Universitatea Craiova - FC Argeş

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Arges?

Poll ended at 26 Apr 2009, 21:59

Batem
47
82%
Egal
6
11%
Infrangere
4
7%
 
Total votes: 57

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de copaceljr » 22 Apr 2009, 23:54

ady_azzuro scrie:orice ar fi sa nu-l mai vad pe dina. :o:
Nu iti face griji, asa cum am mai zis, m-as mira sa joace N'Jock vreun minut pana la sfarsitul returului
NU il mai suport pe Dina :ruga , macar pe Craciun daca l-ar incerca :lol:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de ady_azzuro » 22 Apr 2009, 23:56

gogosoiu, craciun, njock, oricine...nu inteleg de ce l-am mai adus inapoi pe njock daca nu-l bagam, chiar aveam nevoie azi de el si la meciul cu urziceni.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de copaceljr » 23 Apr 2009, 00:00

ady_azzuro scrie:gogosoiu, craciun, njock, oricine...nu inteleg de ce l-am mai adus inapoi pe njock daca nu-l bagam, chiar aveam nevoie azi de el si la meciul cu urziceni.
N'Jock ar fi perfect in meciul cu Argesul :ruga
La fazele fixe ar fi un adevarat pericol el si cu Valerica o:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

JustME

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de JustME » 23 Apr 2009, 00:17

hai cu Jeremie in teren :)(

unii de pe la t2 o sa aiba o mare problema la meciul asta, nu joaca Florin deci nu mai au pe cine sa injure dar sunt baieti inventivi gasesc ei pe altul. eventual pe Dananaie ca tot joaca bine in ultima vreme, trebuie readus cu picioarele pe pamant

p.s. nu stiu daca e cazul sa mentionez, dar o fac oricum: sunt ironic

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de DarkComy » 23 Apr 2009, 00:18

JustME scrie:hai cu Jeremie in teren :)(

unii de pe la t2 o sa aiba o mare problema la meciul asta, nu joaca Florin deci nu mai au pe cine sa injure dar sunt baieti inventivi gasesc ei pe altul. eventual pe Dananaie ca tot joaca bine in ultima vreme, trebuie readus cu picioarele pe pamant

p.s. nu stiu daca e cazul sa mentionez, dar o fac oricum: sunt ironic
Presupun ca ai scris intentionat asa nu?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de JustME » 23 Apr 2009, 00:20

nu, l-am scris de b o u ce sunt dar era o chestie tare daca il scriam intentionat din nefericire n-a fost cu intentie. si culmea e ca stiam ca pe om il cheama defapt Dananae :)(

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de whiteLion » 23 Apr 2009, 00:21

ady_azzuro scrie:orice ar fi sa nu-l mai vad pe dina. :o:
o:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de DarkComy » 23 Apr 2009, 00:24

JustME scrie:nu, l-am scris de b o u ce sunt dar era o chestie tare daca il scriam intentionat din nefericire n-a fost cu intentie. si culmea e ca stiam ca pe om il cheama defapt Dananae :)(
Esti iertat o:

Oricum Dananae e cel mai bun fundas dreapta in momentul actual din Liga I si ar merita si la nationala. Sa speram ca noul selectioner o sa vada asta. ucv FORZA DANANAE!
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de JustME » 23 Apr 2009, 00:28

DarkComy scrie: Oricum Dananae e cel mai bun fundas dreapta in momentul actual din Liga I si ar merita si la nationala. Sa speram ca noul selectioner o sa vada asta. ucv FORZA DANANAE!

da stiu .. si mie imi place cum joaca si joaca de multa vreme constant bine. pacat ca nu avem un Dananae si pe stanga

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de Manu » 23 Apr 2009, 01:08

DarkComy scrie: Manu, mergi la meci? :-)
Da ! Conteaza pe mine :-)
alis grave nil

Avatar utilizator
RaduB
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 01 Mar 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de RaduB » 23 Apr 2009, 01:57

4-1, Florin Costea 2, Mihai Costea 1, Stoica 1
:hmm

De ce nu spuserati bai ca nu joaca Florin, de ce nu spuserati.... Huh ce oameni bai :hai

Rectificam...

4-1 , Mihai Costea 2, Stoica, Woobay
:up:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de ady_azzuro » 23 Apr 2009, 03:50

JustME scrie:hai cu Jeremie in teren :)(

unii de pe la t2 o sa aiba o mare problema la meciul asta, nu joaca Florin deci nu mai au pe cine sa injure dar sunt baieti inventivi gasesc ei pe altul. eventual pe Dananaie ca tot joaca bine in ultima vreme, trebuie readus cu picioarele pe pamant

p.s. nu stiu daca e cazul sa mentionez, dar o fac oricum: sunt ironic
il injura pe frasu cu dedicatie si pt al mare. :cool:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8168
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de Bobby » 23 Apr 2009, 04:37

Din pacate avem absente multe pentru acest meci : Costea I, Soava, Mitchell, Baird. La Brasov doi jucatori din primul 11 jucau in divizia judeteana toamna trecuta (Costea II, Ologu) ! Oricit de talentati ar fi baietii astia, e greu sa treci de la judet la Liga I, iar in Liga I sa te bati pentru primele locuri...

Napoli nu area prea multe alternative pentru meciul cu FC Arges. Prevad urmatoarea echipa: Bornescu - Dananae, Gaman, Stoica, Rose - Prepelita, Dilevski, Barboianu - Wobay - Gingeoveanu (Dina), Costea II. Iar pe banca aproape nimic...

Da, Dina e catastrofal, dar chiar nu sint alternative...Craciun are 17 ani si ceva meciuri in divizia judeteana. Njock vine dupa o accidentare brutala si in mod normal nu va fi in forma pentru citeva luni. Chiar doctorul Craiovei spunea de curind ca Njock e refacut fizic, dar ca inca "nu pune piciorul" la minge. Or noi avem deja pe unul care nu pune piciorul la minge, si o face foarte bine : Dina :-)

Publicul poate face diferenta in meciul asta. Tare ma tem ca publicul si-a terminat benzina la meciul cu Dinamo.

Mult succes baieti !

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de _T@V_ » 23 Apr 2009, 08:53

Cred ca daca tot veni cartonasul pentru Cioara si nu joaca, ar trebui lasat pe banca si Mihai. Io chiar as merge toata saptamana asta la antrenamente pe un nou cuplu de atacanti. Njock si Craciun. Njock se intelegea mai bine cu Baird, dar asta e. Si sper sa treaca cat mai repede Dorel la centru, ca suntem praf acolo.
N-are nici un rost sa jucam 4-3-3 daca nu joaca Cioara.
Bornescu - Dananae, Gaman, Barbu, Rose - Prepe, Dorel, Dilevski, Wobay - Njock, Craciun
schimbari: Gangioveanu, Ologu si Dina sau Mihai Costea

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de ady_azzuro » 23 Apr 2009, 09:03

merge 4-3-3 cu gangio in locu lu costea, wobay in dreapta si njock varf impins. ar trebui sa jucam mult pe benzi si cu centrari dese in careu sa-l transformam pe njock in tinta asa cum au facut catzeii cu niculae care a facut hattrick cu gloria pe care n-am putut noi s-o invingem...

Închis