Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Pandurii ?

Poll ended at 18 Oct 2008, 13:04

Ii batem
41
75%
Doar egal
6
11%
Luam bataie
8
15%
 
Total votes: 55

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Pacala » 19 Oct 2008, 17:41

vreme buna, meci placut, victorie meritata ucv
daca ar fi fortat, cred ca le mai dadeau...in repriza a doua au pasat mult, macar am vazut si eu ca romanii mai pot face joc de pase la mijloc....arbitraj bun, surpriza
mi-au placut Wobay, Gaman, Lung si Rose...in unele momente D.Stoica,Costea,Baird si Prepelita
bunicel Iordache de la Pandurii...Cartu a facut cite ceva la Pandurii in ultimele etape
suporterii mai bine decit in ultimele meciuri....asa, ca de ramas bun catre stadionul din parc
o victorie la medias ne duce pe locurile de cupe europene o: hai ucv
Last edited by Pacala on 19 Oct 2008, 17:52, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Bogho » 19 Oct 2008, 17:43

castigaram, deci a fost blat
-

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Pacala » 19 Oct 2008, 17:44

Johnny Karp scrie:Problema e că Dănănae a luat galben în minutul 89 şi avea 3 galbene până acum. Deci nu va juca la Mediaş, probabil va fi înlocuit de Bărboianu. În rest, am avut ceva noroc meciul ăsta, dar în repriza a doua am controlat foarte bine treburile pe teren. Florin Costea se pare că şi-a revenit, urmează multe goluri înscrise :)
abia asteapta Barboianu sa-i ia locul :)( si s-ar putea sa fie mai bun. In orice caz, Lung jr a jucat fara probleme aceste 2 meciuri, ar putea i folosit titular si in meciurile urmatoare fara nicio problema o: :))
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de anakin » 19 Oct 2008, 18:02

victorie importanta,insa trebuie sa castigam si urmatoarele 2 jocuri ca sa avem fata de cupele europene.Victoriile trebuie urmate de victorii,ca altfel nu facem nimic
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

agga
membru
membru
Mesaje: 128
Membru din: 12 Mar 2004, 02:01

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de agga » 19 Oct 2008, 18:10

Comentariu de [cenzurat]. Cosmescu m-a disperat cu "rezultat mincinos" si alte remarci anti Craiova. Un stelis imputit [r]
toti prostii tin cu steaua!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Pacala » 19 Oct 2008, 18:11

in orice caz, vremea a fost perfecta..nu poate exista o vreme mai buna ca asta pentru fotbal.....soare, nici cald , nici frig, fara vint..uite ca ii baturam si fara vint :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de nyk_sorin » 19 Oct 2008, 18:19

Imagine
:-x :-x

Johnny Karp
junior
junior
Mesaje: 25
Membru din: 02 Sep 2008, 09:51

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Johnny Karp » 19 Oct 2008, 18:34

Sergyu_costea scrie:Dupa statistica noastra , de aici de pe site , Dananae nu avea decat 2 galbene.
Sunt sigur că are patru, eu le contabilizez la fiecare meci. Are unul în etapa a doua cu Bistriţa, apoi încă unul cu Timişoara şi unul la Urziceni. Ar fi 3. Şi cu ăsta de azi patru. Fain e că pe ăla cu Urziceni l-a luat în minutul... 94!

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de praetorianus » 19 Oct 2008, 19:04

raduku scrie:ca de obicei ... facem meci de rahat si 0-0 :hmm
pesimistuleeee!!!...stii de ce te-am citat??!...ca sa iti spun ca imi place foarte mult semnatura ta!! usteag ..te pupa baiatu'!! :up:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
Tunarul Baniei
senior
senior
Mesaje: 309
Membru din: 30 Dec 2005, 15:54

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Tunarul Baniei » 19 Oct 2008, 19:08

hai craiovaaaa!!! usteag ...hai mititeluuuu!!! steagucv ucv
Vom fimai mult decatam fost!!!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Nea Marin » 19 Oct 2008, 19:21

:)) Victorie normala si binevenita. Am avut si ceva noroc la barele alora. Baird (nu Bird!) a inscris cu fault :)- , dar s-a compensat cu 11 m nedat mai inainte (ms Deaconu :)( ). Pacat ca au lasat-o moale dupa aia.
Wobay meserias apld . Buni Costea, Gaman, Dorel inclusiv cu incursiunile lui in atac. o:
Lung jr e talentat, ii trebuie ceva experienta, adica sa joace. Simt io asa ca Bornescu lua gol azi, ca e si ghinionist. :)(
Ne trebuie rabdare si perseverenta si vom ajunge sus. o: ucv
STIINTA SUNTEM NOI !

