FC Timisoara - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte venim din Banat?

Poll ended at 11 Apr 2009, 10:59

3
36
56%
1
20
31%
0
8
13%
 
Total votes: 64

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Albastru » 09 Apr 2009, 11:03

Din ce am vazut returul asta, timisoara a castigat puncte mai mult din noroc si intamplare ... autogoluri .... mah rog .... meciu cu rrapid al lor de aseara nu l`am vazut ..... insa va fi un meci frumos , sper k invingatoarea pana la sfarsitul campionatului sa dea cainii jos de pe soclu k oricum au inceput sa li se faca ameteala :)

LiviuB

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 09 Apr 2009, 11:14

meci extrem de important, urmatoarele 2 meciuri cred ca sunt hotaratoare pentru parcursul din acest retur.
Timisoara e o echipa solida, chiar daca nu joaca prea bine (m-am uitat putin azi noapte la meciul din Giulesti dat in reluare), au destul noroc (greseli mari ale rapidistilor), dar ce e mai important au cele mai multe puncte stranse. Chiar si fara cele 6 pct vedem ca se bat la titlu. Dar si noi avem punctele noastre forte desi va fi greu mai ales dupa meciul nebun de aseara.
Am incredere in baieti! usteag

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 09 Apr 2009, 11:38

se pregateste vreo invazie? :)( ca as cam merge si eu
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 09 Apr 2009, 11:40

desi pana acum eram mai cumpatat... sunt convins ca o sa castigam, deoarece, napoli >>>>> balint.
timisoara nu joaca nimic cu balint, si risc sa fac urmatoarea afirmatie, timisoara castiga cand joaca cu echipe care nu vor sa joace. Rapidu, parerea mea, ca tranteste meciurile(nu fac blaturi, pur si simplu nu joaca), asa ca n-ar trebui sa ne sperie deplasarea de la timisoara. jucam mai bine ca ei, avem jucatori mai valorosi ca ei, plus ca sectoru` de fani din deplasare de la timisoara, o sa fie arhi-plin.
Imi pare rau ca... daca nu reusim sa luam noi titlul, macar timisorenii , ca i-am mai si batut pe dinamo, dar , cum ii bati etapa viitoare, echilibrezi balanta.

Oricum, vorbim mai tarziu, ca acum sunt prea euforic :-D :-D :-D

Forza !!!!! ucv
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 09 Apr 2009, 11:57

am votat tot egal (superstitia asta :)( )

o victorie la timisoara + cea de acasa cu urziceni ar insemna o optiune serioasa pentru un loc liga campionilor

tinand cont ca jucam in deplasare cred ca avem prima sansa ucv
Imagine

IoAndyY
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Oct 2006, 00:19

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de IoAndyY » 09 Apr 2009, 12:00

stuparu_alexandru scrie:desi pana acum eram mai cumpatat... sunt convins ca o sa castigam, deoarece, napoli >>>>> balint.
timisoara nu joaca nimic cu balint, si risc sa fac urmatoarea afirmatie, timisoara castiga cand joaca cu echipe care nu vor sa joace. Rapidu, parerea mea, ca tranteste meciurile(nu fac blaturi, pur si simplu nu joaca), asa ca n-ar trebui sa ne sperie deplasarea de la timisoara. jucam mai bine ca ei, avem jucatori mai valorosi ca ei, plus ca sectoru` de fani din deplasare de la timisoara, o sa fie arhi-plin.
Imi pare rau ca... daca nu reusim sa luam noi titlul, macar timisorenii , ca i-am mai si batut pe dinamo, dar , cum ii bati etapa viitoare, echilibrezi balanta.

Oricum, vorbim mai tarziu, ca acum sunt prea euforic :-D :-D :-D

Forza !!!!! ucv
mi-ai luat vorbele din tastatura. nu am vazut meciul cu rrapid dar timisoara nu a fost niciodata o echipa constanta. din cate imi aduc aminte cu arges foarte mult noroc, cu pandurii nu mai zic, meciuri slabe cu gaz metan si cu otopeni. si cu buzaul nu se pune. pe mine unul nu m-a impresionat niciodata timisoara ca joc si daca pierdem puncte acolo inseamna ca o sa aiba foarte mult noroc, dar nu concep sa pierdem puncte ucv
Haideti sa invadam timisoara sambata! FORZA CRAIOVA

ozzy

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de ozzy » 09 Apr 2009, 12:03

Nu stiu ce-ar fi de discutat, la astia am castigat si cand eram vai de mama noastra :)(
Sa vedem daca Napoli va pastra echipa sau ii va baga pe Baird si Dina care, dupa cum se stie, nu joaca fotbal decat cu Timisoara :)(

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 09 Apr 2009, 12:48

Au jucat binisor in Giulesti.Rapidul n-a prea miscat, dar nici astia nu joaca cine stie ce.Trebuie sa fim atenti, sa lasam victoria asta in spate pentru ca nu ne va fi usor acolo.Daca nu ne pierdem concentrarea, castigam.Am votat victorie, din superstitie, ca asa am votat la toate topicurile lu asta micu. :lol:
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de _T@V_ » 09 Apr 2009, 13:25

Timisoara nu joaca cand intalneste echipe mici care se apara, ca Balint nu e antrenor. Dar cand intalneste echipe ca noi, care joaca, Timisoara e periculoasa. Sper sa batem.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de anakin » 09 Apr 2009, 13:26

am uitat deja meciul cu javrele.Trebuie sa potrivim tunurile spre timisoara acum.Daca batem timisoara si urziceni suntem periculos de aproape de titlu.. :)- ucv
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Radical
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 25 Dec 2008, 14:05

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Radical » 09 Apr 2009, 13:35

Daca batem la Timisoara si pe Unirea Urziceni acasa luam o optiune serioasa pentru castigarea campionatului, daca nu, facem tot ce putem pentru uefa, in urmatoarele doua meciuri se va decide viitorul nostru in acest campionat

Cortina D'AmpezzO
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 03 Ian 2009, 19:14

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Cortina D'AmpezzO » 09 Apr 2009, 14:15

Mariti-ne sectorul
o sa dam la numar in deplasarea asta :smoke:
Au innebunit salcamii
Si tu vrei sa fiu cuminte?

Mircea Sandu : "Footbalul e al Antrenorilor, Jucatorilor si Suporterilor"

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de StefanC » 09 Apr 2009, 14:16

Ma astept la un meci spectaculos, cu goluri multe! :hai

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 09 Apr 2009, 14:19

web_star scrie:Ma astept la un meci spectaculos, cu goluri multe! :hai
eu sincer, ma astept la o victorie a craiovei, ca sa nu mai zic ca sper la o victorie cu 1-0, ca sa avem iar un stadion plin la meciul cu urziceni, sa-i batem si pe aia, si sa ajungem sper eu (in conditia in care dinamo nu bate la vaslui) undeva la 3 puncte de dinamo. oricum, hai cu inca o victorie la timisoara !!! ucv
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Nea Marin » 09 Apr 2009, 14:24

Am votat egal din superstitie, ca de cateva etape :)( Cu mintea egal, cu inima victorie...
Va fi greu, aia mai si joaca, iar noi suntem euforici. Acum se vor vedea stapanirea de sine si pragmatismul.
ucv
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis