandesc sari tu si imi zici ca nu vreau performanta :)( ...Nicio aluzie , sa nu va suparati o: ...Asa ca un fapt divers...La cluj echipa era in regres...La noi nu e regres...E inconstanta...Nu se da antrenorul afara in aceste momente...Vine altul , asteptam 7 etape pana cunoaste jucatorii si ne trezim la retrogradare...Ne trebuie continuitate...La noi , nu la antrenor e problema...E altundeva si stim cu totii unde...Napoli are respectul meu...E unul din primii 5 antrenori din Romania...
P.s Te-ai contrazis singur un pic...Ziceai ca pe Napoli , echipa l-a facut mare..Ca el a antrenat doar in D...La fel a fost si Trombetta...Iar pe el l-ai laudat mai sus , ca a castigat 3 meciuri si a readus pe Cfr la viata...Dar , spre deosebire de Napoli , Trombetta are cu ce lucra...Si gata ca deja prea abuzam de subiectul asta...
Nu-i cer demisia lui napoli in secunda asta. Trebuie sa demonstreze cu rapid si steaua ca este intr-adevar un antrenor de valoare, daca nu, sa plece din iarna. Trombetta a fost secundul lui andone si stia totul despre jucatori. Acolo era nevoie de un soc la echipa, andone nu se intelegea cu o parte din jucatori si de aia nu erau rezultate. Eu am laudat conducerea de la cfr, nu pe trombetta. cfr are un lot puternic si nu le trebuie un geniu de antrenor sa mearga echipa. La noi in schimb e alta poveste, avem un lot subtire si numai cu un antrenor foarte bun putem sa facem performanta cu echipa asta.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de blue_titan » 27 Sep 2008, 23:16

va dati seama ca daca s-ar pune problema schimbarii antrenorului, ar incepe de la 0 totul. napoli deja are 1 an la noi, ceea ce este o mare realizare. incepe sa ii cunoasca si pe cei tineri si probabil va sti cum sa ii bage in teren.
daca mai vine si un antrenor cu mercenari se duce tot tineretul pe vale...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de ady_azzuro » 27 Sep 2008, 23:18

Cl4udiu scrie:@ ady_azzuro

nu-l vede nimeni pe napoli ca un erou .... noi avem super echipa si nu avem antrenor ?

hai sa o luam logic , jucatorii adevarati de la noi sunt :

Bornescu (de 2 etape , pana atunci ne-a mancat multe multe puncte )
Stoica (face multe greseli dar ne si ajuta)
Prepelita
Costea (sezonul asta nu prea a miscat)
Wobay (a fost accidentat)

In rest sunt jucatori care prind cateva meciuri bune pe sezon .....

Dupa avem multi pusti , Gaman de exemplu a confirmat , dupa mine e printre cei mai buni fundasi din tara , are joc de cap foarte bun , are un tackling exceptional .... dar pana sa ajunga aici a facut multe greseli , ca si barbu azi ....

Gangioveanu , Firtulescu sunt lipsiti de experienta .... ce sa mai zic de gogosoiu , craciun , costea care nu au jucat aproape de loc pana acum .....

Aproape toti sunt talentati , dar asta nu inseamna neaparata ca o sa si confirme ...

Daca noi nu avem un atacant de careu care sa o bage in plasa nu e vina lui napoli .... stoianof rateaza cu poarta goala , baird nu e in stare sa dea pe langa bosorogul de stelea la o minge venita perfect pe cap ....

Napoli este un antrenor de locurile 4-10 ..... poate peste 2 ani o sa fie un antrenor de 1-3 ....

