SC Vaslui - Univ. Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Vaslui

Poll ended at 28 Noi 2008, 16:03

Luam 3 puncte
35
65%
Luam 1 punct
13
24%
Luam bataie
6
11%
 
Total votes: 54

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de manex » 01 Dec 2008, 22:40

@ tipul ala din vaslui......ia o rigla si trage si tu liniile alea drept, asta daca vrei sa demonstrezi ceva.
ps: LA MULTI ANI!!!
Am zis!!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady g » 01 Dec 2008, 22:53

:eek: sa il ia de fotbal nedrept!..si sa imi bag ceva in stoaia si in cfr cu norocul lor sa dea gol in ultimele minute si sa ne depaseasca total nemeritat. :-x

sunt un car de nervi. :o: :o: :o: ..daca nu era jigodia aia de la vaslui acum eram fericit. fmm sper sa nu mai apuce sa arbitreze cva in retur. si locul 6 in loc de locul 3... :-( :-( :-(

PS- unde e ala care ma tot acuza ca tin mai mult cu cfr decat cu craiova?

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Vraciul » 02 Dec 2008, 00:54

ady g scrie::eek: sa il ia de fotbal nedrept!..si sa imi bag ceva in stoaia si in cfr cu norocul lor sa dea gol in ultimele minute si sa ne depaseasca total nemeritat. :-x

sunt un car de nervi. :o: :o: :o: ..daca nu era jigodia aia de la vaslui acum eram fericit. fmm sper sa nu mai apuce sa arbitreze cva in retur. si locul 6 in loc de locul 3... :-( :-( :-(

PS- unde e ala care ma tot acuza ca tin mai mult cu cfr decat cu craiova?
apld apld apld mea culpa...asa imi place :)(
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Dec 2008, 01:33

