U Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu vampirii?

Poll ended at 06 Mar 2009, 21:49

Ii lasam fara dinti
39
89%
Una mie, una tie
2
5%
Ne beau sangele
3
7%
 
Total votes: 44

iuli

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 09 Mar 2009, 10:43

ozzy scrie:
iuli scrie:cand vom avea si noi un antrenor capabil sa organizeze tehnico-tactic la nivelul lui R.Lucescu abia atunci vom putea sa invingem pe oricine.Brasovul e cu 3 clase sub noi ca valoare a lotului dar vor termina inaintea noastra.
Exagerezi, Brasovul are cativa fotbalisti cu mare experienta si chiar mare valoare. Eu zic sa incetam sa-i mai privim pe adormitii astia ai nostri drept mari fotbalisti, ca pana cum nu e niciunul care sa fi demonstrat asta.
iai post pe post si zi-mi unde au un jucator peste noi si te cred.iti spun eu peste noi au doar antrenorul!

LiviuB

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 09 Mar 2009, 12:24

Fratilor, eu m-am saturat sa le mai tin partea, mereu am dat-o ca avem ghinion, bla bla, cand la noi nesimtirea e la cote maxime, ne batem joc de ocazii, le tratam cu o lejeritate... Avea dreptate Ozzy, noi i-am tratat ca pe niste vedete, fara ca ei sa aiba o performanta (nici macar o victorie cu sdr), i-am coclosit si isi bat joc de faze, daca mai au si cate o convocare la nationala, gata, trebuie adus covorul rosu. N-avem mentalitate de invingator, am vazut la vaslui cum i-au luat pe aia de la iasi pe sus, noi in schimb numai floricele, marele Wobay trece de 4 adversari dar nu e in stare sa dea un sut la poarta (si asta e o problema generala, ce draq or face la antrenamente?) iar noi ne stricam week-end de week-end. Pai ce isi putea dori Wobay mai mult in prima repriza cand a scapat pe culoar singur cu portarul, si cu mingea pe piciorul stang? de acolo nu ai voie sa ratezi. Costea nu e in stare sa treaca de un anonim, iar daca nu primeste pase se supara ca vacarul pe sat. Si Napoli a fost si el neinspirat cu Gangio pe dreapta, le-a fost simplu alora sa ne blocheze aglomerand centrul, pt ca la noi si jucatorul din stanga si cel din dreapta veneau in centru. Am abuzat de mingi lungi la care nu aveam nicio sansa pt ca la mijloc l-am avut doar pe Soava (asteptam mai mult de la Prepelita). Dar nu vina antrenorului ca nu are un atacant in echipa si ca trebuie sa bage un copil de 17 ani. Doi jucatori ne trebuiau in iarna - un atacant adevarat si un fundas central stanga si prindeam UEFA fara probleme, dar unde nu-i minte...
Tavi, il critici pe Rose dar a dat o centrare pe 6 m pe care si eu o bagam in poarta, in schimb Dina a cautat nu stiu ce scalambaieli pe acolo... :o
eu nu m-as grabi sa zic ca nu avem sanse la UEFA, si de pe locul 6 putem ajunge, nu e nimic pierdut, mai sunt o gramada de etape, hai sa nu ne grabim ca atunci cand ne vedeam ca ne batem pt CL.
Last edited by LiviuB on 09 Mar 2009, 13:21, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 09 Mar 2009, 13:09

si apropo, inca un meci acasa fara Dilevschi, inca un 0-0!

Thunder

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Thunder » 09 Mar 2009, 13:11

