Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Medias?

Poll ended at 26 Oct 2008, 19:03

Ii gazam
44
83%
Ne gazam reciproc
5
9%
Ne gazeaza
4
8%
 
Total votes: 53

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 27 Oct 2008, 22:00

manex scrie:repet: e pe drum tabela(o fi si ajuns). sper sa fie si mai frumoasa decit asta.
pozele sint superbe. poti face album cu toata echipa din ele.
Poate ni se pregateste vreo surpriza pentru sambata , sau poate pt meciul cu rapid :cool:

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 27 Oct 2008, 23:12

Am oferta de tabela din iunie 2007, a vazut-o si Miti, face 220.000 cu tot cu montaj , 7x5 m suprafata utila (ar fi cea mai mare din tara), firma este una din cele mai tari din lume: http://www.tecnovision.it/
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 28 Oct 2008, 10:13

eu zic c-o sa fie ca aia de la kubik
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 28 Oct 2008, 10:19

Oltenia scrie:
manex scrie:repet: e pe drum tabela(o fi si ajuns). sper sa fie si mai frumoasa decit asta.
pozele sint superbe. poti face album cu toata echipa din ele.
Poate ni se pregateste vreo surpriza pentru sambata , sau poate pt meciul cu rapid :cool:
ce surpriza ba .. daca lua asta tabela o tinea 3 saptamani in laude

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 28 Oct 2008, 10:37

wb_lion scrie:
Oltenia scrie:
manex scrie:repet: e pe drum tabela(o fi si ajuns). sper sa fie si mai frumoasa decit asta.
pozele sint superbe. poti face album cu toata echipa din ele.
Poate ni se pregateste vreo surpriza pentru sambata , sau poate pt meciul cu rapid :cool:
ce surpriza ba .. daca lua asta tabela o tinea 3 saptamani in laude
de apreciat la el ca totusi nu a zis nimic inca... ucv

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 28 Oct 2008, 10:43

superbe pozele apld

ucv ucv ucv ucv ucv

steagucv steagucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 28 Oct 2008, 10:57

bvo galeriei si echipei.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 28 Oct 2008, 11:04

blue_titan scrie:
wb_lion scrie:
Oltenia scrie: Poate ni se pregateste vreo surpriza pentru sambata , sau poate pt meciul cu rapid :cool:
ce surpriza ba .. daca lua asta tabela o tinea 3 saptamani in laude
de apreciat la el ca totusi nu a zis nimic inca... ucv
pai ce sa zica daca nu a luat-o ? :smoke:

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 28 Oct 2008, 11:19

[youtube][/youtube]

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 28 Oct 2008, 11:20

[youtube][/youtube]

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 28 Oct 2008, 11:26

Copiii se joacă şi joacă
October 28th, 2008

Universitatea Craiova mergea in etapa a XII-a pe terenul Gazului Metan, echipa neinvinsa inca pe teren propriu. Chiar si patronul juvetilor declara inaintea meciului ca are emotii, dar mizeaza pe un X2 si pe inscrierea multor goluri.

Nicolo Napoli a inceput meciul cu urmatorul unsprezece: Mircea Bornescu – Stefan Barboianu, Valerica Gaman, Josh Mitchell, Joshua Rose – Dorel Stoica, Spase Dilevski, Andrei Prepelita – Julius Wobay, Michael Baird, Florin Costea. Pe banca de rezerve au luat loc: Silviu Lung Jr, Radu Barbu, Mihai Dina, Constantin Gangioveanu, Dan Gogosoiu, Ovidiu Stoianof si Mihai Costea.

Craiova, de la primul fluier al arbitrului, s-a descatusat, aratand pofta de joc si placere de a juca. Chiar din minutul 4, Mitchell il lanseaza pe Costea, care de la limita ofsaidului pleaca spre poarta Mediasului, il depaseste pe fundasul dreapta si plaseaza mingea pe langa portarul advers in plasa portii. Pe scurt: finete, forta si precizie. Urmaresc reluarile si imi vine o intrebare in minte: “Cine e Mutu?”.