U scrie:degeaba ne contram pe aici pt ca nimeni nu o sa reuseasca sa-l convinga pe azzuro ca Napoli e antrenor! el o tine pe a lui si cu asta basta . avem super lot dar antrenorul este de kko, iar in campionatul trecut era invers fratilor cioroianu era scula de antrenor dar lotul era de kko! nu cumva era acelasi lot? nu cumva Napoli a facut ca acesti baieti sa creasca in joc si sa ajunga la echipa nationala? raspunsul este unul simplu :NU! actualii componenti ai lotului sunt mai dati dracului decat Balaci&Co. si nu au nevoie de nimeni care sa le spuna ce sa faca! sunt mai ceva decat Captain Planet sau Chuck Norris, ei nu trebuie ajutati de cinva sa creasca in valoare, valorea vine la ei pentru ca se teme!
poate imi spune si mie azzuro cate reusite are tanasa la poli iasi, poate imi spune azzuro daca l-a vazut pe saceanu cat s-a facut, poate imi spune azzuro de ce velcovici nu prinde echipa nici la bistrita, poate imi spune azzuro de ce ciuca este acelasi jucator nesigur care evolua la Universitatea Craiova!
jos palaria pentru acesti baieti care au pus umarul la revenirea echipei in prima liga dar daca vrem performanta nu trebuie sa tinem cont de sentimente!
nu stiu dupa cele doua meciuri de azi pe ce loc o sa iernam poate fi locul 4 sau 6 nu conteaza pentru ca am inceput sa aratam ca o echipa. si totusi o sa fie unii nemultumiti si o sa arate catre o echipa sau alta si in cazul acesta vreau sa le reamintesc faptul ca din Europa echipa Universitatea Craiova are o medie de varsta de 22 de ani dupa OFK Belgrad cu o medie de varsta de 21,93 ani si Arsenal Londra cu media de varsta de 21,97 ani!
dupa parerea mea Nicolo Napoli este cel mai bun antrenor din liga 1 la momentul actual, a reusit sa faca o echipa redutabila cu niste copii nu cu fotablisti trecuti de prima tinerete!
napoli e antrenor ca are scoala, dar mie nu-mi place si nu incerc sa conving tot forumul de parerea mea, doar o scriu aici. oricine are optiunea sa fie de acord sau nu. italianul a facut multe lucruri bune pentru club, dar dupa parererea mea e un antrenor limitat la fel cum e andone si cum devine si trombetta la cluj. Ar trebui sa laudam mai mult cresterea jucatorilor in valoare decat sa-i atribuim lui napoli totul. Sa nu uitam ca orice echipa tanara are nevoie de timp. napoli daca prelua echipa in locul lui stanga, fane stoica sau cioroianu, nu cred ca putea face mare branza intr-un timp relativ scurt. Sa nu uitam ca el a mai antrenat o data Craiova si n-a facut mare branza la inceput, deci nu e chiar un geniu. Echipa asta a crescut dupa cum ne-am asteptat in ultimul timp, dar dupa parerea mea o facea si sub un antrenor gen Cartu, Petrescu sau Sabau, nu e napoli unicul, eroul, preamaritul sau mai stiu eu cum il privesc unii de pe aici. Bineinteles, are si napoli aportul sau, dar nu cred ca decisiv. Un antrenor bun nu facea greselile tactice pe care le-a facut napoli pana acum. Fara acele greseli eram in lupta pentru titlu.
am mai discutat situatia lui tanasa, n-are rost s-o mai explic daca nu citesti. am spus si de saceanu ca a fost data afara de la buzau pentru ca nu mai era fane stoica. Saceanu cat a fost la Craiova si-a facut datoria. Nu i se pot imputa greseli majore care sa-l puna la colt. Imi vine greu sa cred ca acesti jucatori vroiau sa se impuna titulari la Craiova, riscand sa joace la echipe de nimic gen buzau sau bistrita. In fine, unii mai pot fi atat de naivi. N-a zis nimeni ca Velcovici sau Ciuca sa fie titulari la Craiova, am spus ca ar fi fost buni de rezerve in contextul actual, in care n-am avut voie sa facem transferuri.
Tocmai, ca trebuie sa tinem cont de sentimente daca vrem sa facem performanta. La Craiova numai asa s-a obtinut performanta. Dealungul istoriei Stiintei, au fost adusi vagoane de mercenari la club, iar totul a culminat cu retrogradarea echipei in perioada staicu. Cand ai mercenari in echipa la Craiova, o echipa care traieste prin spiritul oltean, n-ai cum sa castigi. Ati vazut si voi cum australienii, chiar si napoli, cantau imnul echipei si se simteau olteni. Daca n-ai acel spirit in tine, si nu intelegi ce se intampla in jurul tau, n-ai cum sa reusesti la acest club. Credeam ca toata lumea stie ce inseamna Universitatea Craiova, dar vad ca unii dintre voi vreti sa-l transformati intr-un club gen cfr, steaua si dinamo, care sa castige campionate pe banda rulanta cu jucatori murdariti de blaturi si arbitraje avantajoase.
echipa asta nu mai e demult o adunatura de copii, sezonul asta era vital sa confirmam pentru ca deja e al3lea an in divizia a, plus cel din divizia b care a fost de purgatoriu. Ne plangem de 3 sezoane ca avem un lot tanar fara experienta, dar sezonul acesta nu mai tine aceasta scuza. Suntem obligati sa confirmam pentru ca le-am iertat greselile destul. Acum trebuie sa ne demonstreze ca merita sa joace in tricoul alb-albastru indiferent cine-i antreneaza.
Balaci zicea intr-un timp ca un jucator se evidenteaza atunci cand trece peste indicatiile antrenorului si ia el singur o decizie care sa aduca victoria echipei. Asta vreau de la echipa, si ma bucur ca Florin Costea este un astfel de jucator, ignorand de cateva ori instructiunile antrenorului. Echipa trebuie sa joace din placere, nu sa dea un gol si sa se apere tot meciul.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Dec 2008, 01:47

FanStiinta scrie: singurele lucruri pe care poate sa le spuna azzuro e ca napoli e praf, cartu e cel mai bun antrenor din lume si vreo jignire bineinteles

ps: la multi ani tuturor!
mai reciteste mesajul, bea o cafea, si gandeste-te de 2 ori inainte sa postezi un mesaj de acum incolo. Daca n-ai nici un argument de adus, atunci taci din gura, nu-ti mai raci gura de pomana doar sa te afli in treaba.
alex.p scrie: Sa o luam punctual, ca sa avem si argumente. A compara pe Napoli cu Cartu in ceea ce priveste palmaresul este absurd. Este ca si cum ai compara numarul total de goluri inscrise in cariera de Costea si Danciulescu. Adica unul e la inceput de drum, iar celalalt se apropie de pensie.

