SC Vaslui - Univ. Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Vaslui

Poll ended at 28 Noi 2008, 16:03

Luam 3 puncte
35
65%
Luam 1 punct
13
24%
Luam bataie
6
11%
 
Total votes: 54

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de blue_lions » 01 Dec 2008, 02:46

Auzi Mariusica lucrezi de mult timp la imaginea asta?? Ai Parkinson sau e prima data cand folosesti Paint-ul???
Daca incerci sa sustii ca nu a fost offside din cauza piciorului lu' Mitchell, atunci nu cunosti regulamentul pentru ca 1. AMBII JUCATORI sunt in pozitie de offside 2. Burdujan sau cine p**** m**** e ala, profita direct de aceasta pozitie neregulamentara preluand mingea pe piept, iar ciora aia isi creaza un avantaj indirect fata de fundasi; el fiind in offside in momentul pasei, fundasii Craiovei renunta la marcaj.

Asta e cu echipele din Moldova, am scapat de Sechelariu, de Pinalti (oricum revine) iar acum a aparut nenorocitu' asta de Porumboiu.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

FreakBoy

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de FreakBoy » 01 Dec 2008, 05:46

JustME scrie:azzuro vino tu antrenor ca esti cu 100 de clase peste Napoli :smoke:
sa ma mai acuzi pe mine acum...
"noi nu va tragem la raspundere..."
de aia imi place vere de cici. cum vede cate un copil prost prin galerie, cum are sclav...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 01 Dec 2008, 06:41

cred ca ai ramas cu sechele dupa vreun incident cu cici de-l iubesti asa de mult sau fara 10 mii in buzunar :cool:

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de omaciu » 01 Dec 2008, 10:34

Da Cartu ce a facut la Timisoara cand avea si jucatori mai buni pe plan ofensiv? Mda...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 01 Dec 2008, 11:18

ady_azzuro scrie:imi place cum ii tineti apararea unui amator din italia. :)( Va recomand sa mai urmariti o data caseta meciului Craiova-Pandurii, sa vedeti cat de usor poate fi pacalit un italian de un antrenor adevarat.
ce antrenor adevarat ? cartu ? :laughing: :laughing: :laughing: s-a stins de mult ca antrenor .... de asta acum antreneaza numai echipe care se bat la retrogradare (cu unele chiar a retrogradat ) ...

cartu e la sfarsit de drum , pe cand napoli e la inceput , si o sa invete din toate greselile pe care le-a facut

amatori suntem noi .... el si-a luat licenta in italia care e cu mult peste cea din romania ..

deocamdata nu avem un lot puternic , daca lipseste un om important ii ducem lipsa imediat .... dar poate tu prin lot puternic de referi doar la 5-6 jucatori , pe restul excluzandu-i ....

dan petrescu e un mascarici , cu asemenea comportament nu va rezista niciodata afara .... cum se face ca dan asta bun rezista doar la echipe mici si fara presiune ca sportul si urziceni ?
Imagine

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 01 Dec 2008, 11:33

n-avea timisoara jucatori cand era Cartu antrenor.
Craiova a inregistrat 4 infrangeri in acest tur plus cupa romaniei. Care a fost cea care am suferit-o cel mai clar? Toate meciurile noastre au fost stranse, dar cu Pandurii, ne-au prins aia de fiecare data pe contra si ne-au ars de atatea ori cat au vrut. Chiar daca napoli are aceiasi licenta ca Sorin, cei 2 antrenori nu-i poti compara pentru ca palmaresul olteanului e clar peste cel al lui napoli, iar in ultimul meci, Cartu a castigat. Cand o cuceri si napoli un titlu cu Stiinta cum a facut-o Sorinaccio, atunci mai facem comparatii intre cei 2, dar deocamdata napoli are multe de invatat de la Sorin, mai ales la organizarea defensivei.
Cand am spus lot puternic ma refer la primii 11, cu exceptia lui Baird, poate. Rezerve ne trebuie, dar sa nu uitam ca Saceanu, Ciuca, Tanasa si Velcovici erau rezerve excelente fata de Stoianof, Dina, Busu, etc.
Din pacate, o mare parte din acei jucatori nu mai pot fi adusi asa ca M. Costea, Gogosoiu sau Barbu ar trebui fortati asa cum a fost si Gaman, poate se vor impune in primul 11 si astfel concurenta va creste si ea. Ne-am facut-o singuri la faza cu lipsa rezervelor, dand afara niste jucatori care aveau loc pe banca. Noi am preferat sa facem loc tinerilor, atunci sa nu ne mai plangem ca n-avem rezerve atata timp cat avem niste juniori care asteapta sa se afirme...