iuli scrie:
ozzy scrie:
iuli scrie:cand vom avea si noi un antrenor capabil sa organizeze tehnico-tactic la nivelul lui R.Lucescu abia atunci vom putea sa invingem pe oricine.Brasovul e cu 3 clase sub noi ca valoare a lotului dar vor termina inaintea noastra.
Exagerezi, Brasovul are cativa fotbalisti cu mare experienta si chiar mare valoare. Eu zic sa incetam sa-i mai privim pe adormitii astia ai nostri drept mari fotbalisti, ca pana cum nu e niciunul care sa fi demonstrat asta.
iai post pe post si zi-mi unde au un jucator peste noi si te cred.iti spun eu peste noi au doar antrenorul!
esti nebun cu capu tu... ce vina are napoli ca al nostru costea e lenes si nu vrea sa alerge ? ce vina are napoli ca nu i s`a luat atacantul care l`a cerut ? ce vina are napoli ca soava rateaza 10 pase din 11 ? ce vina are napoli ca nici pana acum nu avem fundas stanga pt ca maruntelu saracelu isi asteapta nepotu (bujie sau volan, cum mami lui il cheama...) sa creasca ? pai razvan lucescu ce jucator a cerut, i s`a adus la loc comanda... las`o dreaq ca daca nici napoli nu mai e antrenor, inseamna ca niciunu nu e antrenor...

conStiinta

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de conStiinta » 09 Mar 2009, 13:28

Sergyu_costea scrie:
Perspico scrie:
Cl4udiu scrie:
si eu am avut incredere in el si incepuse destul de bine , dar au fost foarte multe lucruri care m-au facut sa-mi schimb radical parerea despre el
Ca veni vorba... nu-i vad pe alti doi mari admiratori: Bals_Boy si Sergyu_Costea. Ca sa-i parafrazez: astia nu apar decat la victorii? Pe Tav l-am vazut: fumigene, ca de obicei.
Sunt aici . Am aparut pe alte subiecte. Am scris impresii si dupa meci , ce vrei sa scriu. Am jucat prost de tot , la misto . Nu avem atacant de gura portii . Sa nu-l mai vad in viata mea pe Soava la echipa. Si daca Napoli va fi demis eu imi bag primul :bad: in mititelu si toata familia lui. De ajuns?
ai mai zis asta ... l-ai injurat pe miti 1 saptamana dupa care il ridicai iar in slavi o:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de alex.p » 09 Mar 2009, 13:55

Thunder scrie:ce vina are napoli ca soava rateaza 10 pase din 11 ?
Trebuia sa il scoata de pe teren.

Si apropo de ratarea lui Dina, poate se uita si Soava la fudasul bistritean cum se intervine la minge, nu cum a facut el la Iasi.

Thunder

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Thunder » 09 Mar 2009, 13:58

alex.p scrie:
Thunder scrie:ce vina are napoli ca soava rateaza 10 pase din 11 ?
Trebuia sa il scoata de pe teren.

Si apropo de ratarea lui Dina, poate se uita si Soava la fudasul bistritean cum se intervine la minge, nu cum a facut el la Iasi.
si sa bage pe cine ? tu n`ai vazut nici pana acu ca asta e echipa de 8 titulari ? poate nici atatia...

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de FanStiinta » 09 Mar 2009, 14:22

Thunder scrie:
alex.p scrie:
Thunder scrie:ce vina are napoli ca soava rateaza 10 pase din 11 ?
Trebuia sa il scoata de pe teren.

Si apropo de ratarea lui Dina, poate se uita si Soava la fudasul bistritean cum se intervine la minge, nu cum a facut el la Iasi.
si sa bage pe cine ? tu n`ai vazut nici pana acu ca asta e echipa de 8 titulari ? poate nici atatia...
pe oricine... si eu si tu si oricine poate sa joace la fel de prost ca soava... e foarte usor sa dai pase numai la adversari

Thunder

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Thunder » 09 Mar 2009, 14:35

io nu pot sa joc, am 120 de kile, da oricum, io raman la parerea ca soava e mai bun decat rose ca fundas stanga... ca n`are ce cauta la mijloc, e foarte corect... da` macar nu`l dribleaza ca pe rose, pai rose e in plus pe`acolo, poate doar sa dea atacantu cu mingea`n el ca altfel tackling nimic... rose ar trebui bagat la mijloc, sau ca tot ducem lipsa de varfuri, sa`l bage dreaq in atac

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de FanStiinta » 09 Mar 2009, 14:40