Dar noi avem echipa peste ?
n-avem nici antrenor, nici jucatori, nici conducere. Ne zbatem in mediocritate. Trebuie intarit lotul de la iarna, poate atunci napoli se va descurca, cine stie. am mentionat mai sus de ce fel de antrenor are nevoie actuala echipa. cine l-a pus pe napoli sa inceapa cu stoianof titular? stia ca e varza. trebuia incercat mihai costea. dina, la fel, n-are voie sa bage un astfel de jucator in echipa, e total pe langa fenomen. De baird nu mai zic nimic, ca dupa aia chiar nu am mai avea pe cine sa bagam...Eu il critic pe Napoli ca a lasat foarte multi jucatori buni sa plece si mai repet: tanasa, andrei ionescu, saceanu, velcovici, ciuca. Acesti jucatori puteau fi treziti si reabilitati daca aveam o conducere adevarata si un antrenor puternic. napoli nu cere niciodata jucatori lui mititelu si parca nu vrea mai mult, se multumeste cu ce are, si greseste enorm!

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de inima de leu » 27 Sep 2008, 23:23

Io propun urmatoarea echipa pe care s-o avem din iarna:

Buffon - Sergio Ramos,Ferdinand, Nesta, Lahm - Gerard,Ronaldinho, C.Ronaldo,Kaka - Fernando Torres, Berbatov.

Eu cred ca ar fi o echipa mda, destul de buna. Am unele dubii cu Berbatov ala parca ar fi mai bun Baird.
Treziti-va bha!Mititelu n-are bani nici sa treaca strada si vrem transferuri. Nu poate sa faca fenomenalele transferuri pentru ca:
1. Jucatori romani de valoare in campionat nu sunt. Deloc.
2. Pentru jucatori straini de valoare n-are bani becali darmite mititicu nostru.
Si totush mi-as permite sa remarc un lucru. Cu marile vedete Plesan, Bundea, Rachita, Iordache, Buhusi, Bordeanu, Papura am retrogradat.
Cu "incapabilii" astia de vorbiti voi am promovat din prima si (inca) n-am retrogradat.
Sa-mi fac sperante cu jucatori gen Bordeanu sau Buhusi? Noo fratioare prefer sa-l astept pe Gogosoiu!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de ady_azzuro » 27 Sep 2008, 23:27

bordeanu si buhusi joaca in cupa uefa cu urziceniul si vaslui si s-au descurcat chiar bine! mai bine jucam cu ei in uefa decat cu gogosoiu pt un loc la mijlocul clasamentului. Tu ai vazut cum arata gogosoiu? ala e fotbalist? ca daca sufla vantu il duce de nu-l mai vezi...Daca mititelu n-are bani, sa plece invartindu-se ca n-avem nevoie de el.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de THE LION » 27 Sep 2008, 23:33

Nu imi vine sa cred ce citesc. Am ajuns sa ii cerem demisia lui Napoli. Ca sa vina cine? Nu ne ajung 15 ani de zile in care am schimbat 3 antrenori pe sezon si in final am ajuns in B?
Vrem sa schimbam antrenorul,patronul, jucatorii... Dar noi, suporterii, cand ne schimbam?
Orb sa fii ca sa nu vezi progresul echipei fata de anul trecut (la sfarsitul turului trecut aveam 17 pct, cate o sa avem vineri seara).
Inca nu ne putem bate de la egal la egal cu Steaua, Dinamo si CFR, insa crestem frumos si sanatos.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de THE LION » 27 Sep 2008, 23:40

Saceanu, Velcovici si Ciuca sunt ca valoare undeva intre diviziile A si B. L-am vazut ieri pe Ciuca la Bistrita... foarte lent. Velcovici nici nu prinde echipa. Pe Saceanu l-au dat afara de la Buzau.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de inima de leu » 27 Sep 2008, 23:42

Sa plece domne, sa plece de maine! Cine vine dupa?
Uite cum sta treaba. Dinu i-a criticat pe aia de la Dinamo ca nu urmeaza exemplul Craiovei si nu promoveaza juniori din propria ograda. Gica Popescu a laudat Craiova ca promoveaza tineri. Balaci vede in Gogosoiu un fotbalist de viitor.
Sa se insele Dinu, Popescu si Balaci?
Eu nu prea as crede.
Hai sa-i lasam in pace si sa nu-i mai judecam pe pustani dupa trei meciuri jucate in prima liga. Mai au si ei probleme specifice varstei : le creste barba, au de dat bacu la anu s.am.d.
Mie imi plac copii astia care au aparut desi mari garantii privind viitorul lor fotbalistic la varsta asta nu prea poti sa ai. Nici unul nu reprezinta o certitudine sunt doar promisiuni.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de Cl4udiu » 28 Sep 2008, 00:05

daca schimbi antrenori un fiecare sezon nu o sa faci NIMIC ...

