[Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 22 Feb 2009, 16:22

Thunder scrie:
drejania scrie:Apoi, acest Florin Soava! Dragilor, la ce va asteptati de la el? A fost vreodata un fotbalist? Sa ne amintim meciurile de trista indurerare ale Romaniei? Sau sa ne amintim de celebrul anderlecht-rapid? Sau cand evolua la Craiova vi se parea vreun mare fotbalist? Macar atunci se zbatea. Ieri, la Caracal, am vazut un mijlocas stanga, care-l dubleaza rareori pe Dilevski, desi australianul a fost cu 2 clase peste Florinel. Soava nu se complica, nu face risipa de efort si apare rareori in faza de recuperator, bine nici nu e asta sarcina lui necesara. L-am urmarit extrem de atent, dar m-a dezamagit. Ma deranjeaza ca doi copii pe care se pune baza, Gaman si Gangioveanu, nu au loc in primul 11. Sper ca Napoli sa vada ca Soava nu este inca o solutie. Ne trage mult inapoi sau mai sper ca noul numar 8 (cred ca Balaci e scarbit) sa fie un castig.
drejane... n`o fi el soava mare jucator, dar daca il foloseste napoli, pe post de fundas stanga, io sunt ferm convins ca e mai bun decat rose ! PE POSTU DE FUNDAS STANGA ! atat ! eu altceva nu`l vad pe soava... la mijloc e clar ca n`are ce sa caute, eu nu inteleg de ce nu profita, sa`l obisnuiasca pe soava fundas stanga si pe rose la mijloc (nu`sh daca mai tineti minte in sezonu 2007-2008, dan petrescu zicea de rose ca e cel mai bun MIJLOCAS stanga din tara)...
Nu cumva Hagi a zis asta? Si mie mi se pare o idee buna ca Soava sa joace fundas stanga si la mijloc Rose sau Gangioveanu.

Il prefer in orice moment pe Dina in locul lui Tanasa. Doarme Dina in teren dar e genul de jucator care iti poate rezolva meciul dupa ce a dormit 80 de minute. Tanasa in schimb poate sa stea treaz cat vrea el si sa alerge ca nebunu dar nu o baga in ate.

Ma bucura faptul ca Narcis a fost impresionat de Ologu, inseamna ca totusi e ceva de capul lui si mai avem un junior de perspectiva gata de aruncat in focurile ligii I, numai sa li se acorde sanse ca acu vad ca jucatori precum Gaman sau Gangioveanu sunt trecuti pe banca de rezerve pentru a face loc unei fosile ca Soava sau mai stiu eu cine. Sper ca si napoli sa fi observat talentul baiatului.
Last edited by DarkComy on 22 Feb 2009, 18:36, edited 1 time in total.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 22 Feb 2009, 18:20

1.Baird si Dina sint cele doua variante. Njock si Tanasa n-au valoare de liga I

2. Soava are de demonstrat ca merita sa fie in primul 11. La Caracal n-a impresionat. Sper sa nu fie blatuitor. Nu pare de primul 11 nici ca inchizator unde D.Stoica si Dilevski sint peste el. Nici fundas stanga unde n-are nicio sansa in fata lui Rose nici pe stanga unde Gangioveanu e mai talentat iar Dilevski mai muncitor. Soava e bun de rezerva, sa-l bagi pe finaluri ca inchizator in fata fundasilor centrali.

3.Niciunul dintre cei veniti in iarna nu prea pot juca titulari in acest moment. Doar Merlier si Soava ofera unele vagi sperante ca ar putea face concurenta pe posturi.

