U Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne revenim dupa esecul de la Timisoara?

Poll ended at 17 Apr 2009, 11:36

Da si luam 3 puncte
44
73%
Pe jumatate si luam 1 punct
11
18%
Pierdem si e de rau
5
8%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de elseven » 18 Apr 2009, 12:25

stiinta forever!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
STIINTA FOREVER!!!!!

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de elseven » 18 Apr 2009, 12:28

stiinta forever!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
STIINTA FOREVER!!!!!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de whiteLion » 18 Apr 2009, 12:32

BluBoy scrie:
whiteLion scrie:suporterul de tribuna a2a in general este un suporter care devine irascibil dacă echipa nu marchează repede (aşa a fost şi la meciul cu bistrita), iar dacă seceta se prelungeşte şi în repriza a2a devine dea dreptul vehement şi în special cu vedetele echipei, costea, stoica ...... motivele cred că nu le putem afla prea curând iar mentalitatea va fi cu greu schimbată, din păcate. atunci când le este greu şi trebuie încurajaţi mai mult ei sunt criticaţi sau înjuraţi, şi gândiţi-vă că nu avem nici-un trofeu la activ....după ce vom câştiga ceva vor dori numai victorii şi aşteptările vor fi mai mari ..... oh mentalitate de oameni mici .... când vor învăţa să-i sustină şi atunci când le este greu atunci vom fi intradevăr CEI MAI BUNI DINTRE ROMÂNI
FORYA ucv
pralea noi nu avem habar sa venim nici la meciuri si tu visezi sustinere permanenta. multi dintre suporterii craiovei sunt fani de rezultat, asa ca cei mai buni dintre romani este doar o sintagma prosteasca, pentru realitatea de acum. suntem la fel ca si ceilalti romani - suporteri de rezultat
daca asta ai inteles tu din postul meu, esti in eroare..... tu vorbesti de suporteri de rezultat, te consideri unul? eu am fost si in liga a2a la meciuri....
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de elseven » 18 Apr 2009, 12:43

stiinta forever!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
STIINTA FOREVER!!!!!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de 1948 » 18 Apr 2009, 12:52

BluBoy scrie:
whiteLion scrie:suporterul de tribuna a2a in general este un suporter care devine irascibil dacă echipa nu marchează repede (aşa a fost şi la meciul cu bistrita), iar dacă seceta se prelungeşte şi în repriza a2a devine dea dreptul vehement şi în special cu vedetele echipei, costea, stoica ...... motivele cred că nu le putem afla prea curând iar mentalitatea va fi cu greu schimbată, din păcate. atunci când le este greu şi trebuie încurajaţi mai mult ei sunt criticaţi sau înjuraţi, şi gândiţi-vă că nu avem nici-un trofeu la activ....după ce vom câştiga ceva vor dori numai victorii şi aşteptările vor fi mai mari ..... oh mentalitate de oameni mici .... când vor învăţa să-i sustină şi atunci când le este greu atunci vom fi intradevăr CEI MAI BUNI DINTRE ROMÂNI
FORYA ucv
pralea noi nu avem habar sa venim nici la meciuri si tu visezi sustinere permanenta. multi dintre suporterii craiovei sunt fani de rezultat, asa ca cei mai buni dintre romani este doar o sintagma prosteasca, pentru realitatea de acum. suntem la fel ca si ceilalti romani - suporteri de rezultat
acum la moda este sa iti cumperi o goarna si sa iti rupi plamanii iar cand nu mai poti paseaz'o prietenului tau din stanga ...la moda e sa mananci seminte chiar si pe primu rand de peluze ....la moda sunt micii berea pe stadion ....brelocurile din plastic ....suporterii care fac circ spun bancuri si isi baga in nevestele jucatorilor ..... in ce lume traiti ?

vreti coregrafii ? torte? fluturasi cu imnu sa cantam 20.000 ca la liverpool ? vreti sa facem valuri ? sa punem presiune pe jucatori ? vreti sa incurajam echipa neconditionat chiar daca au zile mai proaste ? .......ati vrea voi ....

