FC Braşov - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Brasov ?

Poll ended at 22 Apr 2009, 19:19

3
24
65%
1
10
27%
0
3
8%
 
Total votes: 37

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Apr 2009, 22:10

mor cind vad ca acum sariti pe napoli. ma surprinde sa aud ca dilevsky trage bine la antrenamente iar in meciuri nu e lasat. cred ca coechipierii nu il lasa, nu antrenorul. in fine. daca era totul perfect, acum eram in sferturile champions leaque.
Am zis!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 22 Apr 2009, 22:11

manex scrie:mor cind vad ca acum sariti pe napoli. ma surprinde sa aud ca dilevsky trage bine la antrenamente iar in meciuri nu e lasat. cred ca coechipierii nu il lasa, nu antrenorul. in fine. daca era totul perfect, acum eram in sferturile champions leaque.
Eu nu.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 22 Apr 2009, 22:17

alex.p scrie:
manex scrie:mor cind vad ca acum sariti pe napoli. ma surprinde sa aud ca dilevsky trage bine la antrenamente iar in meciuri nu e lasat. cred ca coechipierii nu il lasa, nu antrenorul. in fine. daca era totul perfect, acum eram in sferturile champions leaque.
Eu nu.
Dar ce are de castigat daca nu il lasa? sau daca Dilevski nu e printre favoritii lui, de ce il joaca?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
stefana
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 7
Membru din: 21 Feb 2009, 23:17

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de stefana » 22 Apr 2009, 22:23

bai nene cand am batut dinamo era the best ! acum dupa 2 meciuri mai slabe gata e praf. este super antrenor napoli a facut din rahat bici si ne gasim acum sa ne plangem de el. am avut doi oameni la mijloc lipsa si s-a vazut. cat de hulit a fost soava acum poate ca multi l-au regretat! pentru prima data putem spune ca sansa a fost de partea noastra!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 22 Apr 2009, 22:28

Meci greu in care am jcat foarte prost, dar n-as da vina doar pe Napoli.E un punct mare castigat si sa nu uitam ca am avut la sfarsit in teren o line de fund bazata pe 2 jucatori de 20 de ani. Sper doar ca Napoli sa nu considere concludent jocul lui Ologu din acest meci si sa nu-l mai bage pe viitor. Tb sa mai avem rabdare iar daca vom merge in Uefa va fi o mare realizare. E o echipa care creste de la an la an si cred ca in 1 sau doi ani maximum vom lua un campionat.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 22 Apr 2009, 22:36

Asa e, stefana, sansa a fost azi de partea noastra.

Eu sunt de acord cu cel care spunea mai sus ca meciurile cu cfr si cu cainii au fost castigate de Costea. NOI NU STIM SA ATACAM POZITIONAL. In acele meciuri (ca si la Otelul) am dat repede si apoi am jucat ceea ce Napoli stie: contra-atac. Insa atunci cand tebuie sa construim noi, suntem pamant. Si cu Prepelita, si cu Soava. Cu Bistrita, Urziceni, Timisoara si Brasov am fost obligati sa atacam. Si ce am obtinut? 3 puncte in 4 meciuri. Lucescu si Petrescu sunt pentru mine 2 antrenori f antipatici, dar care au stiut sa ne anihileze, au citit bine ideile lui Napoli, si le-au facut praf.

Nu neg meritele lui Nicolo. I-a invatat multe pe copiii nostri, si el este cel care ne-a readus speranta in acest an. Insa eu vreau ceva mai mult. Ar fi momentul ca Napoli sa imi demonstreze ca ma insel, si in urmatoarele meciuri sa atacam, sa tinem mingea, sa jucam ca o echipa mare.

Parerea asta o am de ceva timp, prateorianus poate sa confirme de cat timp i-am spus asta. Pur si simplu nu am spus nimic pana acum pentru ca am tot sperat sa ma insel. Dar trecu si a 9-a etapa din retur si el sta pe margine NEMISCAT, incapabil(?) sa ia o decizie care sa schimbe ceva in meci.

Mai sunt 8 etape, la finalul carora imi doresc sa pot spune ce i-am spus si lui Dananae, parafrazandu-l pe Eugen Barbu: M-ai invins, Nicolo! si sa il rog pe ozzy sa imi spuna cum si-a pus cenusa aia in cap. :)(

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Apr 2009, 22:38

naspa meci.
la pauza am plecat din baru` unde-l vedeam atat am de zis
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 22 Apr 2009, 22:41

Se mai dusa un vis de-al tau, cu 0-1. :)(

Avatar utilizator
stefana
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 7
Membru din: 21 Feb 2009, 23:17

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de stefana » 22 Apr 2009, 22:43

@alex.p totusi daca nu are pe cine sa bage? daca lotu nostru e primu 11 din meciu cu dinamo? asta e sper ca in vara sa vina ceva jucatori sa intarim lotul. cupa uefa este realizabil dar nimic mai mult. marea problema este cu echipele care asteapta jocul pentru ca nu avem oameni capabili sa faca diferenta, in afara de preplita mijlocul nostru este de muncitoi nu de creatori!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 22 Apr 2009, 22:47

sigura problema dupa meciu asta...
mi-e tare frica ca foarte multi o sa-i huiduie la meciu d'acasa
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
stefana
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 7
Membru din: 21 Feb 2009, 23:17

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de stefana » 22 Apr 2009, 22:51

sa fie huiduti? de ce? au castigat un punct in deplasare...nu le-a iesit jocul dar au crezut pana la final ca pot lua macar un punct! bravo lor! ucv

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 22 Apr 2009, 22:53

hanky panky scrie:sigura problema dupa meciu asta...
mi-e tare frica ca foarte multi o sa-i huiduie la meciu d'acasa
What ?! :(

Nu prea cred, nu imi amintesc sa fi fost vreodata huiduiti copiii
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
stefana
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 7
Membru din: 21 Feb 2009, 23:17

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de stefana » 22 Apr 2009, 22:55

copaceljr scrie:
hanky panky scrie:sigura problema dupa meciu asta...
mi-e tare frica ca foarte multi o sa-i huiduie la meciu d'acasa
What ?! :(

Nu prea cred, nu imi amintesc sa fi fost vreodata huiduiti copiii
e nu...remeber bistrita si urziceni! alea ce au fost...aplauze?

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 22 Apr 2009, 22:56

stefana scrie:
copaceljr scrie:
hanky panky scrie:sigura problema dupa meciu asta...
mi-e tare frica ca foarte multi o sa-i huiduie la meciu d'acasa
What ?! :(

Nu prea cred, nu imi amintesc sa fi fost vreodata huiduiti copiii
e nu...remeber bistrita si urziceni! alea ce au fost...aplauze?
Cu Bistrita nu imi amintesc sa fi fost, in schimb cu Urziceniul am fost plecat din tara si nu am de unde sa stiu.
Oricum scuze ca vorbi inainte sa ma conving :-)
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

conStiinta

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 22 Apr 2009, 23:14

alex.p scrie:
manex scrie:mor cind vad ca acum sariti pe napoli. ma surprinde sa aud ca dilevsky trage bine la antrenamente iar in meciuri nu e lasat. cred ca coechipierii nu il lasa, nu antrenorul. in fine. daca era totul perfect, acum eram in sferturile champions leaque.
Eu nu.
credeam ca sunt eu singurul paranoic cand ma gandeam ca nu-i convine ceva la spase :(

Închis