Peste 2 minute, mediesenii riposteaza cu un sut din careul mare, al lui Sabou, dar Mircea Bornescu respinge. Apoi urmeaza un iures de ocazii prin cele doua varfuri, Costea si Baird, care au reinceput sa se inteleaga ca in returul sezonului trecut. De admirat este plecarea exceptionala a celor doi exact de la limita ofsaidului. Aici se vede mana italianului Nicolo Napoli, precum si orele de pregatire a fazelor la antrenamente.

Joc cursiv si fara prea multe intreruperi. In minutul 19 Barboianu executa un aut, mingea ajunge la Dilevski pe partea dreapta, centrare in careu, unde Costea se ridica imperial peste fundasii adversi, dar mingea trece putin peste poarta. Urmeaza alte ratari ale lui Gaman, Baird, Wobay si Costea. Craiova nu are golgheteri, la noi toata echipa ataca.

Vine si minutul 27 cu o lansare a lui Dorel Stoica, pe culoar printre fundasii ardeleni si aceeasi plecare de la limita ofsaidului, de data asta a lui Michael Baird si sut de la 15 metri pe langa nefericitul portar Pop. 2 – 0, dar noi nu stim sa ne oprim, noua ne place fotbalul si il jucam “al dracului” de bine.

Atacam si cu fundasii. Corner executat de Wobay de pe partea stanga si lovitura cu capul a lui Gaman trece putin peste poarta. Repriza se termina cu o combinatie, mult lucrata la antrenamente, intre Baird si Costea, mingea ajunge la Wobay, dar sutul sau trece mult peste poarta.

In pauza ma gandesc la bietul Borcea. Daca Dinamo se antreneaza de vreo 4 ani pentru Liga Campionilor, Craiova cu siguranta pregateste nationala Romaniei sa treaca de sferturile de finala.

Desi avem 2 – 0 la pauza in deplasare, Stiinta incepe la fel si repriza a doua si in minutul 52, Costea ii paseaza in centru lui Rose si din careul de 16 metri, acesta il executa cu piciorul drept pe portarul mediesean.

La niciun minut, parca adormiti de mirajul scorului, suntem depasiti cu usurinta si Hoban reduce din diferenta. Dar parca nimic nu s-ar fi intamplat, noi arestam din nou mingea. Nu pot sa remarc in jocul oltenilor decat cuvintele lui Ilie Balaci: “Nu le cerem inca rezultate copiilor, le cerem placerea de a juca fotbal”.

Minutul 56 si briliantul nostru este secerat in careu. Penalty si executie sigura a capitanului. Gol Dorel Stoica si 4 – 1.

Urmeaza doua ocazii firave ale Gazului, iar in minutul 73, dupa o balbaiala a apararii adverse, mingea ajunge la acelasi Rose care depaseste 2 fundasi, apoi si portarul si de data asta cu piciorul stang ridica scorul la 5 – 1.

Minutul 75 aduce si o ocazie de partea lor, dar sutul din lovitura libera este deviat de Bornescu in corner. Apoi nimeni nu se mai mira. Ce face Craiova la scorul asta? Cum ce face? Ataca, joaca fotbal. Stau prostit si ma uit ce poate face cu mingea acest magician – Florin Costea.

Finalul ne prinde cu aproape toata echipa in jumatatea lor si mediesenii scapa pe contraatac si mai reduc din diferenta. Scor final: 5 – 2.

Meciul l-am urmarit in Bucuresti in Gara de Nord. In finalul meciului apare un bucurestean langa mine si ma intreaba: “Cat e scorul?”. Ii raspund: “5 – 2”, iar el ma intreaba: “Cine joaca? Steaua?”. Ochii imi stralucesc, pieptul imi creste de mandrie si ii raspund: “Nu ba, asta e Craiova!”.

Alin B.
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 28 Oct 2008, 11:28

Meci foarte deschis, as spune ca a fost un spectacol, intr-adevar apararile au fost sub media meciului, dar din 2 motive total diferite: cea a Gazului pt.ca a fost hartuita permanent de baietii nostrii, iar cea a Craiovei din cauza relazarii venite pe fondul scorului inregistrat in momentele in care am luat golurile....

