Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Pandurii ?

Poll ended at 18 Oct 2008, 13:04

Ii batem
41
75%
Doar egal
6
11%
Luam bataie
8
15%
 
Total votes: 55

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de wb_lion » 21 Oct 2008, 23:52

ov1d3llu scrie:Esti ironic la adresa echipei pe care sustii ca o iubesti.Sa-ti spun eu cum esti? Ma abtin, stii deja.
Penibil
ai probleme .. :(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Pacala » 22 Oct 2008, 07:48

va rog sa nu atacati parerile lui perspico si nr.10 o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 22 Oct 2008, 08:47

Perspico scrie:Esti peltic? :)(
Proverb: "Ataci o singura parere a unui prost si te trezesti cu prostu' intreg in discutie."
Orice asemanare cu ovid3llu este pur intamplatoare? :cool:
Cum ai dedus?Prin "perspicacitatea" si puterea ta intuitiva iesite din comun?Oi fi ma si cum spui tu, dar tu sigur esti limitat.Numai un om limitat incepe sa jigneasca atunci cand nu are argumente.Daca te consoleaza nu esti singurul de pe aici.Hai pa, am zis ca nu mai pierd timpul cu tine.
wb_lion scrie:ai probleme .. :(
Adica? Ti se pare corecta o astfel de atitudine, fie ea si o ironie, la adresa echipei?Pai daca are ceva cu lautarul sa scrie frate de lautar ca nu-i ziceam nimic.Ipocrizia la rang inalt pe forumul asta.

....bravo baieti, ati jucat fantastic, ati fost calare pe ei tot meciul, puteati sa-i bateti la scor, ati jucat cu o echipa mare, victorie uriasa, era exclus sa faceti egal chiar si la cele 2 bare ale lor....In concluzie: lasati-ne sa ne pregatim pentru Cupa UEFA!!!

Poftim, poate iti place tie.Cum spuneam, o astfel de afirmatie, fie ea si o gluma nu-si are loc pe un forum ce se vrea sa fie al suporterilor olteni.D'astia de fac misto de echipa sunt destui pe stadion, n-am chef sa le vad si aici iesirile paranoice.

@Pacala: Ce pareri ale lui Perspico ca el fabuleaza tot timpul.Are si el lumea lui in care se crede imparat.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.p » 22 Oct 2008, 10:18

ov1d3llu si Perspico vorbiti despre meci daca nu vreti avertismente.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 22 Oct 2008, 10:39

Ok, scuze.Eu oricum ma retrag din discutie. o:

Forta ucv
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de ady_azzuro » 22 Oct 2008, 10:40

cred ca vroia sa spuna ca n-a fost o victorie chiar lejera a noastra, si am obtinut-o cu putina sansa. avem dreptul sa ne bucuram, normal, sunt 3 puncte, dar felul cum am facut-o ar trebui sa ne dea de gandit cum a putut sa ne domine o formatie ca Pandurii atat timp avand ocazii mai clare ca ale noastre. sansa tine la un meci 2, dar nu la toate, la medias trebuie sa evitam sa fim dominati de adversari. am vazut o anumita indolenta a jucatorilor nostri in frunte cu dorel care astepta adversarul sa traga la poarta si evitand sa-l contreze. ar trebui inchise culoarele mai eficient sa nu dam prilej adversarilor sa suteze din afara careului. curtean poate sa profite de asta si sa luam gol, iar Napoli trebuie sa lucreze la organizarea mijlocasilor la inchidere.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 22 Oct 2008, 11:01

Eu de pe stadion am vazut altfel.Cred ca indolenta e un cuvant prea dur.La 2-0 baietii au redus turatia pentru ca au vazut ca n-au de ce sa se intrebuinteze prea tare.Sa fim seriosi, nu ne bateau aia nici daca mai jucam 2 zile cu ei.Pandurii au avut 3 ocazii tot meciul, cele doua bare si sutul lui Piturca.Spre exemplu, la Urziceni sau Cluj de ce n-au mai avut aceeasi atitudine "indolenta"?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de ady_azzuro » 22 Oct 2008, 11:14

la cluj si urziceni nu i-am criticat, din contra toata lumea i-a laudat si rezultatele au fost meritate, ba mai mult, la cluj meritam sa castigam fara indoiala. Jucatorii au trecut dintr-o extrema in alta, dupa greseala tactica de la meciul cu poli, acum au decis sa se retraga dupa numai un sfert de ora. Eu zic ca puteam sa le dam lejer inca 2-3 goluri si sa facem spectacol. Pandurii n-au forta ofensiva a timisoarei si erau un adversar care putea fi pus la pamant cu lejeritate.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de manex » 22 Oct 2008, 17:37

daca craiova ar fi atacat in valuri si la 2-0 din min 15...inseamna ca nu ar fi fost o echipa romaneasca. cred ca ne dorim cu totii sa se fi intimplat asta, insa....nici nu au avut cu cine. pandurii s-a vazut ca nu poate, asa ca nici ei nu au tras mai tare.eu unul n-am avut nici o emotie, doar la a doua bara, ca putea sa intre in poarta.in rest.... :smoke:
Am zis!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de blue_titan » 22 Oct 2008, 17:40

3 puncte. Restul sunt pareri. Eu zic sa fim castigatori de puncte nu de impresie artistica. Echipa a procedat bine; nu vreau sa fac calcule cu o victorie in fata Timisoarei, cand am avut 1-0 in min 83 si noi atacam...

Închis