Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Pandurii ?

Poll ended at 18 Oct 2008, 13:04

Ii batem
41
75%
Doar egal
6
11%
Luam bataie
8
15%
 
Total votes: 55

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de LiviuB » 19 Oct 2008, 19:36

referitor la ce spune Cossmin - e adevarat ca Rose a si fost expus, singur cu adversarul direct fara dublaj.
Raman la parerea ca avem nevoie de Dina.

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de raduku » 19 Oct 2008, 19:47

praetorianus scrie:
raduku scrie:ca de obicei ... facem meci de rahat si 0-0 :hmm
pesimistuleeee!!!...stii de ce te-am citat??!...ca sa iti spun ca imi place foarte mult semnatura ta!! usteag ..te pupa baiatu'!! :up:
mersi :)( ... fratilor meci ca asta de mult n'am mai vazut
mi-a placut enorm ''oleurile'' din tribune si wobay , care e jucator de 10 milioane de euro

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de raduku » 19 Oct 2008, 19:48

Nea Marin scrie:
JustME scrie:tocmai am aavzut rezumatul partidei si la un moment dat, la ocazia lu Dorel dupa cursa lu Julius Wobay, un suporter al nostru (probabil de la T1)striga catre Julius Wobay: "Bina Iulica, bine baiatule" :lol: absolut superb momentul steagucv
shit O fi inteles?
cel cu iulica a stat langa maine , ma jur la tribuna 1 :laughing: :lol:

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Cl4udiu » 19 Oct 2008, 19:49

cos22min scrie: Nu inteleg lasarea in afara lotului a lui Dina .. chiar daca dupa Costea are cele mai multe goluri din lot , desi a jucat mai putin ca Baird are un procentaj mai bun ca el .. cred ca din iarna Dina o sa plece :( ..pacat
:ruga :ruga :ruga

dar nu cred ca avem noi norocul asta

pana la urma conteaza ca am batut , poate daca nu se retrageau putin puteam sa avem emotii ....

foarte frumos golul lui costica .... se pare ca isi revine incet dar sigur , la fel wobay care ne-a lipsit enorm ucv

atmosfera la meci foarte frumoasa , pacat ca nu stiui ca era si :-x mitica la meci ca-l injuram mai mult :mad:

deaconu a fost de [cenzurat] azi , la intrarile taranilor din primele 20-30 minute nu a dat nici macar 1 galben si meritau .... penalty clar , la baird eu cred ca a fost gol valabil .... a dat cu capul in mingea , si nu era in careul de 6 m pentru a fluiera fault la micul contact

steagucv
Imagine

Johnny Karp
junior
junior
Mesaje: 25
Membru din: 02 Sep 2008, 09:51

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Johnny Karp » 19 Oct 2008, 20:07

JustME scrie:tocmai am aavzut rezumatul partidei si la un moment dat, la ocazia lu Dorel dupa cursa lu Julius Wobay, un suporter al nostru (probabil de la T1)striga catre Julius Wobay: "Bina Iulica, bine baiatule" :lol: absolut superb momentul steagucv
Eu am văzut meciul pe GSPTV, au făcut mişto şi comentatorii de ăla cu Iulică :)) Genial a fost!

BALLY

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de BALLY » 19 Oct 2008, 20:17

n-am vazut meciul. am fost la rugby (alta atmosfera... o frumusete, ce mai! dar asta e o alta poveste) dar ma bucura enorm victoria. bravo baieti! jucati italienesti pentru puncet si va fi bine. va veni si spectacolul, totul e sa nu ne mai tzatzaie posteriorul in retur! inca o data BRAVO! ucv

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de raduku » 19 Oct 2008, 20:41

agga scrie:Comentariu de [cenzurat]. Cosmescu m-a disperat cu "rezultat mincinos" si alte remarci anti Craiova. Un stelis imputit [r]
e dinamovist

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de manex » 19 Oct 2008, 21:39

victorie fara nici un pic de emotii. si daca jucam pina miine, aia nu dadeau gol. sint extrem de slabi, iar cele 2 bare......au avut noroc ca au nimerit bara :)( (la ultima am avut noi noroc). insa nu ii vad bine in viitor. noi am jucat cam naspa dupa 2-0. pareau asa...multumiti. in repriza a doua parca nu mai aveam mijloc. schimbarea lui costea a revitalizat mijlocul. insa per total am aratat ca o echipa mare, care simte cind adversarul e slab si stie ca nu are rost sa tureze motoarele. au fost momentele alea de pase prelungite cind oamenii ziceau" mai da-le si lor mingea, baaa", sau "astia joaca ca pe vremea craiovei maxima". :)( stoica a alergat cel mai mult, a facut de toate, inclusiv atac. lung ar trebui pastrat in poarta. n-am avut nici o emotie cu el.dananae in crestere, gaman deja ne obisnuieste cu meciuri f bune. asta ca sa spun doar remarcatii. nu mai zic de prepelita sau wobay. ei sint deja consacrati. costea a miscat ceva, insa....cred ca trebuie sa il bage mai in centru.in fine, cam toti au jucat bine, asta sa nu nedreptattesc pe nimeni.
LA URMATORUL MECI TREBUIE SA UMPLEM OBLEMENCO!!! ucv ucv
Am zis!!

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Bals_Boy » 19 Oct 2008, 21:46

Nea Marin scrie::)) Victorie normala si binevenita. Am avut si ceva noroc la barele alora. Baird (nu Bird!) a inscris cu fault :)- , dar s-a compensat cu 11 m nedat mai inainte (ms Deaconu :)( ). Pacat ca au lasat-o moale dupa aia.
Wobay meserias apld . Buni Costea, Gaman, Dorel inclusiv cu incursiunile lui in atac. o:
Lung jr e talentat, ii trebuie ceva experienta, adica sa joace. Simt io asa ca Bornescu lua gol azi, ca e si ghinionist. :)(
Ne trebuie rabdare si perseverenta si vom ajunge sus. o: ucv
la sutul din 6 metri al lui piturca sigur plonja ca in piscina si o lua pe sub mana :(
@ceilalti: Raman la parerea ca Baird ajuta foarte mult atacul, toate mingile degajate din aparare se opreau la el care prelua si dadea urmatoarea pasa (majoritatea bune :-) ); nu stiu ce va place voua la Dina ca eu nu il mai inghit deloc, mai bine am juca cu M. Costea, care a facut un meci destul de bun cu CSM in cupa. Stoianof total depasit de meci, practic nu a facut nimic azi. De fapt in afara de golul de la Urziceni el nu a facut nimic de cand e la craiova :-D
Forza STIINTA

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de wb_lion » 19 Oct 2008, 21:58

Bals_Boy scrie:
Nea Marin scrie::)) Victorie normala si binevenita. Am avut si ceva noroc la barele alora. Baird (nu Bird!) a inscris cu fault :)- , dar s-a compensat cu 11 m nedat mai inainte (ms Deaconu :)( ). Pacat ca au lasat-o moale dupa aia.
Wobay meserias apld . Buni Costea, Gaman, Dorel inclusiv cu incursiunile lui in atac. o:
Lung jr e talentat, ii trebuie ceva experienta, adica sa joace. Simt io asa ca Bornescu lua gol azi, ca e si ghinionist. :)(
Ne trebuie rabdare si perseverenta si vom ajunge sus. o: ucv
la sutul din 6 metri al lui piturca sigur plonja ca in piscina si o lua pe sub mana :(
@ceilalti: Raman la parerea ca Baird ajuta foarte mult atacul, toate mingile degajate din aparare se opreau la el care prelua si dadea urmatoarea pasa (majoritatea bune :-) ); nu stiu ce va place voua la Dina ca eu nu il mai inghit deloc, mai bine am juca cu M. Costea, care a facut un meci destul de bun cu CSM in cupa. Stoianof total depasit de meci, practic nu a facut nimic azi. De fapt in afara de golul de la Urziceni el nu a facut nimic de cand e la craiova :-D
uiti meciu cu CSM :o :)-

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 19 Oct 2008, 22:38

Nu vreau sa vorbesc despre meci, ma bucur ca am castigat.Primul gol a fost genial, super faza, din ce am vazut astia la tv n-au prins-o pe toata.Am stat la T1 exact in zona unde s-a jucat faza.Extraordinar de bine lucrata, Florin are executiile frumoase in sange.Totusi, ce vreau sa punctez este ca Florin este cam nervos in momentul in care este schimbat.Si astazi a fost desi nu cred ca are de ce.Si-a facut datoria, a inscris si a muncit mult.Frumos momentul in care a dat mana cu S. Cartu. apld apld
Al doilea lucru pe care vreau sa il spun tine de suporteri.A fost unul pe langa mine pe acolo care la o faza in care Costea a pierdut mingea (a fost deposedat si a fost out pentru noi) a inceput sa-l injure si i-a strigat numele intr-un moment de liniste pe stadion.Florin l-a auzit (sunt sigur pentru ca s-a uitat spre tribuna) iar derbedeul ala tot injura, momet in care toti cei care am fost acolo ne-am ridicat in picioare si am inceput sa-l aplaudam si sa-l incurajam pe Florin.A fost un moment superb, toti suporterii de acolo ne-am ridicat si l-am acoperit pe idiotul care injura, iar imediat ce Costea s-a intors spre terenul de joc s-a luat lumea de cretinul ala cerandu-i sa nu mai injure si sa plece, lucru care l-a si facut.Exista si astfel de oameni, care injura jucatorii, la noi in tribune dar este important ca exista de asemenea oameni care in cele din urma ia atitudine.Pe mine m-a impresionat unitatea fanilor intr-un moment in care le-a fost atacat un idol.
Respect pentru cei de la peluza care au cantat tot timpul.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Pacala » 19 Oct 2008, 22:54

