U Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu vampirii?

Poll ended at 06 Mar 2009, 21:49

Ii lasam fara dinti
39
89%
Una mie, una tie
2
5%
Ne beau sangele
3
7%
 
Total votes: 44

LiviuB

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 10 Mar 2009, 13:03

cu ultimele doua am ceva dubii, in rest ai dreptate. Principala problema eu zic ca nu e lipsa de valoare ci de mentalitate, atitudine, etc.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de suporteru » 10 Mar 2009, 13:04

Am jucat foarte bine,in opinia mea,Woobay a fost fantastic aproape(m-a dezamagit ca a cazut asa de usor atunci cand a trecut de cei 4 jucatori adversi si ramasese singur cu portarul in fata).Am avut o gramada de ocazii,insa Costea(helooo,Costea tata,cand mai inscrii si tu vere? :o: :o: ) si Dina(asta ar trebui pus pe banca de rezerve,se vede ca i s-a urcat celebritatea la cap) nu au reusit sa le fructifice.Echipa a construit bine,a pus presiune pe bistriteni tot meciul insa problema noastra este in atac,acolo trebuie sa existe cineva care din 3 executii la poarta sa inscrie cel putin un gol.Credeam ca asta e Costea insa m-a dezamagit.De la Dina,nu ma astept,e cazut rau de tot,are o atitudine demna de banca de rezerva.Soava pe de alta parte a gresit o gramada de mingi,inexplicabil pentru experienta sa,ar trebui sa joace mai atent daca nu Dilevski o sa ii ia locul(macar asta a fost mai constant si mai bataios).In rest,nu pot sa nu remarc portarul alora,a facut un meci extraordinar,a ferecat poarta,numai un jucator cu niste executii de exceptie ar fi putut sa il invinga...
Imi pare rau ca nu am batut insa asta este fotbalul,nu intotdeauna cel care joaca spectaculos,invinge.Sper insa ca pe viitor,Costea sa lase aerele de vedeta de nationala,Dina la fel,sa se concentreze mai mult la finalizare.Altfel e de rau....nu ne indeplinim obiectivul! :o: :eek: :mad:
Alb-albastru pentru totdeauna!

iuli

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 10 Mar 2009, 14:18

ozzy scrie:Din pacate, selectionarea sau neselectionarea la nationala Romaniei nu mai este de mult un etalon al valorii fotbalistului.

Oricum, ca valoare a lotului suntem sub sdr, CFR Cluj, Poli Timisoara, FC Brasov si Unirea Urziceni, deci cam ocupam locul pe care il meritam
Daca Brasovul si Urziceni au lot mai valoros ca noi,inseamna ca traiesc eu degeaba in acest fenomen numit fotbal.Deselnicu avea imensa dreptate cand facea asemanarea intre fotbal si televiziune:toata lumea se uita insa doar 2-3 pricep ce vad!
Aveam al saselea lot din prima liga,iar ca prim 11 cred ca suntem lejer in top 5.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de SLH » 10 Mar 2009, 16:52

iuli scrie:
ozzy scrie:Din pacate, selectionarea sau neselectionarea la nationala Romaniei nu mai este de mult un etalon al valorii fotbalistului.

Oricum, ca valoare a lotului suntem sub sdr, CFR Cluj, Poli Timisoara, FC Brasov si Unirea Urziceni, deci cam ocupam locul pe care il meritam
Daca Brasovul si Urziceni au lot mai valoros ca noi,inseamna ca traiesc eu degeaba in acest fenomen numit fotbal.Deselnicu avea imensa dreptate cand facea asemanarea intre fotbal si televiziune:toata lumea se uita insa doar 2-3 pricep ce vad!
Aveam al saselea lot din prima liga,iar ca prim 11 cred ca suntem lejer in top 5.
inseamna ca traiesti degeaba in acest fenomen numit fotbal

iuli

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 10 Mar 2009, 17:09

SLH scrie:
iuli scrie:
ozzy scrie:Din pacate, selectionarea sau neselectionarea la nationala Romaniei nu mai este de mult un etalon al valorii fotbalistului.

Oricum, ca valoare a lotului suntem sub sdr, CFR Cluj, Poli Timisoara, FC Brasov si Unirea Urziceni, deci cam ocupam locul pe care il meritam
Daca Brasovul si Urziceni au lot mai valoros ca noi,inseamna ca traiesc eu degeaba in acest fenomen numit fotbal.Deselnicu avea imensa dreptate cand facea asemanarea intre fotbal si televiziune:toata lumea se uita insa doar 2-3 pricep ce vad!
Aveam al saselea lot din prima liga,iar ca prim 11 cred ca suntem lejer in top 5.
inseamna ca traiesti degeaba in acest fenomen numit fotbal
nu cred,sunt convins de asta.sunteti o groaza care n-ati pasit in viata voastra pe un gazon incaltati in ghete si vb de parca aveti sute de meciuri in Liga 1.Pricepe-ti odata:20 DE ANI DE PELUZA NU FAC CAT 15 MIN JUCATE IN UNA PRIMELE 2 DIVIZII.

ozzy

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de ozzy » 10 Mar 2009, 17:30

Asta-i o discutie care poate sa dureze pana la anul, dar in primul rand daca vorbim de lot, cum putem avea noi lot mai valoros decat aia in conditiile in care atunci cand avem un accidentat sau un suspendat deja apar problemele, ca nu exista inlocuitor?

