Otelul Galati - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Continuam seria de victorii?

Poll ended at 05 Apr 2009, 12:39

Da
36
60%
Nu, facem egal
15
25%
Nu,ne taie astia aripile
9
15%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de DarkComy » 05 Apr 2009, 21:18

Ovidiu* scrie:
DarkComy scrie:
elseven scrie:asa frateee! vreau sa fim 30000 cu dinamo!
eu as vrea sa fim 30.000 care canta in acelasi timp imnul :ruga ucv
Inseamna ca 10.000 trebe sa-l stie pe dinafara :lol:
Lasa ma ca se pot uita si 2 pe o foaie :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de _T@V_ » 05 Apr 2009, 21:29

Sper sa nu ne paraseasca norocul. Trebuie sa recunoastem ca vem cu carul in ultima vreme. Otelu a avut mai multe ocazii decat noi. Ramanem tot timpul vulnerabili la mingi aruncate la bataie, nu stim sa respingem niciodata. Noroc ca javrele nu joaca la bataie...
Apoi, Trandafir a mai facut-o si pe asta: sa-l inebuneasca un debutant de 20 de ani. Pacat de el, ca acuma, chiar mi se pare ca joaca si pune suflet, dar e prea praf saracu. Si cand mai vine si samuraiul ala impiedicat la dublaj sa-l ajute, sa te tii frate de cascadorii rasului.
In schimb, samuraiul a jucat bine de la mijloc in sus, si cred ca are deja 2 pase de gol, in 5 meciuri. E ceva, pentru un bosorog. Plus ca are experienta, si nu se pierde cu firea. Chiar cand suntem ingramaditi in careu, rebutul rusesc ramane tare pe picioare si da in ea de-i sar mucii daca o prinde. Si e cam singurul care face asa. Valerica s-apuca sa dribleze cand are 2 adversari in fata, si el e ultimul om! Dorel azi a intrat in normal, aerian adica. Dana s-a mai trezit oleaca, dar tot nu mai da siguranta aia care a avut-o in tur, cand nu misca nimeni pe partea lui. Acum, mi se pare tot timpul ca joaca mult mai avansat decat o facea inainte, si il lasa pe Valerica mai tot timpul singur.
Io am mai spus ca pina si cu Farul am avut bulan. De data asta insa, am fost chiar echipa mai slaba. Dar asa trebuie sa faca o echipa mare, sa castige si cand joaca mai prost. Si noi asta am facut.
Bravo baetii!!!
steagucv
Felicitari baetilor care au facut deplasarea!

LiviuB

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 05 Apr 2009, 21:58

Bravo baieti! 3 puncte extrem de importante.
Tavi, fara noroc nu faci nimic, in cate meciuri am jucat mult mai bine ca azi dar n-am castigat?
Sunt altii care castiga fara sa joace nimic... important e ca am luat 3 pct intr-un context extrem de nefavorabil - jucatori plecati la echipele nationale care s-au intors cu moralul praf, meciul cu dinamo miercuri, Otelul, o echipa extrem de incomoda, mai ales acasa... asa ca sa curga berea.
felicitari lui Perspico pt un mesaj din paginile anterioare, dinaintea meciului, cel in care vorbea de importanta meciului cu galatiul. apld

JustME

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de JustME » 05 Apr 2009, 22:03

T@V impresia mea este ca am jucat atat cat a fost nevoie sa castigam, mie mi s-a parut ca oricand puteam sa revenim daca Doamne fereste primeam gol. o sa folosesc un cliseu dar alta exprimare nu imi vine: "am apasat pedala de acceleratie exact atat cat a fost nevoie"

oricum Otelul este o echipa destul de frumoasa Bourceanu si cel de pe dreapta (nu-mi mai aduc aminte cum il cheama, din cate am inteles era debutant) au jucat foarte bine. Bourceanu a jucat peste tot si pe stanga si pe dreapta si in centru si in atac si in aparare, pe final s-a mai stins si el ca doar nu e robot

p.s. imi aduc aminte cum am pierdut meciul cu Timisoara, atunci daca ne retrageam si "omoram" putin jocul nu cred ca mai pierdeam