frumos moment....derbedeii trebuie tinuti in friu de atitudinea celorlalti suporteri.....ma refer in primul rand la aia de arunca cu pietre, sticle ,scaune etc in teren dar si la ciudati din astia care se refuleaza injurind de nebuni
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 20 Oct 2008, 09:18

Da asa este, ma bucur si eu nespus ca lumea incepe sa ia atitudine.Ori vin sa incurajeze echipa, ori numai vin deloc.Trebuie sa stie ca atunci cand incep cu astfel de comportament exista cineva in tribuna dispus sa le inchida gura intr-un fel sau altul.
Dupa ce Florin s-a intors cu fata spre teren, dialogul a fost cam asa:
" - Nu-l mai injura domne, ce tot injuri?
- Ce baaaa, pierde el mingea, il injur cat vreau !!
- Ce vrei ba, dadu gol, alerga, muncii ce vrei de la el? Lasa-l in pace si nu mai injura !!!
- Imi bag **** in el, ce e vedeta?
- Ia pleaca ba tu acasa daca vi sa injuri si nu sti sa incurajezi echipa si jucatorii, lasa-l in pace pe Florin... (moment in care toti cei de acolo i-am cerut sa plece pe un ton nu tocmai prietenesc)..."

Eu am fost impresionat de modul in care "problema" a fost rezolvata si de atitudinea oamenilor si ,cum spuneam, mai ales de modul in care ne-am ridicat toti si l-am aplaudat si incurajat pe Costea.I-am captat atentia pentru ca se uita la noi cand il aplaudam, sunt sigur ca nu l-a auzit pe derbedeul ala.Se auzea: "Bravo Florine", "hai Flroine, bravoo, asa tata asa se joaca", "multumim Florin" aplauze si iar aplauze.A fost fantastic. apld apld apld
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de FanStiinta » 20 Oct 2008, 11:25

ov1d3llu scrie:Da asa este, ma bucur si eu nespus ca lumea incepe sa ia atitudine.Ori vin sa incurajeze echipa, ori numai vin deloc.Trebuie sa stie ca atunci cand incep cu astfel de comportament exista cineva in tribuna dispus sa le inchida gura intr-un fel sau altul.
Dupa ce Florin s-a intors cu fata spre teren, dialogul a fost cam asa:
" - Nu-l mai injura domne, ce tot injuri?
- Ce baaaa, pierde el mingea, il injur cat vreau !!
- Ce vrei ba, dadu gol, alerga, muncii ce vrei de la el? Lasa-l in pace si nu mai injura !!!
- Imi bag **** in el, ce e vedeta?
- Ia pleaca ba tu acasa daca vi sa injuri si nu sti sa incurajezi echipa si jucatorii, lasa-l in pace pe Florin... (moment in care toti cei de acolo i-am cerut sa plece pe un ton nu tocmai prietenesc)..."

Eu am fost impresionat de modul in care "problema" a fost rezolvata si de atitudinea oamenilor si ,cum spuneam, mai ales de modul in care ne-am ridicat toti si l-am aplaudat si incurajat pe Costea.I-am captat atentia pentru ca se uita la noi cand il aplaudam, sunt sigur ca nu l-a auzit pe derbedeul ala.Se auzea: "Bravo Florine", "hai Flroine, bravoo, asa tata asa se joaca", "multumim Florin" aplauze si iar aplauze.A fost fantastic. apld apld apld
era si timpul sa se ia atitudine... bv apld

Avatar utilizator
Tunarul Baniei
senior
senior
Mesaje: 309
Membru din: 30 Dec 2005, 15:54

Re: Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Tunarul Baniei » 20 Oct 2008, 12:19

a fost o bataie parinteasca...ca de la fratele mai mare la al mai mic!!
Vom fimai mult decatam fost!!!

Închis