[Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Moderator: grup_moderatori

JustME

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de JustME » 27 Ian 2009, 22:20

Iuli macar 4,5 minute puteau sa dea nu cred ca e foc. prea o dam in paranoia hai frate ca e fotbal nu Aria 51. 4,5 minute cu fazele importante ceva de genul. nu cred ca intereseaza pe cineva rezultatele ci doar sa mai vedem si noi cum se misca echipa treburi d`astea

p.s. oricum adversarii din campionat sunt si ei in pregatiri nu cred ca stau sa ne spioneze pe noi la TV si oricum daca vor sa ne spioneze ne spioneaza la fatza locului nu cred ca e asta o problema

iuli

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de iuli » 27 Ian 2009, 22:54

reportaje de 4-5 minute ar trebuie puse,eu ma refeream strict la transmiterea in direct a amicalelor.secretul asta e ca toate echipele sunt pregatiri si nu au timp sau oameni sa-i trimita sa spioneze.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de 1948 » 27 Ian 2009, 23:25

ma nu stiu da eu am vazut cluj brasov timisoara si daca o a joace asa e groasa

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de whiteLion » 27 Ian 2009, 23:34

suntem abia la al 2- lea meci asa k nu intrati in panica
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de DarkComy » 27 Ian 2009, 23:39

Nici in cantonamentul trecut nu am stralucit dar in campionat am mers binisor. Aveti incredere in Napoli! o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de Vraciul » 27 Ian 2009, 23:56

Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

ozzy

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de ozzy » 28 Ian 2009, 07:34

iuli scrie:Uite la faza asta eu sunt de acord cu Miti,amicalele nu trebuiesc televizate.si cred ca Napoli a contribuit decisiv la luarea acestei decizii.Mediatizarea la extrem a amicalelor duce la punerea in garda adversarilor din campionat. Cu ce te ajuta Alex ca vezi un meci super in amicale,cum a fost cel cu Standard de acum 2 ani urmat de 8 infrangeri consecutive in oficiale?
In ziua de azi in fotbal elementul surpriza este esential,clujenii cum credeti ca au batut la Roma?
Stiu,e foarte greu pt noi suporterii dar sperantele noastre trebuie sa se lege de oficiale nu de perioada de pregatire.Prefer sa nu vad niciun minut din perioada de pregatire si sa invingem lejer la Iasi.
Cred ca a contribuit Napoli la decizia asta cuma contribuit si Balaci la transferul lui Soava :(
Zau,acum, chiar crezi ca intereseaza pe altcineva cum jucam noi cu bucatarii germani?

iuli

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de iuli » 28 Ian 2009, 09:21

ozzy scrie:
iuli scrie:Uite la faza asta eu sunt de acord cu Miti,amicalele nu trebuiesc televizate.si cred ca Napoli a contribuit decisiv la luarea acestei decizii.Mediatizarea la extrem a amicalelor duce la punerea in garda adversarilor din campionat. Cu ce te ajuta Alex ca vezi un meci super in amicale,cum a fost cel cu Standard de acum 2 ani urmat de 8 infrangeri consecutive in oficiale?
In ziua de azi in fotbal elementul surpriza este esential,clujenii cum credeti ca au batut la Roma?
Stiu,e foarte greu pt noi suporterii dar sperantele noastre trebuie sa se lege de oficiale nu de perioada de pregatire.Prefer sa nu vad niciun minut din perioada de pregatire si sa invingem lejer la Iasi.
Cred ca a contribuit Napoli la decizia asta cuma contribuit si Balaci la transferul lui Soava :(
Zau,acum, chiar crezi ca intereseaza pe altcineva cum jucam noi cu bucatarii germani?
La faza cu Soava e clar ca atoatestiutorul a hotarat,in schimb sper ca s-a consultat cu Napoli in privinta televizari amicalelor.Nu cred ca interesa pe cineva cum am jucat cu bucatarii dar cred ca-i interesa cum ne-am prezentat cu polonezii sau cu Sturm Graz.