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de alex.p » 05 Apr 2009, 22:08

In rezumatul de pe editie, la min 5.38, pe un atac galatean, comentatorul spune: HAIDE! :o

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de sorialis » 05 Apr 2009, 22:10

JustME scrie:T@V impresia mea este ca am jucat atat cat a fost nevoie sa castigam, mie mi s-a parut ca oricand puteam sa revenim daca Doamne fereste primeam gol. o sa folosesc un cliseu dar alta exprimare nu imi vine: "am apasat pedala de acceleratie exact atat cat a fost nevoie"

oricum Otelul este o echipa destul de frumoasa Bourceanu si cel de pe dreapta (nu-mi mai aduc aminte cum il cheama, din cate am inteles era debutant) au jucat foarte bine. Bourceanu a jucat peste tot si pe stanga si pe dreapta si in centru si in atac si in aparare, pe final s-a mai stins si el ca doar nu e robot

p.s. imi aduc aminte cum am pierdut meciul cu Timisoara, atunci daca ne retrageam si "omoram" putin jocul nu cred ca mai pierdeam
Si eu zic ca asta a fost ideea azi: sa fortam atat cat e nevoie, si cu un pic de noroc sa terminam ok.

Chiar s-a vazut in anumite faze ca daca insistam, puteam face scor, dar am fost relaxati ...

Sa vina javrele !

Si cum spunea cineva inainte , nu ma supara nici un egal, cu conditia sa-i vad pe baieti ca lupta !
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 05 Apr 2009, 22:15

un meci jucat cu frica suspendarilor. daca nu aveam aceasta problema, le dadeam cat am visat, 5-1. un joc bun, mai ales in repriza a doua, am aratat cred eu, ca putem trage de un rezultat si inchide jocul.

mi-a placut si galeria, mai ales cand au cantat imnul, s-a auzit belea, si s-au mai auzit belea cand dadea napoli interviul apld apld
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de DarkComy » 05 Apr 2009, 22:21

sorialis scrie:
JustME scrie:T@V impresia mea este ca am jucat atat cat a fost nevoie sa castigam, mie mi s-a parut ca oricand puteam sa revenim daca Doamne fereste primeam gol. o sa folosesc un cliseu dar alta exprimare nu imi vine: "am apasat pedala de acceleratie exact atat cat a fost nevoie"

oricum Otelul este o echipa destul de frumoasa Bourceanu si cel de pe dreapta (nu-mi mai aduc aminte cum il cheama, din cate am inteles era debutant) au jucat foarte bine. Bourceanu a jucat peste tot si pe stanga si pe dreapta si in centru si in atac si in aparare, pe final s-a mai stins si el ca doar nu e robot

p.s. imi aduc aminte cum am pierdut meciul cu Timisoara, atunci daca ne retrageam si "omoram" putin jocul nu cred ca mai pierdeam
Si eu zic ca asta a fost ideea azi: sa fortam atat cat e nevoie, si cu un pic de noroc sa terminam ok.

Chiar s-a vazut in anumite faze ca daca insistam, puteam face scor, dar am fost relaxati ...

Sa vina javrele !

Si cum spunea cineva inainte , nu ma supara nici un egal, cu conditia sa-i vad pe baieti ca lupta !
Mai ales la contraatacul ala cand aveam 4-5 jucatori la marginea careului lor si nu au stiut ce sa faca. Era clar ca se gandeau la altceva.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 05 Apr 2009, 23:21

s-ar putea sa fie un pic cam deplasata comparatia, dar , daca pe florin costea, acum ceva timp, l-am comparat cu Torres(pastrand proportiile logic), pe fratele lui Mihai, as zice ca seamana cu Adriano, la felul in care trage, cum se misca, driblingul.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de Perspico » 05 Apr 2009, 23:27

stuparu_alexandru scrie:s-ar putea sa fie un pic cam deplasata comparatia, dar , daca pe florin costea, acum ceva timp, l-am comparat cu Torres(pastrand proportiile logic), pe fratele lui Mihai, as zice ca seamana cu Adriano, la felul in care trage, cum se misca, driblingul.
Da' Ribery... Ribery cine e? :laughing:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de blondu » 05 Apr 2009, 23:35

Perspico scrie:
stuparu_alexandru scrie:s-ar putea sa fie un pic cam deplasata comparatia, dar , daca pe florin costea, acum ceva timp, l-am comparat cu Torres(pastrand proportiile logic), pe fratele lui Mihai, as zice ca seamana cu Adriano, la felul in care trage, cum se misca, driblingul.
Da' Ribery... Ribery cine e? :laughing:

Iulica o:

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de whiteLion » 05 Apr 2009, 23:48

astazi am trait meciul fara nici-o emotie ... au jucat cu atata dezinvoltura si atat de calmi, nu stiu dar io cred k suntem singura echipa din campionat care meritam titlul .... vorbeam de calm.... CALM BEFORE THE STORM!
FORZA STIINTA! ucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de manex » 06 Apr 2009, 00:04

am cistigat ca o echipa mare. in a doua repriza nu prea mai aveau ei chef de alergat......ne-am aparat bine, i-am tinut si pe aparatorii lor in priza toata repriza a doua....era clar ca nu vor complicatii, ca vor sa se pastreze pentru meciul cu ciinii. pe stinga e bulevard, iar in meciul cu ciinii....va fi al naibii de greu.
Am zis!!

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de baggio » 06 Apr 2009, 00:36

U scrie:
baggio scrie:Meci perfect.Nu stiu ce e mai important : faptul ca am castigat cele 3 puncte sau faptul ca am reusit sa evitam cartonasele galbene.Ma bucur nespus pentru Wobay ca a spart in sfarsit gheata si a inscris.Nu am jucat extraordinar, am jucat bine, dar important e ca am castigat.Am un feeling ca am pastrat artileria grea pentru javre :)(
Demenetzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-D :-D :-D :-D :-D :-D
ptiu drace si golu 2 in meciu cu otpeniu cine l-a inscris ca njock nu era la noi! :)(
Eu ma refeream la returul asta.A avut cateva ocazii mari Wobay in ultimele meciuri, n-a fructificat niciuna si se vedea ca isi doreste mult sa inscrie!
alex.p scrie:In rezumatul de pe editie, la min 5.38, pe un atac galatean, comentatorul spune: HAIDE! :o
Pai stelistu de Vochin cre`ca isi baga gheara in gat ca invingem si trecem in fata stelutei lui prea iubite.Celalalt comentator nu stiu ce preferinte are, da Vochin e stelist naspet! :-x :-x :-x
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de whiteLion » 06 Apr 2009, 00:53

baggio scrie:
U scrie:
baggio scrie:Meci perfect.Nu stiu ce e mai important : faptul ca am castigat cele 3 puncte sau faptul ca am reusit sa evitam cartonasele galbene.Ma bucur nespus pentru Wobay ca a spart in sfarsit gheata si a inscris.Nu am jucat extraordinar, am jucat bine, dar important e ca am castigat.Am un feeling ca am pastrat artileria grea pentru javre :)(
Demenetzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-D :-D :-D :-D :-D :-D
ptiu drace si golu 2 in meciu cu otpeniu cine l-a inscris ca njock nu era la noi! :)(
Eu ma refeream la returul asta.A avut cateva ocazii mari Wobay in ultimele meciuri, n-a fructificat niciuna si se vedea ca isi doreste mult sa inscrie!
alex.p scrie:In rezumatul de pe editie, la min 5.38, pe un atac galatean, comentatorul spune: HAIDE! :o
Pai stelistu de Vochin cre`ca isi baga gheara in gat ca invingem si trecem in fata stelutei lui prea iubite.Celalalt comentator nu stiu ce preferinte are, da Vochin e stelist naspet! :-x :-x :-x
...Gradinescu zisa asta ma nu Vochin, Gradinescu.... :-x
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Închis