Faptul ca ai jucat fotbal nu te face sa te pricepi mai bine, tocmai de-aia multi jucatori de clasa ajung niste nulitati ca antrenori.
Subiectivismul e foarte mare la tine si la altii, voi ii vedeti pe un Costea, pe un Wobay, pe un Prepelita drept cine stie ce fenomene, cand ei de fapt sunt jucatori care nu spun nimic important in fotbal, cel putin pana acum.
Daca te pun sa-mi zici repede un meci memorabil facut de Costea, Wobay sau Prepelita, o sa dai din colt in colt, pentru ca nu exista, desi pana si Baird are asa ceva :)(

iuli

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 10 Mar 2009, 17:39

ozzy scrie:Asta-i o discutie care poate sa dureze pana la anul, dar in primul rand daca vorbim de lot, cum putem avea noi lot mai valoros decat aia in conditiile in care atunci cand avem un accidentat sau un suspendat deja apar problemele, ca nu exista inlocuitor?

Faptul ca ai jucat fotbal nu te face sa te pricepi mai bine, tocmai de-aia multi jucatori de clasa ajung niste nulitati ca antrenori.
Subiectivismul e foarte mare la tine si la altii, voi ii vedeti pe un Costea, pe un Wobay, pe un Prepelita drept cine stie ce fenomene, cand ei de fapt sunt jucatori care nu spun nimic important in fotbal, cel putin pana acum.
Daca te pun sa-mi zici repede un meci memorabil facut de Costea, Wobay sau Prepelita, o sa dai din colt in colt, pentru ca nu exista, desi pana si Baird are asa ceva :)(

Eu n-am ajuns jucator de clasa,mai am o sansa ca antrenor. :)(
Meci memorabil facut de Costea:in groapa anul trecut,Wobay si Prepe? nu-mi aduc aminte ceva memorabil la ei:ai dreptate in ceea ce priveste asta.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de ady_azzuro » 10 Mar 2009, 19:16

Livius scrie:eu nu sunt de acord cu ideea ca avem un lot slab, copiii au crescut mult (acum un an, da se putea vorbi de asta). Acum 2 luni ne plangeam ca ne pleaca jumatate de echipa la nationala mare si la cea de tineret. Ideea e ca trebuie sa fim mai eficienti si sa fim mai concentrati in momentele cheie ale jocurilor. Si Napoli aici trebuie sa intervina.
ai dreptate, n-avem un lot slab, insa n-avem un prim 11 care sa se impuna clar. avem vreo 7-8 titulari asa cum a mai mentionat cineva inaintea mea. ne mai trebuie 2-3 transferuri solide ca sa zicem ca avem o echipa completa, deocamdata ramanem cu jumatati de masura si speram la un miracol ca poate prin carpeli ne calificam si noi in uefa.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de _T@V_ » 10 Mar 2009, 22:25

Io cred ca avem lot peste Brasov si Urziceni. Dar atata timp cat acele echipe vor juca tot timpul la mica ciupeala, preferand sa se apere tot timpul cu toata echipa, organizati de marii antrenori ai noului mileniu Jr si Bursucul, vor avea tot timpul rezultate mai bune ca noi. De exemplu, Gaman al nostru cred ca e mai bun decat Galamaz al lor, pe care Uby l-a dezechilibrat doar cu poponeata si a marcat atunci prin cracii lui Stelica. Gaman al nostru nu e insa asa de SHULFA cum e Galamaz, nu stie toate trucurile.
Nu mai am gsptv -ul acuma, dar banuiesc ca meciul Urziceni - Brasov din prima etapa a returului a fost un spectacol desavarsit. S-au anulat atat de bine ambele echipe, ca au uitat sa mai atace si poarta. Care a fost raportul de suturi la poarta?? 1-0 ? :)(
Avem lot mai bun decat reesapatii aia. Tocmai d'aia o sa fie durerea mai mare, cand aia o sa se duca in Europa, si noi o sa ramanem acasa. :(

