Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Rapid?

Ii batem
42
71%
Egal
11
19%
Luam bataie
6
10%
 
Total votes: 59

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Dtristan » 11 Noi 2008, 14:09

Dupa parerea mea un meci foarte greu de unde ne vom edifica asupra multor aspecte cum ar fi daca forma echipei noastre este asa buna din cauza ca am intalnit si echipe nou promovate sau foarte slabe ale campionatului sau chiar suntem o echipa de temut a ligii I. Deasemenea vom vedea daca echipa este capabila sa joace in ritmul de cupe Uefa mircuri-sambata stiind faptul ca miercuri este etapa de cupa. Sa speram ca vom putea alinia o formula standard iar la sfarsitul meciului sa me putem bucura de un succes al albalbastrilor...



Tactic acum se va vedea flerul lui Napoli....rapizii vin in Banie cu o echipa schimbata fata de anii trecuti mult mai fantezista si tehnica dar doar atat....dupa parerea mea intrebarea se pune astfel daca Gaman si restul coechipierilor din aparare vor face fata pentru ca rapidul doar in atac conteaza.....
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Dtristan » 11 Noi 2008, 14:27

Pana atunci Rapidul se afla intr-o situatie fara precedent....in pragul "desfintarii", si cu doi patroni care niciunul nu recunoaste asta, cu o conducere care nu mai este incepand de azi....cu jucatorii care isi doresc sa devina liberi de contract si care se vaita ca nu au ce sa manance de pe urma lui Copos(cel ce a inventat zgarcenia) si a presedintelui de la Electroputere Fathi Taher.


Liga 1 | 13:05 | Copos deplânge situaţia dramatică de la club

"În 16 ani, de când sunt la Rapid, nu a existat aşa o criză!"
Finanţatorul Rapidului, George Copos, a comentat decizia celor 4 membrii din conducerea clubului de a părăsi gruparea "alb-vişinie". În această dimineaţă Constantin Zotta, Alexandru Bunea, Constantin Toma şi Dragoş Nedelcu şi-au înaintat demisiile.

"După cum ştiţi vom avea o Adunare Generală joi şi vom lua decizii în concescinţă. Nu pot să fac declaraţii înainte de a mă întâlni cu Taher. Domnul Taher a numit un CA şi nu pot face aprecieri în ceea ce priveşte activitatea CA. N-ar fi corect din partea mea să vorbesc rău de un om care poate a venit cu bune intenţii. Eu îl aştept, îl aştept în fiecare clipă. În 16 ani de când sunt la Rapid nu a existat o astfel de situaţiei. Am avut nişte performanţe, mă leagă multe lucruri de Rapid. Au fost şi greşeli şi bucurii, sunt extrem de îngrijorat. Dacă Taher va fi de acord, sunt şi eu de acord să dăm publicităţii acest contract", a spus George Copos

Liga 1 | 13:51 | Dani Coman, alături de "colegii de suferinţă"
Goalkeeperul Dani Coman spune că situaţia clubului din Giuleşti este regretabilă şi speră că lucrurile se vor rezolva. Deşi aşteaptă să fie declarat jucător liber de contract de către Comisia de Disciplină, portarul spune că prima opţiune rămâne în continuare Rapidul.

"E păcat că se întâmplă aceste lucruri la un club ca Rapid. Sper ca situaţia să se rezolve şi jucătorii să îşi primească banii. Sper ca totul să revină pe un făgaş normal pentru că jucătorii nu au nicio vină. Dacă Comisia de Disciplină mă va declara jucători liber, îmi doresc foarte mult să am o ultimă discuţie cu cei din conducerea administrativă a clubului. Cu siguranţă îmi vor lipsi suporterii de la Rapid. Vorbesc zilnic cu Răzvan Lucescu şi am o relaţie foarte bună cu domnul Dinu Gheorghe. Mi-aş dori foarte mult să evoluez în străinătate, dar dacă nu îmi voi găsi un angajament 'afară' nu mă voi lăsa de fotbal. Dacă nu voi juca în străinătate, mă voi orienta spre o echipă din ţară.", a spus Dani Coman.