Cartu a venit antrenor la Universitatea pe 11.09.1988, si a castigat eventul in al treilea sezon de antrenorat! Napoli are doar 1 an la noi. Daca mai vrei niste statistici, Cartu are un procentaj al punctelor castigate sub cel al lui Napoli (47 la 49) + cateva retrogradari. Iar la Timisoara avea lot (Marius Popa, Andrei Cristea, Ersin Mehmedovic, Gabriel Caramarin, Ifeanyi Emeghara, Jonathan McKain, Silviu Bălace, Silviu Izvoreanu, Stefan Grigorie, Dan Alexa, Mircea Oprea, Gheorghe Bucur, etc).

Nicolo l-a invins pe Dan Petrescu la el acasa. Pana cum scriati toti pe forum, ca jucatorii profesionisti trebuie sa joace din 3 in 3 zile, asa ca nu e o scuza.

De jucatorii aia cred ca nu are rost sa vorbim. Nu aveau valoare de Universitatea actuala (poate doar Tase).
Si eu am ajuns la concluzia ca e imposibil sa-i comparam pe cei 2. Unul a castigat eventul cu Stiinta, iar celalalt a castigat doar cateva meciuri la amatorii din italia. La sfarsitul acestui campionat va putea sa existe un termen de comparatie intre napoli si Cartu.
Jucatorii aia de i-ai prezentat tu nu poti sa zici ca formau o echipa de valoare. Aveau intr-adevar niste individualitati care puteau face diferenta dar aveau si niste jucatori care greseau cand le era lumea mai draga. Si Hagi a fost antrenor la ei si n-a reusit nimic, timisoara a avut nenumarati antrenori, dar numai Uhrin a reusit si asta dupa ce iancu s-a decis intr-un final sa bage mana adanc in buzunar pentru a forma o echipa.
napoli l-a invins pe dan la el acasa, dar noi suntem pe 6, unirea e pe 2. asta e diferenta intre cei 2, momentan.
nu aveau valoare de primul 11, dar erau buni de carpeli.
blue_lions scrie: Adi, te rog vizioneaza filmuletul de pe ESO de la petrecere, unde Napoli urla si topaie ca nebunul pe versurile imnului nostru. Dupa aia, cauta articolul lui Narcis despre Cartu in meciul din Cupa de la Pitesti. Aici e toata diferenta, acest "amator italian" s-a intors in Banie dupa ce a fost gonit ca ultimul sobolan si a avut puterea de caracter sa treaca peste asta si sa conduca echipa spre fruntea clasamentului. Mai mult, se pare ca traditia, legendele, publicul si spiritu' asta oltenesc l-au facut sa devina un suporter devotat al acestei echipe. Era obligat? Evident ca nu, dar asta dovedeste ca a venit aici cu sufletul si nu cu interese ca nea Sorin.