4. E foarte bine ca au fost promovati acesti pusti, Ologu si I.Popescu. Au calitati, sint olteni, sint tineri. Eu zic sa pariem mai degraba pe astia doi..pe Lung,Gaman,Gangioveanu, Barboianu,C.Craciun, Gogosoiu, M.Costea ,Firtulescu, R.Barbu, Busu si ceilalti decit pe "vedetele" pensionare...ca Tanasa, Njock(in special astia doi).
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

FreakBoy

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 22 Feb 2009, 21:40

exact, soava e bagat deoarece e tanar, trebuie promovat ca sa poata fi vandut. Napoli daca il baga, nu o sa-l bage de prost... nu are niciun interes sa-l bage pe Soava in prima echipa, decat daca il ajuta in primul 11... orice pareri sunt de prisos.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 23 Feb 2009, 16:02

DarkComy scrie:Il prefer in orice moment pe Dina in locul lui Tanasa. Doarme Dina in teren dar e genul de jucator care iti poate rezolva meciul dupa ce a dormit 80 de minute. Tanasa in schimb poate sa stea treaz cat vrea el si sa alerge ca nebunu dar nu o baga in ate.
o fi si dina un pui de mutu de poate sa rezolve un meci... daca si dina a ajuns sa rezolve un meci... pe de alta parte din cauza lu` tanase te`ai bucurat de un egal cu dinamo anu` trecut , ca "nu o baga in ate"...

nu zic ca e tase vreun mare jucator, dar sa zici ca e dina mai bun decat el... dina nu e mai bun ca nimeni
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 23 Feb 2009, 21:11

WhiteBlue4Ever scrie:
DarkComy scrie:Il prefer in orice moment pe Dina in locul lui Tanasa. Doarme Dina in teren dar e genul de jucator care iti poate rezolva meciul dupa ce a dormit 80 de minute. Tanasa in schimb poate sa stea treaz cat vrea el si sa alerge ca nebunu dar nu o baga in ate.
o fi si dina un pui de mutu de poate sa rezolve un meci... daca si dina a ajuns sa rezolve un meci... pe de alta parte din cauza lu` tanase te`ai bucurat de un egal cu dinamo anu` trecut , ca "nu o baga in ate"...

nu zic ca e tase vreun mare jucator, dar sa zici ca e dina mai bun decat el... dina nu e mai bun ca nimeni
Si in afara de egalul ala cu Dinamo de pe teren propriu si victoria cu Farul in care am facut spectacol? in cate meciuri m-am mai bucurat din cauza lui si in cate m-am umplut de draci? Dina daca vrea, poate sa fie un super jucatori dar e lenes rau de tot, in schimb Tanasa pur si simplu nu poate mai mult.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 23 Feb 2009, 21:25

DarkComy scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:
DarkComy scrie:Il prefer in orice moment pe Dina in locul lui Tanasa. Doarme Dina in teren dar e genul de jucator care iti poate rezolva meciul dupa ce a dormit 80 de minute. Tanasa in schimb poate sa stea treaz cat vrea el si sa alerge ca nebunu dar nu o baga in ate.
o fi si dina un pui de mutu de poate sa rezolve un meci... daca si dina a ajuns sa rezolve un meci... pe de alta parte din cauza lu` tanase te`ai bucurat de un egal cu dinamo anu` trecut , ca "nu o baga in ate"...

nu zic ca e tase vreun mare jucator, dar sa zici ca e dina mai bun decat el... dina nu e mai bun ca nimeni
Si in afara de egalul ala cu Dinamo de pe teren propriu si victoria cu Farul in care am facut spectacol? in cate meciuri m-am mai bucurat din cauza lui si in cate m-am umplut de draci? Dina daca vrea, poate sa fie un super jucatori dar e lenes rau de tot, in schimb Tanasa pur si simplu nu poate mai mult.
Doamne Dumnezeule ... super jucator ... jucator care decide de unul singur un meci ... ma tata , dina e ala mai inalt asa si nu alearga pe teren :)(

si din cauza lu` dina de cate ori te`ai bucurat... ca n`a dat prea multe calcaie in poarta lu` bornescu :-D
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

iuli

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 23 Feb 2009, 23:32

Sergyu_costea scrie:Dina a fost golgeter returul trecut. Dina a fost printre cei mai buni oameni in B . Dina e talentat...Tase e cel mai mare ratangiu pe care l-am vazut(dupa Mcbreen :)( ).Dar hai sa dea amandoi goluri multe... ucv
:o parca si McBreen a dat gol cu dinamo,baietii astia chiar se aseamana....