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de DarkComy » 18 Apr 2009, 13:46

GATA!! Sunam la radio guerilla si propunem o noua specie pentru atlas de mitocanie urbana - "Suporterul de tribuna a II-a" :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de SLH » 18 Apr 2009, 14:00

aseara am realizat ca nu e nimic deosebit la craiova legat de suporteri, si nici nu a fost vreodata, suntem exact la fel ca restul romanilor, niste curve lenese si mizerabile si mai suntem si prosti(plin de goarne, coregrafii aratate de mai multe ori, mici, seminte), mi-a fost greata de noi aseara. de aia si vor unii dintre noi stadion modern ca sa stea mai comod in scaune, sa treaca un vanzator de hot dog din 3 in 3 minute sa fim tot meciul cu gura plina si cu mainile ocupate nu cumva sa cantam sau sa aplaudam sau doamne fereste sa stea cineva in picioare, numarul suporterilor patimasi este de ordinul sutelor, intr-un cuvant suntem romani(sa speram ca nu o sa apara un cfr si la noi ca dispare t2)

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de BluBoy » 18 Apr 2009, 14:12

SLH scrie:aseara am realizat ca nu e nimic deosebit la craiova legat de suporteri, si nici nu a fost vreodata, suntem exact la fel ca restul romanilor, niste curve lenese si mizerabile si mai suntem si prosti(plin de goarne, coregrafii aratate de mai multe ori, mici, seminte), mi-a fost greata de noi aseara. de aia si vor unii dintre noi stadion modern ca sa stea mai comod in scaune, sa treaca un vanzator de hot dog din 3 in 3 minute sa fim tot meciul cu gura plina si cu mainile ocupate nu cumva sa cantam sau sa aplaudam sau doamne fereste sa stea cineva in picioare, numarul suporterilor patimasi este de ordinul sutelor, intr-un cuvant suntem romani(sa speram ca nu o sa apara un cfr si la noi ca dispare t2)
apld apld apld asta am vrut sa spun si eu mai sus, dar ma inteleasa gresit whitelion
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de alex.p » 18 Apr 2009, 14:41

Corect SLH.

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de elseven » 18 Apr 2009, 14:53

DarkComy scrie:GATA!! Sunam la radio guerilla si propunem o noua specie pentru atlas de mitocanie urbana - "Suporterul de tribuna a II-a" :)(
...nu baga si tu paie pe foc! asta vis-a-vis de contradictiile dintre cei doi! si ...plus de asta eu sunt suporter de tribuna a II-a si numai eu stiu ce simt pt echipa!nu trebuie sa dau explicatii nimanui, chiar daca exista doua variante: patimas sau fiecare face ce vrea! stii...noaua ne plac extremele, noua oltenilor! calea de mijloc rar este aleasa si este bine asa pt ca asta inseamna hotarare...cred ca intelegi!
...suporterul de tribuna aII-a exista dar pana la mitocanie mai sunt cateva randuri de scaune! rupte din patima sau vandalism asta nu mai conteaza decat atunci cand tragi linie si aduni! parerea mea este ca rezultatul trebuie sa aiba o oarecare congruenta intre parti: echipa vs. suporteri...ceea ce la noi nu este inca valabil! as putea fii subiectiv dar crede-ma ca uneori suporterii sunt mai presus de echipa si viceversa in aceeasi masura!
...suporter = cel ce tine cu UNIVERSITATEA dimineata la ora 5! dar sa nu ne suparam pe SPECTATORI! poate si tu si eu am fost spectatori! RESPECT... asta daca nu ai spus-o in gluma...
Last edited by elseven on 18 Apr 2009, 16:00, edited 1 time in total.
STIINTA FOREVER!!!!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Cl4udiu » 18 Apr 2009, 14:56

stim de mult asta , dar ne simtim noi mai bine cand ne credem mult mai buni decat ceilalti , cu toate ca nu prea este asa

vrei sa fim ca cei de la OM care au cantat tot meciul , chiar si atunci cand nu mai aveau nici o sansa de calificare la 1-1 prin minutul 80 ?

e vorba de civilizatie , de mentalitate si multe alte lucruri pe care nu le au nici jucatorii si nici suporterii indiferent ca stau in peluza , tribuna sau loje

iar in afara de meciurile cu dinamo foarte rar o sa mai fie plin stadionul in liga 1
Imagine

Vialy_insane
junior
junior
Mesaje: 44
Membru din: 06 Iun 2006, 22:16

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Vialy_insane » 18 Apr 2009, 15:10

Si eu am stat in tribuna II si pot sa zic ca erau o groaza de TZARANI care nu stiau decat sa injure , multi alti cocalari cu micii si semintele , iar daca te ridicai sa canti , ti se zicea din spate sa stai jos ca nu vad meciul !