JustME

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de JustME » 19 Oct 2008, 19:22

tocmai am aavzut rezumatul partidei si la un moment dat, la ocazia lu Dorel dupa cursa lu Julius Wobay, un suporter al nostru (probabil de la T1)striga catre Julius Wobay: "Bina Iulica, bine baiatule" :lol: absolut superb momentul steagucv

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Nea Marin » 19 Oct 2008, 19:24

JustME scrie:tocmai am aavzut rezumatul partidei si la un moment dat, la ocazia lu Dorel dupa cursa lu Julius Wobay, un suporter al nostru (probabil de la T1)striga catre Julius Wobay: "Bina Iulica, bine baiatule" :lol: absolut superb momentul steagucv
shit O fi inteles?
STIINTA SUNTEM NOI !

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de LiviuB » 19 Oct 2008, 19:25

un meci greu, bine ca am luat cele 3 pct.
Insa am sa incep cu ce nu mi-a placut - dupa un start f bun de meci, ne-am culcat pe o ureche, am devenit f multumiti si i-am lasat sa joace si sa isi creeze 3-4 ocazii de gol. min 15-55 au fost f proaste, nedemne de o echipa care vrea la UEFA. In loc sa mentinem ritmul... Au iesit in multe momente de joc COstea si Wobay, cu toate ca au fost printre cei mai buni in rest, dar vreau mai mult de la ei, si ar mai trebui sa ajute si ei defensiva, in special Wobay. Ma sperie evolutia lui ROse, nu stiu ce e cu el dar a fost depasit usor in cateva randuri, de asemenea si Mitchell a facut cateva copilarii, dpdv al meu ne trebuie neaparat un fundas central stanga (eu ma tot gandesc la RAda) si un fundas stanga. Dilevschi.. mor cand mereu ridica mingea aia... multe un-doiuri gresite. Si inca ceva, de ce naiba il baga pe Stoianof in dauna lui Dina??? Macar sa-l fi bagat pe M Costea, ca nu ma suparam...
Poate sunt prea aspru dar nu mi-a placut deloc automultumirea din minutele enuntate.
Ce mi-a placut - am sa incep cu antrenorul, a simtit ca ceva nu e in regula si l-a scos pe Costea pt a avea 4 oameni la mijloc (desi eu l-as fi scos pe Baird). Ceea ce ne-a ajutat - sa jucam cu 3 oameni in fata, deschizand f usor o aparare formata de Cartu!!!, ne-a creat apoi probleme pt ca cei 3 nu veneau dupa oameni in defensiva. Dupa intrarea lui Gangioveanu am recastigat mijlocul, jucand apoi asa cum trebuie, fara sanse pt adversari. Ar mai fi faza de mare fotbalist a lui Costea la gol (toata faza a fost splendida). I-as remarca pe Stoica, a fost motorul echipei - mai putin min 15-55 (echipa a jucat dupa chipul si asemanarea sa), pe Wobay si Costea, pe Gangioveanu, pe Dananae, pe Gaman, pe Lung jr, a avut 2 interventii f bune, ar trebui sa fie concentrat mai mult, dar se rezolva asta. Ma bucura debutul lui Gogosoiu, caruia ii doresc sa devina un mare fotbalist. steagucv
Imi doresc victorii in etapele urmatoare, dar nu va fi deloc usor, Mediasul n-a pierdut niciun meci acasa unde are 3 victorii din 5 meciuri, nu trebuie subestimati.
Hai baietii - daca vrem in UEFA, trebuie sa luam maximum in finalul asta de campionat, pt ca vedeti, sunt o serie de 8-9 echipe ce sunt angrenate pt acest obiectiv.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Cosmin™ » 19 Oct 2008, 19:31

Meci bun controlat clar de noi in primele 20 de minute cand am marcat si golurile , dar si in repriza a 2 a cand am jucat ca o echipa cu experienta . S-au vazut sfaturile lui Napoli de la pauza , pentru ca in prima repriza din min 20 a existat doar Pandurii care cu putin noroc ne puteau chiar egala . Lung jr e un portar bun dar s-a vazut .. in special la cele 2 bari lipsa sa de experienta . Putea sa ne coste asta .. bine ca a iesit asa . Intr-adevar ..Rose nu prea pare in forma desi urca foarte bine in atac .. greseste cam mult mai ales pe faza de aparare .. de-aia a fost bagat si Gangioveanu sa-l ajute mai mult . Wobay jucatorul nr 1 astazi , mi-au mai placut Gaman , Costea si partial Stoica si Baird . Restul au jucat acceptabil spre bine :-)

Avem o echipa buna dar e clar ca avem si noi nevoie de 2-3 jucatori . Astazi s-a vazut ce important e Wobay .. joaca exceptiona ucv

Nu inteleg lasarea in afara lotului a lui Dina .. chiar daca dupa Costea are cele mai multe goluri din lot , desi a jucat mai putin ca Baird are un procentaj mai bun ca el .. cred ca din iarna Dina o sa plece :( ..pacat
Imagine

Închis