nu e neaparat un stereotip ca petrescu reuseste la echipele mici, el are doar un patron care-l lasa sa lucreze in liniste si nu se baga peste el. Plus ca mai e acolo si mm stoica, avand o influenta decisiva in arbitrajele urziceniului. Daca ar veni petrescu sub jiji sau miti, fi sigur ca ar fi dat afara in secunda 2. Dupa cum am observat, napoli n-are multe de comentat in fata lui miti, mi se pare putin a fi marioneta, s-ar putea sa gresesc, dar au fost unele cazuri cand nu s-a putut impune in fata jucatorilor, exemplul Costea fiind cel mai recent...tu de ce crezi ca n-a preluat Balaci echipa inainte sa vina Napoli?

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 01 Dec 2008, 11:52

cand jucatorii aia nu rezista nici la echipele care se zbat sa ramana in prima liga , nu poti sa ai prentetia ca ei sa fie utili intr-o lupta pt primele 4-5 locuri .... saceanu a fost dat afara de echipa care are doar 2 puncte , velcovici nici nu mai stiu daca mai e pe la buzau , tanasa nu a facut nimic la iasi , ciuca de cand s-a accidentat nu prea mai avea loc nici pe banca .... asa ca ii prefer oricand pe barbu , firtulescu , gogosoiu , craciun si m costea

rose e din ce in ce mai inconstant si partea stanga e destul de descoperita , daca ar avea concurenta poate si-ar reveni

daca ar avea pe cine sa-l bage in locul lui costea pe atunci l-ar tine si rezerva atunci cand greseste ...

nu are nici o logica sa-i cumparam pe cartu si napoli pentru asa cum am mai zis , napoli e la inceput de drum , pe cand cartu e pe la sfarsit

napoli l-a batut pe cartu acolo unde este mai important , in campionat , asa in cupe pierd si echipele mari din anglia , spania , italia cu echipe din ligile 2-3-4 , si asta nu inseamna ca antrenorii de acolo sunt mai slabi decat cei care i-au batut o:

nu uita ca napoli l-a batut pe petrescu chiar la el acasa , cand acesta venea dupa 6 victorii consecutive parca ....
Imagine

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 01 Dec 2008, 12:09

jucatorii aia au pus umarul la promovarea echipei cand toata lumea ne dadea in divizia C. Au renascut Stiinta si au ramas in istorie pentru totdeauna, iar noi i-am aruncat ca pe niste masele stricate. Ciuca inainte sa se accidenteze era cel mai bun fundas din lot, chiar mai bun decat Dorel. Trebuia sa avem rabdare cu el, sa-si revina in totalitate.
Saceanu mi-a placut intotdeauna cum a jucat la mijloc, chiar daca nu era foarte talentat, mereu isi dadea viata pe teren, nu degeaba i se zicea Gatusso. Era o alternativa la Dilevski, parerea mea e ca Saceanu e mai bun, dar conducerea a avut alta viziune. El a fost dat afara de la Buzau pentru ca a plecat Fane Stoica, iar portughezul ala a distrus buzau ca si-a adus jucatori din liga 3a portugheza si nu cred ca stia de ce e in stare Saceanu.
Velcovici era o solutie buna pe stanga, mai ales ca Rose nu e fundasul stanga care-l dorim. Mai bine ar juca atacant in locul lui Barid. Busu inca nu se poate numi fotbalist.
Tanasa e mai bun decat Dina si Stoianof, dar a fost si el accidentat si avea nevoie de timp sa se recupereze. La Iasi n-avea ce sa faca, aia sunt in criza financiara si joaca de a moca. Sunt sigur ca ne-ar fi mai de folos noua.
Apropos de meciul din campionat, cand am castigat cu Pandurii, am scris pe forum ca nu m-a multumit jocul echipei pentru ca am inscris 2 goluri si ne-am retras prea devreme, iar Pandurii ne-au dominat tot meciul, au lovit si de 2 ori bara mi se pare, dar am scapat si am invins cu 2-0. Acel meci a fost un semnal pentru meciul cu otopeni si vaslui cand am fost egalati pe final dupa ce ne-am retras inexplicabil. In cupa n-a mai mers smecheria, n-am mai marcat 2 goluri rapid si am luat-o pe final...macar sa ne fie invatatura de minte. Daca napoli repara aceste greseli in retur, atunci jos palaria pentru el.
napoli l-a batut pe petrescu la el acasa, dar urziceniul venea dupa un meci in uefa la hamburg si stim si noi cum alearga nemtii...plus ca intr-un campionat nu conteaza doar un meci. Petrescu a fost mult mai constant decat napoli si locul 1 ne arata ca urziceniul s-a descurcat mai bine decat noi. Au batut la dinamo si rapid, iar noi ne-am chinuit cu steaua si rapid acasa de frica sa nu luam bataie..

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de omaciu » 01 Dec 2008, 12:24

Ciuca, Velcovici, Saceanu si Tanasa au vrut sa joace titulari, au impus aceasta conditie. Pentru asta au fost dati afara. Nu stiu de ce nu intelege nimeni asta. Doar ei au spus treaba asta!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de U » 01 Dec 2008, 13:41

degeaba ne contram pe aici pt ca nimeni nu o sa reuseasca sa-l convinga pe azzuro ca Napoli e antrenor! el o tine pe a lui si cu asta basta . avem super lot dar antrenorul este de kko, iar in campionatul trecut era invers fratilor cioroianu era scula de antrenor dar lotul era de kko! nu cumva era acelasi lot? nu cumva Napoli a facut ca acesti baieti sa creasca in joc si sa ajunga la echipa nationala? raspunsul este unul simplu :NU! actualii componenti ai lotului sunt mai dati dracului decat Balaci&Co. si nu au nevoie de nimeni care sa le spuna ce sa faca! sunt mai ceva decat Captain Planet sau Chuck Norris, ei nu trebuie ajutati de cinva sa creasca in valoare, valorea vine la ei pentru ca se teme!
poate imi spune si mie azzuro cate reusite are tanasa la poli iasi, poate imi spune azzuro daca l-a vazut pe saceanu cat s-a facut, poate imi spune azzuro de ce velcovici nu prinde echipa nici la bistrita, poate imi spune azzuro de ce ciuca este acelasi jucator nesigur care evolua la Universitatea Craiova!
jos palaria pentru acesti baieti care au pus umarul la revenirea echipei in prima liga dar daca vrem performanta nu trebuie sa tinem cont de sentimente!
nu stiu dupa cele doua meciuri de azi pe ce loc o sa iernam poate fi locul 4 sau 6 nu conteaza pentru ca am inceput sa aratam ca o echipa. si totusi o sa fie unii nemultumiti si o sa arate catre o echipa sau alta si in cazul acesta vreau sa le reamintesc faptul ca din Europa echipa Universitatea Craiova are o medie de varsta de 22 de ani dupa OFK Belgrad cu o medie de varsta de 21,93 ani si Arsenal Londra cu media de varsta de 21,97 ani!
dupa parerea mea Nicolo Napoli este cel mai bun antrenor din liga 1 la momentul actual, a reusit sa faca o echipa redutabila cu niste copii nu cu fotablisti trecuti de prima tinerete!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de FanStiinta » 01 Dec 2008, 14:38

U scrie:degeaba ne contram pe aici pt ca nimeni nu o sa reuseasca sa-l convinga pe azzuro ca Napoli e antrenor! el o tine pe a lui si cu asta basta . avem super lot dar antrenorul este de kko, iar in campionatul trecut era invers fratilor cioroianu era scula de antrenor dar lotul era de kko! nu cumva era acelasi lot? nu cumva Napoli a facut ca acesti baieti sa creasca in joc si sa ajunga la echipa nationala? raspunsul este unul simplu :NU! actualii componenti ai lotului sunt mai dati dracului decat Balaci&Co. si nu au nevoie de nimeni care sa le spuna ce sa faca! sunt mai ceva decat Captain Planet sau Chuck Norris, ei nu trebuie ajutati de cinva sa creasca in valoare, valorea vine la ei pentru ca se teme!
poate imi spune si mie azzuro cate reusite are tanasa la poli iasi, poate imi spune azzuro daca l-a vazut pe saceanu cat s-a facut, poate imi spune azzuro de ce velcovici nu prinde echipa nici la bistrita, poate imi spune azzuro de ce ciuca este acelasi jucator nesigur care evolua la Universitatea Craiova!
jos palaria pentru acesti baieti care au pus umarul la revenirea echipei in prima liga dar daca vrem performanta nu trebuie sa tinem cont de sentimente!
nu stiu dupa cele doua meciuri de azi pe ce loc o sa iernam poate fi locul 4 sau 6 nu conteaza pentru ca am inceput sa aratam ca o echipa. si totusi o sa fie unii nemultumiti si o sa arate catre o echipa sau alta si in cazul acesta vreau sa le reamintesc faptul ca din Europa echipa Universitatea Craiova are o medie de varsta de 22 de ani dupa OFK Belgrad cu o medie de varsta de 21,93 ani si Arsenal Londra cu media de varsta de 21,97 ani!
dupa parerea mea Nicolo Napoli este cel mai bun antrenor din liga 1 la momentul actual, a reusit sa faca o echipa redutabila cu niste copii nu cu fotablisti trecuti de prima tinerete!
singurele lucruri pe care poate sa le spuna azzuro e ca napoli e praf, cartu e cel mai bun antrenor din lume si vreo jignire bineinteles