Se poate observa ca inainte de 2-0, nu am prea avut emotii, si chiar dupa 3-1. Ultimul gol a fost luat pentru ca eram toti surprinsi in fata, ceea ce pana la urma la acel scor (5-1), a fost chiar laudabil - atacam cu toata echipa.

Gogosoiu - a avut trac si probabil ca a intrat si el mai relaxat pe teren, ceea ce nu ar trebui sa fie totusi o scuza, insa la acest scor, eu zic ca pot fi trecute cu vederea greselile, cu conditia sa nu se repete...

In fine, o partida buna si sunt convins ca vom avea un final de tur bun, mai ales ca seria de rezultate bune ar trebui sa fi dat aripi echipei...

Hai Stiinta !

PS Sa vedem cati suporteri adevarati vor fi pe Oblemenco la meciul cu otopeniul...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de raduku » 28 Oct 2008, 16:22

sorialis scrie:Meci foarte deschis, as spune ca a fost un spectacol, intr-adevar apararile au fost sub media meciului, dar din 2 motive total diferite: cea a Gazului pt.ca a fost hartuita permanent de baietii nostrii, iar cea a Craiovei din cauza relazarii venite pe fondul scorului inregistrat in momentele in care am luat golurile....

Se poate observa ca inainte de 2-0, nu am prea avut emotii, si chiar dupa 3-1. Ultimul gol a fost luat pentru ca eram toti surprinsi in fata, ceea ce pana la urma la acel scor (5-1), a fost chiar laudabil - atacam cu toata echipa.

Gogosoiu - a avut trac si probabil ca a intrat si el mai relaxat pe teren, ceea ce nu ar trebui sa fie totusi o scuza, insa la acest scor, eu zic ca pot fi trecute cu vederea greselile, cu conditia sa nu se repete...

In fine, o partida buna si sunt convins ca vom avea un final de tur bun, mai ales ca seria de rezultate bune ar trebui sa fi dat aripi echipei...

Hai Stiinta !

PS Sa vedem cati suporteri adevarati vor fi pe Oblemenco la meciul cu otopeniul...
sunt convins ca o sa vina lume caci acum trebuie incurajata echipa cel mai mult ...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 28 Oct 2008, 18:27

wb_lion scrie:
blue_titan scrie:
wb_lion scrie:ce surpriza ba .. daca lua asta tabela o tinea 3 saptamani in laude
de apreciat la el ca totusi nu a zis nimic inca... ucv
pai ce sa zica daca nu a luat-o ? :smoke:
sa o iau pe rind: 1: am o cunostinta care si-a deschis in romania singura fabrica de panouri publicitare cu leduri. tot ce e pe piata noastra se produce afara. si i-am dat ideea sa il contacteze pe miti, stiind ca vrea tabela. omul l-a contactat, a discutat cu miti, la care asta zice ca nu mai are nevoie deoarece tabela este comandata si este in drum spre romania. (vine de undeva de departe, nu retinuse). discutia a fost ok din ce mi-a povestit omul.
2: la meciul cu pandurii l-am vazut pe vice la magazin si l-am intrebat: "ce se aude cu tabela?". el mi-a raspuns: "trebuie sa vina, speram sa o punem pina la meciul cu otopeni, insa nu e sigur".
acum sinteti multumiti? sint doua surse, niciuna nu se cunoaste cu cealalta, raspunsul a fost acelasi. si daca nu s-a laudat.....probabil vrea sa ne faca o surpriza. o:
Am zis!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 28 Oct 2008, 19:06

@manex nu cred ca o sa se puna tabela pana la meciul cu otopeniul pt ca abia reusisera sa monteze cateva camere video la intrarea de la t2 si una la peluza. azi tundeau gazonu angajatii de la club si cei de la luxten inlocuiau becurile are de la nocturna. scarile din interior si cele de intrare erau vopsite si se vopsea la garduri si acele bare de sus . la t1 si la una din intrarile de la peluza erau montate balustrada si se lucra la acoperirea bancilor de rezerva. cel mai probabil joi mai bag o vizita si atunci o sa stim ce si cum.
uitasem sa va zic faptul ca sectorul oaspetilor a fost mutat langa tunelul pe unde intra pompierii si anume in dreapta acestuia unde stateau de obicei UL.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Închis