LiviuB

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 11 Mar 2009, 15:25

si hai sa ne gandim si la arbitraje, cele doua echipe au castigat puncte bune de pe urma fluierasilor, in schimb noi am pierdut o gramada de puncte. Ati vazut si voi la Pitesti forta lui meme.
Si ai f mare dreptate Tavi, mor cand vad ca peste tot sunt ridicati in slavi jr si danut. In schimb de Grigoras, de Napoli, nimeni nu zice nimic de oamenii care se mai preocupa si de atac. Pana la urma iti furi singur caciula, ajungand in UEFA prin antijoc si arbitraje favorabile pt ca acolo ajungi sa te faci de ras.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de hanky panky » 11 Mar 2009, 15:53

daca nu-l avem p'ala care se pricepe s-o bage in poarta asta nu inseamna ca avem un loc mediocru
daca bagam cel putin 2 3 goluri din toate facele pe care le-am avut in meciurile astea doua de pana acum... cu sigurata toti o rupeam in optimism si eram ferm convnsi ca avem cel mai bun lot
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DarkComy » 11 Mar 2009, 16:42

hanky panky scrie:daca nu-l avem p'ala care se pricepe s-o bage in poarta asta nu inseamna ca avem un loc mediocru
daca bagam cel putin 2 3 goluri din toate facele pe care le-am avut in meciurile astea doua de pana acum... cu sigurata toti o rupeam in optimism si eram ferm convnsi ca avem cel mai bun lot
Nu te-ai obisnuit pana acu? Dupa doua victorii consecutive ne vedem campioni si in grupele UCL iar dupa doua infrangeri consecutive apar mesajele cu "Retrogradam"
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de ady_azzuro » 11 Mar 2009, 17:31

astea-s doar efectele unui campionat echilibrat, crezi ca daca o sa castigam urmatoarele 2 meciuri nu reintram in cursa pentru uefa sau chiar champions league? de asemenea daca le pierdem, se aproprie echipele de la retrogradare de noi. suntem la 10 puncte de retrogradare si la 7 de un loc de champions league. e foarte logica gandirea.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Cl4udiu » 11 Mar 2009, 19:44

da , astea-s efectele unui campionat echilibrat , dar foarte slab din punct de vedere fotbalistic

daca mititelu nu face transferuri in vara (nu mai vreau ratati liberi de contract ) atunci imi doresc sa nu prindem uefa , pentru ca o sa ne elimine un [cenzurat] de echipa de amatori de estonia si o sa ne facem de ras

sanse sunt si teoretice pentru ca suntem la 1 pct de locul 6 (99% cupa va fi castigata de cineva din primele 5 clasate ) dar la felul cum jucam e foarte greu si nu uitati ca o sa vina suspendari (sa speram ca nu si accidentari ) si sa vedem atunci cum putem suplini lipsa a 2 - 3 jucatori importanti

dina nu o sa fie niciodata fotbalist pentru ca e prea superficial , asa ca trebuie sa le dam o sansa si pustilor gen costea II , craciun sau gogosoiu , macar ei mai pot creste
Imagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de _T@V_ » 11 Mar 2009, 20:11

Nu stiu de ce va incapatanati voi sa spuneti ca Dina e praf. Din contra, io chiar l-am vazut sa aiba acel Killer Instinct necesar unui atacant veritabil, poate chiar mai mare decat la Costea. Problema lui e ca ajunge foarte rar in pozitii de executie! Si aici nu cred ca e numai problema lui! E si problema celui care il pune sa joace, si unde-l pune sa joace. Sa nu uitam ca Dina a fost 99% din cazuri pus sa joace pe postul inventat de Napoli (sau de ochelarist) pentru febletea lui Ajica - Baird. Oaia noastra nebuna nu se pricepea decat sa alerge si sa haituiasca adversarii, sa-i incurce si sa-i faulteze. Altceva in joc el nu se vedea. Si Dina, da, trebuie s-o recunosc, n-are rautatea si nici ambitia cangurului. El trebuie sa primeasca pase, nu sa le ofere. Si mai e si incertitudinea asta in care a fost bagat. Ba joaca un meci titular, ba apoi sta 3 pe banca si poate mai prinde cate 10-15 minute... Plus ca noi n-avem inca pasatorul ala. Tot Costea ramane omul cu pasa, tot el parca l-a deschis pe Craciun, numai ca s-a pierdut copilul cand s-a vazut la 0-0 singur cu portarul... Daca era Dina acolo, io zic ca vorbeam de 3 puncte acum pentru noi. Si deja mor fratilor un pic cate un pic cand va aud cu expresii: Costea/Dina e un nesimtit, sunt prea vedete, si-au luat lumea in cap, li s-a urcat nationala la cap, etc. Da ce-ati vrea sa faca fratilor, sa are tot terenul ca Banel?? Si inca o chestie. Mai vin si atacantii nostri in aparare, nu-i bai. Dar doar in conditiile in care echipa aia adversa avanseaza cu toate liniile. Pai daca Bistrita a tinut in permanenta 6 jucatori in terenul propriu, Costea dupa cine vroiati sa alerge, dupa Zaharia? :mincinos

Io nu stiu de ce va mai faceti multi calcule de Uefa, pentru ca nu o sa le prindem. Mititelu e prea prost (desi a incercat sa se dea si el cu pestii aia mari pe aratura, insa lumea selecta a Miticilor l-a citit din prima, si tot prostul satului o sa ramana) si echipa va fi tot timpul faultata la momentul potrivit de un arbitras, de ajuns incat sa ne bata si niste desculti ca plaiesii.
Iar daca totusi o sa prindem uefa, si nici atunci nu o sa transfere Mititelu sa intareasca echipa, atunci da, o sa-l acuz si io de rea vointa. Ca de prostie il acuz de mult.

Închis