Sunt curios daca Sorinaccio mai cunoaste aceste versuri, sau le uita de fiecare data cand semneaza cu alta echipa??
il vazui, foarte bine ca urla imnul nostru, inseamna ca devine oltean si nu e doar un mercenar care se plimba pe la acest la club. eu imi doresc din tot sufletul sa ma faca sa-mi schimb parerea despre el si sa rezistam si in retur. Eu raman sceptic la evolutia noastra din retur, dar ma bazez pe valoarea jucatorilor.
normal ca napoli a revenit, ce echipa in lumea asta in afara de Universitatea Craiova i-a mai oferit un angajament intr-o prima liga? Era chiar prost sa fi ramas in acea liga de amatori.
Napoli era obligat sa devina suporter devotat al acestei echipe, altfel nu era acceptat, cine are legatura cu echipa asta trebuie sa o iubeasca fortat, altfel e liber sa plece.
Ba vere, Sorinaccio a scris istorie pentru acest club, atat ca jucator cat si ca antrenor, cum sa-i contesti iubirea fata de Craiova cand el insusi este un personaj sacru in istoria noastra. El trebuie pus langa Oblemenco, Balaci, Deselnicu si multi alti, nu tarat de toti ziaristii din presa in fel si fel de scandaluri de prost gust.
manex scrie: adi, cum naiba sa ne facem noi tactica in functie de arbitri? jucatorii au jucat magnific la offside. daca un dement de arbitru te opreste......el e pus acolo tocmai ca s ajudece fazele astea. echipa nu are nici o vina, si zic eu ca nici napoli. a scos un jucator care nu facea nimic, si a bagat altul in aparare. si asta pentru citeva minute. in conditii normale(arbitri necorupti) am fi fost pe 3, cu 3 puncte luate la vaslui.
pai da frate, dar cand stii ca arbitrii te vaneaza sa te fure, atunci o lasi mai moale cu iesitul la offside. Nu zic sa nu iesim deloc la offside, dar mai moderat totusi. Noi exageram cu iesirile astea, iar in minutul 93 sa iesi la offside e chiar sinucidere curata...

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de sezione » 02 Dec 2008, 07:44

Pentru toti cei care au uitat cine Sorin Cartu click aici : http://www.craiova1948.ro/cartu.htm

Niciodata nu se va compara Cartu cu Napoli , Cartu e o legenda in timp ce lui Napoli i-ar trebui 20 de ani in alb-albastru ceea ce nu se poate.
In schimb Craiova dupa foarte multi ani rezista fizic tot meciul , nu moare in minutul 70 si aici e meritul preparatorlui "jucaus" :D . Napoli are stofa de antrenor , are idei , vede jocul , de la Piturca incoace Craiova nu a avut un antrenor atat de destept(il lasam pe Cartu deoparte deoarece el nu a fost lasat niciodata dupa 91 incoace sa faca treaba).

Cat despre performante fara bani dati unde trebuie mereu un tusier nu va vedea un offside clar , un central va acorda eronat un penalty si tot asa, asta e dar e Romania .
Craiova Maxima era colosal de buna , dar orice ar zice avea si un mare om in spate care stia unde sa traga . Craiova actuala inca nu il are .

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de blue_lions » 02 Dec 2008, 08:18

sezione scrie:Pentru toti cei care au uitat cine Sorin Cartu click aici : http://www.craiova1948.ro/cartu.htm

Niciodata nu se va compara Cartu cu Napoli , Cartu e o legenda in timp ce lui Napoli i-ar trebui 20 de ani in alb-albastru ceea ce nu se poate.
In schimb Craiova dupa foarte multi ani rezista fizic tot meciul , nu moare in minutul 70 si aici e meritul preparatorlui "jucaus" :D . Napoli are stofa de antrenor , are idei , vede jocul , de la Piturca incoace Craiova nu a avut un antrenor atat de destept(il lasam pe Cartu deoparte deoarece el nu a fost lasat niciodata dupa 91 incoace sa faca treaba).

Cat despre performante fara bani dati unde trebuie mereu un tusier nu va vedea un offside clar , un central va acorda eronat un penalty si tot asa, asta e dar e Romania .
Craiova Maxima era colosal de buna , dar orice ar zice avea si un mare om in spate care stia unde sa traga . Craiova actuala inca nu il are .
cine?
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Copacul » 02 Dec 2008, 11:12

iti dau eu 3 nume: ion traian stefanescu, adrian paunescu, corneliu stroe
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 02 Dec 2008, 11:40

Stefan Andrei? :cool:

ozzy

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ozzy » 02 Dec 2008, 12:15

Bai copii, Napoli nu e un antrenor perfect si mai are mutle de invatat si el, insa trebuie sa fim complet cretini sa renuntam la el acum. Citeam in Lupa parca un articol in care autorul se intreba daca e cumva o coincidenta ca avem un parcurs atat de bun tocmai acum cand, in sfarsit, am lasat si noi un antrenor mai mult timp la echipa. Parerea mea: nu este o coincidenta!. Napoli trebuie lasat sa-si faca treaba in continuare inca 2-3 ani, cel putin.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Bals_Boy » 02 Dec 2008, 12:19

ozzy scrie:Bai copii, Napoli nu e un antrenor perfect si mai are mutle de invatat si el, insa trebuie sa fim complet cretini sa renuntam la el acum. Citeam in Lupa parca un articol in care autorul se intreba daca e cumva o coincidenta ca avem un parcurs atat de bun tocmai acum cand, in sfarsit, am lasat si noi un antrenor mai mult timp la echipa. Parerea mea: nu este o coincidenta!. Napoli trebuie lasat sa-si faca treaba in continuare inca 2-3 ani, cel putin.
:)( dap, total de acord, sa il mentinem pana nu o sa ni-l mai putem permite :)(
Forza STIINTA

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de u2blue » 02 Dec 2008, 14:02

ozzy scrie:Bai copii, Napoli nu e un antrenor perfect si mai are mutle de invatat si el, insa trebuie sa fim complet cretini sa renuntam la el acum. Citeam in Lupa parca un articol in care autorul se intreba daca e cumva o coincidenta ca avem un parcurs atat de bun tocmai acum cand, in sfarsit, am lasat si noi un antrenor mai mult timp la echipa. Parerea mea: nu este o coincidenta!. Napoli trebuie lasat sa-si faca treaba in continuare inca 2-3 ani, cel putin.
E coincidenta pe dreaq ... Craiova daca are stabilitate termina neconditionat pe primele 4 locuri. Suntem o scoala de fotbal prea buna pentru a nu se intampla lucrul asta. Asta s-a intamplat si la ultimul titlu. Cartu era antrenor de vreo 3 ani. (a venit in 88) De atunci nu am mai avut situatia asta.
Am zis-o tot timpul: 2 ani intregi (intersezon + campionat) cu acelasi antrenor, acelasi patron si terminam sigur acolo unde am fost si in 91.
Dupa mine polemica Napoli vs Cartu nu are nici un rost. Daca este s-o luam asa ce lot avea Cartu in 91? Si mai ales ce lot aveau sd (ca r era in b)? Un antrenor se judeca cand se trage linie. Altfel o sa fim ce-am fost de 15 ani.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de alex.p » 02 Dec 2008, 14:57

ozzy scrie:Bai copii, Napoli nu e un antrenor perfect si mai are mutle de invatat si el, insa trebuie sa fim complet cretini sa renuntam la el acum. Citeam in Lupa parca un articol in care autorul se intreba daca e cumva o coincidenta ca avem un parcurs atat de bun tocmai acum cand, in sfarsit, am lasat si noi un antrenor mai mult timp la echipa. Parerea mea: nu este o coincidenta!. Napoli trebuie lasat sa-si faca treaba in continuare inca 2-3 ani, cel putin.
Perfect de acord.

gothico

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de gothico » 02 Dec 2008, 19:50

Cred ca orice polemica in jurul lui Napoli e lipsita de sens.
Sunt convins ca Mititelu stie ca e exact ce ne trebuie si ca-i va asigura stabilitatea necesara. Eu zic ca in retur vom fi si mai buni.
Oricum, "proiectul Mititelu" incepe sa faca furori. Dupa Penescu, vad ca si Gigi Beeecali vrea sa-l urmeze. Toti incep sa se gandeasca la tinerele talente. Doar ca suntem cu un pas inainte. Sa profitam!
Felicitari, comandante!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de sorialis » 02 Dec 2008, 20:23

Mai intai studiati-l bine pe Napoli (inclusiv la petrecerea de sfarsit de an) , si pe urma criticati-l....

E usor sa dai verdicte, dar un om ca el mai rar gasim in campionatul asta...

E tanar, mai greseste, dar ce antrenor nu greseste/ vei Schster la Real toamna asta...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis