Farul Constanta - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Constanta?

Poll ended at 14 Mar 2009, 23:00

Batem
21
35%
Egal
16
27%
Pierdem
23
38%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 16 Mar 2009, 08:49

asa si daca au afisat acel banner care este problema ?

hai sa nu cadem in extrema cealalta dupa 1 meci bun , sezonul trecut dupa prima etapa cu faru ne credeam campioni si a urmat o serie foarte urata de meciuri fara victorie .

daca vrei in uefa trebuie sa bati pe cfr , steaua , rapid ( ceea ce se intampla cam rar pe la noi )

batem pe cfr , dinamo , urziceni - acasa si mai luam vreo 2-3 pct din deplasari si putem sa ne gandim la uefa , pana atunci ramane doar euforia unui meci castigat cu 3-0
Imagine

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de nr.zece » 16 Mar 2009, 09:17

Cl4udiu scrie:asa si daca au afisat acel banner care este problema ?

hai sa nu cadem in extrema cealalta dupa 1 meci bun , sezonul trecut dupa prima etapa cu faru ne credeam campioni si a urmat o serie foarte urata de meciuri fara victorie .

daca vrei in uefa trebuie sa bati pe cfr , steaua , rapid ( ceea ce se intampla cam rar pe la noi )

batem pe cfr , dinamo , urziceni - acasa si mai luam vreo 2-3 pct din deplasari si putem sa ne gandim la uefa , pana atunci ramane doar euforia unui meci castigat cu 3-0
apld apld apld
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

LiviuB

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Mar 2009, 09:21

sper ca acest rezultat sa reprezinte o descatusare a jucatorilor - acum sa vedem daca o tinem tot asa, pt ca in acest campionat parca n-am legat 2 victorii la rand.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de whiteLion » 16 Mar 2009, 10:01

Livius scrie:sper ca acest rezultat sa reprezinte o descatusare a jucatorilor - acum sa vedem daca o tinem tot asa, pt ca in acest campionat parca n-am legat 2 victorii la rand.
niciodata nu-i prea tarziu....duminica avem meci cu cfr.... :)(
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

LiviuB

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Mar 2009, 10:18

Cum zicea si Claudiu, daca vrem sa ajungem in UEFA trebuie sa fim mai constanti si sa ne invingem contracandidatele. Lupta e extrem de dura, sunt 9 echipe care se bat pentru primele 6 locuri (si ar putea aparea si Otelul si Argesul). Orice punct conteaza.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de ady g » 16 Mar 2009, 11:38

@ Claudiu

Am constatat ca jucam oarecum mai bine in deplasare, as aca e destul de posibil sa aducem destul d emulte puncte din deplasari, chiar daca nu reusim sa batem pe toate 3: CFR, dinamo si urziceni..oricum, dinamo trebuie batuta si cred ca ne sta la indemna s aluam cel putin 7 puncte din aceste meciuri.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de blue_titan » 16 Mar 2009, 11:48

referitor la galeria de la constanta:

- au cantat tot timpul.
- au afisat un singur baner si acela pe buna dreptate. Nu stiu de ce se face atata tam tam... era o simpla intrebare afisata de suporterii prezenti. Am vazut prin ziarele de sport ca s-a facut mare zarva... mai ales "galeria a fost impotriva echipei" :lol:
- la sfarsit au cantat cu echipa si au scandat numele lui Napoli.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de gsm » 16 Mar 2009, 12:45

ma ingrijoreaza faptul ca wobay si cu fl. costea se ignora reciproc. ar trebui intervenit imediat pana nu da in "cancer". :up:

LiviuB

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Mar 2009, 13:18

gsm scrie:ma ingrijoreaza faptul ca wobay si cu fl. costea se ignora reciproc. ar trebui intervenit imediat pana nu da in "cancer". :up:
eu i-am vazut batand palma dupa ultimul gol.

sorin107

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Mar 2009, 13:26

nu stiu cum e, dar in mod sigur ar fi o problema daca cei 2 nu s-ar afla in cele mai bune relatii. si mie mi se pare ca se evita la unele faze, dar sper sa nu fie ceva personal ci sa se lege strict de caracterul individualist al celor 2. Oricum, wobay are mare clasa de fotbalist. a creat foarte multe actiuni si ocazii de gol. sper sa intre gangio mijlocas stanga in locul lui rose si sa pastram aceeasi ekipa in rest. un minus poate pentru dilevski care nu s-a miscat foarte bine aseara...mi-ar placea un fundas central adevarat care sa joace cu gaman si sa urce dorel la mijloc cu prepe.

iuli

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de iuli » 16 Mar 2009, 13:36

Rose a jucat excelent aseara,acesta este postul potrivit pt el deoarece are un travaliu extraordinar.Dilevski a tinut mijlocul in prima repriza,merita sa joace titular.Eu l-as vrea pe Mitchell in locul lui Soava si pe Silvica in locul lui Bornescu,daca am juca asa n-ar misca cfr-ul.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de SLH » 16 Mar 2009, 13:44

ASA DA, in sfarsit un meci dupa care dorm linistit, fara sa ma mai gandesc: ''daca intra aia..., daca.......''
sper sa nu terminam pe 7

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... agini-foto

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de ew » 16 Mar 2009, 13:58

mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de DarkComy » 16 Mar 2009, 14:04

Ce m-au distrat in pauza aia de la gsp tv (buzarin, panduru si prezentatorul) cand l-a intrebat prezentatorul emisiunii pe buzarin: "Dar de ultimul samurai ce parere ai?" :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Mar 2009, 14:15

iuli scrie:Rose a jucat excelent aseara,acesta este postul potrivit pt el deoarece are un travaliu extraordinar.Dilevski a tinut mijlocul in prima repriza,merita sa joace titular.Eu l-as vrea pe Mitchell in locul lui Soava si pe Silvica in locul lui Bornescu,daca am juca asa n-ar misca cfr-ul.

nu sunt de acord. gangio e peste rose, parerea mea. dilevski merita sa joace pentru ca n-avem altul mai bun pe postul ala. Dorel ar fi, dar daca pleaca din aparare e belea. Mitchell e prea rudimentar sa joace in banda, n-ar urca deloc si n-ar centra deloc. Silvica in locul lui Bornescu eventual...

Închis