LiviuB

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de LiviuB » 28 Ian 2009, 09:24

1 - nu conteaza foarte mult rezultatul cu astia, e doar al doilea meci de pregatire, e trist faptul ca Tanasa si M Costea rateaza foarte mult, mai bine il folosim pe Craciun in conditiile astea. mihai Costea ar trebui sa isi dea drumul odata la joc, sa dea goluri, Florin, la primul meci in divizia a a dat gol si a intors meciul cu Iasiul.
2 - mai lasati-ma frate deocamdata cu timisoara si brasovul, sa le vedem in campionat, atunci conteaza, nu demult cineva ii lauda ca uite ce transferuri fac, si nu a mai ajuns nici Herea la Timisoara si nici Mazilu la Brasov.
o sa discutam dupa 15 februarie, de atunci ar trebui sa conteze evolutia.
3 - sunt de acord ca e mare gafa asta cu netelevizarea. Intr-un moment in care imaginea conteaza enorm, cand altii nu stiu cum sa mai atraga sponsorii si suporterii, noi ne ascundem in pesteri. Pana acum ne plangeam ca nu ne baga in seama ziarele din Bucuresti dar din pacate noi ne complacem in mediocritate, in ideea de a fi o echipa mica. Daca nu se televizeaza hai, dar sa nu dai macar acolo cateva secvente...

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de mancini » 28 Ian 2009, 09:42

Suntem in acumulari.nu intereseaza rezultatul in mod direct.Trebuie sa joace toti ,sa se caute formula standard,sa exerseze registrul tactic.Daca nu acum ,atunci cand...in meci oficial.
Fotza Stiinta! steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de Pacala » 28 Ian 2009, 11:33

ciudat de multe accidentari, oboseli, etc. Mitchell,Fl.Costea,Gogosoiu...de Baird, Njock sa zicem dar ceilalti cam multe mici probleme.... :( adica facu pante Fl.Costea si obosi? Pai daca era la o echipa mare din occident, il trimiteau pe Costea la echipa a doua cu 9 medici si il priveau banuitor, nu mai prindea echipa luni de zile,il uitau prin lot ca e si concurenta mare
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de alex.p » 28 Ian 2009, 12:03

iuli scrie:Uite la faza asta eu sunt de acord cu Miti,amicalele nu trebuiesc televizate.si cred ca Napoli a contribuit decisiv la luarea acestei decizii.Mediatizarea la extrem a amicalelor duce la punerea in garda adversarilor din campionat. Cu ce te ajuta Alex ca vezi un meci super in amicale,cum a fost cel cu Standard de acum 2 ani urmat de 8 infrangeri consecutive in oficiale?
In ziua de azi in fotbal elementul surpriza este esential,clujenii cum credeti ca au batut la Roma?
Stiu,e foarte greu pt noi suporterii dar sperantele noastre trebuie sa se lege de oficiale nu de perioada de pregatire.Prefer sa nu vad niciun minut din perioada de pregatire si sa invingem lejer la Iasi.
Dintr-un rezumat nu se prind adversarii de schemele tactice. E lipsa de respect la adresa suporeterilor.

PS. Jumatate din echipele romanesti sunt in Antalya. Oare nu se vad acolo? La meciul cu nemtii, timisorenii au stat pe margine si au vazut meciul. Asta nu a fost "spionaj"? Azi in gsp despre meciul nostru scrie reporterul car ii insoteste pe caini. steaua,dinamo, rapid, brasov, cfr, timisoara au meciurile televizate. Pe ei nu ii vede nimeni?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de Pacala » 28 Ian 2009, 12:07

pusera clipul
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

LiviuB

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de LiviuB » 28 Ian 2009, 14:40

un alt minus - continuam sa luam goluri din faze fixe :(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Amical]Universitatea - Arka Gdynia

Mesaj de alex.p » 28 Ian 2009, 21:27

Pacala scrie:pusera clipul
Destul de tarziu, dar mai bine decat deloc. Oricum, aceeasi filmare senzationala, se intelege absolut tot ce se petrece pe teren. Buna ideea de anu filma de la centru si de a filma dintr-un colt al terenului. :-D

Închis