asta nu-mi place nici mie , pentru ca insista mereu cu petardele de dina , stoianof etc ...

dar daca jucam cu pusti si dupa sarim un sus ca acum , cum au facut cativa cu barbu ...

gogosoiu nu stiu de ce te-ai luat de el pentru ca el nu a jucat nici macar 1 minut ... mi-a placut craciun , si cred ca e mai bun decat dina si are DOAR 17 ani ....

pe bordeanu ala l-a intors wobay sezonul trecut de nu mai stia saracu pe unde sa fuga ....

1.ciuca e MULT sub gaman si mitchell ... l-am vazut in cateva meciuri la bistrita
2.velcovici nu avea loc pe stanga , il avem pe costea
3.de bun ce era saceanu a fost dat afara de la taranii de buzau o echipa cu 1 pct ....
4.tanasa ... e peste dina si stoianf , dar nu-l regret , nu a facut mai nimic pe la iasi ... mai bine juca cu pusti .... nici tanasa nu e jucator de uefa
5. nu napoli a decis daca ionescu joaca sau nu

In romania avem 3 antrenori buni : sabau , lucescu (il ajuta mult ta-so , eu nu prea-l suport) , petrescu (circar rau si ma enerveaza )

Asa ca aduci straini din ligile inferioare care sunt cu mult peste ce avem noi in romania ... poate cu exceptia lui andone
Imagine

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de Cosmin™ » 28 Sep 2008, 00:08

Napoli nu e antrenor rau pentru ce avem noi la ora actuala . Cred ca trebuie lasat sa vedem pana in vara . Sa duca un campionat de la un capat la altul . Nu e posibil sa cerem demisia dupa un meci mai prost in compania unei formatii destul de bune care sta pe loc de UEFA in clasament .

Cu ce-a avut la dispozitie cred ca a facut aproape maxim . Sa nu uitam ca am avut perioade cu Stanga , Cioroianu , Fane Stoica cand aveam cate 5-6-7 meciuri cand nu bateam pe nimeni , nu jucam nimic si eram pe locuri retrogradabile . Acum ziceti ca pretentiile au crescut ca s-a investit etc . Ce s-a investit ? Ca de 1 an jumate nu facem transferuri . Sa vedem daca Napoli intr-adevarat se pricepe si la asta .. sper ca nu e genul Stanga .. nu cer pe nimeni sa nu cada pe capul meu ca am cerut jucatori si n-am rezultate ca e jale . Pana acum a dovedit ca e un antrenor destul de priceput . Nu sunt de acord cu 2 lucruri si asta legat de lotul de jucatori . Avem jucatori cu varste intre 22 si 25-26 de ani cu exceptia lui Dorel .. o varsta buna pentru performanta ( ma refer la nucleul de baza nu si la jucatorii sub 20 de ani ) . Am avut rabdare i-am crescut , si o parte din ei au fost inlaturati pe motiv ca nu au valoare . Au fost introdusi in lot alti jucatori tineri ..de 19-20 de ani . Majoritatea au avut sansa sa demonstreze ceva in minutele cat au jucat . Gaman si Gangioveanu au demonstrat ca fac fata cu brio si acum , restul mai trebuie sa mai creasca . Iar asteptam sa creasca si Barbu , Craciun , Gogosoiu , Barboianu si care mai sunt ? S-a renuntat prea usor la unii jucatori gen Lutu , Tanasa , Ciuca , Velcovici si Saceanu in conditiile in care eram constienti ca nu putem face transferuri . Ne strica o banca de rezerve cu jucatori experimentati ? In returul trecut am avut un jucator ..Lutu care a schimbat peste 50% din meciuri cand a intrat in repriza a 2 a . Acum incercam cu Firtulescu , dar deocamdata nu exista termen de comparatie intre cei 2 .
Lumea il vrea in teren pe Costea 2 . Mititelu l-a trimis de 2 ori la CSM Rm.Valcea sa joace meci de meci sa reveni mai puternic la Universitatea . El ce-a facut .. nu s-a impus nici prima nici a 2 a oara si a plecat dupa 2 saptamani . Ce ar fi vrut sa-l puna aia capitan ca-l cheama Costea ? Ar trebuii sa-i spuna cineva ca jucatorul ala Costea de a dat 15 goluri sezonul trecut il cheama Florin si nu e el cu siguranta . El deocamdata n-a demonstrat nimic .. poate decat la Divizia D ca a dat nu stiu cate goluri