Thunder scrie:io nu pot sa joc, am 120 de kile, da oricum, io raman la parerea ca soava e mai bun decat rose ca fundas stanga... ca n`are ce cauta la mijloc, e foarte corect... da` macar nu`l dribleaza ca pe rose, pai rose e in plus pe`acolo, poate doar sa dea atacantu cu mingea`n el ca altfel tackling nimic... rose ar trebui bagat la mijloc, sau ca tot ducem lipsa de varfuri, sa`l bage dreaq in atac
aici sunt de acord cu tine mai putin faza cu kilogramele... arati de 130kg pe putin :)-

Thunder

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Thunder » 09 Mar 2009, 14:56

FanStiinta scrie:
Thunder scrie:io nu pot sa joc, am 120 de kile, da oricum, io raman la parerea ca soava e mai bun decat rose ca fundas stanga... ca n`are ce cauta la mijloc, e foarte corect... da` macar nu`l dribleaza ca pe rose, pai rose e in plus pe`acolo, poate doar sa dea atacantu cu mingea`n el ca altfel tackling nimic... rose ar trebui bagat la mijloc, sau ca tot ducem lipsa de varfuri, sa`l bage dreaq in atac
aici sunt de acord cu tine mai putin faza cu kilogramele... arati de 130kg pe putin :)-
esti gelos, a? :cool:

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de FanStiinta » 09 Mar 2009, 14:58

Thunder scrie:
FanStiinta scrie:
Thunder scrie:io nu pot sa joc, am 120 de kile, da oricum, io raman la parerea ca soava e mai bun decat rose ca fundas stanga... ca n`are ce cauta la mijloc, e foarte corect... da` macar nu`l dribleaza ca pe rose, pai rose e in plus pe`acolo, poate doar sa dea atacantu cu mingea`n el ca altfel tackling nimic... rose ar trebui bagat la mijloc, sau ca tot ducem lipsa de varfuri, sa`l bage dreaq in atac
aici sunt de acord cu tine mai putin faza cu kilogramele... arati de 130kg pe putin :)-
esti gelos, a? :cool:
evident... inainte eream pe mititelul da acum cu criza a slabit si nu mai sunt pe el...

Thunder

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Thunder » 09 Mar 2009, 15:01

avand in vedere ca el are toate lichiditatile in dolari americani, nu`sh daca a slabit de la criza asa de mult...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de alex.p » 09 Mar 2009, 16:11

@Thunder: Pe Spase sau pe Barboianu. Sau cum ai zis si tu, Soava fundas stanga si urcat Rose la mijloc, dar atunci tebuia sa urce si Costea varf.

Mie mi se pare ciudat un lucru: de ce am pregatit toata iarna un sistem 4-3-3 si in campionat jucam numai 4-4-2?

iuli

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 09 Mar 2009, 16:12

Thunder scrie:
iuli scrie:
ozzy scrie:
Exagerezi, Brasovul are cativa fotbalisti cu mare experienta si chiar mare valoare. Eu zic sa incetam sa-i mai privim pe adormitii astia ai nostri drept mari fotbalisti, ca pana cum nu e niciunul care sa fi demonstrat asta.
iai post pe post si zi-mi unde au un jucator peste noi si te cred.iti spun eu peste noi au doar antrenorul!
esti nebun cu capu tu... ce vina are napoli ca al nostru costea e lenes si nu vrea sa alerge ? ce vina are napoli ca nu i s`a luat atacantul care l`a cerut ? ce vina are napoli ca soava rateaza 10 pase din 11 ? ce vina are napoli ca nici pana acum nu avem fundas stanga pt ca maruntelu saracelu isi asteapta nepotu (bujie sau volan, cum mami lui il cheama...) sa creasca ? pai razvan lucescu ce jucator a cerut, i s`a adus la loc comanda... las`o dreaq ca daca nici napoli nu mai e antrenor, inseamna ca niciunu nu e antrenor...
daca Soava a fost pamant in prima repriza,de ce-l tii in teren si-n a doua?Dilevski e oricand peste el.Toti ne-am dat seama ca Bistrita aglomereaza centrul si noi abuzam de centrari fara varf de atac,cine de vina?
Sau de ce nu l-a urcat Rose in locul lui Costea,cu Soava fundas stanga?
Lucescu a facut din Maldarasanu,care-i pensionat deja,mijlocasul perfect.Napoli cu lotul Brasovului nu termina mai sus de 12.

Închis