Nu e bine sa razi de raul altuia dar eu le dedic melodia lui florin chilian - zece si urarea "la multi ani"!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de stuparu_alexandru » 11 Noi 2008, 14:31

sper sa-i batem o:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de elseven » 11 Noi 2008, 14:41

vin la meci din severin ca multi altii! am fost si cu otopeniul si abia am gasit bilete tocmai pe la peco si asta cu emotii! stiti ceva, pot face undeva comanda sa fiu sigur ca intru? chiar daca sunt la pachet cu cele de la steaua! respect, ms!
STIINTA FOREVER!!!!!

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de LiviuB » 11 Noi 2008, 15:25

Dupa 14 etape nu cred ca putem spune ca ne aflam aici pt ca am batut echipe slabe, sau nou-promovate (apropo, am pierdut 6 pct cu echipele nou-promovate). Eu zic ca se vede un echilibru pe care il datoram antrenorului, se vad roadele muncii sale de peste un an de zile. Dar nu putem spune (chiar daca batem si pe rapid si pe steaua) ca suntem o echipa de temut a ligii 1. Nu avem experienta, niciun jucator nu a mai jucat la nivel inalt, mai este pana acolo.
Ce imi e mie teama e faptul ca sa nu ne speriem de adversar. Sa nu-i dam mai multa importanta meciului decat are. Asa a facut si Timisoara cu dinamo si ati vazut ce a iesit. Am impresia ca ne cam speriem de faptul ca am putea obtine ceva important (s-a vazut si la meciul cu Otopeniul). Cum zicea si Tavi in editorial.

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de raduku » 11 Noi 2008, 15:38

credeti ca peluza va face vreo coregrafie speciala ? ca am vazut ca la ''derbiurile'' din capitala s'au facut la toate

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de dxtr009 » 11 Noi 2008, 15:49

poate da bani tariceanu..care nu a vrut sa fie iresponsabil si sa mareasca salariile profesorilor fara un fundament stabil :up:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de manex » 11 Noi 2008, 16:00

dtristan, cum stai cu facutul topicurilor? ce linie de clasament ai?
Am zis!!

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de raduku » 11 Noi 2008, 16:06

cu Ruben castigam sigur ! oricum , si asa batem o: (nu prea conteaza :)- )

alinutzu015
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 01 Oct 2006, 21:36

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de alinutzu015 » 11 Noi 2008, 16:49

" Dacă nu voi juca în străinătate, mă voi orienta spre o echipă din ţară.", a spus Dani Coman.

:laughing: :laughing: ce alte variante mai erau ? :laughing:
Gigi, aici e CRAIOVA !

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de whiteLion » 11 Noi 2008, 16:55

elseven scrie:vin la meci din severin ca multi altii! am fost si cu otopeniul si abia am gasit bilete tocmai pe la peco si asta cu emotii! stiti ceva, pot face undeva comanda sa fiu sigur ca intru? chiar daca sunt la pachet cu cele de la steaua! respect, ms!
Daca n-ai luat legatura cu noi........
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Johnny Karp
junior
junior
Mesaje: 25
Membru din: 02 Sep 2008, 09:51

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Johnny Karp » 11 Noi 2008, 17:10

În mod normal îi batem. Însă depinde foarte mult şi de meciul de cupă de mâine.

Dorin_gemina
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 11 Noi 2008, 16:47

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de Dorin_gemina » 11 Noi 2008, 17:11

vin la meci din severin ca multi altii! am fost si cu otopeniul si abia am gasit bilete tocmai pe la peco si asta cu emotii! stiti ceva, pot face undeva comanda sa fiu sigur ca intru? chiar daca sunt la pachet cu cele de la steaua! respect, ms!

In severin este gruparea Legivnea XIII Gemina dupa cum vezi si la white lion, noi facem deplasari organizate. Ia legatura cu noi si te vom ajuta si cu biletele, ne gasesti in fiecare Joi la ora 20 la 3 brazi

alinutzu015
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 01 Oct 2006, 21:36

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de alinutzu015 » 11 Noi 2008, 17:18

Avem toate premisele sa castigam acest meci. Trebuie doar curaj si ambitie
Gigi, aici e CRAIOVA !

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Re: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Mesaj de un fan » 11 Noi 2008, 17:30

Trebuie sa tratam meciul asta ca pe oricare altul, nu trebuie sa punem presiune pe jucatori....in fond sint tot 3 puncte si daca batem ciorile...si eu am incredere ca vom lua cel putin 7 puncte din meciurile urmatoare. Pina simbata o sa mai batem miine cu 2-0 si apoi ne vedem la meci
Anti buCUResti

Închis