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 24 Feb 2009, 01:08

tanasa a fost mai mult accidentat dupa meciul cu dinamo si de aia n-a prea reusit sa-si revina la forma de la meciul cu farul. nu stiu acum care e starea lui, cert e ca poate sa ajunga la o forma la care sa ne ajute, pe cand dina...nu mai are nicio speranta.

Thunder

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 24 Feb 2009, 09:18

Pacala scrie: Nici fundas stanga unde n-are nicio sansa in fata lui Rose
ba tu ne pacalesti rau de tot...
rose e mai bun ca soava fundas stanga ? rose e ce vrei tu, dar NU fundas stanga... pe partea lu rose pana si mediasu ne-a creat probleme... a, sa nu`mi spui acu pt ca e din cauza ca a urcat el mult in atac si a dat 2 goluri, ca nu te cred... sa nu uitam ca de cate ori o echipa ne ataca pe partea lui rose, cam e driblat saracu... el nu e bun pt fundas stanga, pe de alta parte, e foarte bun la mijloc sau in atac... io cred cu sinceritate ca daca ar fi incercat in atac, ar fi atacantul langa care sa se caute un jucator, are sut foarte bun, tehnica buna, sigur, n`are viteza lui gangioveanu, dar nici p`a lu dina :cool: oricum, io zic ca echipa, chiar daca nu a crescut cine stie ce valoric, prin noile veniri, s`a intarit la capitolu concurenta, si o sa`si dea baietii plamanii afara pe la antrenamente mult mai des decat pana acum :cool:

LiviuB

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Feb 2009, 09:48

daca Rose ar fi mijlocas sau extrema, am avea cel putin 5-6 centrari de gol pe meci. L-ar face pana si pe Baird golgeter.

iuli

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 24 Feb 2009, 10:09

si mie imi place de Rose,dar nu-l mai laudati atat ca nu-i cine stie ce fotbalist.are viteza si plasament,dar e rudimentar cu mingea.Gangioveanu e mult peste el,sincer cred ca el il poate face util in finalurile de meci si pe antitalentul ala de Njock.
Rose e bun fundas stanga,intr-un sistem 4-4-2 cred ca n-ar mai avea probleme daca ar fi dublat si de un mijloas stanga util si-n atac si-n aparare.asta e problema lui Gangioveanu nu prea face faza defensiva si-l lasa pe Rose singur mereu.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 24 Feb 2009, 19:42

rose nu prea are loc in atac. pe stanga pot juca wobay, costea si gangioveanu.

Thunder

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 25 Feb 2009, 02:51

ady_azzuro scrie:rose nu prea are loc in atac. pe stanga pot juca wobay, costea si gangioveanu.
si eu

are loc, gangioveanu inca e copil, costea o sa fie bagat in dreapta, si oricum el e atacant... woobay numai pe dreapta a jucat tot turu asta de campionat...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 25 Feb 2009, 20:36

Rose a ocupat locul 2 in topul fundasilor stanga din campionatul intern, dupa datele prelucrate de o forma italiana in care se tinea cont de numarul interceptiilor, procentul de dueluri castigate, tackliguri, pase, centrari, goluri si multe alte criterii. Fiecare are impresiile lui, unul il vede bun, altul mai putin bun, dar cifrele au o oarecare impartialitate. Poate juca bine si ca mijlocas stanga. E unul dintre cei mai buni fotbalisti ai Craiovei alaturi de Prepelita, Fl.Costea, Wobay, D.Stoica si.. Dananae (sic) :)( Daca ar fi jucat toti ca astia, U Craiova ar fi lider. o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Amical] FC Caracal - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 25 Feb 2009, 21:01

Gaman cred ca e revelatia turului pentru ca din nimic a ajuns titular la Craiova si rezerva in meciul nationalei cu Franta. Ar fi o crima sa-l trecem pe banca din retur.

Închis