Farul Constanta - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Constanta?

Poll ended at 14 Mar 2009, 23:00

Batem
21
35%
Egal
16
27%
Pierdem
23
38%
 
Total votes: 60

iuli

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de iuli » 16 Mar 2009, 14:27

sorin107 scrie:
iuli scrie:Rose a jucat excelent aseara,acesta este postul potrivit pt el deoarece are un travaliu extraordinar.Dilevski a tinut mijlocul in prima repriza,merita sa joace titular.Eu l-as vrea pe Mitchell in locul lui Soava si pe Silvica in locul lui Bornescu,daca am juca asa n-ar misca cfr-ul.

nu sunt de acord. gangio e peste rose, parerea mea. dilevski merita sa joace pentru ca n-avem altul mai bun pe postul ala. Dorel ar fi, dar daca pleaca din aparare e belea. Mitchell e prea rudimentar sa joace in banda, n-ar urca deloc si n-ar centra deloc. Silvica in locul lui Bornescu eventual...
Soava de cate ori a centrat aseara?Mitchell loveste bine si corect mingea sa stii,nu e tehnic dar am fi mai siguri decat cu Soava.Gangioveanu si Soava ne trebuie in stanga si am termina pe 9.In acest moment Gangioveanu si Baird sunt oamenii care trebuiesc introdusi dupa minutul 60 si pot intoarce orice meci.

ozzy

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de ozzy » 16 Mar 2009, 14:31

Bai, trebuie sa recunoastem ca Farul a fost aseara o echipa exact cum ne place noua: nu suficient de puternica, dar deschisa si dispusa sa joace pe contre. Cu d-astia batem la scor tot timpul, problemele noastre apar cu adversari care stiu sa se apere.

sorin107

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Mar 2009, 14:32

iuli scrie:
sorin107 scrie:
iuli scrie:Rose a jucat excelent aseara,acesta este postul potrivit pt el deoarece are un travaliu extraordinar.Dilevski a tinut mijlocul in prima repriza,merita sa joace titular.Eu l-as vrea pe Mitchell in locul lui Soava si pe Silvica in locul lui Bornescu,daca am juca asa n-ar misca cfr-ul.

nu sunt de acord. gangio e peste rose, parerea mea. dilevski merita sa joace pentru ca n-avem altul mai bun pe postul ala. Dorel ar fi, dar daca pleaca din aparare e belea. Mitchell e prea rudimentar sa joace in banda, n-ar urca deloc si n-ar centra deloc. Silvica in locul lui Bornescu eventual...
Soava de cate ori a centrat aseara?Mitchell loveste bine si corect mingea sa stii,nu e tehnic dar am fi mai siguri decat cu Soava.Gangioveanu si Soava ne trebuie in stanga si am termina pe 9.In acest moment Gangioveanu si Baird sunt oamenii care trebuiesc introdusi dupa minutul 60 si pot intoarce orice meci.[/quot


nici nu se pune problema sa fie mitchell peste soava pe postul de fundas stanga, asta e clar. nu are sens discutia, la fel ca si aceea cu rose vs gangioveanu. in ceea ce-l priveste pe baird, sunt foarte circumspect ca el poate schimba ceva. australienii din lot sunt fotbalisti de duzina, nicidecum de cupele europene.

sorin107

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Mar 2009, 14:35

ozzy scrie:Bai, trebuie sa recunoastem ca Farul a fost aseara o echipa exact cum ne place noua: nu suficient de puternica, dar deschisa si dispusa sa joace pe contre. Cu d-astia batem la scor tot timpul, problemele noastre apar cu adversari care stiu sa se apere.

ai mare dreptate, ozzy. de-asta ne convin meciurile din deplasare mai mult (vezi medias, buzau, urziceni), pentru ca acolo iasa si adversarul la joc. sunt niste ekipe groaznic de dificile in divizia A pentru noi, mai ales cand vin la noi acasa: brasov, urziceni - care stiu sa se apere. dupa cum ai vazut, si bistrita a fost la fel. cu ekipele "mari" o sa ne fie mai usor, zic eu, pentru ca ele se deschid si le putem prinde pe contraatac, avem o dispunere tactica si fotbalisti care au predilectie pentru acest stil de joc.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 16 Mar 2009, 14:57

sorin107 scrie:
ozzy scrie:Bai, trebuie sa recunoastem ca Farul a fost aseara o echipa exact cum ne place noua: nu suficient de puternica, dar deschisa si dispusa sa joace pe contre. Cu d-astia batem la scor tot timpul, problemele noastre apar cu adversari care stiu sa se apere.

ai mare dreptate, ozzy. de-asta ne convin meciurile din deplasare mai mult (vezi medias, buzau, urziceni), pentru ca acolo iasa si adversarul la joc. sunt niste ekipe groaznic de dificile in divizia A pentru noi, mai ales cand vin la noi acasa: brasov, urziceni - care stiu sa se apere. dupa cum ai vazut, si bistrita a fost la fel. cu ekipele "mari" o sa ne fie mai usor, zic eu, pentru ca ele se deschid si le putem prinde pe contraatac, avem o dispunere tactica si fotbalisti care au predilectie pentru acest stil de joc.
Cu echipele mari e alta mancare de peste din ce-am vazut pana acum . E adevarat ca se deschid , dar noi nu prea suntem dispusi sa riscam , aduceti-va aminte meciurile cu rApid si sTeaua , care erau de batut dar ne-am multumit doar cu egaluri . Nu o sa reusim niciodata sa castigam daca ne propunem o remiza o:
Imagine

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de Perspico » 16 Mar 2009, 18:08

cos22min scrie:
sorin107 scrie:
ozzy scrie:Bai, trebuie sa recunoastem ca Farul a fost aseara o echipa exact cum ne place noua: nu suficient de puternica, dar deschisa si dispusa sa joace pe contre. Cu d-astia batem la scor tot timpul, problemele noastre apar cu adversari care stiu sa se apere.

ai mare dreptate, ozzy. de-asta ne convin meciurile din deplasare mai mult (vezi medias, buzau, urziceni), pentru ca acolo iasa si adversarul la joc. sunt niste ekipe groaznic de dificile in divizia A pentru noi, mai ales cand vin la noi acasa: brasov, urziceni - care stiu sa se apere. dupa cum ai vazut, si bistrita a fost la fel. cu ekipele "mari" o sa ne fie mai usor, zic eu, pentru ca ele se deschid si le putem prinde pe contraatac, avem o dispunere tactica si fotbalisti care au predilectie pentru acest stil de joc.
Cu echipele mari e alta mancare de peste din ce-am vazut pana acum . E adevarat ca se deschid , dar noi nu prea suntem dispusi sa riscam , aduceti-va aminte meciurile cu rApid si sTeaua , care erau de batut dar ne-am multumit doar cu egaluri . Nu o sa reusim niciodata sa castigam daca ne propunem o remiza o:
Sunt de acord cu toti trei, asta am spus si eu. Ne impunem in fata unor echipe care ies la joc, ataca, nu stau "la cutie". Costea are nevoie de spatii mai largi, nu se descurca asa bine pe spatii supraaglomerate, sau nu deocamdata. Cu toate acestea inca nu am jucat decat cu echipe din a 2-a jumatate a clasamentului, lumea iar incepe sa se ambaleze dupa prima victorie. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de Dany » 16 Mar 2009, 18:26

sincer nu ma asteptam sa castigam, speram sa nu pierdem sa facem un egal
ma bucur ca baietii mi-au inselat asteptarile si au castigat
totusi cand am auzit ca MItitelu s-a luat de brigada de arbitrii am crezut ca ne vor face la Constanta
din fericire nu a fost asa, desi am fost ciupiti de cateva ori
imi aduc aminte de un fault care nu cred ca a fost in prima repriza cand scapa unh jucator de al nostru singur de la centrul terenului, initial nu a fluierat dar cand a auzit cum se vaita ala a fluierat
apoi tot in prima repriza cand Woobey a scapat pe dreapta ala a facut hent si se impunea penalty
apoi la inceputu;l celei de a doua reprize a fost o faza cnd a scapat Costea al mic de la centru singur cu portarul, pt ca il depasise pe fundas in viteza si a fluierat offside!
Nu se poate asa ceva!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de Perspico » 16 Mar 2009, 18:41

Daca si de data asta ne-au furat arbitrii... :mincinos
Dany, incepusi linistit:
Dany scrie:arbitrii am crezut ca ne vor face la Constanta
din fericire nu a fost asa, desi am fost ciupiti de cateva ori
facusi autoaprindere pe parcurs si terminasi in tromba:
Dany scrie:Nu se poate asa ceva!
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de Dany » 16 Mar 2009, 18:51

Perspico scrie:Daca si de data asta ne-au furat arbitrii... :mincinos
Dany, incepusi linistit:
Dany scrie:arbitrii am crezut ca ne vor face la Constanta
din fericire nu a fost asa, desi am fost ciupiti de cateva ori
facusi autoaprindere pe parcurs si terminasi in tromba:
Dany scrie:Nu se poate asa ceva!
nu cred ca am spus undeva in continutul mesajului anterior ca ne-au furat arbitrii
am spus doar ca au fost cateva mici greseli de arbitraj pur si simplu
am spus ce am vazut la tv
nu stiu ce au vazut ceilalti dar eu asta am vazut!
nimic mai mult!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

LiviuB

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Mar 2009, 19:30

sorin107 scrie:
ozzy scrie:Bai, trebuie sa recunoastem ca Farul a fost aseara o echipa exact cum ne place noua: nu suficient de puternica, dar deschisa si dispusa sa joace pe contre. Cu d-astia batem la scor tot timpul, problemele noastre apar cu adversari care stiu sa se apere.

ai mare dreptate, ozzy. de-asta ne convin meciurile din deplasare mai mult (vezi medias, buzau, urziceni), pentru ca acolo iasa si adversarul la joc. sunt niste ekipe groaznic de dificile in divizia A pentru noi, mai ales cand vin la noi acasa: brasov, urziceni - care stiu sa se apere. dupa cum ai vazut, si bistrita a fost la fel. cu ekipele "mari" o sa ne fie mai usor, zic eu, pentru ca ele se deschid si le putem prinde pe contraatac, avem o dispunere tactica si fotbalisti care au predilectie pentru acest stil de joc.
asta si pentru ca n-avem (sa speram ca n-aveam pana la Costea cel mic) un atacant adevarat. E greu sa bati echipe care se baricadeaza, se organizeaza, daca nu avem pe cineva cu sange rece acolo in fata.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de FanStiinta » 16 Mar 2009, 19:38

Dany scrie:sincer nu ma asteptam sa castigam, speram sa nu pierdem sa facem un egal
ma bucur ca baietii mi-au inselat asteptarile si au castigat
totusi cand am auzit ca MItitelu s-a luat de brigada de arbitrii am crezut ca ne vor face la Constanta
din fericire nu a fost asa, desi am fost ciupiti de cateva ori
imi aduc aminte de un fault care nu cred ca a fost in prima repriza cand scapa unh jucator de al nostru singur de la centrul terenului, initial nu a fluierat dar cand a auzit cum se vaita ala a fluierat
apoi tot in prima repriza cand Woobey a scapat pe dreapta ala a facut hent si se impunea penalty
apoi la inceputu;l celei de a doua reprize a fost o faza cnd a scapat Costea al mic de la centru singur cu portarul, pt ca il depasise pe fundas in viteza si a fluierat offside!
Nu se poate asa ceva!
la ultimul offside a fost bataie de joc... pai costea al mic a plecat din terenul nostru si dupa cum stie toate lumea daca pleci din jumatatea proprie nu se pune offside... da ma rog e bine ca i-am batut

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de SLH » 16 Mar 2009, 21:04

eu am vazut multe faze clare in care ne-au dat iar la **** arbitrii, daca nu catigam le comentam acum toti, offside clar la faza in care gerlem il loveste pe bornescu, o faza la centru in care e soava faultat si da pt constanta, offside aiure la coste 2 pe final de meci, repet daca nu castigam comentam in draci acum arbitrajul

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de blue_titan » 16 Mar 2009, 21:11

mesajul cu numarul 999!
atmosfera creata de cei prezenti in tribune. in curand vin si pozele de la meci:

[youtube][/youtube]
Last edited by blue_titan on 16 Mar 2009, 21:13, edited 1 time in total.

conStiinta

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de conStiinta » 16 Mar 2009, 21:12

e 999 :)(

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de SLH » 16 Mar 2009, 21:27

blue_titan scrie:mesajul cu numarul 999!
atmosfera creata de cei prezenti in tribune. in curand vin si pozele de la meci:

[youtube][/youtube]
felicitari celor care au fost la meci, avand in vedere distanta am fost foarte bine, ce bine ar fii ca la anul sa avem parte si de deplasari mult mai lungi

Închis