FC Timisoara - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte venim din Banat?

Poll ended at 11 Apr 2009, 10:59

3
36
56%
1
20
31%
0
8
13%
 
Total votes: 64

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 12 Apr 2009, 22:55

ozzy scrie:Ma, astia care sustinem ca fost un fel de blat (multumesc pe aceasta cale celor care ma numesc cretin si considera ca n-ar trebui sa fiu bagat in seama) avem si ceva argumente:
1. Costea scapa singur, dribleaza portarul si in loc sa traga la poarta asteapta pana e deposedat
2. Dorel bate penalty ca curu'
3. Dorel, langa care n-a miscat nimeni in returul asta, e depasit ca in curtea scolii de Bucur
4. panarama aia de Bucur a facut tot meciul ce-a vrut prin apararea noastra...da-o dreaq, vezi ca nu poti sa-l tii, ii dai un capac, un cot in gura, un sut peste gioale da' tot faci ceva
5. baietii nu s-au omorat cu firea in niciun moment

Asta nu inseamna ca critic echipa, nici macar pe Mititelu, da' refuz sa cred ca de miercuri pana sambata o echipa poate sa decada asa mult. Ca daca poate, e naspa.

PS: eu cred ca Timisoara are deja cele 6 puncte in buzunar, practic noi de-aia nu aveam sanse la titlu, pentru ca eram la 8 puncte de ei, nu la 2. Ei au nevoie de puncte, ca sa se pastreze in fata cainilor, ceea ce, de altfel, le si doresc.
pai tu te gandesti putin la ce spui? cu 6 puncte din meciurile directe cu timisoara aveam sanse foarte mari sa luam campionatul, crezi ca lui mititelu nu-i convenea sa fie mai bogat cu 10 milioane de euro? sau e mai indragostit de iancu si i-a dat 6 puncte ca vezi doamne nu suntem pregatiti de champions league. :laughing:
si cioara aia din atacu timisoarei, tot pe blat a fost cand a ratat din 2 metrii la fel ca Florin Costea?

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Apr 2009, 23:16

victorie meritata a timisoarei, zic eu... au dominat pana spre minutu` 70 cand ne`am trezit si noi si am inceput sa mai atacam poarta lor nu doar prin contraatacuri... e un meci pierdut, asta este, vorba aia nu puteam sa batem tot pana la final ca luam dreaq campionatu`.. numai sa nu isi piarda increderea in ei acum, ca nu e niciun capat de tara infrangerea asta...

cat despre blat, mare ti`e gradina Doamne

in rest, atmosfera frumoasa acolo, pacat ca e distanta asta asa mare 8-9 ore cu trenu`... in prima repriza mi s`a parut ca am cantat foarte bine desi la tv am inteles ca nu prea ne`am auzit... timisorenii la inaltime si ei.... nu putea sa fie atlfel la intalnirea celor mai frumoase 2 galerii din ro
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de PocoLoco » 13 Apr 2009, 00:02

Puteti downloada meciul de aici

Asta-seara nu o sa mai stau mult la seed, de maine o sa-l puteti lua fara probleme.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de 1948 » 13 Apr 2009, 00:34

Oltenia scrie:Puteti downloada meciul de aici

Asta-seara nu o sa mai stau mult la seed, de maine o sa-l puteti lua fara probleme.
eu l-am luat
tks o:

ozzy

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de ozzy » 13 Apr 2009, 07:36

ady_azzuro scrie:pai tu te gandesti putin la ce spui? cu 6 puncte din meciurile directe cu timisoara aveam sanse foarte mari sa luam campionatul, crezi ca lui mititelu nu-i convenea sa fie mai bogat cu 10 milioane de euro? sau e mai indragostit de iancu si i-a dat 6 puncte ca vezi doamne nu suntem pregatiti de champions league. :laughing:
si cioara aia din atacu timisoarei, tot pe blat a fost cand a ratat din 2 metrii la fel ca Florin Costea?
pai unde am zis eu ca le-am dat 6 puncte? in tur ne-au batut pe bune

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 13 Apr 2009, 08:26

n-am zis de tine. am scris in general, n-aveam niciun interes sa le dam atat meciul de acum cat si cel din tur. eram acum pe val, daca bateam si timisoara intram serios in lupta pt titlu. dupa ce bati dinamo intr-o maniera categoria si dupa aia sari la gatul echipei la primul esec mi se pare ridicol...macar putina admiratie pt jucatorii astia care ne-au facut bucurosi cu adevarat dupa 6 ani...

danflorea
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 01 Sep 2008, 10:43

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de danflorea » 13 Apr 2009, 09:54

ady_azzuro scrie:n-am zis de tine. am scris in general, n-aveam niciun interes sa le dam atat meciul de acum cat si cel din tur. eram acum pe val, daca bateam si timisoara intram serios in lupta pt titlu. dupa ce bati dinamo intr-o maniera categoria si dupa aia sari la gatul echipei la primul esec mi se pare ridicol...macar putina admiratie pt jucatorii astia care ne-au facut bucurosi cu adevarat dupa 6 ani...
Hai sa-i pupam si-n fund ca a batut pe DINAMO,sase ani stam linistiti.Asa nu mai ajungem ceea ce am fost ,o echipa de top,riscam sa cadem mai jos de locul 5.
Una calda ,una rece dovedeste lipsa de profesionism,nesiguranta ,neconcentrare,etc.
Revedeti meciurile lui Craiova Maxima si aveti sa constatati diferenta.