Sincer ma simteam eu aiurea cand auzeam injuraturile adresate lui COSTEA ! Pentru Dina sau Soava nu ma deranjau asa tare ca sunt foarte Aerieni , Soava mai are cate o pasa stralucita in rest pe toate le da Aiurea !
Imagine

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de elseven » 18 Apr 2009, 15:25

Cl4udiu scrie:stim de mult asta , dar ne simtim noi mai bine cand ne credem mult mai buni decat ceilalti , cu toate ca nu prea este asa

vrei sa fim ca cei de la OM care au cantat tot meciul , chiar si atunci cand nu mai aveau nici o sansa de calificare la 1-1 prin minutul 80 ?

e vorba de civilizatie , de mentalitate si multe alte lucruri pe care nu le au nici jucatorii si nici suporterii indiferent ca stau in peluza , tribuna sau loje

iar in afara de meciurile cu dinamo foarte rar o sa mai fie plin stadionul in liga 1
da CLAUDIU! vreau sa fim ca cei de la OM! nu caut perfectiunea, vreau sa se intamplee ceea ce este normal...respect!
STIINTA FOREVER!!!!!

Avatar utilizator
RaduB
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 01 Mar 2009, 01:17

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de RaduB » 18 Apr 2009, 15:29

Hai vere sa nu ne mai plangem ca facem meciuri slabe ca echipele adverse se inchid, trag de tim, etc etc... Am jucat slab, atat putem asta ne e valoarea ... Daca visam la titlu dupa seria aia de victorii uite ca trebuie sa revenim pe Pamant... Atat putem deocamdata si jucam pentru Cupa Uefa. O echipa buna si mare trebuie sa stie cum sa joace si cu echipe care se deschid dar si cu echipe care se inchid nu au nici o acoperire scuzele ca au tras aia de timp !
Cat despre tarani in tribune.. astia sunt si or sa mai fie multi ani de acum inainte.... Cum mai zisa cineva pe aici.. e vorba de mentalitate, de educatie ... chestii la care suporterul roman mai are de invatat si evoluat.... Nu exista padure fara uscaturi si suporterii Craiovei nu fac exceptie de la "regula" asta !
O sa castigam clar la Brasov si mergem inainte ! ;)

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de manex » 18 Apr 2009, 15:56

1948 scrie:
BluBoy scrie:
whiteLion scrie:suporterul de tribuna a2a in general este un suporter care devine irascibil dacă echipa nu marchează repede (aşa a fost şi la meciul cu bistrita), iar dacă seceta se prelungeşte şi în repriza a2a devine dea dreptul vehement şi în special cu vedetele echipei, costea, stoica ...... motivele cred că nu le putem afla prea curând iar mentalitatea va fi cu greu schimbată, din păcate. atunci când le este greu şi trebuie încurajaţi mai mult ei sunt criticaţi sau înjuraţi, şi gândiţi-vă că nu avem nici-un trofeu la activ....după ce vom câştiga ceva vor dori numai victorii şi aşteptările vor fi mai mari ..... oh mentalitate de oameni mici .... când vor învăţa să-i sustină şi atunci când le este greu atunci vom fi intradevăr CEI MAI BUNI DINTRE ROMÂNI
FORYA ucv
pralea noi nu avem habar sa venim nici la meciuri si tu visezi sustinere permanenta. multi dintre suporterii craiovei sunt fani de rezultat, asa ca cei mai buni dintre romani este doar o sintagma prosteasca, pentru realitatea de acum. suntem la fel ca si ceilalti romani - suporteri de rezultat
acum la moda este sa iti cumperi o goarna si sa iti rupi plamanii iar cand nu mai poti paseaz'o prietenului tau din stanga ...la moda e sa mananci seminte chiar si pe primu rand de peluze ....la moda sunt micii berea pe stadion ....brelocurile din plastic ....suporterii care fac circ spun bancuri si isi baga in nevestele jucatorilor ..... in ce lume traiti ?

vreti coregrafii ? torte? fluturasi cu imnu sa cantam 20.000 ca la liverpool ? vreti sa facem valuri ? sa punem presiune pe jucatori ? vreti sa incurajam echipa neconditionat chiar daca au zile mai proaste ? .......ati vrea voi ....
goarnele- not bad, dar folosite cind trebuie, nu cind se cinta imnul, sau se incurajeaza echipa. semintele....citeva, ca te ustura limba, iar depsre mici si bere...te rog, nici o vorba. :cool: . inca nu am apucat sa maninc un mic pe stadion, insa....o veni si ziua asta. :laughing: . treaba e ca lumea are nevoie de un impuls sa strige, iar impulsul ar trebui sa vina de la galerie. insa....50 de nord si 200 la sud....e mai greu sa poata impulsiona lumea. totul se leaga: echipa joaca mai bine cind e sustinuta, publicul striga cind echipa joaca bine. ca naiba.
Am zis!!

Închis