ps: la multi ani tuturor!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de alex.p » 01 Dec 2008, 17:01

ady_azzuro scrie:n-avea timisoara jucatori cand era Cartu antrenor.
Craiova a inregistrat 4 infrangeri in acest tur plus cupa romaniei. Care a fost cea care am suferit-o cel mai clar? Toate meciurile noastre au fost stranse, dar cu Pandurii, ne-au prins aia de fiecare data pe contra si ne-au ars de atatea ori cat au vrut. Chiar daca napoli are aceiasi licenta ca Sorin, cei 2 antrenori nu-i poti compara pentru ca palmaresul olteanului e clar peste cel al lui napoli, iar in ultimul meci, Cartu a castigat. Cand o cuceri si napoli un titlu cu Stiinta cum a facut-o Sorinaccio, atunci mai facem comparatii intre cei 2, dar deocamdata napoli are multe de invatat de la Sorin, mai ales la organizarea defensivei.
Cand am spus lot puternic ma refer la primii 11, cu exceptia lui Baird, poate. Rezerve ne trebuie, dar sa nu uitam ca Saceanu, Ciuca, Tanasa si Velcovici erau rezerve excelente fata de Stoianof, Dina, Busu, etc.
Din pacate, o mare parte din acei jucatori nu mai pot fi adusi asa ca M. Costea, Gogosoiu sau Barbu ar trebui fortati asa cum a fost si Gaman, poate se vor impune in primul 11 si astfel concurenta va creste si ea. Ne-am facut-o singuri la faza cu lipsa rezervelor, dand afara niste jucatori care aveau loc pe banca. Noi am preferat sa facem loc tinerilor, atunci sa nu ne mai plangem ca n-avem rezerve atata timp cat avem niste juniori care asteapta sa se afirme...

nu e neaparat un stereotip ca petrescu reuseste la echipele mici, el are doar un patron care-l lasa sa lucreze in liniste si nu se baga peste el. Plus ca mai e acolo si mm stoica, avand o influenta decisiva in arbitrajele urziceniului. Daca ar veni petrescu sub jiji sau miti, fi sigur ca ar fi dat afara in secunda 2. Dupa cum am observat, napoli n-are multe de comentat in fata lui miti, mi se pare putin a fi marioneta, s-ar putea sa gresesc, dar au fost unele cazuri cand nu s-a putut impune in fata jucatorilor, exemplul Costea fiind cel mai recent...tu de ce crezi ca n-a preluat Balaci echipa inainte sa vina Napoli?
Sa o luam punctual, ca sa avem si argumente. A compara pe Napoli cu Cartu in ceea ce priveste palmaresul este absurd. Este ca si cum ai compara numarul total de goluri inscrise in cariera de Costea si Danciulescu. Adica unul e la inceput de drum, iar celalalt se apropie de pensie.

Cartu a venit antrenor la Universitatea pe 11.09.1988, si a castigat eventul in al treilea sezon de antrenorat! Napoli are doar 1 an la noi. Daca mai vrei niste statistici, Cartu are un procentaj al punctelor castigate sub cel al lui Napoli (47 la 49) + cateva retrogradari. Iar la Timisoara avea lot (Marius Popa, Andrei Cristea, Ersin Mehmedovic, Gabriel Caramarin, Ifeanyi Emeghara, Jonathan McKain, Silviu Bălace, Silviu Izvoreanu, Stefan Grigorie, Dan Alexa, Mircea Oprea, Gheorghe Bucur, etc).

Nicolo l-a invins pe Dan Petrescu la el acasa. Pana cum scriati toti pe forum, ca jucatorii profesionisti trebuie sa joace din 3 in 3 zile, asa ca nu e o scuza.

De jucatorii aia cred ca nu are rost sa vorbim. Nu aveau valoare de Universitatea actuala (poate doar Tase).

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de blue_lions » 01 Dec 2008, 21:52

Un singur lucru mai vreau sa spun despre acest subiect ( cred ca Alex P. a spus aproape tot ce se poate spune)

Adi, te rog vizioneaza filmuletul de pe ESO de la petrecere, unde Napoli urla si topaie ca nebunul pe versurile imnului nostru. Dupa aia, cauta articolul lui Narcis despre Cartu in meciul din Cupa de la Pitesti. Aici e toata diferenta, acest "amator italian" s-a intors in Banie dupa ce a fost gonit ca ultimul sobolan si a avut puterea de caracter sa treaca peste asta si sa conduca echipa spre fruntea clasamentului. Mai mult, se pare ca traditia, legendele, publicul si spiritu' asta oltenesc l-au facut sa devina un suporter devotat al acestei echipe. Era obligat? Evident ca nu, dar asta dovedeste ca a venit aici cu sufletul si nu cu interese ca nea Sorin.

Sunt curios daca Sorinaccio mai cunoaste aceste versuri, sau le uita de fiecare data cand semneaza cu alta echipa??
Last edited by blue_lions on 01 Dec 2008, 21:54, edited 1 time in total.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de manex » 01 Dec 2008, 22:28

ady_azzuro scrie:meciul asta ne-a aratat din nou ca avem echipa, dar n-avem antrenor. Cand pierzi jocul in minutul 92 dupa ce ai jucat tot meciul bine, singurul vinovat este antrenorul. Introducerea lui Stoianof si cea a lui Barbu au fost total neinspirate, iar asta ne-a costat victoria. Nu inteleg de ce il tot tine pe Gaman rezerva, poate vrea sa-i taie elanul tineresc si sa-l rateze ca fotbalist. Ma dezamageste acest joc la offside care il practicam intr-o prostie continua. Cand vezi ca arbitrii sunt prosti si ne dezavantajeaza, atunci o lasi in [****] de treaba si practici o altfel de aparare, nu la offside tot timpul. Este un joc foarte riscant, un singur jucator sau arbitrul pot gresi, si totul se duce dracu....Vad ca lui napoli nu i-a intrat in minte lectia de la meciul cu otopeni, continua sa comita aceiasi greseala. A vazut ca si steaua era sa ne bata tot din offiside. Noi trebuie sa ne construim o tactica sa castige si impotriva arbitrajului daca vrem sa facem multi purici in liga lui mitica...
adi, cum naiba sa ne facem noi tactica in functie de arbitri? jucatorii au jucat magnific la offside. daca un dement de arbitru te opreste......el e pus acolo tocmai ca s ajudece fazele astea. echipa nu are nici o vina, si zic eu ca nici napoli. a scos un jucator care nu facea nimic, si a bagat altul in aparare. si asta pentru citeva minute. in conditii normale(arbitri necorupti) am fi fost pe 3, cu 3 puncte luate la vaslui.
Am zis!!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de whiteLion » 01 Dec 2008, 22:33

blue_lions scrie:Un singur lucru mai vreau sa spun despre acest subiect ( cred ca Alex P. a spus aproape tot ce se poate spune)

Adi, te rog vizioneaza filmuletul de pe ESO de la petrecere, unde Napoli urla si topaie ca nebunul pe versurile imnului nostru. Dupa aia, cauta articolul lui Narcis despre Cartu in meciul din Cupa de la Pitesti. Aici e toata diferenta, acest "amator italian" s-a intors in Banie dupa ce a fost gonit ca ultimul sobolan si a avut puterea de caracter sa treaca peste asta si sa conduca echipa spre fruntea clasamentului. Mai mult, se pare ca traditia, legendele, publicul si spiritu' asta oltenesc l-au facut sa devina un suporter devotat al acestei echipe. Era obligat? Evident ca nu, dar asta dovedeste ca a venit aici cu sufletul si nu cu interese ca nea Sorin.

Sunt curios daca Sorinaccio mai cunoaste aceste versuri, sau le uita de fiecare data cand semneaza cu alta echipa??
o: only Napoli can train this team
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Închis