LiviuB

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2009, 09:54

nu cred ca trebuie sa facem o tragedie dupa acest meci, este dureros, mai ales ca acolo undeva era o speranta ca s-ar putea sa... dar trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant. Trebuie sa ne concentram pe urmatoarele meciuri pt ca sunt si ele f grele. Timisoara nu straluceste prin joc dar e o echipa extrem de eficienta, nu-si bate joc de oportunitati. Pana la urma e echipa care a strans cele mai multe puncte (cu noroc, cu ce vreti voi). E pacat pt ca am avut meciul in mana (am avut 11m la 0-0), si intr-un meci la nivelul asta n-ai voie sa ratezi, dar asta e.
Eu as propune sa nu ne mai gandim la tot felul de obiective, unde ar fi mai bine sa jucam, mai bine ne-am gandi ca ne asteapta meciuri grele, cu adversari care isi vor lua masuri pt stoparea atacului nostru. Haideti sa avem in continuare incredere in ei!


Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Napoli86 » 13 Apr 2009, 10:36

In sfarsit, tot raman la parerea mea ca meciul a fost "facut usor" pentru timisoreni. Ca sa nu sara toti frustratii in capul meu ca dau cu noroi in echipa, spun clar ca sunt FOARTE MANDRU DE EI pentru felul in care au jucat pana la meciul cu Timisoara. Dar asta nu schimba cu nimic tampenia pe care au facut-o sambata. Daca as fi convins ca au facut-o din lipsa de valoare nu as fi fost asa afectat de rezultat . Dar vreau sa aduc si cateva argumente in favoarea ideii de blat:

1. Costea scapa singur si NU VREA sa suteze la poarta, asteapta sa ii ia fundasul mingea din picior ( priviti reluarea)
2. Stoica executa penaltiul iar Pantilimon nici nu apuca inca sa atinga mingea, ca Stoica se si intoarce cu spatele la el si pleaca spre poarta noastra ( din nou, priviti reluarea).
3. Napoli face niste schimbari tactice total aiurea ( vezi cei 4 atacanti din teren plus dispunerea haotica din repriza a doua)
4. Ocazia lui Costea din finalul meciului ( centrarea din lovitura libera) cand parca a incercat sa loveasca mingea cat mai slab .
5. Declaratiile lui Mititelu de dinainte de meci.

Din nou, incercati sa acceptati postul acesta ca o parere proprie, bazata pe argumentele de mai sus. Nu trebuie sa o acceptati.

Oricum, meciul a trecut. Urmeaza Urziceniul si asta e important. Pacat totusi de cei 2000 de suporteri care au facut deplasarea la Timisoara .

ucv
Last edited by Napoli86 on 13 Apr 2009, 10:46, edited 1 time in total.
Nicaieri ca la noi !

ozzy

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de ozzy » 13 Apr 2009, 10:45

ady_azzuro scrie:n-am zis de tine. am scris in general, n-aveam niciun interes sa le dam atat meciul de acum cat si cel din tur. eram acum pe val, daca bateam si timisoara intram serios in lupta pt titlu. dupa ce bati dinamo intr-o maniera categoria si dupa aia sari la gatul echipei la primul esec mi se pare ridicol...macar putina admiratie pt jucatorii astia care ne-au facut bucurosi cu adevarat dupa 6 ani...
N-am vazut pe nimeni sa sara la gatul echipei, am spus doar ce mi s-a parut mie ca am vazut. De altfel, e posibil sa ma insel.

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de qmadd » 13 Apr 2009, 11:02

Cei care aveti meciul complet, va rog sa stati si voi la seed. Cu multumiri.
cu stiinta pana la moarte!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de 1948 » 13 Apr 2009, 11:04

qmadd scrie:Cei care aveti meciul complet, va rog sa stati si voi la seed. Cu multumiri.
eu am stat de aseara de cand l-am luat toata noaptea si inca stau

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 13 Apr 2009, 11:09

@napoli86

vorbesti despre blat dar habar nu ai ce inseamna ala .... la un blat NU O SA EXISTE NICIODATA la 1- 0 o faza ca cea din ultimele minute cand centrarea a fost perfecta , iar florin a lovit-o in plin si nu a incercat sa rateze cum aberezi tu , urmareste reluare

http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVid ... ue=9&id=24


daca asa vrea costea sa rateze o faza , ori eu sunt nebun si nepriceput , ori tu esti 0 la fotbal o:

Presupunem ca a fost aranjat

vrobim de blat ca si cum ar fi fost ceva normal , pai in [****] parca am fi sdr-isti si ignoram niste lucruri extrem de greve

ai sanse reale la titlu si tu vinzi un meci , atunci mi-as baga :bad: in el de fotbal romanesc si in ei de jucatori si nu as mai suferi ca boul la infrangeri pt ca niste mercenari sa-si bata joc

P.S
Napoli86 scrie: 2. Stoica executa penaltiul iar Pantilimon nici nu apuca inca sa atinga mingea, ca Stoica se si intoarce cu spatele la el si pleaca spre poarta noastra ( din nou, priviti reluarea).
serios ? eu cred ca iti trebuie niste ochelari

http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVid ... ue=6&id=24
Imagine

LiviuB

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2009, 11:17

dupa meciul cu dinamo era clar ca la noi concentrarea nu putea fi aceeasi, a insemnat prea mult acel meci. Chiar fara sa vrei, nu poti sa nu fii euforic. A fost si rau ca au fost doar 3 zile intre cel doua meciuri si nu sunt roboti, nu poti sa joci mereu la acelasi nivel. Apoi am jucat cu Timisoara, nu cu Otopeniul, o echipa puternica.
Napoli, am si eu o intrebare - e prima oara cand rateaza asa Costea? Tin sa-ti aduc aminte ca in meciul cu CFR a ratat cu poarta goala si nu cred ca meciul ala sa fi fost blat.

Închis