Cam atat .. prea sariram pe Napoli . De ce e el singurul vinovat ? Ca nu o baga Baird sau Stoianof in ate ? Daca bateam 1-0 era cel mai bun antrenor . Ferguson a stat 30 si ceva de ani la Man Utd ... si cand a venit prima data s-a batut la retrogradare si voi vreti sa fim in primele 3 fara transferuri de valoare fara nimic . Cu cativa pustani , cu 4 canguri si 4-5 fotbalisti nu jucatori de fotbal .. E greu ..

Pana una-alta Craiova e doar la 2p de locul 4 asa ca pt cei ce vor neaparat UEFA din sezonul viitor , ii anunt ca suntem inca in grafic desi nu le prea convine asta
Imagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de manex » 28 Sep 2008, 00:44

bai.....da rau =ati incins. ce aveti cu npoli? si nu m-as oftica, insa timpitii de la ziare aia asteapta sa scrie ceva d egenul ca suporterii nu il mai vor pe napoli. mie mi-e teama ca la vara nu va mai semna contractul, iar voi acum ii dati o mina de ajutor. e cel mai bun atrenor al nostru de la alesanco incoace. sa ne luptam sa il tina miti inca 10 ani de acum incolo. azi am intilnit o echipa ffff bine asezata, care a pus probleme in atac. sa nu uitam si ce ocazii am ratat, dintre care doua din 6 metri. cind ai jucator ca stoianof.... :-( ratezi si din 6 metri. partea buna e ca am jucat frumos. si noi si ei. bine ca intra wobay, desi acum parca a uitat ce juca acum 2 luni. isi revine el. argesul nici nu se compara cu brasov, asa ca .... ucv
Am zis!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de ady_azzuro » 28 Sep 2008, 01:02

daca se califica in uefa la vara, fii sigur ca va semna, daca nu, e liber sa plece.

W&Blu3

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de W&Blu3 » 28 Sep 2008, 02:24

noapte buna

dragos03

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de dragos03 » 28 Sep 2008, 03:01

Mi-e sila de ce citesc pe aici. Ce au scris unii mai sus arata pur si simplu dusmanie fata de echipa asta. Din pacate, la ce suporteri are, Craiova nu merita nici macar sa aiba echipa in Liga 1. Cand avem si noi in sfarsit o echipa care promite, unii nu stiu decat sa arunce cu noroi. Dispar dupa meciurile bune, apoi revin cum e un meci mai slab. Stati linistiti, cu asa "suporteri" o sa plece si Napoli, or sa plece si jucatorii si o sa plece si Mititelu. O sa se aleaga praful de echipa asta, si poate atunci or sa fie si unii oameni fericiti in sfarsit.

M-am mai carat o data de pe forumul asta dupa ce am fost injurat de un individ care mai e inca pe aici (numai cand jucam slab, evident) si moderatorii n-au facut nimic. De data asta ma car de tot, mi-e sila.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Universitatea Craiova - F.C. Brasov

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 28 Sep 2008, 03:04

cine e ma omu` respectiv? sa`l prindem la inghesuiala
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis